EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İngiliz Kraliyet Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 893 İngiliz Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

İngiliz Kraliyet Ailesi Haberleri

İngiliz Düşesten siyahlara ırkçı hakaret

İngiliz Düşes'ten siyahlara ırkçı hakaret

İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Kent Düşesi Michael'ın New York'ta bir lokantada tartıştığı siyah Amerikalılara "Sömürgelere geri dönmeniz gerek" diye bağırması infial yarattı.

26.05.2004Dünya
Mini etek 42 yaşında yine çok moda

Mini etek 42 yaşında yine çok moda

Mini etek bu yaz altın çağlarından birini yaşıyor. Ünlü markalar koleksiyonlarında mini eteğe geniş yer veriyor. Gündüz işe veya plaja, gece partiye gidecek olsanız, mutlaka ihtiyacınız olan şey mini bir etek. 50’lerin etkisi altında kalan koleksiyonlarda puantiyeli, iri çiçekli ve fırfırlı modeller ağırlıkta.

20.05.2004Kelebek
Bin yıldır şarap üretiyoruz, Türk pazarının büyümesini de bekleriz

Bin yıldır şarap üretiyoruz, Türk pazarının büyümesini de bekleriz

Yeni ithalat yasası ile Türk perakende pazarına giren İtalyan Frescobaldi şaraplarının satış müdürü Leonardo Frescobaldi (65) Türkiye’ye geldi.

21.02.2004Kelebek
Prens Charles İranda

Prens Charles İran'da

İngiltere Veliaht Prensi Charles, 33 yıldır İran'ı ziyaret eden kraliyet ailesinden ilk kişi oldu. Charles, Bem depremi sonrasında taziyelerini iletmek için geldi. Hatemi, Prens Charles ile görüşerek, Batı'ya İran'ın nükleer çalışmaları ve dinlerararası diyalog mesajları verdi.

9.02.2004Dünya
Prens Charles’tan çifte sürpriz

Prens Charles’tan çifte sürpriz

İngiltere Veliahtı Prens Charles dün iki sürpriz birden yaparak, önce Irak'ı, ardından İran'ı ziyaret etti. Irak'ta asker üniformasıyla boy gösteren Prens, depremin vurduğu İran'ın tarihi kenti Bem'e bugün gitmek üzere İran'a geçerek, 1979'daki İslam devriminden sonra ülkeyi ziyaret eden ilk İngiliz Kraliyet ailesi üyesi oldu.

8.02.2004Dünya
Ünlülerin çocuk arabası 699 milyon

Ünlülerin çocuk arabası 699 milyon

Maclaren'nin ürettiği titanyum gövdeli bebek arabası diğer bebek arabalarına göre çok daha hafif fakat pahalı.

19.12.2003Ekonomi
Musanın bozkurtları

Musa'nın bozkurtları

Türkeş, 1992 yılında İstanbul Balat'taki sinagogu ziyaret etmişti. Sinagogdaki dini törenden ayrılırken, gençler kendisini ‘Başbuğ Türkeş’ tezahüratı ve ‘bozkurt selamı’ ile uğurluyordu. Türkeş, bu gençlerin kimliğini şöyle açıklıyordu: ‘‘Musa'nın Bozkurtları.’’

28.11.2003Gündem
Nükleer sığınaklı saray aldı

Nükleer sığınaklı saray aldı

Real Madrid'e giderek yılın transferine imza atan ünlü futbolcu David Beckham'ın Madrid'deki yeni malikanesi, görenleri kıskandırıyor. Milyonlarca dolarlık malikanede; helikopter pisti, 3 adet yüzme havuzu ve bir de nükleer sığınak bulunuyor.

6.07.2003Gündem
20.yüzyılın en büyük boynuzu

20.yüzyılın en büyük boynuzu

20.yüzyılın en büyük aşkıydı. Modern çağın Antonius ve Kleopatrası idi onlar... Halkının çok sevdiği, genç, yakışıklı Kral 8.Edward dul bir Amerikalı kadına aşık oldu. Tutucu İngiliz kraliyet ailesi ve Kilise bu aşk evliliğine izin vermeyince... kral hiç tereddüt etmeden önce tahtını, sonra ülkesini terk edip gitti. Aşkları 35 yıl boyunca, Dük ölene kadar sürdü. Ama, geçen hafta ortaya çıkan bir belge, bu büyük aşkın aslında daha büyük bir ihanet olduğunu gösterdi. Düşes, uğruna tahtı terk eden adamı çatır çatır boynuzlamıştı...

5.02.2003Kelebek
E-ticarette güvenli Türk çözümü

E-ticarette güvenli Türk çözümü

E-ticaretin güvenlik zaaflarına karşı 3 Türk bilgisayar mühendisinin kurduğu Banksoft, bilgisayara takılacak 20-25 dolarlık bir POS terminali ve çipli kredi kartından oluşan bir çözüm önerdi.

11.01.2003Ekonomi
Aşk mektupları da satılık

Aşk mektupları da satılık

İngiliz Kraliyet ailesi şokta. Bu kez de Prenses Diana'nın eski sevgilisi Binbaşı James Hewitt, aşk mektuplarını satmaya kalkıştı. Hewitt'in mektuplar için 25 trilyon lira istediği öne sürüldü.

15.12.2002Gündem
Ana Kraliçe 20nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe 20'nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe'nin önceki gün 101 yaşında son nefesini vermesiyle birlikte İngiltere, hayranlık duyduğu çok önemli bir sembolü yitirdi.

31.03.2002Dünya
Ana Kraliçe 20nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe 20'nci yüzyılı başından sonuna yaşadı

Ana Kraliçe'nin önceki gün 101 yaşında son nefesini vermesiyle birlikte İngiltere, hayranlık duyduğu çok önemli bir sembolü yitirdi.

31.03.2002Gündem
Türk dostu prenses öldü

Türk dostu prenses öldü

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin en renkli simalarından Prenses Margaret, 71 yaşında hayata veda etti. Kraliçe Elizabeth'in kız kardeşi olan Margaret, son 8 yıldır yaz tatillerini Türkiye'de geçiriyordu.

10.02.2002Dünya
Türk dostu prenses öldü

Türk dostu prenses öldü

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin en renkli simalarından Prenses Margaret, 71 yaşında hayata veda etti. Kraliçe Elizabeth'in kızkardeşi Margaret, 8 yıldır yaz tatillerini Türkiye'de geçiriyordu.

9.02.2002Gündem
Buckingam Sarayında hüzün

Buckingam Sarayı'nda hüzün

Kraliçe Elizabeth'in tahta çıkışının 50'nci yıldönümünü kutlayan İngiliz kraliyet ailesi üzüntüye boğuldu. Kraliçe'nin; uzun süredir rahatsız olan kızkardeşi Prenses Margaret yaşama veda etti. Prenses, son aylarda neredeyse hiç kamuoyu önüne çıkmamıştı.

9.02.2002Gündem
Babadağlı Zorlu Dreamlandli oldu

Babadağlı Zorlu Dreamland'li oldu

Zorlu Holding'in patronu Ahmet Nazif Zorlu, dünyanın en büyük ev tekstili fuarı konumundaki Heimtextil'de en seçkinlerin yer alabildiği Dreamland'de stand açan ilk ve tek Türk oldu.

14.01.2002Ekonomi
Eminin yapıtı Krallar Galerisinde

Emin'in yapıtı Krallar Galerisi'nde

İngiltere'de modern sanatın şaşırtıcı temsilcilerinden biri olan Tracey Emin, çıplak bedenini yansıtan dijital çizimiyle Ulusal Portre Galerisi'ne girmeyi başardı. Emin'in yapıtı İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin portre ve resimlerinin yeraldığı Krallar Galerisi'nin yöneticileri arasında tartışma yarattı.

6.09.2001Gündem

7.01.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Farklı bir insan: Leonardo da Vinci

ÇOCUĞUMUZ Rönesans devrinin başlarında yaşamış Leonardo da Vinci'yi ressam olarak bilir. Gülüşüyle ve ellerinin duruşuyla meşhur Mona Lisa'yı bilmeyen yoktur. Son Yemek (Last Supper) freski Hıristiyan dünyasının yarattığı sanat şaheserlerindendir.

2.03.2003