EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İngiliz Kraliyet Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 892 İngiliz Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

İngiliz Kraliyet Ailesi Haberleri

Tüm bekarlar onun peşinde

Tüm bekarlar onun peşinde

Ne Hollywood starı, ne güzellik kraliçesi. O, dünyanın en güzel prensesi. Herkes peşinde ama onun aklı sadece işte.

16.03.2008Dünya
Saving Prince Harry

Saving Prince Harry

Prens Harry’nin iki buçuk aydır Afganistan’da Taliban ile savaştığı haberi Drudge Report sitesi tarafından patlatılınca İngiltere karıştı.

29.02.2008Dünya
Çinden tokadı yiyen Türkiyeye geliyor

Çin'den tokadı yiyen Türkiye'ye geliyor

Küresel ısınma nedeni ile hazırgiyimde doğan ara sezon ihtiyacı Türkiye için fırsat oldu. Düyaca ünlü markalar Çin, Mısır, Portekiz, Tunus ve Hindistan'a verdiği siparişleri hızlı teslimat avantajına sahip Türkiye'ye kaydırdı.

19.12.2007Ekonomi
Prenses Diana için özel jüri

Prenses Diana için özel jüri

Prenses Diana’nın 1997 yılındaki ölümü ile ilgili soruşturma İngiltere’de başladı. Kraliyet hanedanı ve Fayed ailesi ile herhangi bir ilişkileri olmadığı belirlenen altı kadın ve beş erkek, 10 yıl önce Dodi Fayed ile birlikte Paris’te bir trafik kazasında can veren Prenses Diana hakkındaki şüpheleri resmen aydınlatmak üzere kurulan jüriye seçildi.

2.10.2007Dünya
Ascot şıklığı

Ascot şıklığı

MUHTEŞEM atların yarıştığı İstanbul Velifendi Hipodromu’nun protokol tribünü de dün hanımların şapkalı şıklık şovuna sahne oldu.

9.09.2007Spor
Sunset, Harrods’a da girmeye hazırlanıyor

Sunset, Harrods’a da girmeye hazırlanıyor

Türkiye’nin önde gelen mayo ve bikini markalarından Sunset, İngiltere’nin meşhur Harrods mağazalarında satışa başlamak için iki sezondur görüşüyor.

7.09.2007Gündem
Prens aşkı sınır tanımıyor

Prens aşkı sınır tanımıyor

Zimbawe'de doğdu, Prens Harry ile tanıştı şimdi İngiltere'ye yerleşiyor

15.08.2007Dünya
Diana’nın saç modeli aslında İngiliz bir aktriste aittir, ondan görüp beğendi

Diana’nın saç modeli aslında İngiliz bir aktriste aittir, ondan görüp beğendi

John Frieda tüm dünyada Prenses Diana’nın saç kesimini yaratan adam olarak tanınıyor. Diana’nın saçlarını kısacık kestiğinde Prenses henüz 19 yaşındaydı. John Frieda’ya o kadar çok güvendi ki, hayatı boyunca saçlarını uzatmak aklının ucundan bile geçmedi.

29.06.2007Kelebek
Siyah İnci Pele

Siyah İnci "Pele"

Efsane Pele

27.06.2007Eğitim
Annelerini hatırladılar

Annelerini hatırladılar

Kız arkadaşları ve gece hayatlarıyla hem İngiliz medyasının hem de genç kızlarının her zaman gözdesi olan İngiliz Kraliyet Ailesi’nin veliaht prensleri William ve Harry, anneleri Prenses Diana’yı hatırladılar!

24.06.2007Kelebek
En gözde aday Isabella

En gözde aday Isabella

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin gözde erkeklerinden Prens William’ın beş yıldır birlikte olduğu Kate Middleton’dan ayrılması birçok iddiayı da beraberinde getirdi.

17.05.2007Kelebek
Lüks otolar LPGye geçiyor

Lüks otolar LPG'ye geçiyor

Pahalı benzin lüks oto sahiplerini de bıktırdı. LPG sistemine geçen otomobiller için montaj fiyatları değişiyor. <1>Yeni

16.05.2007Gündem
Kraliyet yolunda

Kraliyet yolunda

Prens William’ın gün geçtikçe İngiliz Kraliyet Ailesi’ne daha da yakınlaşan kız arkadaşı Kate Middleton, otomobil seçiminde de onların tarzını izliyor.

11.04.2007Kelebek
Benzemek yetmedi, çok çalıştılar

Benzemek yetmedi, çok çalıştılar

Bu yıl İngiliz Helen Mirren, İngiltere kraliçesi II. Elizabeth’i canlandırarak En İyi Kadın Oyuncu, ABD’li Forest Whitaker ise Uganda’nın eski diktatörü İdi Amin’i canlandırarak En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandı. Helen Mirren yaptığı konuşmada gerçek Kraliçe’ye teşekkür etti, "O olmasaydı muhtemelen ben de bu ödülü alamazdım" dedi. İster kahraman ister canavar olsun, gerçek insanlar, oyunculara ustalıklarını göstermelerini sağlayan çok iyi bir malzeme.

17.03.2007Kelebek
Abdülaziz’in sandığı satılıyor

Abdülaziz’in sandığı satılıyor

Antik A.Ş’nin yarın saat 14.00’te Swissotel’de gerçekleştireceği müzayede, son yılların en heyecan verici müzayedesi olacak.

16.02.2007Kelebek
İngiliz kraliyet ailesinin telefonlarına sızan gazeteciye hapis cezası

İngiliz kraliyet ailesinin telefonlarına sızan gazeteciye hapis cezası

İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin cep telefonlarına bırakılan sesli mesajlara sızan bir gazeteci, 4 ay hapse mahkum edildi.

26.01.2007Gündem
Küçük prensesin doğum günü ’seks partisi’ne dönüştü

Küçük prensesin doğum günü ’seks partisi’ne dönüştü

İngiliz kraliyet ailesi mensubu Sarah Ferguson’ın kızı Prenses Eugenie’nin 16’ncı yaş günü partisi, gençlerin sarhoş olup kendilerini dağıttığı bir "seks partisi"ne dönüştü. York Düşesi Sarah’ın 10 milyon sterlin değerindeki malikanesinde 18 Mart’ta düzenlenen doğum günü partisinde alkol su gibi aktı, küçük yaştaki kızlar ve erkekler karanlık köşelerde sevişmeye başladı.

3.04.2006Dünya
İşte majestelerinin Noel programı

İşte majestelerinin Noel programı

BBC, İngiliz kraliyet ailesinin Noel programını açıkladı, herşeyin dakika dakika planlandığı Noel eğlencesinde İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth, kağıttan yapılan parti şapkası giymeyi reddetti. Yeni yıl heyecanı bütün dünyayı sarmışken, İngilizler Kraliçelerinin ve kraliyet ailesinin Noeli nasıl geçireceklerini merak ediyor. BBC tarafından yayınlanan kraliyet ailesi Noel eğlencesi programında, herşeyin dakika dakika planlanması ve herkesin o anda ne yapacağının listelenmesi dikkat çekti.

27.12.2005Gündem
İlk dersini aldı

İlk dersini aldı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin kadın erkek tüm üyeleri biniciliğe meraklı... Sanırız bu merak, çocuklarına ve torunlarına Kraliçe Elizabeth II'den geçmiş.

20.12.2005Kelebek
Blair’in atkısı Denizli’den

Blair’in atkısı Denizli’den

DENİZLİ’nin Buldan İlçesi’nde el tezgahları, bu kez İngiliz Kraliyet Ailesi ile Başbakan Tony Blair ve eşi için ipek dokuyor.

11.10.2005Ekonomi
Burada ne  işimiz vardı

Burada ne işimiz vardı

Avustralya ve Yeni Zelanda başbakanları, kendilerini Çanakkale’de ölüme sürükleyen İngiltere’ye 90 yıl sonra savaşın geçtiği topraklarda sitem etti. Başbakanlar, Prens Charles’in da katıldığı Şafak Ayini’nde yaptıkları konuşmalarda, ittifaklarını ‘kötü ve istilacı’ olarak niteledi.

25.04.2005Gündem
Burada ne  işimiz vardı

Burada ne işimiz vardı

Avustralya Başbakanı Howard, Prens Charles’ın bulunduğu ortamda, ‘Kötü bir ittifak örneğiydi, en azından İngiltere cephesinde durum böyleydi’ diyerek İngiltere’yi eleştirdi.

25.04.2005Gündem
Dünyanın en ünlü yüz elması Ankarada

Dünyanın en ünlü yüz elması Ankara'da

Dünyanın en ünlü yüz elmasının benzerleri, Armada'da bulunan Minyon Mücevher Evi'nde sergileniyor. DTC Elmas Şirketi'ne ait Londra Merkez Ofisi'nden getirilen ve taklit olmasına rağmen çok kıymetli bir koleksiyon olan elmas sergisinde, göz alıcı elmasların tanıtımının yanı sıra taşların ”dillere destan” hikayeleri anlatılıyor.

2.12.2004Gündem
Diana’nın sarayında beş çayı

Diana’nın sarayında beş çayı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth«in kuzeniyle evli olduğu için eşinin ismiyle anılan Prenses Marie-Christine of Kent, dünyaca ünlü modacımız Atıl Kutoğlu'nu beş çayına davet ederek Londra'da Kensington Sarayı'nda ağırladı.

22.11.2004Kelebek
Türk erkeği tıraşta kullan-atçı çıktı

Türk erkeği tıraşta 'kullan-at'çı çıktı

Pek çok alanda Avrupalılardan farklı tüketim davranışı sergileyen Türkler, bunu tıraş bıçağı kullanımında da gösteriyor. Avrupa'da 'kullan-at' olarak adlandırılan tek kullanımlık traş bıçaklarının pazar payı yüzde 30 iken, Türkiye'de bu oran yüzde 68'e çıkıyor.

11.11.2004Ekonomi
Dünyanın standardını yazan şirket

Dünyanın standardını yazan şirket

Dünyanın ilk standardizasyon kurumu olan BSI (British Standards Institution) 20’nci yüzyılın başında İngiltere ve sömürgeleri arasındaki ticaretin ‘verimli ve standart’ bir şekilde gerçekleşmesi için kurulmuş. Zamanla farklı ülkelere yayılmış, standartlarının kapsamını genişletmiş. İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından ‘Kraliyet Sözleşmesi’ (Royal Charter) ile yönetilen bu kurum bugüne kadar 48 bin farklı standarda imza atmış.

3.09.2004Kelebek
Ferrari’yi kapıda bırakırsınız ama saat hep kolunuzdadır

Ferrari’yi kapıda bırakırsınız ama saat hep kolunuzdadır

Ulysse Nardin saat firmasının sahibi Rolf Schnyder ve ünlü Corum saatlerinin CEO’su Michael Wunderman, saatin en büyük statü göstergesi olduğu konusunda birleşti. 550 bin dolarlık ‘Cengiz Han’ modeli ile iddialı olduklarını söyleyen Schnyder, ‘Ferrari’niz varsa kapıda bırakıp eve girersiniz. Fakat saatiniz her zaman sizinledir’ dedi.

23.08.2004Kelebek
Geniş dekolteli vücudu saran seksi

Geniş dekolteli vücudu saran seksi

Almanya’da doğan Peter Langner’in özel hayatı ve kariyeri neredeyse tüm Avrupa’yı dolaşarak geçmiş. İtalya, İspanya ve Fransa’da yaşamış, moda eğitimini Paris’te almış.

11.06.2004Kelebek
İngiliz Düşesten siyahlara ırkçı hakaret

İngiliz Düşes'ten siyahlara ırkçı hakaret

İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Kent Düşesi Michael'ın New York'ta bir lokantada tartıştığı siyah Amerikalılara "Sömürgelere geri dönmeniz gerek" diye bağırması infial yarattı.

26.05.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

12. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri, geçtiğimiz gece Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

22.04.2008

Başarı hırsı insanlara yollarını kaybettirdi

Türk okuyucusuyla ilk kez Çekirge’de buluşmuştu Robin Sharma ve kitabı Ferrari’sini Satan Bilge...

11.09.2006

'Bağımsızlık benim karakterimdir'

İSTANBUL Üniversitesi öğretim üyesi ve Jeopolitik Dergisi Editörü Doç. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Türkiye'nin yeniden bir kıskaç içine alınmaya çalışıldığını belirterek soruyor:

4.09.2006

Bir küçük uyarı...

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın demokrasi anlayışını anlatan en iyi haber dünkü gazetelerde yer almıştı:Başbakan Erdoğan’ın Mersin’de,"Lan!" diyerek azarladığı çiftçi Mustafa Kemal Öncel hakkında, "Kamu görevlisine hakaret ettiği" iddiasıyla savcılık dava açmış ve Öncel’in 3 aydan 2 yıla kadar hapsini istemiş.

21.03.2006

Detayları eşine bile söylemedi

İnci Gazioğlu, 45’inci doğum gününü bugün kutlayacak.

23.01.2006

Wimbledon'u kaçırmayın

WIMBLEDON... Kuralların, geleneklerin, beyaz kıyafetlerin ve yağmurun ön planda olduğu dünyanın en prestijli turnuvası. Eski adıyla Lawn Tennis Championship etkinliği ilk kez 1877 yılında düzenlendi.

21.06.2005

Camilla’nın erkeğiyle kadınıyla yedi sülálesi, saraya çalışmıştı

İngiltere Veliahdı Prens Charles ile Camilla Parker-Bowles’un tam 33 seneden buyana devam eden beraberlikleri, önümüzdeki 8 Nisan günü evlilikle meşruiyet kazanacak.

26.03.2005

York Dükü Berlusconi gibi

İNGİLTERE Kraliçesi II. Elizabeth’in ikinci oğlu Prens Andrew, kızıl saçlı Sarah Ferguson ile evlendikten sonra York Dükü oldu.

27.05.2004