EKSTRA
MENÜ

İnek Sütü

İnek Sütü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnek Sütü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.162 İnek Sütü haberi bulunmuştur.

İnek Sütü Haberleri

Toplanan inek sütü miktarı yüzde 0,2 azaldı

Toplanan inek sütü miktarı yüzde 0,2 azaldı

Ticari süt işletmelerince Ağustos ayında 754 bin 635 ton inek sütü toplandı.

12.10.2017Ekonomi
Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu

Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu!

Öksürük şiddetlendiğinde öncelikle bol bitki çayları ve sıvı alımının önem taşıdığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ceyda Erel Kırışoğlu Demir, öksürüğü geçirmenin 10 etkili yolunu anlattı.

11.10.2017İyi Yaşam
Destek primleri ödeniyor

Destek primleri ödeniyor!

Çiğ süt destekleme primlerinin ödenmesine başlandı. 13 Ekim'e kadar 55 ilde 6 aylık çiğ süt desteklemeleri ödenecek.

7.10.2017Ekonomi
Temmuzda 740 bin 751 ton inek sütü toplandı

Temmuzda 740 bin 751 ton inek sütü toplandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2017 yılı Temmuz ayında süt ve süt ürünleri üretimi istatistiklerini açıkladı. Buna göre; toplanan inek sütü miktarı Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,8 azaldı.

14.09.2017Ekonomi
Bebeğinizi sağlıklı büyütmenin tüyoları

Bebeğinizi sağlıklı büyütmenin tüyoları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Erkan Aslan, ebeveynlere bebeklerde beslenme ile ilgili önerilerde bulundu.

25.08.2017Sağlık
Bebeklerin yazın sıcaklarla artan problemi: Pişik

Bebeklerin yazın sıcaklarla artan problemi: Pişik!

Bebeklerde pişik, bez bölgesinde oluşan bir problemdir. Peki, pişik neden olur? Pişik oluşmaması için neler yapılmalıdır? Tüm bu soruların yanıtlarını Dermatoloji Uzmanı Dr.Şerafettin Saraçoğlu’ndan aldık.

Anne sütüyle besle pişikten koru

Anne sütüyle besle pişikten koru

Bebeklerde pişik sorunu, özellikle sıcak havalarda sıklıkla ortaya çıkarken, anneler farklı önlemler ve kremlerle bu derde çare arıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Handan Yaşar da anne sütü ile beslenen bebeklerde hazır gıda ya da inek sütü ile beslenen çocuklara göre pişik sorunun daha az görüldüğünü belirterek önemli bilgiler paylaştı.

Tavuk üreticileri para kazanamıyor

Tavuk üreticileri para kazanamıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tavuk etinde üreticinin 3-4 yıldır zam almadan hemen hemen aynı paraya firmalara üretim yaptığını belirterek, "Üreticiler, hem tavuk etinde hem yumurtada üretim maliyetleri karşılamakta zorlanıyor ve para kazanamıyor." ifadesini kullandı.

14.07.2017Ekonomi
Pedalınıza kuvvet...

Pedalınıza kuvvet...

Dünyanın en önemli spor organizasyonlarından Fransa Bisiklet Turu, bu yıl 104’üncü kez huzurlarımızda. Sizlere, dün Düsseldorf’ta start alan ve 23 Temmuz’da Paris Champs-Élysées’de sona erecek tur için 10 maddelik bir rehber hazırladık. Favoriler kim, hangi etaplar önemli, mayolar ve anlamları ne, tur nerelerden geçiyor? Yarışa ilişkin özel bilgiler; hepsi sayfamızda...

1.07.2017Hayat
Toplanan inek sütü miktarı nisanda azaldı

Toplanan inek sütü miktarı nisanda azaldı

Ülke genelinde toplanan inek sütü miktarı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 azalarak 765 bin 449 ton oldu.

14.06.2017Ekonomi
Dikkat bahar alerjisi çarpmasın

Dikkat bahar alerjisi çarpmasın!

Ağırlıklı olarak bahar mevsiminde ortaya çıkan polenler, kimi zaman hayatı zorlaştırabiliyor. Aşırı hijyen, sigara, ani hava değişiklikleri, besinlerde kullanılan katkı maddeleri, ilaç ve kozmetikler, stres günümüzde alerjinin daha da artmasına sebep oluyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece, bahar mevsiminde ortaya çıkan alerjenleri anlattı.

21.04.2017Sağlık
Toplanan inek sütü miktarı şubatta azaldı

Toplanan inek sütü miktarı şubatta azaldı

Ülke genelinde toplanan inek sütü miktarı, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,6 azalarak 702 bin 784 ton oldu.

13.04.2017Ekonomi
Bebek beslenmesinde doğru bilinen yanlışlar

Bebek beslenmesinde doğru bilinen yanlışlar

Anne sütünün bebek beslenmesinin en önemli parçası olduğunun altını çizen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şemsettin Ayçiçek, bebek beslenmesinde doğru bilinen yanlışları sıraladı ve annelere tavsiyelerde bulundu.

Sestriere’nin en güzel dağ lezzetleri

Sestriere’nin en güzel dağ lezzetleri

SCIJ toplantıları sadece kayaktan ibaret değil. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen gazetecilerin ülkelerinden getirdikleri lezzetlerle yapılan Nation’s Night ya da Milletler Gecesi herkesin önce mutfak hünerlerini, sonra da kayak pistinin de ötesinde dans hünerlerini sergilediği alan oluyor. Özellikle Sestriere’deki dağ lezzetlerinin başında peynirler geliyor. İşte Sestriere’de kaçırılmaması gereken üç peynir…

4.03.2017Seyahat
Toplanan inek sütü miktarı geçen yıl arttı

Toplanan inek sütü miktarı geçen yıl arttı

Türkiye genelinde toplanan inek sütü miktarı, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 3 artarak 9 milyon 213 bin 189 tona ulaştı.

13.02.2017Ekonomi
Çocuklarda görülen inek sütü alerjisine dikkat

Çocuklarda görülen inek sütü alerjisine dikkat

Süt, çocuk beslenmesindeki temel besin maddeleri arasında önemli bir yere sahip. İnek sütü kimi çocuklarda kaşıntı, vücutta döküntü, ishal ve kusma gibi alerjik belirtilere sebep olabilir.

Sütte girdi fiyatlarını 6 ay sabitleyelim

"Sütte girdi fiyatlarını 6 ay sabitleyelim"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen yıl inek sütü ihracatının sürekli artmasına rağmen bunun üretici fiyatlarına yeterince yansımadığını belirterek, "30 ay sonra sadece 6 kuruş artırılan çiğ süt tavsiye fiyatlarını 6 ay sabitliyorlar. Girdiler ne olacak? Hadi gelin bütün girdi fiyatlarını da 6 ay boyunca sabitleyelim." ifadesini kullandı.

16.01.2017Ekonomi
İnek sütü çocuğunuz için ölümcül olabilir

İnek sütü çocuğunuz için ölümcül olabilir!

Besin alerjileri günümüzde tüm dünyayı etkileyen ve her geçen gün artan bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünya çapında değerlendirdiğimizde çocukların yüzde 6’sı, yetişkinlerin yüzde 3-4’ü, Türkiye'de ise çocukların yüzde 1’i, yetişkinlerin ise yüzde 2-8’i bir ya da birkaç besine karşı alerjik.

11.01.2017Sağlık
Toplanan inek sütü miktarı ekimde arttı

Toplanan inek sütü miktarı ekimde arttı

Türkiye genelinde toplanan inek sütü miktarı, ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 artarak, 731 bin 188 tona yükseldi.

13.12.2016Ekonomi
Esnaf dolara karşı atakta

Esnaf dolara karşı atakta

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yatağının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün, TL’ye dönüştürsün. Türk Lira’sı değer kazansın” çağrısına esnaflardan gelen destek hızla artıyor.

5.12.2016Ekonomi
İsveçli mobilya devi ilk kez Türk tasarımcıyla çalıştı

İsveçli mobilya devi ilk kez Türk tasarımcıyla çalıştı

İsveçli mobilya devi Ikea ilk kez bir Türk tasarımcıyla çalıştı. Babası Turkcell’in ilk Genel Müdürü olan 31 yaşındaki Pınar Demirdağ, 2017 koleksiyonu için Ikea’ya masa örtüleri, çarşaflar, tabaklar, tepsiler ve yastıklar tasarladı.

26.10.2016Ekonomi
İstanbul, manda sütü üretiminin de merkezi

İstanbul, manda sütü üretiminin de merkezi

İstanbul, manda sütünde işletme büyüklüğü ve üretim bakımından birinci sırada yer alıyor. İstanbul Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği ofisinin de bulunduğu Çatalca ilçesindeki Nakkaş köyü, süt mandacılığının önemli bir üretim merkezi konumunda.

6.10.2016Ekonomi
Sütü sevmenizi sağlayacak lezzetli tarifler

Sütü sevmenizi sağlayacak lezzetli tarifler

Süt tüketimi ve sağlığa faydaları...

28.09.2016Sağlık
Kars Gravyerine büyük ilgi

Kars Gravyer'ine büyük ilgi

Türkiye'nin peynir üretiminde önemli yere sahip Kars’ta, kaşarın ardından üretilen sezonun ilk gravyer peynirleri, tüketici tercihlerinde ilk sırayı aldı.

7.09.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tanrı’nın insanlara hediyesi Ege adaları

Bir varmış bir yokmuş, eski çağlarda dünyada bilinen sadece tek bir deniz varmış. Bu denizin tam ortasında el ele tutuşmuş çember adacıklar varmış. Bu adacıklara ‘Çember’ anlamına gelen ‘Kiklad’ adaları denirmiş. Bu adalar çemberinin tam ortasında, merkezde minnacık bir adacık daha varmış ki, eski dünyada bilinen bu en eski denizin göbek deliği imiş, buranın adına da ‘Delos’ derlermiş. Bu yazıda çemberin sadece bir kısmını anlatacağım. Hepsini yazmaya kalksak kitap olur.

3.07.2017

İlk iki yıl süt, büyüyünce kuruyemiş

Besin alerjisi, çocukların gelecekte birçok sağlık sorunuyla karşılaşmasına sebep olabilen önemli bir rahatsızlık. Üstelik Türkiye’de besinlere alerjisi olan çocukların sayısı hızla artıyor. Bu konuda farkındalık yaratmak için 15-21 Mayıs tarihleri, Besin Alerjisi Farkındalık Haftası olarak kabul edildi. Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Nihat Sapan ile konuştuk.

12.05.2017

Bağışıklığımız kötü sinyaller veriyor

Bağışıklık sistemlerimiz sorunlu. Bu önemli bir problem. Zira çoluk çocuk, genç yaşlı hepimizi ilgilendiriyor.

27.04.2017

Alerjik çocuklarda demir gibi güçlü bağışıklık için 10 altın öneri

Kışın hastalanma potansiyeli daha fazla olan alerjik çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklarda güçlü bir bağışıklık için bunları yapın.

13.04.2017

Alerjik çocuklarda demir gibi güçlü bağışıklık için 10 altın öneri

Kışın hastalanma potansiyeli daha fazla olan alerjik çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklarda güçlü bir bağışıklık için bunları yapın.

12.04.2017

Çocukluk çağında inek sütü alerjisi

“İnek sütü alerjisi erken süt çocukluğu döneminin giderek artan bir sorunudur” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Semra Akkuş Akman, çocukluk çağında inek sütü alerjisi hakkında bilgi verdi.

21.03.2017

Çocuklarda demir eksikliği anemisi

Tedavi edilmediği taktirde ciddi sorunlar doğurabilir.

20.02.2017

Sivas'ta nesli tükenen tıbbi aromatik bitkileri köylüler koruyacak

Sivas'ta yetişen endemik bitkiler için üniversite köylülere toplama dersi verecek... Bilecikliler kurutulmuş kırmızı biber konusunda çok iddialı... Edirne'de Eczacılık Fakültesi'nden iki öğrenci diyabet hastalarının yiyeceklerini satın alırken kullanacakları cep telefonu uygulaması geliştirdi...

16.11.2016

Neden inek?

Hindular için inekler kutsal.

25.09.2016
Burçlara göre diyet

Burçlara göre diyet

Burcunuzun ihtiyaç duyduğu besinler, şifalı bitkiler ve daha fazlası...

11.08.2016