EKSTRA
MENÜ

İngiliz Kraliyet Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 933 İngiliz Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

İngiliz Kraliyet Ailesi Haberleri

Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral, Kraliçe, Prens ya da Prenses olmanız, hastalanmanızı ne yazık ki engelleyemiyor. Ancak bu ünvanlara sahip olmanız, tedavi gördüğünüz hastaneyi belirleyebilir. İşte İngiliz Kraliyet Ailesi’nin tedavi gördüğü ultra lüks hastanenin içinden görüntüler...

19.04.2018Dünya
Westminister’dan  Piccadilly’e Londra

Westminister’dan Piccadilly’e Londra

Londra birkaç günlük bir seyahatte gezilemeyecek, bir-iki sayfalık bir yazıda asla bitirilemeyecek bir şehir. Bu sebeple yazıda yer alan her bir başlık ayrı bir kitap hatta sanat tarihçileri açısından ayrı bir tez konusu aslında. Ben bu yazıda sadece Westminster ve civarını yani Piccadilly, Soho ve Covent Garden’ı anlatacağım. Hadi başlayalım...

25.04.2018Seyahat
Kate bir yana diğer anneler öbür yana

Kate bir yana diğer anneler öbür yana!

Bütün dünyada milyonlarca kişinin gözleri onun üzerindeydi. Üçüncü kez anne olmuştu ve herkes kollarında yeni bebeğiyle hastaneden çıkışını bekliyordu. Sonunda göründü! Üzerinde kalıp gibi kırmızı elbisesi, saçları ve makyajı yerinde, her zamanki kibar gülümsemesi dudaklarında!

26.04.2018Magazin
Türk şirketine Kraliçe ödülü

Türk şirketine Kraliçe ödülü

İngiltere’nin en prestijli iş dünyası ödülü olarak kabul edilen ‘Kraliçe Ödülü’ne bu yıl, Tür şirketi Netsparker de layık görüldü. Ödül kazananlar için 28 Haziran’da yapılacak Kraliyet Resepsiyonu’na Netparker yetkilileri de katılacak.

9.05.2018Avrupa
Yılın düğününü izleme rehberi

Yılın düğününü izleme rehberi

Prens Harry, Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile evleniyor. Bu bizim uzun süre görebileceğimiz son destansı düğün: Şu anda dört yaşında olan Prens George evlenene kadar, böyle bir peri masalı izleyemeyeceğiz. Üstelik melez Prenses, kraliyet ailesinin birçok ‘bozulmaz’ kuralını yerle yeksan ederek giriyor dünya evine. İşte yılın düğününe dair tüm detaylar…

Bin yıllık ücret açığı

Bin yıllık ücret açığı

ABD’de halka açık şirketlerin bu yıl yürürlüğe giren bir yasa kapsamında CEO’ların ve çalışanların aldıkları ortalama ücretleri açıklamaları ücret eşitsizliği konusunu yeniden gündeme taşıdı. Paylaşılan rakamlara göre, bazı şirketlerde çalışanların CEO’larının şu anki maaşına ulaşabilmeleri için bin yıldan fazla çalışmaları gerekiyor.

Muhabire canlı yayından sonra büyük şok Silahlı kişiler böyle soydu…

Muhabire canlı yayından sonra büyük şok! Silahlı kişiler böyle soydu…

Avustralyalı gazeteci Laurel Irving, İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirdiği canlı yayının ardından silahlı soyguna uğradı. Channel Seven için yayın yapan Irving’i silahla tehdit eden kişiler toplamda 15 bin sterlin değerindeki yayın malzemesi çalarak olay yerinden uzaklaştı.

6.06.2018Dünya
Bu kurallara uymayan yandı

Bu kurallara uymayan yandı!

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinin uymak zorunda olduğu tuhaf kuralları biliyor musunuz? Mesela Kraliyet rüzgâr kazalarına karşı ne tür önlem alınmasını istiyor? Kraliyet ailesinin tuhaf ayrıntılarla dolu hayatını daha yakından tanımak için sizi böyle alalım.

28.07.2018Magazin
İngiliz kadın sabah yatağında pitonla uyandı

İngiliz kadın sabah yatağında pitonla uyandı!

İngiltere’de kimliği açıklanmayan bir kadın hafta içi sabah saatlerinde uyandığında yatağının yanında yaklaşık bir metrelik bir kraliyet pitonuyla karşılaşınca hayatının şokunu yaşadı.

30.07.2018Dünya
Bakmayın aynı elbiseyi birkaç kez giydiğine... Parayı böyle harcıyormuş

Bakmayın aynı elbiseyi birkaç kez giydiğine... Parayı böyle harcıyormuş

Kate Middleton'ı "tutumlu düşes" olarak biliyorsunuz değil mi? Emin misiniz? Çünkü gerçek pek de öyle değil. Her ne kadar zaman zaman aynı kıyafetleri giyip kamuoyu karşısına çıksa da bir çift çizmeyi 10 yıl boyunca ayağından çıkarmasa da Middleton pek de öyle tutumlu değil.

30.08.2018Magazin
Şuna bakın kocasının ceketini giyip gitmiş

Şuna bakın kocasının ceketini giyip gitmiş!

İngiliz kraliyet ailesinin yeni üyesi Meghan Markle bir süre sessiz kaldıktan sonra tekrar kamuoyunun karşısına çıktı. Eşi Prens Harry ile birlikte katıldığı etkinlikte tercih ettiği etek boyu yüzünden de eleştiri oklarını üzerine çekti.

31.08.2018Keyif
Takma isim kullanıp internette sırlarını paylaşıyormuş

Takma isim kullanıp internette sırlarını paylaşıyormuş 

 Kurallar gereği İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin sosyel medya hesabı kullanması yasak. Ama iddialara göre bazı üyeler takma isimlerle internetteki bazı sosyal medya sitelerine üye oldu. Kim olduklarını açık etmeden diğer üyelerle rahat rahat paylaşımda bulunuyorlar. Bunlardan biri de Kate Middleton.

1.09.2018Magazin
Milyoner Sör, 30-40 yaşlarında, 1,65ten uzun, silah kullanmasını bilen eş arıyor

Milyoner Sör, 30-40 yaşlarında, 1,65'ten uzun, silah kullanmasını bilen eş arıyor

Milyoner bir iş insanı olan 72 yaşındaki aristokrat İngiliz Sör Benjamin Slade, televizyon programına çıkarak harcama sınırı olmayan bir kredi kartı verebileceği eş aradığını söyledi.

8.09.2018Avrupa
Kraliyet düğünü öncesi akılalmaz istek

Kraliyet düğünü öncesi akılalmaz istek

İngiltere Prenses Eugenie'nin düğünü öncesi yapılan çağrıyı konuşuyor.

10.10.2018Dünya
Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim

Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim?

İngiliz Kraliyet Ailesi, gündemde yer almaya devam ediyor. Prens Andrew’in eski eşi Sarah Ferguson’dan olan küçük kızı Prenses Eugenie’nin, sevgilisi Jack Brooksbank’le 12 Ekim Cuma günü görkemli bir törenle evlenecek. Prenses Eugenie'in düğününde koruma ve güvenlik hizmetleri dahil 35 milyon sterlin harcanması bekleniyor. Peki, Prenses Eugenie kimdir, müstakbel eşi Jack Brooksbank kim?

10.10.2018Magazin
Mutluluğu diyetisyende  buldu

Mutluluğu diyetisyende buldu

İngiliz Kraliyet ailesi üyesi Prens Harry ile evlenen Amerikalı oyuncu Meghan Markle’ın eski kocası Trevor Engelson da evlendi.

10.10.2018Dünya
Ünlü oyuncudan şok iddia: Tuvalet yasak, ped kullanın

Ünlü oyuncudan şok iddia: Tuvalet yasak, ped kullanın

İngiliz kraliyet ailesi yeni bir düğüne hazırlanıyor. Ama geçtiğimiz mayıs ayında gerekleşen Prens Harry ve Meghan Markel'ın evlilik töreninin fırtınası da hala dinmedi. Gündemdeki yerini koruyan bu düğünle ilgili şaşırtıcı bir iddia ortaya atıldı.

11.10.2018Magazin
Bu kez cesur adımlar attı: Dünyanın gözü Londradaki kraliyet düğününde

Bu kez cesur adımlar attı: Dünyanın gözü Londra'daki kraliyet düğününde

İngiliz kraliyet ailesi bir yıl içinde ikinci büyük düğüne hazır. Kraliçe 2. Elizabeth'in torunu Prenses Eugenie ile Jack Brooksbank bugün evleniyor. Windsor Şatosu'ndaki nikah öncesi de konuklar birer birer mekana ulaşmaya başladı. Sinema yıldızlarından ünlü şarkıcılara, tanınmış TV yüzlerinden modellere tören tam anlamıyla bir yıldızlar geçidine dönüştü. Sert rüzgar yüzünden konuklar zorlu anlar da yaşadı.

FOTOĞRAFLAR: AP, AFP, REUTERS 

12.10.2018Magazin
Hiçbir düğünü kaçırmıyorlar: Küçük yaşta tecrübe kazandılar

Hiçbir düğünü kaçırmıyorlar: Küçük yaşta tecrübe kazandılar

İngiliz kraliyet ailesi son zamanlarda düğünden düğüne koşuyor kelimenin tam anlamıyla. Bu törenlerde de gelin ile damat kadar ilgi çeken başka konuklar da var. Biri Prens William'ın eşi Kate Middleton, diğeri de Prens Harry'nin beş ay önce evlendiği Meghan Markle. Ama hepsi bir yana ailenin katıldığı törenlerde bazen onları bile gölgede bırakan iki kişi var: Prens George ve Prenses Charlotte.

FOTOĞRAFLAR: AFP, AP, REUTERS, BACKGRID USA, BACKGRID UK

13.10.2018Magazin
Kraliyet ailesi karıştı: Bunu kızıma niye yaptınız

Kraliyet ailesi karıştı: Bunu kızıma niye yaptınız!

İngiliz kraliyet ailesi bu aralar çok hareketli günler yaşıyor. Her ne kadar ardı ardına düğün, bebek gibi mutlu olaylar yaşansa da yine de ailenin bazı üyeleri arasındaki gerilim bitmiyor. Geçen hafta sonu Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew ile Sarah Ferguson'ın kızı Prenses Eugenie'nin düğününde tüm dünyanın gözü ailenin üzerindeydi. Daha iki gün geçmişti ki bu kez bir başka haber geldi: Geçtiğimiz mayıs ayında evlenen Prens Harry ile Meghan Markle ilk bebeklerini bekliyordu.

FOTOĞRAFLAR:AFP, AP, REUTERS, BACKGRID UK, BACKGRID USA, INSTAGRAM, TWITTER

16.10.2018Magazin
İngiltere Kraliyet Ailesinde bekaret krizi

İngiltere Kraliyet Ailesi'nde bekaret krizi

The Royal House of Windsor adlı bir belgeselde, Prens Charles ve Camilla'nın geçmişte neden evlenemediğine dair ilginç bir iddia ortaya atıldı.

18.10.2018Dünya
Eski çalışanları İngiliz Kraliyet ailesinin sırlarını açıkladı

Eski çalışanları İngiliz Kraliyet ailesinin sırlarını açıkladı

Kraliyet ailesi üyeleri ne yer ne içer? Saray'ın eski şefi Darren McGrady hepsini bir bir açıkladı...

Türkiye’nin en şık erkeği kim

Türkiye’nin en şık erkeği kim?

Başak Dizer Tatlıtuğ, Ceylan Atınç ve Aslı Barış’tan oluşan Moda Konseyi araştırdı: Ülkemizin en iyi giyinen erkekleri kimler?

27.10.2018Magazin
Koruyucu pelerin

Koruyucu pelerin

PRENS Harry (34) ve eşi Meghan Markle’ın (37) 16 gün süren Pasifik turu sona erdi. İkili resmi ziyaretleri kapsamında 76 etkinliğe katılırken kraliyet ailesinin yeni gelini kıyafetleri ve sempatik tavırlarıyla ilgi çekti. Hamile olduğu açıklanan Meghan’ın iyice belirginleşen karnı, ziyaret boyunca İngiliz basınının gündemindeydi.

31.10.2018Dünya
Özel ekip kurdu Sofra büyüyor

Özel ekip kurdu! Sofra büyüyor

Müdavimleri arasında İngiliz Kraliyet ailesi de bulunan, yeme içme dünyasının ‘şapkadan tavşan çıkaran adamı’ Hüseyin Özer, 2019 başında Londra’ya iki yeni restoran açıyor. Özer, İngiltere dışında da başta İstanbul olmak üzere yeni restoranlar planlıyor.

1.11.2018Avrupa
Altı aylık peri masalı: Hüsran büyük

Altı aylık peri masalı: Hüsran büyük!

İngiliz kraliyet ailesi geçtiğimiz mayıs ayındaki düğünden sonra her şeyin çok daha iyiye gideceğini düşünüyordu. Aileye alışılmışın dışında bir gelin geliyordu. Amerikalı, daha önce evlenip boşanmış, üstelik melez.

1.12.2018Magazin
Asıl kriz prenslerde

Asıl kriz prenslerde

İngiliz Kraliyet ailesinin iki gelini Cambridge Düşesi Catherine (36) ile Sussex Düşesi Meghan Markle’ın (37) arasının bozuk olduğu yönündeki iddialar devam ederken İngiliz The Sun gazetesi, gerçek krizin kardeşler arasında yaşandığını öne sürdü.

9.12.2018Dünya
Kate Middletonın hamile olduğu iddia edildi

Kate Middleton'ın hamile olduğu iddia edildi

Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın dördüncü çocuğuna hamile olduğu öne sürüldü.

16.12.2018Dünya
Bebek oradan kaçar mı sanıyorsun

Bebek oradan kaçar mı sanıyorsun?

İngiliz kraliyet ailesinin yeni gelini gittiği resmi görevde böyle görüntülendi.

18.12.2018Magazin
Düşes Katein zehirli sırrı

Düşes Kate'in 'zehirli' sırrı

İngiliz kraliyet ailesinin en gözde üyelerinden biri olan Cambridge Düşesi Kate Middleton zehirleniyor...

19.12.2018Magazin
Düşesin Türk tasarımı yüzüğü

Düşesin Türk tasarımı yüzüğü

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden Prens Harry ile evlenerek Sussex Düşesi unvanını alan Meghan Markle, üzerinde ‘Fatıma’nın eli’ sembolünün bulunduğu 250 Sterlin (1.688 TL) değerinde bir yüzük taktı.

20.12.2018Dünya
Ölüm tehdidi alıyor

Ölüm tehdidi alıyor

O mesaj İngiltere'yi alarma geçirdi

14.01.2019Dünya
Bebekle ilgili dudak uçuklatan tesadüf

Bebekle ilgili dudak uçuklatan tesadüf

Dünyanın en çok merak edilen bebeği ile ilgili şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı.

REUTERS, AFP, AP

15.01.2019Magazin
Yaptığım, kadın bedenine övgü

Yaptığım, kadın bedenine övgü

Geçen haftanın moda gündeminin bombası: Bebek bekleyen Sussex düşesi Meghan Markle, bir etkinliğe vamp bir Roland Mouret tasarımıyla katıldı. Mouret’nin aynı zamanda Kate Middleton’ın da gözdesi olması, düşesler arası stil savaşını kızıştırdı. Hollywood yıldızlarının ve İngiliz Kraliyet Ailesi’nin favorisi Fransız tasarımcıyla konuştuk: “Hepimiz soyunmak için giyiniyoruz sonuçta.” (Aslı BARIŞ)

Harry fena yakalandı

Harry fena yakalandı

Yakında baba olmaya hazırlanan Prens Harry'nin karısına verdiği sözü tutmadığı böyle anlaşıldı.

2.02.2019Magazin
Eltisine benzedi

Eltisine benzedi

Düşes Kate Middleton, hiç beklenmedik bir anda, bir türlü geçinemediği eltisi Meghan Markle gibi oldu.

5.02.2019Magazin
Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini polise teslim etti.

10.02.2019Dünya
İşte kendilerine sakladıkları gerçek

İşte kendilerine sakladıkları gerçek

Dünyanın en göz önünde çifti Kate Middleton ile Prens William ile ilgili bilinmeyen çok da fazla ayrıntı kalmadı aslına bakılırsa.

22.02.2019Magazin
Siz onun neler çektiğini bilmezsiniz

Siz onun neler çektiğini bilmezsiniz!

Uzaktan bakıldığında kelimenin tam anlamıyla bir "masal prensesi." Ama görünüşe bakılırsa olaylar pek de öyle masallardaki gibi gelişmiyor.

AFP, AP, REUTERS

1.03.2019Magazin
Gelinlere tacize kovuşturma geliyor

Gelinlere tacize kovuşturma geliyor

İngiliz Kraliyet Ailesi, Cambridge Düşesi Cathrine (Kate) (36) ve Sussex Düşeşi Meghan (37) ve ile ilgili internetteki kötü yorumlara savaş açtı. Kensington Sarayı yetkilileri, sosyal medya kullanıcılarına konuyla ilgili çağrıda bulunarak, internet üzerinde kraliyet ailesi üyeleriyle ilgili kötü yorum yapan kişileri polise bildirebileceklerini duyurdu.

6.03.2019Dünya
İkiniz de prenses olmayı rüyanızda görürsünüz

İkiniz de prenses olmayı rüyanızda görürsünüz!

Giydikleri, takıları, hatta aralarında yaşadıkları gerilimle dünya gündeminde hep ilk sıralarda yer alan İngiliz kraliyet ailesinin gelinleri ile ilgili bir gerçek daha gün yüzüne çıktı.

DEPO PHOTOS, BARCROFT MEDIA

8.03.2019Magazin
Bana pasaklı mı deselerdi

Bana "pasaklı" mı deselerdi?

Düşes Meghan Markle'ın hamilelik gardrobu yarım milyon sterline mal olmuş. Nedeni de ilginç.

29.03.2019Magazin
Uçan yiyecek servisi oldum dedi ve kaçtı

'Uçan yiyecek servisi oldum' dedi ve kaçtı

 Yakında doğum yapması beklenen Meghan Markle'ın saraydan bir kişiyi daha kaçırdığı iddia edildi.

17.04.2019Magazin
Küçük prens 1 yaşında

Küçük prens 1 yaşında

Dünyanın merakla takip ettiği İngiliz kraliyet ailesinin en yeni üyesi Prens Louis, ilk doğum gününü kutladı.

24.04.2019Magazin

Yazar Sonuçları

Westminister’dan Piccadilly’e Londra

Londra birkaç günlük bir seyahatte gezilemeyecek, bir-iki sayfalık bir yazıda asla bitirilemeyecek bir şehir. Bu sebeple yazıda yer alan her bir başlık ayrı bir kitap hatta sanat tarihçileri açısından ayrı bir tez konusu aslında. Ben bu yazıda sadece Westminster ve civarını yani Piccadilly, Soho ve Covent Garden’ı anlatacağım. Hadi başlayalım...

25.04.2018

En şık adımlar

Beyler için sıcaklarda şıklığı yakalamanın yolu, mokasenden geçer

22.06.2018

Yılanlarına kedi yediriyor

HAÇİKO Derneği olarak elimizden geldiğince çok hayvanı sahiplendirmeye, yuva bulmaya çalışıyoruz.

16.07.2018

Hafta sonu kaçamağı

HANİ olur da bir gün romantik bir yere gitmek istersiniz...

19.09.2018

Bir Nişan; Hitan

Hayırlı seneler! Geçen hafta, Dünya’da hakim olan “Miladi” takvim geleneğinin tarihçesine değinmiş, “yılbaşı” kabul edilen “1 Ocak” gününün aslında hangi kültürün sünneti(“sünnet” kelimesinin sözlükteki “izlenen yol, yöntem, örnek alınan uygulama, örf ve gelenek” mânalarında) olduğunu sorgulamıştık.

6.01.2019