EKSTRA
MENÜ

İmralı

İmralı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İmralı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.134 İmralı haberi bulunmuştur.

İmralı Haberleri

İmralı sakinleri yerde

'İmralı sakinleri yerde'

AKINCI Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine katılan sanıklar hakkında açılan davanın ek klasörlerine, Kütahya Hava Radar Mevzii Komutanlığı 15/16 ve 17 Temmuz 2016 tarihine ait sistem kayıtları girerken15 Temmuz gecesi, ışıkları kapalı 6 helikopterin İmralı Adasında uçuş yaptıkları radar kayıtlarına yansıdı.

28.07.2017Gündem
Deniz Baykal: Büyüklerimiz ’adayımızı bulduk’ falan dememeli

Deniz Baykal: Büyüklerimiz ’adayımızı bulduk’ falan dememeli

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Ramazan ayından sonra hareketlenme olacağını belirterek, Yapılmaması gereken şey, büyüklerimizin bize ’Adayımızı biz aradık, bulduk, falandır’ demeleridir. Bence, adayın kim olacağını, kendi çabası ve emeğiyle kanıtlaya kanıtlaya toplumun içinden çıkmasına fırsat vermek en doğru yöntemdir" dedi. Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2003 yılında milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği destekten dolayı ise hiç pişman olmadığını söyledi.

23.05.2017Gündem
HDPli vekil Sırrı Süreyya Önderden flaş açıklama: Siyaseti bırakıyorum

HDP'li vekil Sırrı Süreyya Önder'den flaş açıklama: 'Siyaseti bırakıyorum'

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, siyasette son dönemi olduğunu, daha fazla devam etmek istemediğini belirterek, “Büyük hayal kırıklıklarım var” dedi. Önder. "Siyaseti sinemayla devam ettireceğim. Bitirdiğim üç senaryom var. Politik film alanında bu birikimle önemli üretimler yapabilmeyi ümit ediyorum” dedi.

22.05.2017Gündem
Kırmızı liste ile aranan PKK’lı terörist, ABD’li komutanın yanında

Kırmızı liste ile aranan PKK’lı terörist, ABD’li komutanın yanında

Türkiye'nin ilk kez Irak’ta Sincar (Şengal) Dağı ile Suriye’nin kuzey doğusundaki Karaçok Dağı’naÿdüzenlediği hava operasyonu sonrası bölgede inceleme yapan ABD’li askerlerin yanında yer alan kişinin, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde kırmızı listede yer alan PKK’lı, ’Şahin Cilo’ kod adlı Abdi Ferhad Şahin olduğu ortaya çıktı. Terörist elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarıldığı dönemde PKK’nın Avrupa sorumluluğunu yapan ve çözüm süreci döneminde Kobani’de bulunan Şahin’in adı, İmralı’da yapılan görüşmelerde de geçmişti.

26.04.2017Gündem
TSKdan son dakika Sincar operasyonu açıklaması

TSK'dan son dakika Sincar operasyonu açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sincar ve Karaçok operasyonlarıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 70 teröristin etkisiz hale getirildiği ve örgütte morallerin son derece bozuk olduğu vurgulandı.

25.04.2017Gündem
Erdoğan için 27 Mayıs İddiası

Erdoğan için 27 Mayıs İddiası

YSK’nın referanduma ilişkin kesin sonuçları açıklamasının ardından AK Parti’ye üye olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 27 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongreyle de genel başkan seçilmesi bekleniyor.

25.04.2017Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayır diyeni anlayışla karşılarım ama...

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hayır' diyeni anlayışla karşılarım ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Tuzla'da yaptığı konuşmada "Bazıları şöyle diyor, 'evet' diyen de 'hayır' diyen de, kardeşim 'hayır' diyeni anlayışla karşılarım ama evetle hayırı aynı kefeye koyamam, aynı kefede, aynı torbada nasıl durur, olur mu böyle bir şey?" dedi. Avrupa'yı sert şekilde eleştiren Cumhurbaşkanı "Bunların dostluğuna falan güvenmeyin. Bakıyoruz AB üyesi ülkeler Vatikan'a gittiler. Vatikan'da ne işiniz var? Vatikan AB üyesi mi? Değil? Bunların içinde Protestan, Ortodoks, ateist var. Bunların hepsi Katolik olan Vatikan'a gidiyorlar. Çünkü bunlar tek millet. Kimse bize gelip de 'şöyleydi, böyleydi' demesinler. Külahımıza anlatsınlar" diye konuştu.

15.04.2017Gündem
Son gün çarpıcı açıklamalar

Son gün çarpıcı açıklamalar

Cumhunbaşkanı Erdoğan, "Yarın sandıklar bir de evetle patlarsa ne olacağını düşünün. Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak" dedi.

15.04.2017Gündem
Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz

Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’nin ‘eyalet sistemi’ çıkışının ardından, “Eyaletmiş, federasyonmuş gündemimizde yok. Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz” dedi. Erdoğan, dün Konya’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı mitingde ve akşam da TRT ekranında şu mesajları verdi:

14.04.2017Gündem
Erdoğan anket sonuçlarını açıkladı: 55’in altında da var 55-60 aralığında da var

Erdoğan anket sonuçlarını açıkladı: 55’in altında da var 55-60 aralığında da var

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, referandum anketleriyle ilgili ilk kez oran açıklayarak, “Tüm araştırma gruplarından bize gelenler hepsi ‘evet’ istikametinde. Oran, 55’in altında gösterenler de var, 55-60 aralığında gösterenler de var” dedi.

14.04.2017Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız'

Ordu'da toplu açılış töreninde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütlerini kazımak için her alanda büyük bir mücadele başlattık. Terör örgütlerini hedef alan bu mücadelede kimsenin gözünün yaşına bakmadık, bakmayacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne PYD'yi, ne YPG'yi biz sınırlarımızda asla barındırmayız. Bazıları soruyor, 'devlet kuracaklar mı?' Haşa... Onlara oralarda devlet kurdurtmayız, bunu da herkes bilsin" diye konuştu.

13.04.2017Gündem
Bursalı işadamlarının seks kasetleri kasadan çıktı

Bursalı işadamlarının seks kasetleri kasadan çıktı

Bursa’da FETÖ üyelerinin 11 iş adamının seks kasetlerini ve yıllık ekonomik karlılık durumunu belirten verileri bankanın kasasında sakladığı iddianamede yer aldı.

12.04.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hadi gel denize dök, alnını karışlarlar alnını'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’de konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Evet diyenleri denize dökmekten bahseden bu ahlaksız, terbiyesiz adamı neden sen kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmiyorsun? Çünkü sen de aynı zihniyettesin. Hadi gel denize dök. Alnını karışlarlar alnını. Neyi döküyorsun? Haddini bileceksin" dedi.

9.04.2017Gündem
Türkiye düşmanlarının ayakları dolaşıyor

'Türkiye düşmanlarının ayakları dolaşıyor'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “16 Nisan yaklaştıkça, Avrupa, terör örgütleri, hem de Türkiye düşmanlarının ayakları dolaşıyor” derken, CHP yönetimine de “Ağızlarını her açtığında ‘Biz Atatürk’ün partisiyiz’ derler. Şu anda sağ olsa gidecek yer ararsınız” diye yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada özetle şu mesajları verdi:

6.04.2017Gündem
Yollar artık jilet gibi

'Yollar artık jilet gibi'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'de konuşuyor.

6.04.2017Gündem
Erdoğandan son dakika Kerkük mesajı: O bayrakları hemen indirin yoksa...

Erdoğan'dan son dakika Kerkük mesajı: O bayrakları hemen indirin yoksa...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Kerkük’te bir defa milli bayrağın dışında ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Çünkü ’Kerkük Kürtlerindir’ safsatasına Türkiye olarak biz asla uymuyoruz. Kerkük orada yaşayan Türkmeniyle, Arabıyla, Kürdü varsa Kürdüyle hepsinindir. ’Bizimdir’ diyerek böyle bir iddianın içine girmeyin onun bedeli de ağır olur. Hemen o bayraklarınızı indirin" dedi.

4.04.2017Gündem
Şanlıurfada, Öcalanın doğum günü için önlemler alındı

Şanlıurfa'da, Öcalan'ın 'doğum günü' için önlemler alındı

İMRALI Cezaevi'nde çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasını çeken çetebaşı Abdullah Öcalan'ın yarınki 69'uncu doğum günü öncesi, memleketi Şanlıurfa'da güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Öcalan'ın doğum gününün nüfus kayıtlarında 14 Nisan 1948 olmasına rağmen gerçekte 4 Nisan olduğunu öne süren yandaşları, 2004 yılından bu yana her yıl 4 Nisan'da Halfeti'de kutlama törenleri düzenledi. Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için doğum yeri olan Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne gitmek isteyenlere izin verilmemesi nedeniyle 2009 yılında çıkan olaylarda 3 kişi öldü. Şanlıurfa Valiliği Halfeti'ye bağlı Ömerli Mahallesi'ne gidişlere geçen yıl olduğu gibi izin verilmeyecek.

3.04.2017Haber
Şanlıurfada alarm

Şanlıurfa'da alarm

İmralı Cezaevi’nde çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın yarınki 69’uncu doğum günü öncesi, memleketi Şanlıurfa’da güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

3.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kırık dökük...

Düşünüyorum da ABD, Öcalan’ı paketleyip bize niye teslim etti?

7.08.2017

Kürt sorununda tablo ne durumda?

“ABD, PYD’yi bizden daha iyi tanıyor. PYD ile PKK arasındaki ilişki konusunda çok netler. Peki PYD ile ilişkiler konusunda neden ‘Zorunluluktu’ diyorlar? 50 yıllık müttefikin varken PYD niye zorunluluk olsun?”

26.06.2017

İnci Aral Yılmaz Güney romanı yazdı: Müthiş bir yaratıcılık müthiş bir hayat müthiş bir aşk

İnci Aral’ın yeni eseri ‘Sevgili’, bir Yılmaz Güney romanı... Ben Yılmaz Güney’i bölük pörçük biliyordum, adamakıllı tanıyamamıştım. Şimdi tanıdım işte! Ve hayranlık duydum.

16.06.2017

Erdoğan Diyarbakır’da “Evet çıkarsa diyalog” mesajı mı verdi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Nisan’da Diyarbakır’da söyledikleri kraldan çok kralcı meslektaşlarımızca “Herkesle konuşuruz, yeter ki elinde silah olmasın” diye duyuruldu.

2.04.2017