EKSTRA
MENÜ

İngiliz Kraliyet Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 881 İngiliz Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

İngiliz Kraliyet Ailesi Haberleri

İtalyan Chi dergisi de Katein fotoğraflarını bastı

İtalyan Chi dergisi de Kate'in fotoğraflarını bastı

İtalyan magazin dergisi “Chi”, daha önce açıkladığı üzere İngiltere veliaht prensi William'ın eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın üstsüz fotoğraflarından oluşan derginin bu haftaki sayısını çıkardı. Ancak fotoğraflarda yeni bir şey olmaması "Dağ fare doğurdu" yorumlarına neden oldu.

17.09.2012Gündem
Çıplak Düşes tiraj patlattı

Çıplak Düşes tiraj patlattı

Cambridge Düşeşi Kate Middleton’un çıplak resimlerinin bulunduğu 26 sayfalık Chi dergisi, İngiltere Sarayı ile İtalya eski Başbakanı Silvio Berlusconi arasında ciddi bir krize yol açtı.

16.09.2012Gündem
Çıplak Düşes krizi

Çıplak Düşes krizi

Prens William’ın eşinin henüz yayımlanmayan çıplak fotoğrafları, yarın, İtalya eski başbakanı Silvio Berlusconi’nin sahibi olduğu Chi dergisinin özel ekinde yer alacak.

16.09.2012Gündem
KUZENİN NEFES KESEN ŞOVU

KUZENİN NEFES KESEN ŞOVU

İngiliz Kraliyet Ailesi'he gelin giden Kate Middleton'un uzaktan kuzeni olan Katerina Darling yine bütün dikkatleri üzerine çekti.

7.09.2012Gündem
İzmir’e en ‘kral’ yatırım

İzmir’e en ‘kral’ yatırım

Ortakları arasında İngiliz Kraliyet Ailesi’nin de bulunduğu Avrupa’nın önde gelen meyve suyu firmalarından Britvic’in Türkiye distribütörü Farsa Gıda, ülkemizde de üretim yapmayı planlıyor.

24.07.2012Ege
Burma’nın lotus çiçeğinden 15 bin liralık takım

Burma’nın lotus çiçeğinden 15 bin liralık takım

İtalyan tekstil devi Loro Piana’nın son harikası, Burma’nın göllerinde yetişen lotus çiçeğinin sapından üretilen kumaşları. Fakat bu özel kumaşları ancak şubat ve ağustos aylarının başında sipariş verebiliyorsunuz. Ağustos ayında Loro Piana’nın İstinye Park’taki dükkânına lotus çiçeği kumaşıyla kişiye özel dikimler yapmak için İtalya’dan terziler gelecek.

9.06.2012Kelebek
Müşteri çıkmadı

Müşteri çıkmadı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nden Prenses Anne’e ait altı aydır satışta olan yata bir teklif bile gelmedi. “Rustler 36” model dünyaca ünlü kraliyet yatı “Blue Doublet”, pirinçten yapılmış soyağacı plaketiyle satışa sunulmasına rağmen müşteri bulamadı.

20.04.2012Gündem
Kraliyet Ailesi koleksiyonuna Kate de katıldı

Kraliyet Ailesi koleksiyonuna Kate de katıldı

Dünyaca ünlü balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’daki İngiliz Kraliyet Ailesi üyeleri koleksiyonuna, Prens William’ın eşi, Cambridge Düşesi Kate de katıldı.

5.04.2012Gündem
Yılbaşına kadar lokum ve Türk kahvesi bedava

Yılbaşına kadar lokum ve Türk kahvesi bedava

Kahve Dünyası demek benim için ikram demek. Kahve kadar çikolata demek. Draje demek, lokum demek, çilek kaplısına ve kestanelisine ölmek demek. Sekiz yıl önce Türkiye’de hayatımıza giren Kahve Dünyası, yurtdışındaki ilk mağazasını cuma günü Londra’da açtı. Londra’nın en canlı meydanlarından Piccadilly’de, İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait iki katlı 560 metrekarelik binada açılan mağazanın ilk gününde oradaydım. İşte açılış heyecanı ve İngilizlerin ilk gün şoku

19.11.2011Kelebek
İngiltere Kraliçesi ve Prens William’ın eşine Türk çantası götürüyor

İngiltere Kraliçesi ve Prens William’ın eşine Türk çantası götürüyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e İngiltere ziyaretinde eşlik edecek Hayrünnisa Gül, Kraliçe Ezilabeth ve Prens William’ın eşi Kate Middileton’a el yapımı deri Türk çantası götürüyor. Kraliçe ve Kate Middleton’ın çantalarını inceleyip Desa’dan uygun seçim yapan Hayrünnisa Gül, hediye paketinin içine markanın İngiltere’deki iki mağazasının adresini içeren bir not da koydurdu.

19.11.2011Ekonomi
Londra’nın caz mevsimi

Londra’nın caz mevsimi

İngiltere’nin park ve ağaç zengini başkentinde Themes Nehri kıyısındaki caddeler, kent merkezindeki yeşil alanlar birbirinden güzel sonbahar tablolarıyla donandı. Bu hafta sonunda başlayıp 20 Kasım’a kadar sürecek Londra Caz Festivali şehre kış öncesinde enerji taşıyacak. Cazın ve güzün renklerine bürünen kenti THY ve Easyjet’in 170 Euro’luk indirimli biletleriyle keşfedebilirsiniz.

6.11.2011Seyahat
The Ray Gelato Giants / White Mink

The Ray Gelato Giants / White Mink

13 Ekim Perşembe – 22.30
İngiliz Kraliyet ailesi için konser veren ve Paul Mc Cartney’nin düğününde bile sahne alan swing müziğinin efsane maestrosu Ray Gelato orkestrasıyla Babylon sahnesinde.

10.10.2011Seyahat
Caz ve Zaz zamanı

Caz ve Zaz zamanı

21. Akbank Caz Festivali, 13 Ekim’de ‘Şehrin Sesi’ sloganıyla başlıyor. Organizasyonu Pozitif’in üstlendiği festivalde Zaz, Carmen Souza, Avishai Cohen ‘Seven Seas’, Mari Kvien Brunvoll, Amsterdam Klezmer Band, Charles Lloyd New Quartet, Ozan Musluoğlu gibi zengin konser programının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yarışmalar, cazlı brunch’lar ve Kampüste Caz konserleri dikkat çekiyor.

7.10.2011Kelebek

Kraliçe’nin korumasına bile rüşvet vermişler

Ünlü-ünsüz yüzlerce insanın telefonlarını dinlettiği ortaya çıkınca Avustralyalı milyarder sahibi Rupert Murdoch tarafından yayın hayatına son verilen İngiliz tabloid gazetesi News of the World’ün sicili kabarmaya devam ediyor.

11.07.2011Gündem
“Göçek’ten daha güzeli yok”

“Göçek’ten daha güzeli yok”

Neredeyse yılın büyük bir bölümünü klasik yatı Dear B’yle Göçek Adası’nda geçiren Alp Yalman, kendini bildi bileli denizin ve bir dönem başkanlığını da yaptığı Galatasaray’ın tutkunu.

10.06.2011Spor
Yaz bitmeden gel

Yaz bitmeden gel

Bir ders yılı daha sona eriyor. Uzun bir dönemin ardından yorgun düşen öğrenciler için Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde yorgunluklarını atabilmeleri için farklı yaz okulu alternatifleri var.

4.06.2011Kelebek
Büyük düğün üretime 11 gün fren koyacak İngiltere 50 milyar dolar kaybedecek

Büyük düğün üretime 11 gün fren koyacak İngiltere 50 milyar dolar kaybedecek

İngiltere Prensi William ve Kate Middleton’ın 29 Nisan’da gerçekleşecek düğünlerinin durgunlukla mücadele eden İngiltere ekonomisini nasıl etkileyeceği tartışma konusu oldu.

23.04.2011Ekonomi
Kraliyet çiftinin davetiyesi Denizliden

Kraliyet çiftinin davetiyesi Denizli'den

İngiltere'de Prens William ile Catherine Middleton’un 29 Nisan’da yapılacak düğününde davetiyeler Denizli’de hazırlandı. Düğün davetiyesi olarak hazırlanan 40 bin altın işlemeli havlu, Denizli’de üretilerek İngiltere’ye gönderildi.

17.04.2011Gündem
Prensin altın işlemeli davetiyeleri Denizli’den

Prensin altın işlemeli davetiyeleri Denizli’den

Denizli’de, yıllık 100 milyon doların üzerinde ihracat yapan, 2 bin kişinin çalıştığı Ozanteks, İngiltere’nin heyecanla beklediği ve 29 Nisan’da Londra’daki Westminister Kilisesi’nde yapılacak İngiltere Prensi William ile Katherine Middleton’un düğün davetiyeleri üretti.

16.04.2011Ege
Bu soyluların yaşamına özen duyar mısınız

Bu soyluların yaşamına özen duyar mısınız?

Amerika'lılar soylu kişilere doyumsuz tutku besliyor. Üst düzeye uzandığı ölçüde yoğunlaşıyor bu düşkünlük. Sonradan görmeler hava basmak için eski hanedanlardan kont, baron, dük, prens, prenses kimliklerini yüklü parayla satın alıyorlar. Kartvizit bastırıp isimleri başına geçen bu unvanları yazdırıyorlar. Bulgar, Romen'inden, İngiliz, Alman, İskandinav'ına kadar..

22.12.2010Dünya
Ülkenizi ziyaret ettiğimizde siz henüz doğmamıştınız

Ülkenizi ziyaret ettiğimizde siz henüz doğmamıştınız

Katar Yatırım Fonu’nun İngiltere’de Harrods mağazasını satın almasının ardından Londra’ya ilk resmi ziyaretini yapan Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife el Tani, üst düzey protokolle ağırlandı.

27.10.2010Dünya
Majestelerinin çevrecisi

Majestelerinin çevrecisi

Doç. Dr. Çağan Hakkı Şekercioğlu (35) dünyanın tanıdığı bir çevrebilimci ve ekolog. Stanford Üniversitesi Biyoloji Bölümü Çevre Koruma Merkezi’nde öğretim üyesi. Amerikan Kaşifler Kulübü’nün şeref üyesi, çevre ödüllerinin Nobel’i sayılan Whitley Altın Çevre ödülü sahibi. İlk araştırmasını Uganda ormanlarında 20 yaşındayken yaptı. 22 yaşına geldiğinde dünyanın yedi kıtasına ayak basmıştı. Meslektaşları adını, bulduğu bir kelebeğe verdi. Türkiye’nin doğasına sevdalı Şekercioğlu Kars KuzeyDoğa Derneği’nin başkanlığını sürdürüyor

7.08.2010Kelebek
Laura Davies Belekte

Laura Davies Belek'te

En uzun vuruş yapan golfcüler arasında ikinci sırada bulunan, İngiliz Kraliyet Ailesi onur ödülü sahibi Laura Davies'in, 7-9 Mayıs günlerinde Belek'te “Turkish Airlines Ladies Open 2010” adıyla düzenlenen turnuvaya katılacağı bildirildi.

30.04.2010Spor
Majestelerinin katil pilotu

Majestelerinin katil pilotu

Kanada’nın en büyük hava üssünden sorumlu olan ve İngiliz Kraliyet Ailesi dahil birçok VIP’i uçuran Albay Russell Williams, biri silah arkadaşı olmak üzere iki kadını öldürmekle suçlandı. İki kadına daha tecavüz etmeye kalktığı öne sürülüyor.

9.02.2010Dünya
Kadın Aldatır, Yakalanmaz

Kadın Aldatır, Yakalanmaz!

Aldatma konusunda erkekler sabıkalı görünse de, kadınlar da erkekler kadar hatta daha da fazla aldatıyor! Peki, kadın neden aldatır? Ve nasıl yakalanmaz?

15.10.2009Aşk
Bekarların gözdesi nişanlandı

Bekarların gözdesi nişanlandı

Ne Hollywood starı, ne güzellik kraliçesi. O, dünyanın en güzel prensesi. Herkes peşindeydi ama o artık "beyaz atlı prensini" buldu.

12.08.2009Dünya
Hanedanda 5.3 milyar TL’lik kavga

Hanedanda 5.3 milyar TL’lik kavga

Padişah II. Abdülhamid’in büyük torunu, halen Hamburg’da sosyal yardımla zar zor geçinen kanser hastası kızı Prenses İskra, ’yolsuzlukla kendinden alındığını’ iddia ettiği hanedan mirasının peşine düştü.

21.05.2009Gündem
York Düşesi kendini affettirmek istiyor

York Düşesi kendini affettirmek istiyor

İngiliz Kraliyet ailesinin eski gelini York Düşesi Sarah, Türkiye’de yaşanan ’yetimhane’ skandalının ardından, başta Türk yetimhaneleri, kimsesiz çocuklara yardım etmek üzere "Mothers4Children" (Anneler Çocuklar İçin) isimli bir dernek kurulmasına önayak oldu. Model Lisa B. ile York Düşesi’nin kurduğu derneğe model Claudia Schiffer, Kylie Minoque, Kate Moss gibi ünlüler üye oldu.

21.03.2009Dünya
Meclis’te düşes ve vicdan kavgası

Meclis’te düşes ve vicdan kavgası

İngiliz Kraliyet ailesi eski mensubu Sarah Ferguson’un Ankara Saray Rehabilitasyon Merkezi’nde gizli çektiği, ellerinden bağlı zihinsel engelli çocukların görüntüleri SHÇEK bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nu gerdi.

19.12.2008Gündem
Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Başkanlığı döneminde yöneticiliği bazı kesimler tarafından eleştirilse de Özhan Canaydın’la ilgili bir konsensüs var: Dürüst, medeni ve centilmen bir adam. Futbol camiasında seviliyor ve sayılıyor. Geçen haftasonu 6 yıllık GS yöneticiliği boyunca onun için çalışmış, ona destek vermiş arkadaşlarına Bursa’da 400 kişilik bir yemek verdi. Onlara hem hizmetleri için teşekkür etti, hem de veda etti. Kadehlerin "Özhan Ağabey" ve Galatasaray için kalktığı bir gece...

15.11.2008Kelebek
Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim

Amacım incitmek değildi Türkiye’den özür dilerim

İstanbul ve Ankara’daki iki rehabilitasyon merkezine kılık değiştirerek girip zihinsel engelli çocukların dramını gizli kamera ile çeken İngiliz Kraliyet Ailesi’nin eski gelini York Düşesi Sarah Ferguson Hürriyet’e konuştu.

5.11.2008Gündem
Düşes’i ağlatan görüntüler

Düşes’i ağlatan görüntüler

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin eski gelini York Düşesi Sarah Ferguson, kılık değiştirip İstanbul ve Ankara’daki iki Rehabilitasyon Merkezi’ne girdi.

2.11.2008Gündem
Stres mi demiştiniz

Stres mi demiştiniz

İngiliz Kolumbiyası’nın başkenti Victoria, Vancouver Adası’nın güneyinde, 75 bin nüfuslu bir üniversite ve kültür şehri. Alaska Körfezi’ne yakın olmasına karşın ılıman, hatta Akdeniz’e benzer iklim koşullarına sahip. Her yıl dünyanın dört bir yanından 3,5 milyon turist çekiyor. Conde Nast, Travel and Leisure gibi önde gelen seyahat dergilerinin "görülmesi gereken şehirler" listesinin üst sıralarına yerleştirdiği Victoria renkli kültürel yaşamını Avrupa ve Kuzey Amerika yerli kültürünün sentezine borçlu. Parklarla çevrili şehre huzur hakim, strese yer yok.

17.08.2008Seyahat
Uşaktan şok iddia

Uşaktan şok iddia

İngiliz Kraliyet ailesi yeni bir şokla sarsıldı. Eski uşak Paul Burrell, Diana ile seks yaptığını söyledi.

16.06.2008Dünya
Küçük prenses çırılçıplak

Küçük prenses çırılçıplak

O bir prenses. Ama ders yılının sona ermesini kutlarken alkolü fazla kaçırıp çırılçıplak soyundu.

16.06.2008Dünya
Tüm bekarlar onun peşinde

Tüm bekarlar onun peşinde

Ne Hollywood starı, ne güzellik kraliçesi. O, dünyanın en güzel prensesi. Herkes peşinde ama onun aklı sadece işte.

16.03.2008Dünya

Saving Prince Harry

Prens Harry’nin iki buçuk aydır Afganistan’da Taliban ile savaştığı haberi Drudge Report sitesi tarafından patlatılınca İngiltere karıştı.

29.02.2008Dünya
Çinden tokadı yiyen Türkiyeye geliyor

Çin'den tokadı yiyen Türkiye'ye geliyor

Küresel ısınma nedeni ile hazırgiyimde doğan ara sezon ihtiyacı Türkiye için fırsat oldu. Düyaca ünlü markalar Çin, Mısır, Portekiz, Tunus ve Hindistan'a verdiği siparişleri hızlı teslimat avantajına sahip Türkiye'ye kaydırdı.

19.12.2007Ekonomi
Prenses Diana için özel jüri

Prenses Diana için özel jüri

Prenses Diana’nın 1997 yılındaki ölümü ile ilgili soruşturma İngiltere’de başladı. Kraliyet hanedanı ve Fayed ailesi ile herhangi bir ilişkileri olmadığı belirlenen altı kadın ve beş erkek, 10 yıl önce Dodi Fayed ile birlikte Paris’te bir trafik kazasında can veren Prenses Diana hakkındaki şüpheleri resmen aydınlatmak üzere kurulan jüriye seçildi.

2.10.2007Dünya

Yazar Sonuçları

Kraliyet çiçekçisi

İngiliz Kraliyet Ailesi ve ünlülerin çiçekçisi olarak ünlenen Judith Blacklock, Maison Française dergisinin davetlisi olarak Türkiye’ye geldi.

4.05.2012

Kraliyet floristi geliyor!

İngiliz Kraliyet ailesi ve ünlülerin çiçek tasarımcısı, Kensington Sarayı’nın daimi çiçekçisi florist ve yazar Judith Blacklock, gelecek ay Türkiye’ye gelerek iki çiçek atölyesi düzenleyecek. Evsahiplerinden biri olduğum için, Kraliçe II. Elizabeth’in favori çiçeğini öğrenme şansım oldu: Kokulu ıtırşahı!

20.04.2012

Tekstillerin dünya seyahati

Hem şehir hem de sahil evlerini her mevsim renklendirme becerisine sahip olan tekstiller, son yıllarda farklı coğrafyalardan etkileniyor. İskandinav folklorik motifleri ile Özbek desenleri, Güney Amerika ikatları ile Anadolu kilim deseni aynı mekanda bir araya gelip gezgin bir stil yaratıyorlar.

20.05.2011

Ali Nazik

MAÇ öncesi Beşiktaş cephesi güllük gülistanlık. Co pilotu Sivok ile iyi anlaşan Ferrari’ye, “Son viraja girerken sarı kart görüp bizi Manisa maçında sensiz bırakma” uyarısı yapılmış.

4.12.2009

Araştırmalarına, Tanrı’nın tahtını güçlendirmek amacıyla başladı

İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait Beagle adlı gemi, 4 yıl 9 ay sürecek seyrine başladığında tarihin en tanınmış gemilerinden biri olacağı bilinmiyordu kuşkusuz.

14.02.2009

Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

12. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri, geçtiğimiz gece Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

22.04.2008