MENÜ

İnfaz Yasası

İnfaz Yasası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnfaz Yasası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.167 İnfaz Yasası haberi bulunmuştur.

İnfaz Yasası Haberleri

CHP başvuruyu erteledi

CHP başvuruyu erteledi

İnfaz Yasası’nı kapsam açısından Anayasa Mahkemesi’ne taşımak isteyen CHP’de hukukçular, başvurunun kabul edilmesi durumunda kamuoyunda tepkilere neden olacak bazı suçların da kapsama alınabileceği uyarısı yaptı. Başvuru ertelendi.

9.05.2020Gündem
CHP cezaevlerine dikkat çekti: 15 günde yüzde 606 artış

CHP cezaevlerine dikkat çekti: 15 günde yüzde 606 artış

CHP, İnfaz Yasası’nın ardından yapılan tahliyelerden sonra cezaevlerinde kalan tutuklu-hükümlülerin durumuna mercek tuttu.

30.04.2020Gündem
CHP, infazı ‘ayrım var’ diyerek aym’ye taşıyor

CHP, infazı ‘ayrım var’ diyerek aym’ye taşıyor

CHP, 100 bine yakın mahkûma tahliye yolunu açan İnfaz Yasası’nı bu hafta Anayasa Mahkemesi’ne götürecek. CHP, önce usule daha sonra ise esasa ilişkin başvuruda bulunacak.

21.04.2020Gündem
Dev tahliyenin bilançosu: Kadın katilleri içeride kaldı

Dev tahliyenin bilançosu: Kadın katilleri içeride kaldı

Salgın nedeniyle cezaevlerinden 100 bin kişiyi bulan tahliye ve izin operasyonu büyük ölçüde tamamlandı. Hürriyet’in yaptığı araştırmaya göre Türkiye’yi sarsan kadın cinayetlerinin hükümlülerinin hiçbiri tahliye edilmedi ve izne çıkarılmadı.

19.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

Son dakika haberi: Tahliye manzaraları... Alaattin Çakıcı cezaevinden dev konvoyla ayrıldı

İnfaz süresini üçte ikiden yarı yarıya düşüren düzenlemeyle birlikte cezaevlerinden tahliyeler sürerken sayının kısa sürede 100 bini bulması bekleniyor.

17.04.2020Gündem
Af yasası son dakika kimler tahliye olacak İnfaz yasasından kimler yararlanıyor

Af yasası son dakika kimler tahliye olacak? İnfaz yasasından kimler yararlanıyor?

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Af yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber infaz yasasından kimlerin yararlanacağı merak konusu oldu. Peki, af yasası sonrası kimler tahliye olacak? İnfaz yasası hangi suçları kapsıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler..

15.04.2020Gündem
Acı çeken kanser hastası oğlunu öldüren baba, cezaevinden çıktı

Acı çeken kanser hastası oğlunu öldüren baba, cezaevinden çıktı

İZMİT’te, acı çeken kanser hastası oğlunu, "Siz ne biçim ailesiniz, ya beni yaşatın ya öldürün" sözleri üzerine öldüren, yargılandığı davada 15 yıl hapis cezasına çarptırılan Salim Biricik, yeni Ceza infaz yasası kapsamında izinli olarak cezaevinden çıktı. Salim Biricik, "Yapmamam gereken bir suçtu ama bazen hayat insana seçenek sunmuyor" dedi.

15.04.2020Gündem
Çocuk gelinle evlenene tahliye teklifi

Çocuk gelinle evlenene tahliye teklifi

İnfaz Yasası’na eklenecek geçici maddeyle, 10 Nisan 2020’den önce evlenmiş olanların 5 kriteri taşıması halinde tahliyesi ve 5 yıl evli kalmak şartıyla yaptırımlardan kurtulması öngörülüyor.

15.04.2020Gündem
İnfaz Yasası’nı onayladı

İnfaz Yasası’nı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de kabul edilen İnfaz Yasası’nı dün gece onayladı. Erdoğan, yasayla ilgili MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye teşekkür ederken “Çıkacakların devletin ve toplumun güvenini boşa çıkarmayacaklarına inanıyorum” dedi.

15.04.2020Gündem
CHP İnfaz Yasası’nı AYM’ye götürüyor

CHP İnfaz Yasası’nı AYM’ye götürüyor

“Bu yasa adalet kavramına aykırıdır. İktidara karşı işlenen suçları affetmeyip, topluma karşı işlenen suçlar affedilirse devletin kılıcı körelir, adaletin terazisi bozulur” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, partisinin İnfaz Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağını söyledi.

15.04.2020Gündem
90 bin mahkûma kapılar açıldı

90 bin mahkûma kapılar açıldı

Meclis’in uzun ve zorlu bir mesaiyle çıkardığı infaz düzenlemesiyle 90 bin mahkûma tahliye kapısı açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı yasayla 300 bine yakın mahkûmu barındıran cezaevlerinin üçte biri boşalacak.

15.04.2020Gündem
Son dakika haberi: İnfaz Yasası Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi

Son dakika haberi: İnfaz Yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

14.04.2020Gündem
İnfaz yasası yürürlüğe girdi mi Af yasası Resmi Gazetede yayınlandı mı

İnfaz yasası yürürlüğe girdi mi? Af yasası Resmi Gazete'de yayınlandı mı?

AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul ederek Meclis'ten geçti. Uzun süredir kamuoyunun yakından takip ettiği infaz düzenlemesiyle beraber, 90 bin kişinin tahliye edilmesi bekleniyor. 86 saat süren yoğun mesai sonrası, gözler infaz düzenlemesinin Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe gireceği tarihe çevrildi. Peki, infaz yasası yürürlüğe girdi mi? Af yasası yasalaştı mı? İşte, infaz düzenlemesiyle ilgili ayrıntılı bilgiler...

14.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni infaz yöntemleri, adaletin tecellisi sırasında vicdanların yaralanmasının önüne geçmek için getirilmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeni infaz yöntemleri, adaletin tecellisi sırasında vicdanların yaralanmasının önüne geçmek için getirilmiştir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz kanunu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. "AK Parti ve MHP'nin gayretiyle teklife dönüşen ve genel kurulda kabul edilen bu düzenleme oldukça önemli yenilikler getiriyor." diyen Erdoğan, "Bu kanun, onay için bize geldikten sonra hızla incelemesini tamamlayıp Resmi Gazete'de yayınlatmak suretiyle yürürlüğe sokacağız." ifadelerini kullandı. "Ceza kanunumuzdaki suç ve yaptırım dengesini tümüyle yeniden ele alacak kapsamlı bir çalışmaya şimdiden başladık." diyen Erdoğan, "Önümüzdeki yasama döneminde Meclis'teki ilk işlerimizden biri bu olacaktır." şeklinde konuştu.

14.04.2020Haber
Af yasası Resmi Gazete’de yayımlandı mı Ceza infaz yasası Resmi Gazete’de yayımlandı mı

Af yasası Resmi Gazete’de yayımlandı mı? Ceza infaz yasası Resmi Gazete’de yayımlandı mı?

Af yasası önceki akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülerek onaylandı. Pek çok maddeyi içerisinde barındıran ceza infaz yasası, Resmi Gazete yayımının ardından resmen yürürlüğe girmiş olacak. Peki, af yasası Resmi Gazete’de ne zaman yayımlanacak? İşte, binlerce mahkum ve yakınının merakla beklediği ceza infaz yasası hakkında detaylı bilgiler

14.04.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti Grup Başkanvekilinden infaz düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberler: AK Parti Grup Başkanvekili'nden ''infaz düzenlemesi'' açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, zorlu süreçte son zamanların en önemli yasla düzenlemesi Ceza İnfaz Yasası teklifini görüştüklerini söyleyerek, "Bir günde milletvekilleri 6 bin maske tüketmiş. Biz MHP ile birlikte Genel Kurulu, cumartesi, pazar ve pazartesi de çalıştırmak istiyoruz" dedi.

10.04.2020Gündem
90 bin kişilik tahliye planı

90 bin kişilik tahliye planı

Adalet Bakanlığı infaz kanunu çıktığı gün cezaevlerinden tahliye edilecek ve eve izinli gönderilecek yaklaşık 90 bin hükümlü için tahliye planı hazırladı. Sosyal mesafe kuralına dikkat edilecek, cezaevi çıkışında Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs broşürleri ile eldiven ve maske dağıtılacak.

10.04.2020Gündem
Meclis’te sosyal mesafe uyarısı

Meclis’te sosyal mesafe uyarısı

İNFAZ Yasası’nda koronavirüs nedeniyle yapılacak değişikliklerin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’na çok sayıda milletvekili katıldı.

10.04.2020Gündem
Maskeli gerginlik

Maskeli gerginlik

TBMM Genel Kurulu’nda dün İnfaz Yasası’nda değişiklik yapılmasını öngören teklif görüşülürken MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile HDP’li milletvekilleri arasında terör örgütü PKK nedeniyle gerginlik yaşandı.

9.04.2020Gündem
Sağlıkçıya jestte uzlaşamadılar

Sağlıkçıya jestte uzlaşamadılar

Meclis’te görüşmeleri sancılı şekilde devam eden İnfaz Yasası düzenlemesinde yeni tartışma konusu, sağlık personeline şiddetin cezasının ağırlaştırılması oldu.

9.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Mecliste MHP ve HDPli vekiller arasında gerginlik çıktı

Son dakika haberler... Meclis'te MHP ve HDP'li vekiller arasında gerginlik çıktı

Gündem dışı konuşmalar sırasında yaşanan terör tartışması sonrasında TBMM Genel kurulu karıştı, MHP ve HDP'li vekiller arasında gerginlik yaşandı. MHP ve HDP milletvekillerinin tartışması arbedeye dönüştü. Diğer milletvekillerinin araya girmesiyle kavganın büyümesi önlendi.

8.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Soyludan o görüntülere çok sert eleştiri: Yamyamlarda var bu yöntem

Son dakika haberi: Bakan Soylu'dan o görüntülere çok sert eleştiri: Yamyamlarda var bu yöntem!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu, "Terör örgütü kendi derdine düşmüş, 38 korona pozitif vakası var. Bu bildiğimiz. Bilmenizi isterim ki bütün güvenlik güçlerimiz 24 saat tetikte" dedi. Bakan Soylu, "Helin Bölek'i ölüme yatırdılar, öldürdüler, gittiler ziyaret ettiler. Onun ölüm orucunun kutsal bir şey olduğunu söylediler. Ondan sonra da döndüler etrafında dans ettiler. Yamyamlarda var bu yöntem, başka kimsede yok" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile en son 18 Mart'ta yüz yüze görüştüğünü söyleyen Soylu, güvenlik güçlerindeki personeldeki koronavirüs vakalarıyla ilgili "Sadece polis teşkilatımızda bir tek kaybımız var" yanıtını verdi.

7.04.2020Gündem
Bakan Soylu açıkladı: 9 bin 233 kişiye idari işlem yapıldı

Bakan Soylu açıkladı: 9 bin 233 kişiye idari işlem yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni tip coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında sınırlandırmalara uymayan 65 yaş üzeri 6 bin 131 kişiye idari, 149 kişiye adli, 20 yaş altında ise 3 bin 102 kişiye idari, 102 kişiye de adli işlem yapıldığını söyledi.

6.04.2020Gündem
İnfaz maratonu 18 saat sürdü

İnfaz maratonu 18 saat sürdü

75 bin mahkûmun tahliyesini öngören teklife ‘iyi halli hükümlüler’ de eklendi. Uygulama 31 Aralık’ta bitecek.

5.04.2020Gündem
Bursa Valiliği, corona virüs salgını kapsamındaki yeni önlemlerini açıkladı

Bursa Valiliği, corona virüs salgını kapsamındaki yeni önlemlerini açıkladı

Bursa Valiliği tarafından, koronavirüs(corona virüs) salgını tedbirleri kapsamında alınan önlemler açıklandı.

4.04.2020Gündem
Son dakika haberler: TBMM Adalet Komisyonu toplandı

Son dakika haberler: TBMM Adalet Komisyonu toplandı

TBMM Adalet Komisyonu, AK Parti ve MHP'nin hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifini görüşmek üzere toplandı.

3.04.2020Gündem
TBMM Adalet Komisyonunda corona virüs önlemi

TBMM Adalet Komisyonunda 'corona virüs' önlemi

TBMM Başkanlığı'na sunulan Ceza İnfaz Yasası teklifinin görüşüleceği Adalet Komisyonu'na, koronavirüs(corona virüs) tedbirleri kapsamında belli sayıda milletvekili katılacak.

2.04.2020Gündem
TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç: Hükümlülere izin, iki kez uzatılabilecek

TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç: Hükümlülere izin, iki kez uzatılabilecek

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığı'na sunulan Ceza İnfaz Yasası teklifine eklenen geçici madde ile açık cezaevinde bulunan hükümlülere salgın nedeniyle izin verileceğini söyledi. Tunç, "Bu izinin süresi 30 Mayıs. 30 Mayıs'ta Adalet Bakanı bu süreyi gerekirse iki kez 2'şer ay daha uzatabilecek" dedi.

1.04.2020Haber
TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunçtan  İnfaz Yasasına ilişkin açıklamalar

TBMM Adalet Komisyonu Bakanvekili Tunç'tan İnfaz Yasası'na ilişkin açıklamalar

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığı'na sunulan Ceza İnfaz Yasası teklifine eklenen geçici madde ile açık cezaevinde bulunan hükümlülere salgın nedeniyle izin verileceğini söyledi. Tunç, "Bu izinin süresi 30 Mayıs. 30 Mayıs'ta Adalet Bakanı bu süreyi gerekirse iki kez 2'şer ay daha uzatabilecek" dedi.

1.04.2020Gündem
90 bin kişiye hemen tahliye

90 bin kişiye hemen tahliye

Uzun süredir beklenen ve korona salgınıyla acil hale gelen infaz düzenlemesi, dün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Toplum vicdanını yaralayan 5 suçun kapsam dışı bırakıldığı düzenlemeye göre 45 bini açık cezaevlerinden olmak üzere 90 bin kişi tahliye edilecek.

1.04.2020Gündem
Af yasası son dakika gelişmeler: İşte, ceza infaz indirimi genel hatları AK Partiden infaz yasası açıklaması

Af yasası son dakika gelişmeler: İşte, ceza infaz indirimi genel hatları! AK Parti'den infaz yasası açıklaması

Uzun süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ceza infaz indirimi ile ilgili detaylar son dakika açıklamalar ile belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan ve ceza infaz indirimi yasası için detayları paylaştı ve ceza infaz indiriminin toplum vicdanını yaralayan cinsel suçlar, uyuşturucu madde suçları, kasten adam öldürme, kadına karşı şiddet ve terör suçları ceza infaz indirimi yasası dışına çıkarıldığını belirtti. Önemli bilgilerin açıklanmasının ardından, cezaevlerinde bulunan binlerce mahkum ile mahkum yakınını ilgilendiren ceza infaz düzenlemesinin ayrıntıları gündeme geldi. İşte, AK Parti'den infaz yasası açıklaması ve konuyla ilgili bilgiler...

31.03.2020Gündem
Ceza infaz düzenlemesi, Meclis Başkanlığı’na sunuldu

Ceza infaz düzenlemesi, Meclis Başkanlığı’na sunuldu

AK Parti ve MHP’nin ortaklaşa hazırladığı ceza infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, "Şu anda geçici ve kalıcı infaz düzenlemeleri kapsamında yaklaşık 45 bin kişi bundan yararlanıyor. Salgın hastalık nedeniyle açık cezaevinden konutta cezaya geçeceklerle bu sayı yaklaşık 90 bine ulaşıyor" dedi.

31.03.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden infaz yasası açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den infaz yasası açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül infaz yasasıyla ilgili soruları cevaplandırıyor. Adalet Bakanı Gül, "(İnfaz düzenlemesi) Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek." açıklamasında bulundu. Bakan Gül'ün A Haber'deki röportajından satır başları şu şekilde:

31.03.2020Haber
Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gülden infaz yasası açıklaması

Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül'den infaz yasası açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül infaz yasasıyla ilgili soruları cevapladı. Adalet Bakanı Gül, "(İnfaz düzenlemesi) Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek." açıklamasında bulundu. Bakan Gül'ün A Haber'deki röportajından satır başları şu şekilde:

31.03.2020Gündem
CHP’de MYK’ya sosyal mesafe ayarı

CHP’de MYK’ya sosyal mesafe ayarı

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), iki hafta aradan sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

30.03.2020Gündem
200 dernekten ortak bildiri

200 dernekten ortak bildiri

Hükümet tarafından önümüzdeki günlerde Meclis’e getirilecek olan yeni infaz yasasına cinsel suçların da gireceği iddiaları üzerine 200 kadın derneği yasayla ilgili endişeleri anlatan bildiri yayımladı.

26.03.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Yargı Reformu ve İnfaz Yasası İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

25.03.2020Haber
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Yargı Reformu ve İnfaz Yasası İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

25.03.2020Gündem
Ceza infaz indiriminde son durum ve gelişmeler neler

Ceza infaz indiriminde son durum ve gelişmeler neler? 

Binlerce mahkum ile mahkum yakınını yakından ilgilendiren ceza infaz yasası, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Uzun bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan ve son günlerde yeniden yoğunlaşan ceza infaz indirimi düzenlemesinin ne zaman TBMM'ye geleceği ve son hali merak konusu oldu. Peki, Ceza infaz indiriminde son durum ve gelişmeler neler?

24.03.2020Gündem
İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

İnfaz yasası 100 bin mahkûmu etkileyecek

TBMM’ye gelmesi beklenen ve yaklaşık 100 bin kişiyi etkileyecek olan infaz düzenlemesi kapsamında, siyasi partiler arasındaki görüşmeler hızlandı. MHP ile dün görüşen AK Parti heyeti, bugün de CHP ve İYİ Parti ile görüşecek.

24.03.2020Gündem
İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var

İnfaz yasasında son durum… 2. Yargı paketinde neler var?

İnfaz yasasında son durum ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. AKP milletvekilleri, Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nda değişiklik öngören 2. Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Kanun teklifi ardından 2. Yargı paketinin içeriği bir kez daha gündeme geldi. Peki, 2. Yargı paketinde neler var?

20.03.2020Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Cezaevinde Corona Virüs vakası yok

Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Cezaevinde Corona Virüs vakası yok

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, koronavirüs salgınına karşı hem personel hem de cezaevinde bulunan mahkum ve tutuklular için her türlü tedbirin alındığını belirterek, "Cezaevlerimizde pozitif rastlanan hiçbir vaka yoktur" dedi.

20.03.2020Gündem
Af yasası için son gelişmeler Cumhurbaşkanı Erdoğandan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için son gelişmeler! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yargı paketinde ceza infaz yasası açıklaması

Af yasası için yeni gelişme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Birçok vatandaşın yakından takip ettiği af yasası hakkında geçtiğimiz haftalarda son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den gelmişti. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Gül, hazırlıkları devam eden ikinci yargı paketi üzerinden af yasasına atıfta bulunmuştu. Peki, af yasası için son gelişmeler neler olacak?

26.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan İdlib konusundaki 4’lü zirve için “Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin 'Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur' gibi bir teklif getirince, ben dedim ki; Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulunarak 'HTS kayıtlarının zamanlaması çok önemli açıklandığında kel görünecek' dedi.

26.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İşte Büyükada'nın sır 14 karantina sakini

Dün Büyükada’da yaşanan bir tartışmayı gündeme getirmiştim.

16.05.2020

İnfaz Yasası’nda gözler Anayasa Mahkemesi’nde

Adı ister ‘infaz düzenlemesi’ olsun, ister ‘dolaylı’ ya da ‘doğrudan af’, bütün yollar sonunda Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) çıkıyor.

9.05.2020

‘Vatandaşlık temel geliri’ nedir?

Vatandaşlık Temel Geliri Araştırma Geliştirme Kültür ve Yayma Derneği Başkanı Dr. Ali Mutlu Köylüoğlu, bu ilginç projeyi bize anlatırken ‘acil durum vatandaşlık temel gelirini mutlak ihtiyaç ve çözüm’ olarak tanımladı. Yaklaşık beş yıldır çalışmalar yürütüyorlar. Dünyada gittikçe büyük ilgi görüyor. Oluşumun gerekçesini Köylüoğlu şöyle anlatıyor:

15.04.2020

Soylu fırtınası

Pazar gecesi Süleyman Soylu fırtınası esti. Fırtınanın perde arkasındaki bilgileri, Ankara’da konuştuğum kaynaklardan aldığım bilgileri aktaracağım. Bu satırların yazılmakta olduğu saatlerde Bakanlar Kurulu toplanmış, not bırakmama rağmen henüz Süleyman Soylu’ya ulaşamamıştım. Bu yazımı kulis bilgilerine dayanarak yazıyorum.

14.04.2020

HDP benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş

Geçen çarşamba akşamı Tarafsız Bölge’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuğum olmuştu.

4.04.2020