EKSTRA
MENÜ

İngiliz Kraliyet Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngiliz Kraliyet Ailesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 875 İngiliz Kraliyet Ailesi haberi bulunmuştur.

İngiliz Kraliyet Ailesi Haberleri

Prens Harry, İngiliz kraliyet ailesine corona virüs mü bulaştırdı

Prens Harry, İngiliz kraliyet ailesine corona virüs mü bulaştırdı?

İngiliz kraliyet ailesi de dünyayı kasıp kavuran corona virüsünden nasibini aldı... Ailedeki görevlerini bırakıp eşi Meghan Markle ve oğlu Archie ile birlikte Kanada'ya giden Prens Harry'nin corona virüse yakalanmış olabileceği konuşuluyor. Prens'in virüsü diğer aile bireylerine bulaştırma ihtimali de gündemde.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS

18.03.2020Magazin
Son bakış: Küskün ayrıldılar

Son bakış: Küskün ayrıldılar

İngiliz kraliyet ailesi, tarihinde eşine çok rastlanmayan günlerden geçiyor. Daha kısa bir süre öncesine kadar "peri masalının gerçeğe dönmüş hali" olarak nitelendirilen "muhteşem dörtlü" bir daha eskisi gibi olmamak üzere dağıldı.

AP, AFP, REUTERS

10.03.2020Magazin
Balayı bakışı

Balayı bakışı

Bütün dünyayı şoke eden "İngiliz kraliyet ailesinden ayrılık" kararıyla gündemden hiç düşmeyen Prens Harry ve Meghan Markle, iki ay aradan sonra dün ilk kez el ele kamuoyu önüne çıktı. 31 Mart'ta ayrılık işlemleri resmi olarak tamamlanacak olan Prens Harry ve eşi önceden belirlenmiş bazı programlara katılmak için Londra'da.

AP, AFP, REUTERS, BACKGRID UK

6.03.2020Magazin
Meghan Markle ve Prens Harry, iki ay sonra ilk kez el ele Londrada

Meghan Markle ve Prens Harry, iki ay sonra ilk kez el ele Londra'da

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılık kararı ile olay yaratan Prens Harry ve Meghan Markle, iki ay aradan sonra ilk kez Londra'da bir etkinliğe katıldı. Çift, 31 Mart'daki resmi ayrılık öncesi önceden belirlenmiş bazı etkinliklere katıldıktan sonra Kanada'ya dönüp yeni hayatlarını sürdürecek.

AP, AFP, REUTERS, BACKGRID UK

6.03.2020Magazin
Veda konuşması:  Babaannesi Harryye öyle bir şey söyledi ki

Veda konuşması: Babaannesi Harry'ye öyle bir şey söyledi ki!  

İngiliz kraliyet ailesinde ayrılık rüzgarları her zamankinden biraz daha sert esiyor artık. 31 Mart'taki resmi ayrılık öncesi Kraliçe 2. Elizabeth, her zaman kalbinde ayrı bir yeri olduğu bilinen torunu Harry ile baş başa konuştu ve vedalaştı.

BACKGRID UK, BACKGRID USA

3.03.2020Magazin
Artık prens değilim: Beni sadece adımla çağırın

Artık 'prens' değilim: Beni sadece adımla çağırın

Eşi ile birlikte İngiliz kraliyet ailesinden ayrılma kararı verip Kanada'ya taşınan Prens Harry, unvanı olmadan; sadece adıyla çağrılmak istediğini belirtti.

AFP, AP, REUTERS

26.02.2020Magazin
Ortalığı hareketlendiren gelişme: Taht el mi değiştiriyor

Ortalığı hareketlendiren gelişme: Taht el mi değiştiriyor?

İngiliz kraliyet ailesi son yılların en hareketli dönemini yaşıyor... Aile üyeleri gittikleri resmi görevlerde her ne kadar kameralara gülümsüyor olsalar da kapalı kapılar ardında ileride neler yapacaklarını tartışıp yeni görevlerine hazırlanıyorlar. Yani özetle İngiliz kraliyet ailesi büyük değişimlere hazırlanıyor.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS

26.02.2020Magazin
Hepsi üst üste geldi:Tek yüzümü güldüren sizsiniz

Hepsi üst üste geldi:Tek yüzümü güldüren sizsiniz

İngiliz kraliyet ailesinin üzerindeki kara bulutlar dağılmak bilmiyor. Kraliçe 2. Elizabeth'in ortanca oğlu Prens Andrew'nun karıştığı skandal, Prens Hary ve Meghan Markle'ın ülkeden ayrılması, torunu Peter ile eşi Autumn Phillips'in boşanması derken bir rahat nefes alamayan Kraliçe'ye bir kötü haber daha geldi:

BACKGRID USA, AVALON, AP

18.02.2020Magazin
Çek- çek Prens

'Çek- çek' Prens!

Doğup büyüdüğü İngiliz kraliyet ailesine veda eden Prens Harry, daha önce hiç böyle görüntülenmemişti.

BACKGRID USA

17.02.2020Magazin
Bütün köprüleri yaktılar: Buna katliam denir

Bütün köprüleri yaktılar: Buna 'katliam' denir!

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıkları olay yaratan Prens Harry ve Meghan Markle ile ilgili yeni bir gerçek ortaya çıktı. Ülke basınına yansıyan haberlere göre Prens Harry ve Meghan Markle, kelimenin tam anlamıyla bütün köprüleri yakmışlar. Çift, İngiltere'yi bir daha asla geri dönmemek üzere terk etmiş.  İşte basının "katliam" benzetmesiyle duyurduğu haber.

DEPO PHOTOS

14.02.2020Magazin
Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesi neden kapalı

Kıbrıs Kapalı Maraş bölgesi neden kapalı?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sınırları içerisinde yer alan ve 1974 çıkarmasından sonra yapılan anlaşma ile askeri bölge statüsünde tutulan Kapalı Maraş bölgesi, bu günlerde yeniden açılması ile gündemde yer alıyor. Envanter çalışmasının tamamlanmasının ardından açılması planlanan Kapalı Maraş bölgesi için girişimler, 2019 yılının yaz aylarında başlamıştı. Peki, Kapalı Maraş neden kapalı tutuluyordu? İşte, bölge hakkında bazı bilgiler

12.02.2020Gündem
Kraliyet düğünü 29 Mayısta

Kraliyet düğünü 29 Mayıs'ta

İngiliz kraliyet ailesi 29 Mayıs'ta yapılacak yeni düğüne hazırlanıyor.

6.02.2020Magazin
Kendi annesi yok, ona sığındı

Kendi annesi yok, ona sığındı

İngiliz kraliyet ailesi şu sıralar zor bir dönemden geçiyor. Bir yanda Prens Charles'ın ortanca kardeşi Andrew'nun adının karıştığı skandal, diğer yanda Prens Harry ile Meghan Markle'ın aileden ayrılma kararı derken Saray'ır kapalı kapıları ardında yüksek bir gerilim yaşanıyor.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS, AP

4.02.2020Magazin
Koruma görevlilerinden öyle bir şey istedi ki

Koruma görevlilerinden öyle bir şey istedi ki!

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılan Prens Harry ve eşi Meghan Markle ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor. ABD ve İngiliz basınına yansıyan son iddia ise çiftin haftanın 7 günü 24 saat güvenliklerini sağlamakla görevli olan korumalarla yaşadığı sıra dışı durum. İddialara göre Markle ve Prens Harry, korumalardan görev tanımları dışında isteklerde bulunuyor.

BACKGRID USA, BACKGRID UK

3.02.2020Magazin
Dikkatli gözler hemen fark etti: Nişan yüzüğü parmağından çıktı

Dikkatli gözler hemen fark etti: Nişan yüzüğü parmağından çıktı

İngiliz kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton dün gittiği çocuk hastanesi ziyaretinde dikkatli gözlerin ilk anda kelimenin tam anlamıyla "fal taşı gibi" açılmasına sebep oldu. Çünkü nişanlandığı günden bu yana parmağından iç çıkarmadığı o değerli safir yüzüğün yerinde yeller esiyordu.

29.01.2020Magazin
İngiliz kraliyet ailesini hiç böyle görmediniz: Gitgide tatlılaşıyor, nefret ediyorum

İngiliz kraliyet ailesini hiç böyle görmediniz: 'Gitgide tatlılaşıyor, nefret ediyorum!

Tüm dünyanın en çok ilgi çeken kraliyet ailesi olan İngiliz kraliyet ailesinin yaşamı animasyon dizi filme dönüşüyor. Senaryosuna Family Guy adlı diziyi de kaleme alan senarist Gary Janetti'nin imza atacağı dizide olaylar tahtın en yakın varislerinden olan 6 yaşındaki Prens George'un gözünden anlatılacak.

DEPO PHOTOS, BACKGRID USA, BACKGRID UK

23.01.2020Magazin
Polis gözetiminde özgürlük: Bunu taciz sayacağız

Polis gözetiminde 'özgürlük': Bunu taciz sayacağız

Son iki haftadır dünyanın en çok konuşulan çifti olan Prens Harry ve Meghan Markle, daha sakin ve özgür bir hayat için İngiliz kraliyet ailesine veda edip Kanada'ya taşındı ama görünüşe göre yeni hayatları da o kadar gözlerden uzak olmayacak.

BACKGRID USA

22.01.2020Kelebek
Prens Harry ilk kez konuştu: Başka bir seçeneğim yoktu

Prens Harry ilk kez konuştu: Başka bir seçeneğim yoktu

Doğup büyüdüğü ve en gözde üyelerinden biri olduğu İngiliz kraliyet ailesinden ayrılma kararı alan Prens Harry ilk kez konuştu. Eşi Meghan Markle ve oğlu Archie ile birlikte Kanada'da yeni bir hayata başlamak üzere olan Prens Harry dün gece katıldığı bir etkinlikle bu kararın ardında yatan nedenleri açıkladı.

BACKGRID UK

20.01.2020Magazin
Modern aşk masalı nasıl mutluluk  mücadelesine dönüştü Meghan ve Harry’nin yolu...

Modern aşk masalı nasıl mutluluk mücadelesine dönüştü? Meghan ve Harry’nin yolu...

İki yıl önce rüya gibi bir düğünle evlendiler, sevimli oğulları Archie’yi geçen mayısta kucaklarına aldılar. Prens Harry ve Meghan Markle’ın hayatına herkes gıptayla bakıyordu. Kraliyet ailesine mensuptular, güzel, ünlü ve zengindiler... Markle hakkında sık sık ‘can sıkıcı’ haberler çıkıyordu ama halk tarafından çok seviliyorlardı. Çoğu gerçeği yansıtmayan bu haberleri görmezden gelseler böyle ‘sonsuza kadar mutlu’ yaşarlardı. Ama onlar bu yolu seçmedi. Sussex Dükü ve Düşesi kraliyet görevlerinden çekilmek ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmak istediklerini açıkladı. Peki bu kararın arka planında ne vardı? Gülnaz Can Londra’dan yazdı

19.01.2020Hürriyet Pazar
Kraliyetten kaçışın detayları ortaya çıkmaya başladı Unvanlarını bırakacaklar

'Kraliyetten kaçış'ın detayları ortaya çıkmaya başladı! Unvanlarını bırakacaklar

İngiliz kraliyet ailesi, Prens Harry ile eşi Meghan Markle'ın kraliyet unvanlarını bırakacaklarını bildirdi. Çiftin yeni hayatının başlangıcı olarak görülen anlaşmanın bahar aylarında yürürlüğe gireceği belirtilirken, kesin bir tarih verilmedi

18.01.2020Dünya
Japonya İmparatoru ve eşi bir ilki gerçekleştirecek

Japonya İmparatoru ve eşi bir ilki gerçekleştirecek

Japonya İmparatoru Naruhito ve İmparatoriçe Masako'nun Kraliçe Elizabeth'in daveti üzerine ilkbaharda devlet konuğu olarak İngiltere'yi ziyaret edeceği açıklandı.

14.01.2020Dünya
31 yaş büyük sevgiliyle dudak dudağa

31 yaş büyük sevgiliyle dudak dudağa

İngiliz kraliyet ailesi bir yandan Prens Harry ve Meghan Markle'ın ayrılığıyla ilgilenirken aileyle dolaylı yoldan ilgisi olan bir başkası da aşk sarhoşluğu yaşıyor.

BACKGRID UK, AP

14.01.2020Magazin
Ayrılığın sinyali Archie bebek ile verilmiş

Ayrılığın sinyali 'Archie bebek' ile verilmiş

İngiliz kraliyet ailesinde yaşanan ve tüm dünyanın bir pembe dizi gibi izlediği olaylar henüz durulmadı. Kraliçe 2. Elizabeth başkanlığında Sandringham Sarayı'nda toplanan aile üyeleri Prens Harry ile Meghan Markle'ın geleceği hakkında şimdilik belli bir oranda karara vardı.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS, AFP, AP, REUTERS

14.01.2020Magazin
Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

Belgin Aksoy: İyi ki 29’umda kanser oldum

29 yaşındayken yakalandığı kanser, Belgin Aksoy’un hayatını bir günde değiştirdi. Çocuğunu göremediği tecrit günlerinde filizlenen “iyi yaşam” projesi 2012’de Sapanca’daki otelinde hayata geçti, birkaç yıl içinde dünyaya yayıldı. İyilik ve iyi yaşam çağrısını herkese duyurmak hedefiyle başlattığı “Global Wellness Day”i tüm dünyanın kutladığı bir gün haline getirmek isteyen Aksoy, en önemli adımı Prens Harry-Meghan Markle çifti sayesinde attı. Kısa süre önce İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıklarını açıklayarak dünyanın ilgi odağı haline gelen çift, geçen yaz bir sosyal medya paylaşımıyla Aksoy’un İyi Yaşam Günü projesine destek verdi. Destekleri dünya basınında geniş yer buldu. Bu çarpıcı sürecin detaylarını, Aksoy ile Sapanca’daki oteli Richmond Nua Wellness & Spa’da konuştuk.

14.01.2020Magazin
İngiliz Kraliyet Ailesi Prens Harry krizine çözüm için zirvede bir araya gelecek

İngiliz Kraliyet Ailesi Prens Harry krizine çözüm için "zirvede" bir araya gelecek

İngiliz Kraliyet Ailesi Prens Harry ile eşi Meghan Markle’ın unvanlarını ve görevlerini bırakacaklarını duyurmasıyla başlayan krizi çözmek için Kraliçe 2. Elizabeth’in riyasetinde toplanacak.Ülkenin kuzey doğusundaki Norfolk'un Sandringham köyünde yapılacak toplantıda, Harry - Meghan çiftinin "gelecekteki rollerinin" belirleneceğini belirtiliyor.

13.01.2020Magazin
Prens Harry, Meghan Marklea nasıl aşık oldu

Prens Harry, Meghan Markle'a nasıl aşık oldu

" Eğer bir şey için beş yıl harcamaya hazır değilsen asla beş dakikanı bile verme".... Bugünlerde İngiltere'de herkes bu sözleri konuşuyor. Bunun nedeni ise ilk bakışta modern bir peri masalı gibi görünen bir hayatın içine girmişken kısa zamanda her şeyi elinin tersiyle itip başka bir hayata adım atan Meghan Markle.

BACKGRID UK, BACKGRID USA, DEPO PHOTOS

11.01.2020Magazin
Magazin konseyi: Sıra Prens Harryde olsa yapar mıydı

Magazin konseyi: Sıra Prens Harry'de olsa yapar mıydı?

Sussex Düşesi Meghan Markle ve Prens Harry’nin İngiltere Kraliyet Ailesi’nden ayrılmasını Magazin Konseyi masaya yatırdı.

11.01.2020Magazin
İpleri koparan fotoğraf

İpleri koparan fotoğraf

Prens Harry ve Meghan Markle’ın İngiliz Kraliyet ailesinde ayrılma kararının ardındaki nedenin yeni yıl öncesi yayınlanan bu fotoğraf olduğu iddia ediliyor.

11.01.2020Dünya
Meghan kaçtı, herkes Kate için saraya koştu

Meghan kaçtı, herkes Kate için saraya koştu

İngiliz kraliyet ailesi bugün yine hareketli saatler yaşadı. Bu kez odakta diğer düşes, Kate Middleton vardı.


INSTAGRAM, TWITTER

9.01.2020Magazin
Ölü sineği bulan ayda 9 bin 500 TL kazanıyor

Ölü sineği bulan ayda 9 bin 500 TL kazanıyor

Dünyada bazıları sembolik birçok kraliyet ailesi var. Ama hiçbirinin üyeleri İngiliz kraliyet ailesi kadar ilgi çekmiyor. Gün geçmiyor ki bu aileye dair ilginç bir durum ortaya çıkmasın. İşte bunlardan biri...

BACKGRID USK, DEPO PHOTOS

4.01.2020Magazin
Prens Harry ve Meghan Markle, Rus milyarderin evine  saklanmış

Prens Harry ve Meghan Markle, Rus milyarderin evine saklanmış

Son zamanlarda zor günler geçirdiklerini iddia eden İngiliz kraliyet ailesi üyesi Prens Harry, karısı Meghan Markle ve oğlu Archie'yi de alıp Noel ve yeni yıl tatilini geçirmek üzere Kanada'ya gitmişti. Çiftin nerede olduğu uzun süre merak konusuydu. Sonunda Prens Harry ve Markle'ın nereye saklandığı ortaya çıktı.

BACKGRID USA

31.12.2019Magazin
Macera arıyorsan Y kuşağını kusursuzu istiyorsan Z’yi takip et

Macera arıyorsan Y kuşağını kusursuzu istiyorsan Z’yi takip et

Teknoloji çağından turizm de nasibini alıyor ve bu çağın içine doğan Y ve Z kuşakları artık trendleri belirliyor. 2020’yle birlikte harcama gücünün büyük bölümüne 1980’lerde ve 1990’lı yılların ilk yarısında doğan Y kuşağı sahip olacak. 2030’da itibariyle turizm sektörünün dinamiklerini değiştirmesi beklenen 1990’lı yılların sonlarında doğan teknoloji bağımlısı Z kuşağı da şimdiden etkisini hissettirmeye başladı. Daha çok aktivite ve deneyim isteyen bu nesiller için macera ve eğlence turizmi öne çıkıyor.

30.12.2019Seyahat
Prenses Charlotteun o oyuncakla oynamasına izin verilecek mi

Prenses Charlotte'un o oyuncakla oynamasına izin verilecek mi?

Bir süredir üzerinde kara bulutlar dolaşan ve halkın bazı kesimlerinde de eski sempatisi giderek düşmeye başlayan İngiliz kraliyet ailesi dün Noel kutlamaları sırasında küçük prens ve prensesi vitrine çıkararak sempatisini tekrar yükseltme hamlesi yaptı. 

AP, AFP, REUTERS

26.12.2019Magazin
George ve Charlotte o yolda ilk kez yürüdü: Yüzünden düşen bin parça

George ve Charlotte o yolda ilk kez yürüdü: Yüzünden düşen bin parça

Çalkantılı bir yılı geride bırakmak üzere olan İngiliz kraliyet ailesi bir ilki de yaşadı bugün.

25.12.2019Magazin
İngilterede 2019 Brexit yılı oldu

İngiltere'de 2019 Brexit yılı oldu

İngiltere’de 2019 yılına yürütmenin Brexit krizi etrafında yasama ve yargı ile yaşadığı çatışmalar damga vurdu.

25.12.2019Dünya
Çantalarda Nefes Kesen Kadife Şıklığı

Çantalarda Nefes Kesen Kadife Şıklığı

Dünyada 6 kıtada bütünsel güzellik anlayışını dünyaya yansıtan, Türkiye’nin tasarımcı çanta markalarının başını çeken “Mehry Mu” kadife çantalarının özgün formlarıyla bu kış da stillere kişilik kazandırıyor.

10.12.2019Moda Trendleri
Buraları topla Kate Kraliçeden Kate Middletona yeni görev

Buraları topla Kate! Kraliçe'den Kate Middleton'a yeni görev

İngiliz kraliyet ailesine sonradan katıldığı halde en çok sevilen üye olarak anılan Kate Middleton'a Kralie 2. Elizabeth tarafından yeni bir görev verildi.

5.12.2019Magazin
Şoke eden iddia: Ne prens kalacak ne prenses

Şoke eden iddia: Ne prens kalacak ne prenses!

İngiliz kraliyet ailesi bir yandan yaşanan son skandalları unutturmaya ya da en azından hafifletmeye çalışırken bir yandan da yeni kararlar alıp yeni bir yapılanmaya gidiyor.

BACKGRID UK, BACKGRID USA, DEPO PHOTOS

3.12.2019Magazin
Kraliçe tahtı bırakıyor, ama kime Oğluna mı torununa mı

Kraliçe tahtı bırakıyor, ama kime? Oğluna mı torununa mı?

İngiliz kraliyet ailesi bir süredir dünya basınının da manşetlerinde. Üstelik bunun tek sebebi ailenin iki genç prensi William ve Harry ile onların gelinleri Kate Middleton ve Meghan Markle değil.

DEPO PHOTOS

28.11.2019Magazin
Ne kapılarını çalan kaldı ne mesaj atan

Ne kapılarını çalan kaldı ne mesaj atan

İngiliz kraliyet ailesinde sular bir türlü durulmuyor. İki kardeş prens William ve Harry arasındaki ipler de görünüşe göre tamamen koptu.

DEPO PHOTOS

21.11.2019Magazin
Soğukluğun fotoğrafı

Soğukluğun fotoğrafı

İngiliz Kraliyet Ailesi’nde araları soğuk olduğu bilinen Prens William ve Prens Harry, uzun süre sonra katıldıkları bir etkinlikte birbirlerine oldukça uzak oturdu.

11.11.2019Dünya
Kate, Meghanı karşısına aldı ve açık konuştu

Kate, Meghan'ı karşısına aldı ve açık konuştu

Eşlerinin gerilimi nedeniyle araları soğuk olan iki elti hakkında ilginç bir iddia ortaya atıldı.

DEPO PHOTOS

30.10.2019Magazin
Parmaklarının arasında zehir taşımışlar

Parmaklarının arasında zehir taşımışlar

 Milyonlarca kişinin gözünü kırpmadan izlediği o modern peri masallarının kahramanları, hayatlarının en önemli gününde ne kadar da kusursuz görünüyordu değil mi?

DEPO PHOTOS

24.10.2019Magazin
Hiç prens böyle göbek atar mı

Hiç prens böyle göbek atar mı?

Londra'daki bir restorana girenler dansöze eşlik eden genç adamı görünce gözlerine inanamadı.

BACKGRID UK

23.10.2019Magazin
Düğün günü çok üzmüştü: İntikamı acı oldu

Düğün günü çok üzmüştü: İntikamı acı oldu

Dünyada milyonlarca kişinin mercek altına aldığı bir aile İngiliz kraliyet ailesi. Avrupa'da kraliyet ailesine sahip tek ülke olmasa da en çok ilgi çekeni. Bunun nedeni de ailenin genç kuşağı büyük olasılıkla.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS

27.09.2019Magazin
Küçük hilesi yıllar sonra ortaya çıktı

Küçük hilesi yıllar sonra ortaya çıktı

Evleneceği duyulduğu ilk andan itibaren peşine kelimenin tam anlamıyla bir basın ordusu takılan, evlendikten sonra da hayatı didik didik edilen Prenses Diana, biraz nefes alabilmek için 'küçük ve tatlı' bir hileye başvurmuş.

BACKGRID USA, BACKGRID UK, DEPO PHOTOS

26.09.2019Magazin
Paparazzilerden kaçarken ölmüştü Gündeme bomba gibi düşen itiraf

Paparazzilerden kaçarken ölmüştü! Gündeme bomba gibi düşen itiraf

1981 yılında Galler Prensi Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor ile evlenen ve 15 yıl sonra boşanan Prenses Diana hakkında yıllar sonra gelen itiraf gündeme bomba gibi düştü.

22.09.2019Dünya
Dördüncü bebeğe gün sayıyor

Dördüncü bebeğe gün sayıyor

Tüm dünya nefesini tutup gözlerini İngiliz kraliyet ailesinin gelinine çevirdi.

19.09.2019Magazin
Fransa’nın Kelt köşesi... 36  saatte Rennes ve St.Malo

Fransa’nın Kelt köşesi... 36 saatte Rennes ve St.Malo

Kentsel, denizle iç içe ve gizemli. İşte Fransa’nın kuzeybatısına ait üç karakteristik özellik. Kelt geleneklerinin, Arthur efsanelerinin, prehistorik kalıntıların balıkçı köyleri ve ormanlara damgasını vurduğu bu bölgeye Paris’ten hızlı trenle iki saatte ulaşılıyor. Rennes taş meydanları ve tarihi yapılarıyla güzel bir üniversite şehri. Kuzeyindeki St. Malo ise sahildeki kayalıkları ve mistik adası Mont-St.-Michel ile kartpostallarda gördüğünüz balıkçı kasabalarından.

9.09.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

İyi ki 29’umda kanser oldum

29 yaşındayken yakalandığı kanser, Belgin Aksoy’un hayatını bir günde değiştirdi. Çocuğunu göremediği tecrit günlerinde filizlenen “iyi yaşam” projesi 2012’de Sapanca’daki otelinde hayata geçti, birkaç yıl içinde dünyaya yayıldı. İyilik ve iyi yaşam çağrısını herkese duyurmak hedefiyle başlattığı “Global Wellness Day”i tüm dünyanın kutladığı bir gün haline getirmek isteyen Aksoy, en önemli adımı Prens Harry-Meghan Markle çifti sayesinde attı. Kısa süre önce İngiliz Kraliyet Ailesi’nden ayrıldıklarını açıklayarak dünyanın ilgi odağı haline gelen çift, geçen yaz bir sosyal medya paylaşımıyla Aksoy’un İyi Yaşam Günü projesine destek verdi. Destekleri dünya basınında geniş yer buldu. Bu çarpıcı sürecin detaylarını, Aksoy ile Sapanca’daki oteli Richmond Nua Wellness & Spa’da konuştuk.

14.01.2020