EKSTRA
MENÜ

İngiltere Başbakanı Theresa May

İngiltere Başbakanı Theresa May ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiltere Başbakanı Theresa May haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 822 İngiltere Başbakanı Theresa May haberi bulunmuştur.

İngiltere Başbakanı Theresa May Haberleri

AB, Almanya ve ABDnin yetersiz desteği güven erozyonuna neden oldu

AB, Almanya ve ABD'nin yetersiz desteği güven erozyonuna neden oldu

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında ve sonrasında AB, Almanya ve ABD’nin yaklaşımı Türkiye’yi rahatsız etti. Brüksel, Berlin ve Washington’ın soğuk ve eleştirel tavrı ilişkilerde karşılıklı güven erozyonu yaşanmasına neden oldu.

15.07.2020Dünya
ABden İngiltereye ayrılık ücreti uyarısı

AB'den İngiltere'ye "ayrılık ücreti" uyarısı

AB Komisyonu Sözcüsü Mina Andreeva "AB ülkeleri, üyelik döneminde ortaya koydukları taahhütleri yerine getirmek zorunda. Bu, özellikle anlaşmasız ayrılık senaryosu geçerli olursa, daha fazla önem taşır" dedi.

26.08.2019Ekonomi
İran’a tepki ve kınama

İran’a tepki ve kınama

İran’ın, en işlek petrol rotalarından olan Hürmüz Boğazı’nda İngiliz tankerine el koymasına uluslararası toplum tepki gösterdi. İngiltere, İran’a olayla ilgili nota verdi. Birçok ülke, gemi ve mürettebatın serbest bırakılması çağrısı yaptı.

21.07.2019Dünya
Tepki çeken çıkış: Geldiğiniz yere dönün

Tepki çeken çıkış: Geldiğiniz yere dönün

ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi’ndeki ikisi Müslüman, biri Latin, diğeri siyahi dört vekile “Geldiğiniz ülkeye geri dönün” diye tweet attı. Alman dedesi 1905’te Bavyera Krallığı’ndan kovulan Trump’ın “Ülkenize dönün” sözü infial yarattı. Trump, ‘ırkçılıkla’ suçlanıyor.

16.07.2019Dünya
Son dakika... İngilterenin ABD Büyükelçisi istifa etti

Son dakika... İngiltere'nin ABD Büyükelçisi istifa etti

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İngiltere'nin ABD Büyükelçisi Kim Darroch'un istifa ettiğini duyurdu.

10.07.2019Dünya
Trump: Artık kendisiyle işimiz olmayacak

Trump: Artık kendisiyle işimiz olmayacak

ABD Başkanı Donald Trump, kendisi hakkında "beceriksiz" dediği iddia edilen İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch için "Artık kendisiyle işimiz olmayacak." ifadesini kullandı.

8.07.2019Dünya
Zelenskiyden Putine Kırım ve Donbası görüşme teklifi

Zelenskiy'den Putin'e Kırım ve Donbas'ı görüşme teklifi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Belarus'un başkenti Minsk'te Kırım ve Donbas'ı görüşmeye davet etti.

8.07.2019Dünya
May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

BBC’nin haberine göre, İngiltere Başbakanı Theresa May, 2 yıl Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Boris Johnson’ın ‘hassas istihbarat’ bilgilerine ulaşmasına izin vermedi.

5.07.2019Avrupa
Cebelitarık Boğazında durduruldu

Cebelitarık Boğazı'nda durduruldu

İngiltere ordusuna bağlı kuvvetler, Avrupa Birliği (AB) yaptırımlarını delerek İran'dan Suriye'ye ham petrol taşıdığı öne sürülen bir tankeri Cebelitarık Boğazı'nda durdurdu.

5.07.2019Dünya
AB Liderler Zirvesi başladı

AB Liderler Zirvesi başladı

Avrupa Birliği (AB) üyesi 28 ülkenin liderini, AB Komisyonu, AB Konseyi, Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilciliği gibi temel kurumların başına gelecek isimleri müzakere etmek için Brüksel'de bir araya getiren zirve başladı.

1.07.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan G20 mesajı 7 dilde paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'G20' mesajı! 7 dilde paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın ev sahipliğinde gerçekleşen G20 2019 Osaka Zirvesi'nin küresel gündemdeki konuların etraflıca ele alındığı, verimli, son derece başarılı bir toplantı olduğunu belirtti.

29.06.2019Gündem
G20ye damga vuran kare... Zehir zemberek sözler

G20'ye damga vuran kare... Zehir zemberek sözler

İngiltere Başbakanı Theresa May, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile G20 Liderler Zirvesi'nde görüştü.

28.06.2019Dünya
Theresa May ve Putinin G20deki görüşmesi sona erdi

Theresa May ve Putin'in G20'deki görüşmesi sona erdi

İngiltere Başbakanı Theresa May, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile G20 Liderler Zirvesi'ndeki görüşmesinde, Esed rejiminin İdlib'e saldırısını dizginleme gereğini belirtti.

28.06.2019Dünya
Mayden Putinle görüşme öncesi sert mesaj

May'den Putin'le görüşme öncesi sert mesaj

İngiltere Başbakanı Theresa May, çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia’ya yapılan kimyasal saldırının faillerinin adalet önüne çıkarılması için her türlü gayreti göstereceklerini söyledi.

28.06.2019Dünya
Son dakika... İngiltere Başbakanı Mayden Kaşıkçı cinayeti açıklaması

Son dakika... İngiltere Başbakanı May'den Kaşıkçı cinayeti açıklaması

İngiltere Başbakanı Theresa May, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda hesap verilmesi ve Suudi Arabistan'ın soruşturmayı uluslararası standartlara göre yapması gerektiğini söyledi.

26.06.2019Dünya
Boris Johnson Muhafazakar Partide genel başkanlık seçimine önde başladı

Boris Johnson Muhafazakar Parti'de genel başkanlık seçimine önde başladı

İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti'nin genel başkanlığı için bugün partinin meclis grubunda yapılan ilk oylamada, eski Dışişleri Bakanı Boris Johnson 114 oyla ve açık farkla ilk sırada yer aldı. Salı günü yapılacak oylamada yedi aday yarışacak.

13.06.2019Dünya
Hong Kong ayakta

Hong Kong ayakta

Hong Kong’da zanlıların Çin’e iadesini kolaylaştıracak yasa tasarısının ardından başlayan protestolarda dün en az 72 kişi yaralandı. Polisin plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği gösterilerin ardından tasarı için planlanan dünkü parlamento oturumu ertelendi.

13.06.2019Dünya
Avrupa Birliğinden dikkat çeken Brexit kararı

Avrupa Birliği'nden dikkat çeken Brexit kararı

Avrupa Birliği, İngiltere'de yeni seçilecek başbakanla birlikte Brexit anlaşmasında değişikliğe gidilmeyeceğini belirtti.

11.06.2019Dünya
May bıraktı liderlik yarışı başladı

May bıraktı liderlik yarışı başladı

Ülkesinin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecini (Brexit) çıkmazdan kurtaramayan ve baskılar karşısında manevra alanı kalmayan İngiltere Başbakanı Theresa May, Muhafazakâr Parti liderliğini bıraktı.

8.06.2019Dünya
Times: Almanya dahil 25 AB üyesi Brexitin bir kez daha ertelenmesinden yana

Times: Almanya dahil 25 AB üyesi Brexit'in bir kez daha ertelenmesinden yana

İngiltere'de yayımlanan Times gazetesi, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin büyük kısmının İngiltere'nin AB'den çıkışını (Brexit) üçüncü kez ertelemekten yana olduğunu yazdı.

7.06.2019Dünya
Normandiya’da birlik vurgusu

Normandiya’da birlik vurgusu

İngiltere’deki anmanın ardında dün ABD liderliğindeki Normandiya Çıkarması’nın 75’inci yıldönümü harekâtın ilk başladığı Fransız sahillerinde de anıldı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile gösteri uçuşunu izleyen ABD Başkanı Trump, ABD-Avrupa ittifakının savaş sırasında kurulduğunu belirterek “Bu ittifakın bağı yok edilemez” dedi.

7.06.2019Dünya
Normandiya buluşması

Normandiya buluşması

İkinci Dünya Savaşı’nın sonunu belirleyen en önemli harekâtlardan Normandiya Çıkarması anmalarının ilk ayağı İngiltere’nin Portsmouth liman kentinde yapıldı. Tören için dün ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere birçok Batılı lider bu şehirde bir araya geldi.

6.06.2019Dünya
Trump Londrada protestocularını değil destekçilerini kalabalık buldu

Trump Londra'da protestocularını değil destekçilerini 'kalabalık' buldu

ABD Başkanı Trump, Londra'da on binlerce kişi kendisini protesto etmesine rağmen 20'yi bulmayan destekçilerinin "asıl kalabalık" olduğunu söyledi.

5.06.2019Dünya
Öfke seli

Öfke seli

ABD Başkanı Donald Trump’ın İngiltere’ye ilk devlet ziyaretini gerçekleştirdiği başkent Londra, Trump karşıtı eylemlerle çalkalandı. On binlerce kişinin sokağa indiği gösterilerde İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn de konuşma yaptı.

5.06.2019Dünya
Son dakika... Trumptan İngilterede dikkat çeken açıklamalar

Son dakika... Trump'tan İngiltere'de dikkat çeken açıklamalar

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere gezisi nedeniyle Başbakan Theresa May ile görüştü. Trump görüşme sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

4.06.2019Dünya
May’den Ramazan Bayramı mesajı

May’den Ramazan Bayramı mesajı

İngiltere Başbakanı Theresa May, Ramazan Bayramı’nı kutlarken, ortak değerleri yok etmek isteyenlere karşı Birleşik Krallık ve dünyadaki Müslümanların yanında olduğunu belitti.

4.06.2019Avrupa
Trump, İngiltere temaslarına başladı

Trump, İngiltere temaslarına başladı

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere Kraliçesi'nin daveti üzerine başkent Londra’ya düzenlediği 3 günlük ziyareti kapsamında İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya gelecek.

3.06.2019Dünya
Muhalefet öfke küpü

Muhalefet öfke küpü

ABD Başkanı Trump’ın İngiltere’ye ziyaretine 24 saat kala yaptığı açıklamalar ülke siyasetini karıştırdı. Muhalefetteki işçi Partisi’nin lideri Jeremy Corbyn, “Trump’ın İngiltere’nin yeni başbakanının kim olacağını belirlemeye çalışması demokrasimize yönelik kabul edilemez bir müdahaledir” dedi.

3.06.2019Dünya
Küresel piyasalarda güvenli liman arayışı öne çıkıyor

Küresel piyasalarda güvenli liman arayışı öne çıkıyor

Küresel piyasalarda jeopolitik riskler, ticaret savaşı endişeleri ve ekonomik aktiviteye ilişkin gelişmeler yatırımcıların güvenli limanlara yönelmesine neden oluyor.

29.05.2019Ekonomi
İngilterede bilişim sektöründe açık artabilir

İngiltere'de bilişim sektöründe açık artabilir

May’in istifası sonrası Türk bilişimcilerinin ilgi gösterdiği Ankara Anlaşmasının akıbeti ne olacak?

28.05.2019Teknoloji
May’in yerine favori Johnson

May’in yerine favori Johnson

Avrupa Birliği’nden ayrılma (Brexit) referandumuyla göreve gelen ve Brexit sürecinin götürdüğü İngiltere Başbakanı Theresa May’in yerine geçecek isim, İngiliz iç siyaseti açısından olduğu kadar Avrupa Birliği tarafından da merakla bekleniyor.

26.05.2019Dünya
Zoraki istifa

Zoraki istifa

Avrupa Birliği ile yaptığı ayrılma anlaşmasını (Brexit) partisine bile kabul ettiremeyen İngiltere Başbakanı Theresa May, tepkiler üzerine koltuğunu bırakma kararı aldı. ‘Elinden gelenin en iyisini yaptığını’ söyleyen May, 7 Haziran’da parti liderliğinden çekilme kararını gözyaşları içinde açıkladı.

25.05.2019Dünya
Adada Mayin istifa kararına tepkiler

Ada'da May'in istifa kararına tepkiler

İngiltere Başbakanı Theresa May'in istifa kararı almasının ardından İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, genel seçim çağrısı yaparken, İskoçya da seçime gidilmeden yeni bir başbakan belirlemenin yanlış olacağını savundu.

24.05.2019Dünya
Son dakika... Theresa May istifa edeceği tarihi açıkladı

Son dakika... Theresa May istifa edeceği tarihi açıkladı

İngiltere Başbakanı Theresa May, 7 Haziran’da partisinin liderliğinden istifa edeceğini bildirdi.

24.05.2019Dünya
İngiltere Başbakanı Theresa Mayin istifa tarihini bugün açıklaması bekleniyor

İngiltere Başbakanı Theresa May'in istifa tarihini bugün açıklaması bekleniyor

İngiltere Başbakanı Theresa May'in bu sabah yapacağı açıklamayla görevi bırakacağı tarihi duyuracağı belirtildi.

24.05.2019Dünya
Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

Küresel piyasalar imalat verilerine odaklandı

Küresel piyasalar artan ticaret savaşı endişeleri ile negatif bir seyir izlerken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

23.05.2019Ekonomi
Son dakika... İngiltere Başbakanı Theresa May istifa edecek iddiası

Son dakika... 'İngiltere Başbakanı Theresa May istifa edecek' iddiası

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması sürecinde (Brexit) yeni bir anlaşmayı parlamentoda oylamaya sunmaya çalışan Başbakan Theresa May üzerindeki istifa baskılarının arttığı ifade ediliyor. İngiltere basınında May'in yeni Brexit planını parlamentoya sunamadan istifasını açıklamak zorunda kalabileceğini yazıyor.

23.05.2019Dünya
İngiltere Başbakanı May’den Suriye ile ilgili sert sözler

İngiltere Başbakanı May’den Suriye ile ilgili sert sözler

İngiltere Başbakanı May, "ABD ile yakın ilişki içindeyiz, durumu yakından takip ediyoruz ve kimyasal silah kullanımı doğrulanırsa gereğine uygun şekilde karşılık vereceğiz." dedi.

22.05.2019Dünya
Küresel piyasalar, Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar, Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar, jeopolitik riskler konusunda haber akışının görece zayıflaması ile ABD Merkez Bankasının (Fed) bu akşam açıklanacak toplantı tutanaklarına odaklandı.

22.05.2019Ekonomi
Mayden Brexitte son şans uyarısı

May'den Brexit'te "son şans" uyarısı

İngiltere Başbakanı Theresa May, parlamentonun Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) anlaşmasını onaylaması için "son bir şans" olduğunu belirterek, anlaşmanın kabulü durumunda parlamenterlerin ikinci bir referandum yapılıp yapılmayacağına ilişkin oy verebileceğini söyledi.

21.05.2019Dünya
Türk aday AP seçiminde İngiliz iktidar partisi için yarışacak

Türk aday AP seçiminde İngiliz iktidar partisi için yarışacak

İngiltere’de AP seçimlerinde tek Türk aday olan Neva Kadıoğlu-Novaky, Brexit’in ardından İngiltere ile Türkiye arasındaki ilişkilerin daha da gelişeceğini söyledi.

21.05.2019Dünya
İngiliz bakan Rumları kızdırdı

İngiliz bakan Rumları kızdırdı

İngiltere’nin Avrupa’dan Sorumlu Bakanı Alan Duncan’ın Rumların Doğu Akdeniz’de hak iddia ettiği yerleri ‘egemenliği ihtilaflı’ diye tanımlaması Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin tepkisini çekti. Rum lider, Bakan Duncan’ı İngiltere Başbakanı Theresa May’e şikâyet edecek.

16.05.2019Dünya
Berlin’de protesto: Yemen’deki felakette Almanya da sorumlu

Berlin’de protesto: Yemen’deki felakette Almanya da sorumlu

Almanya’nın başkenti Berlin’de Yemen’deki savaşa katılan ülkelere silah satan Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkeler protesto edildi. Brandenburg Kapısı önünde düzenlenen protestoya eylemciler Merkel, Macron, Sanchez ve May’in maskeleri ile katıldı.

12.05.2019Avrupa
İngiliz kabinesinde Huawei krizi

İngiliz kabinesinde Huawei krizi

İNGİLTERE Başbakanı Theresa May, Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısından “bilgi sızdırıldığıyla” ilgili olarak yürütülen soruşturma sonrası Savunma Bakanı Gavin Williamson’ı görevden aldı. Williamson, Çin telekomünikasyon şirketi Huawei’nin İngiltere’nin 5’inci Nesil internet şebekesinin oluşturulmasında yer alabileceğine dair bilgileri basına sızdırmakla itham ediliyor.

3.05.2019Dünya
Son dakika İngiltere Savunma Bakanı görevden alındı

Son dakika! İngiltere Savunma Bakanı görevden alındı

İngiltere Savunma Bakanı Gavin Williamson'ın, Ulusal Güvenlik Konseyi'nde Huawei şirketine ilişkin yapılan gizli görüşmelerin basına sızdırılması soruşturması neticesinde görevinden alındığı bildirildi.

1.05.2019Dünya
8 bombalı terör günü

8 bombalı terör günü

Terör bu kez Sri Lanka’yı hedef aldı. Paskalya ayini sırasında üç ayrı kentteki üç kilise ile başkentteki beş yıldızlı otellerde meydana gelen patlamalarda ilk belirlemelere göre 207 kişi öldü, 450 kişi yaralandı. Otellerde ölenlerden ikisi Türk mühendis.

22.04.2019Dünya
Sri Lankadaki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'daki terör saldırılarına dünyadan tepkiler

Sri Lanka'da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarına tepki gösteren dünya liderleri kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

21.04.2019Dünya
Kuzey İrlandada gazeteci cinayeti

Kuzey İrlanda'da gazeteci cinayeti

Polis, ayrılıkçı grupların gösterilerini izleyen gazetecinin öldürülmesi olayını "terör" kapsamında soruşturmaya başladı.

19.04.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Başkan Trump Büyükelçi’ye karşı

Başkan Trump “zerafet” ve “inceliğiyle” tanınan bir siyasetçi değil. Kendine göre, zaman zaman kabalaşabilen, bir yönetim şekli var.

16.07.2019

Dünya yeni bir denge arayışında

VE İngiltere Başbakanı Theresa May istifa ediyor.

25.05.2019