EKSTRA
MENÜ

İngiliz Turistler

İngiliz Turistler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Turistler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.280 İngiliz Turistler haberi bulunmuştur.

İngiliz Turistler Haberleri

Marmaris’te ortalık karıştı Otel görevlileri ve turistler birbirine girdi

Marmaris’te ortalık karıştı! Otel görevlileri ve turistler birbirine girdi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Marmaris’te yangın alarmı çaldıktan sonra otel görevlileri ve turistler arasında çıkan kavgaya ait video görüntülerini yayınladı.

13.06.2017Dünya
Turizmin iki yüzü

Turizmin iki yüzü

Nisan ayında Türkiye’ye gelen turist sayısı 20 ay aradan sonra ilk kez yükseldi. Bundan Rus turistin geri dönüşünün büyük etkisi oldu. Bu da Antalyalı turizmcilerin gelecek için umutlanmasını sağladı. Ancak bir de madalyonun diğer tarafı var. Avrupa’dan gelen turist sayısındaki düşüş devam ediyor. Özellikle Avrupalı turistten beslenen Muğla ve çevresindeki oteller ve sahillerde hala büyük boşluklar göze çarpıyor.

6.06.2017Ekonomi
36 saatte Baltimore / Maryland

36 saatte Baltimore / Maryland

“Cazibe Şehri”, yeni açılan şık ve lüks restoranlar, otellerle çekiciliğini artırıyor. Bununla birlikte her gün yeni bar ve restoranın açıldığı Charles Village gibi semtler çok değişti. Kente cazibesini kazandıran Hard Rock Cafe’nin bulunduğu turistik liman bölgesi değil, 19. yüzyıl yapılarında açılan yeni barlar, uluslararası kategorideki sanat müzeleri, açık hava alanları. İşte 36 saatte Baltimore...

En büyük düşüş Alman turistte

En büyük düşüş Alman turistte

Önceki yıllarda 12 milyonu aşkın turisti ağırlayan Antalya, geçen yıl Rusya ile yaşanan kriz ve Avrupa'daki kısmi düşüşlerle 6.5 milyon yabancı misafiri konuk etti.

5.04.2017Ekonomi
Turistler Türkiye’ye geri dönüyor

Turistler Türkiye’ye geri dönüyor

TÜRKİYE’de turizm sektörü geçen yıl zor bir dönem geçirdi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre Türkiye’ye gelen toplam turist sayısı 2016 yılında 31.3 milyona geriledi.

28.03.2017Ekonomi
Son dakika Londrada saldırı dehşeti... Ölü ve yaralılar var

Son dakika! Londra'da saldırı dehşeti... Ölü ve yaralılar var

Londra'dan son dakika haberi... İngiltere'nin başkenti Londra'da sıcak saatler yaşandı. Silah sesleri duyulan parlamento binası yakınlarında ve Westminster Köprüsü üzerinde çok sayıda kişi yaralandı, saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti. Bölgede iki ayrı saldırı gerçekleştirildiği iddia ediliyor. Saldırılardan ilkinde, 10'dan fazla insan 4x4 araçla ezilerek yaralandı. Diğer olayda ise parlamento bahçesindeki polise bıçakla saldıran bir şüpheli vuruldu. Polis, terör soruşturması başlattı. Halkın özellikle Parlamento Meydanı, bakanlıkların bulunduğu Whitehall, Westminster Köprüsü , Lambeth Köprüsü, Victoria Caddesi yakınlarında bulunmaması istendi.

22.03.2017Gündem
Etna Yanardağında patlama: 10 turist yaralandı

Etna Yanardağında patlama: 10 turist yaralandı

İtalya’nın güneyindeki Sicilya Adası’nda bulunan Etna Yanardağı’nda meydana gelen patlamada 10 kişi yaralandı.

16.03.2017Dünya
Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

1961’de Berlin’e gelen Malatyalı Kadir Nurman Almanya'da 'dönerin babası' olarak anılıyor. Almanya'da ilk kez ekmek arası döneri 1972 yılında Kadir Numan'ın satmaya başladığı biliniyor.

15.02.2017Dünya
Romeo ve Julietin romantik şehri Verona

Romeo ve Juliet'in romantik şehri Verona

Dillere dolanan büyük aşk hikayesinin doğduğu bir yer. Aynı zamanda İtalya'nın en çok turist çeken şehirlerinden birisi. Romeo ve Juliet dersem belki çoğunuz anlayacaksınız neresi olduğunu. Yaşanmış ya da değil, oyun ya da gerçek bir hikaye, ölümü bile göze alan aşklarıyla Romeo ve Juliet, Verona'yı kutsal aşk tapınağı haline getirmiş.

11.01.2017Seyahat
Tropikal ve el değmemiş güzellik: Zanzibar

Tropikal ve el değmemiş güzellik: Zanzibar

Afrika’da seyahat etmek kendimi ve yaşadığım her şeyi küçücük hissettiriyor. Bu sefer, Zanzibar'dayım... Plajlarını ineklerin mesken tuttuğu, oyma tahta kapılarıyla ünlü, tarihte köleciliği en kötü şekilde deneyimlemiş, Afrika’nın en çok turist çeken baharat adası... İşte Zanzibar gezi rehberi

28.10.2016Seyahat
20.000 İngiliz pasaportu kayıp

20.000 İngiliz pasaportu kayıp

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın raporuna göre, Nisan 2014 ile Mart 2015 tarihleri arasında 20 binden fazla İngiliz pasaportu kayboldu.

12.08.2016Dünya
Marmariste plajlar doldu

Marmaris'te plajlar doldu

MARMARİS'te sıcaktan bunalan tatilci ve turistler, plajlara akın etti. Caddelerdeki elektronik termometrelerde sıcaklğın 43, yüksek nem ile 50 derece hissedildiği ilçede deniz suyu sıcaklığı 27 olarak ölçüldü.

4.08.2016Ege
Fransada plajları asker ve polis koruyacak

Fransa'da plajları asker ve polis koruyacak

Fransa'da art arda gerçekleşen terör saldırılarından sonra tatil bölgelerinde alınan güvenlik önlemlerinde yeni bir aşamaya geçildi. Alınan son karara göre Fransa'daki tatil bölgelerini polis ve asker koruyacak.

28.07.2016Dünya
Turizmde ‘markalı’ çözüm

Turizmde ‘markalı’ çözüm

2014 yılında hizmete açılan Mandarin Oriental Bodrum’un yatırımcısı Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, turizmde yaşanan sıkıntıların aşılması için ‘markalara’ yoğunlaşılması gerektiğini söyledi.

2.07.2016Ekonomi
Pişman ettik

Pişman ettik

YUNANİSTAN’ın Santorini Adası’ndan 1500 yolcusuyla Bodrum’a gelen dev yolcu gemisinden inen turistleri, seyyar satıcılar bunalttı. Parfüm satmaya çalışan 3 satıcının turistleri gemiden indiklerine pişman eden ısrarı, DHA muhabiri tarafından görüntülendi.

21.06.2016Ege
Yolcu gemisinden inen turistleri bunaltan ısrar

Yolcu gemisinden inen turistleri bunaltan ısrar

YUNANİSTAN’ın Santorini Adası’ndan 1500 yolcusuyla Bodrum’agelen dev yolcu gemisinden inen turistleri, seyyar satıcılar bunalttı.Parfüm satmaya çalışan 3 satıcının turistleri gemiden indiklerine pişmaneden ısrarı, DHA muhabiri tarafından görüntülendi.Dün Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan gelen 233 metre uzunluğundaki 'Thomson Dream' isimli dev yolcu gemisi Bodrum’da gemi yanaşma iskelesine yanaştı.Gemiden inen İngiliz, ABD’li ve Yeni Zelandalı turistler, Bodrum çarşısında alışveriş yapıp, akşamsaatlerinde gemiye dönmeye başladı. Bu sırada, gemi yanaşma iskelesininbulunduğu Paşatarlası Mahallesi’nde üç seyyar satıcı turistlerinkarşsına çıktı.Parfüm satmaya çalışan,birinin üstü çıplak, şortlu ve terlikli 3 satıcı, ısrarı bunalttı.Neredeyse tüm turistlere yanaşıp yetersiz yabancı dilleriyle ürünlerisatmak için ısrarcı davranan seyyar satıclar, DHA muhabiri tarafından görüntülendi. Bu kişilerden kurtulan turistler, hızlı adımlarla gemiye gitti. Gemi de saat 18.00’de Bodrum’dan ayrıldı.Paşatarlası’nda 25 yıldır kafeterya işletmeciliği yapan 49 yaşındaki Aydın Taner, "Bu kişileri sürekli uyarıyoruz. Uyardığımız zaman bize kızıyorlar, tehdit ediyorlar. Ancak bunlar turizmin yüz karası. Gemiyle gelen turist,bu nedenle çarşıya çıkmak istemiyor. Acil önlem alınmazsa kapkaçolayları da yaşanabilir. Zaten 3 turist gelsin diye bakıyoruz. Gelen 3turisti de geldiğine pişman edip, gönderiyoruz" dedi.Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü, turizmcilerin şikayeti üzerine bu kişiler üzerinde çalışma başlattı.

21.06.2016Haber
Yolcu gemisinden inen turistleri bunaltan ısrar

Yolcu gemisinden inen turistleri bunaltan ısrar

YUNANİSTAN’ın Santorini Adası’ndan 1500 yolcusuyla Bodrum’a gelen dev yolcu gemisinden inen turistleri, seyyar satıcılar bunalttı. Parfüm satmaya çalışan 3 satıcının turistleri gemiden indiklerine pişman eden ısrarı, DHA muhabiri tarafından görüntülendi.

21.06.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Uzak Doğu'nun Vegas'ı: Makao

Tıpkı Hong Kong gibi özel statüye sahip ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin Özel Yönetim Bölgesi olan Makao, ana karaya birleşik bir bölgeye sahip değil; tek adadan oluşuyor. Ayrıca Makao, Çin'e bağlı özerk bir bölge olmadığından, aksine özel yönetim bölgesi olduğundan buraya seyahat etmek için vizeye gerek yok. Ben de Çin vizem olmadan Makao seyahatime başladım. İşte size Makao gezi rehberi...

29.03.2017

Roma’dayım, keyiften komadayım

Yeryüzünün merkezi olan bu müze şehirde ne senelerim ve mevsimlerim geçti. En güzel Roma mevsiminin sonbahar olduğuna seneler evvel karar verdim. Fellini’yle kahve içtiğim kafeden turistlerin bilmediği lokantalara... Beraber yürüyelim bu ılık sonbahar gününde Roma’da...

11.01.2017