EKSTRA
MENÜ

İnek Sütü

İnek Sütü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnek Sütü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.192 İnek Sütü haberi bulunmuştur.

İnek Sütü Haberleri

Göz sağlığı için alınması gereken 10 etkili önlem

Göz sağlığı için alınması gereken 10 etkili önlem

Sağlıklı gözler için bu önerilere dikkat edin!

26.02.2016Sağlık
Alerjik çocuklarda kalp ve tansiyona dikkat

Alerjik çocuklarda kalp ve tansiyona dikkat!

Araştırmalara göre alerjik problemleri olan çocuklarda kalp ve tansiyon hastalıklarına daha sık rastlanıyor bu yüzden erken teşhis önem taşıyor.

25.02.2016Sağlık
Sütte durum alarm seviyesine geldi

Sütte durum 'alarm' seviyesine geldi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiğ süt fiyatlarının artmamasının üreticiyi mağdur ettiğini, üretiminin sürdürülebilirliği açısından tehlike oluşturduğunu bildirerek, "Çiğ süt fiyatlarını 19 aya yakın bir süredir, satışlarda sorun olduğu gerekçesiyle artırmayan, hatta son 3 aydır düşüren sanayici, üretimini son gaz sürdürüyor. 2015 yılında süt alımını ve süt ve süt ürünleri üretimini yüzde 2 ile yüzde 37,4 arasında değişen oranlarda artırdı" dedi.

22.02.2016Ekonomi
Süt üretiminde artış

Süt üretiminde artış

Türkiye genelinde toplanan inek sütü miktarı, Aralık 2015'te bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6 artarak 726 bin 48 tona ulaştı.

16.02.2016Ekonomi
Öksürüğü geçirmenin 10 etkili yolu

Öksürüğü geçirmenin 10 etkili yolu!

Öksürüğü dindirmek için neler yapmak, nelerden kaçınmak gerekiyor?

5.02.2016Sağlık
Öksürüğü dindirmenin 10 etkili yolu

Öksürüğü dindirmenin 10 etkili yolu

Kış mevsiminde hastaneye başvurma sebeplerinin başında gelen yakınmalardan biri olan öksürük en sık sinüzit, farenjit, larenjit, nezle ile soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle ortaya çıkıyor. Üst solunum yolu enfeksiyonları sırasında ve sonrasında öksürük haftalarca, bazen aylarca devam edebiliyor. Peki ama üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle geliştiği belirlenen öksürüğü dindirmek için neler yapmak, nelerden kaçınmak gerekiyor? Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ceyda Erel Kırışoğlu Demir, öksürüğü dindirmenin 10 etkili yolunu anlattı.

5.02.2016Sağlık
Mehmet Yaşin seçti: En iyi 10 peynir

Mehmet Yaşin seçti: En iyi 10 peynir

Anadolu peynirlerini pek severim. Bin türlü ot ve çiçeğin boy verdiği ovalarda beslenen hayvanların sütünden yapılan peynirlere doyamam. Sorarım, ararım, bulursam alıp tadına bakarım. Size bu hafta en sevdiğim 10 peyniri tanıtmaya çalışacağım. Bu seçimi yaparken Prof. Dr. Artun Ünsal’ın ‘Süt Uyuyunca’ ve Berrin Bal Onur ile Neşe Aksoy Biber’in ortaklaşa yazdıkları ‘Peynir Aşkına’ adlı kitaplardan yardım aldım.

Bebeklerde gaz sancısını azaltmanın 10 yolu

Bebeklerde gaz sancısını azaltmanın 10 yolu

Sancıları birtakım önlemler alarak azaltmak mümkün.

Kasımda 1,4 milyar yumurta üretildi

Kasım'da 1,4 milyar yumurta üretildi

Kasım ayında tavuk yumurtası üretimi 1,4 milyar adet oldu. Kesilen tavuk sayısı 87 milyon adede, kesilen hindi sayısı ise 392 bin adede geldi.

12.01.2016Ekonomi
Bunları yiyen mutlu oluyor

Bunları yiyen mutlu oluyor!

Belli ki yazın müjdeleyicisi, dinç hissettiğimiz ve yaz aylarında içimizi kıpır kıpır eden o parlak güneşi artık daha az göreceğiz. İyi haber: biraz keyiflenmek için tek dostumuz çikolata değil! İşte yedikçe kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak hem sağlıklı, hem de faydalı besinler.

6.01.2016Sağlık
Ekim ayında hindi üretimi azaldı

Ekim ayında hindi üretimi azaldı

Ticari süt işletmelerince Ekim ayında 695 bin 164 ton inek sütü toplandı. Tavuk yumurtası üretimi 1,4 milyar adet olarak gerçekleşti. Ekim ayında kesilen hindi sayısı 375 bin adede geldi. Hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 7,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 azaldı.

16.12.2015Ekonomi
Düzenli uyku için masal ve rahatlatıcı müzik

Düzenli uyku için masal ve rahatlatıcı müzik!

Uyku öncesi yapılması gerekenler konusunda ailelere öneriler...

Süt ve süt ürünleri üretiminde artış

Süt ve süt ürünleri üretiminde artış

Türkiye genelinde toplanan inek sütü miktarı, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 artarak 681 bin 487 tona ulaştı.

11.11.2015Ekonomi
10 milyona ‘yerli’ mozeralla

10 milyona ‘yerli’ mozeralla

İşadamı Ömer Aral ve Niyazi Yelkencioğlu Türkiye’de iyi mozarella yiyemekten şikayetçi olunca kendi üretimlerini yapmaya karar verdi. Emeklilik hayali olarak başlayan iş 10 milyon liralık bir yatırıma dönüştü. Türkiye’nin yüzde yüz manda sütünden üretilen ilk mozarellasının yapıldığı Kandıra’daki çiftliğin mandaları, genel müdürü, veterineri ve peynir ustası ise İtalyan.

9.11.2015Ekonomi
Çocuğunuzu alerjiden koruyabilirsiniz

Çocuğunuzu alerjiden koruyabilirsiniz

ÖZEL Tınaztepe Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Dalkıran, Buca Evka-1 Semt Evi’ndeki kursiyer kadınlara çocuklarda görülen alerjik hastalıkları ve astım ile ilgili bilgiler verdi, önerilerde bulundu.

24.10.2015Ege

Yazar Sonuçları

Kartopu gibi bir çocuk

Üşümesin diye halı, mikrop kapmasın diye çamaşır suyu!

21.03.2016

Her evde bir buhar makinesi

Alerji mi? Sıkıştıkça buhar ver, ama nereye kadar?

12.02.2016

Lafla peynir yazısı yazdım

Anadolu peynirlerini pek severim.

30.01.2016

Anne sütüne en yakın değerler keçi sütünde

ANNE sütüne en yakın değerlere sahip olması nedeniyle keçi sütü ve ürünlerinin faydaları son dönemde sıkça gündeme geliyor.

21.11.2015

İnek sütü, inek yavrusu içindir

Süt çocuk büyümesinde vazgeçilmez bir gıda mı? Ne kadar çok içilse o kadar iyi mi?

3.11.2015