EKSTRA
MENÜ

İmralı

İmralı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İmralı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.134 İmralı haberi bulunmuştur.

İmralı Haberleri

CHPli vekilden İslamcı Kürt partisi iddiası

CHP'li vekilden İslamcı Kürt partisi iddiası

CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Genel Başkanı Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, "Kürt siyasetini yeniden biçimlendirmeye soyunan AKP ve Cumhurbaşkanı, İslamcı yönü ağır basan, yeni bir Kürt AKP'sini örgütleyerek TBMM'ye taşıma, Irak ve Suriye Kürtlerini de PYD karşıtı bir potada toparlamaya çalışıyor" dedi.

17.06.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçeye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.06.2016Dünya
Mudanya’dan İmralı’ya yeni iskele yapılıyor

Mudanya’dan İmralı’ya yeni iskele yapılıyor

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılında yakalanıp getirildiği İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasından sonra İmralı ile deniz ulaşımını sağlayan Mudanya İskelesi’nin yerine 4 milyon liralık harcamayla yenisi yapılıyor.

10.06.2016Gündem
Mudanya’dan İmralı’ya yeni iskele

Mudanya’dan İmralı’ya yeni iskele

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın 1999 yılında yakalanıp getirildiği İmralı Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasından sonra İmralı ile deniz ulaşımını sağlayan Mudanya İskelesi’nin yerine 4 milyon liralık harcamayla yenisi yapılıyor.

10.06.2016Gündem
CHPden HDPye kınama

CHP'den HDP'ye kınama

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın dokunulmazlık oylaması öncesi Genelkurmay Başkanlığı tarafından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na brifing verildiği yönündeki sözlerine ilişkin, "Silahlı kuvvetlerden brifing alındığı, silahlı kuvvetler üzerinden dolaylı bilgi ulaştırıldığı gibi bir iddiayı şiddetle kınıyoruz. Bir genel başkanın dedikodu üzerinden, bir muhalefet partisine muhalefet etmeye çalışması en basit deyimle acizliğin göstergesidir." dedi.

30.05.2016Gündem
Bahçeliden grup toplantısında başkanlık açıklaması

Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başkanlık tartışmalarına değinen Bahçeli, "Bizim AKP hükümetine desteğimiz terörle mücadeleyle sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı konusunda vereceğimiz destek, sunacağımız herhangi bir katkı zamanın ve şartların ruhuna uygun olacak şekilde yoktur" dedi.

24.05.2016Gündem
MHP oyunun kurallarını değiştirecek

"MHP oyunun kurallarını değiştirecek"

MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, "MHP oyunun kurallarını değiştirecek. Eğer MHP kongresini yaparsa Türkiye'nin gündeminden erken genel seçim çıkar. MHP kongresinin yapılmasıyla birlikte MHP oylarında büyük bir patlama gerçekleşecek" dedi.

5.05.2016Ege
Bu fotoğraf fezlekeye girdi

Bu fotoğraf fezlekeye girdi

Çözüm sürecinde İmralı- Ankara- Kandil hattında görüşmeleri yürüten HDP heyetinin Kandil’de KCK yöneticileri ile çektirdiği ve bazı gazetelerde yar alan fotoğrafı da fezleke konusu yapıldı. Kandil’deki bir görüşmede KCK yetkilileri ile aynı fotoğraf karesinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Milletvekilleri Altan Tan ve Sırrı Süreya Önder hakkında yapılan bir ihbar üzerine, ’Terör örgütü propagandası yapmaktan’ fezleke hazırlandığı belirtildi.

4.05.2016Haberler
Avrupadan İmralı ziyareti

Avrupa'dan İmralı ziyareti

AVRUPA Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi (CPT) İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde incelemelerde bulundu.

3.05.2016Dünya
Utanç verici

Utanç verici

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Komisyonu’nda yaşanan kavgaya tepki göstererek, “Gazi Meclisimizin yasama faaliyetlerinin kavgalarla kesintiye uğraması utanç vericidir” dedi. Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin Anayasa Komisyonunu’nda, HDP’lilerin ‘Biji serok Apo’ sloganı attığını hatırlatılınca da bunun cinnet hali olduğunu söyledi ve “Gazi Meclis’te bulunacaksın, İmralı’daki caniyi burada öveceksin. Bunlar, zavallı insanlar haline gelmiştir” dedi.

3.05.2016Gündem
Avrupa Konseyi heyeti İmralıda Öcalan ile görüştü

Avrupa Konseyi heyeti İmralı'da Öcalan ile görüştü

Avrupa Konseyi İşkence ve Kötü Muameleyi Önleme Komitesi'nden bir heyet, İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüştü.

3.05.2016Gündem
Öcalanın yeğeni gözaltına alındı

Öcalan'ın yeğeni gözaltına alındı

İmralı Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan'ın, Mardin DBP İl Eş Başkanı olan yeğeni Ömer Öcalan, yürütülen soruşturma kapsamında bugün Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde gözaltına alındı.

27.04.2016Gündem
Yüksekdağ: Takke düştü, kel göründü

Yüksekdağ: Takke düştü, kel göründü

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım" sözlerini eleştirerek, "Meclis Başkanı itiraf etti; takke düştü kel göründü. Din vurgusu yaparak hakimiyet ve hegemonya kurmak peşindeler. Çok dindar oldukları için mi çok dindar bir anayasa istiyorlar? Meclis Başkanı ’dindar devletiz, din eksenli anayasa yapılmalıdır’ diyor. Bu fütursuzluktur tam anlamıyla. İnsanların halkımızın dini yaşama duygusunu, düşüncesini istismar edilmesidir bu" diye konuştu.

26.04.2016Gündem
CHP’li Ağbaba: Erdoğan, tüm Türkiyenin aklı ile alay ediyor

CHP’li Ağbaba: Erdoğan, tüm Türkiyenin aklı ile alay ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Erdoğan dün yine ’Bu iktidarın terör örgütü ile bir mutabakatı söz konusu değildir, olmamıştır’ diyor. Hükümet adına görüşmeye giden kişilerin tuvalete giderken bile Erdoğan’dan izin aldığını herkes biliyor. Erdoğan, tüm Türkiye’nin aklı ile alay ediyor" dedi.

25.04.2016Gündem
Aracıdan Oslo iddiaları

Aracıdan Oslo iddiaları

2010-2012 yılları arasında devlet ve PKK arasında temas kurulması için aracılık yapan Kürdistan Ulusal Kongresi üyesi Kürt siyasetçi Mehmet Emin Pencewini, Oslo öncesi ve sonrasında, Hükümet-İmralı-Kandil üçgenindeki görüşmelerin ayrıntılarını anlattı.

18.04.2016Gündem
Yüksekdağ: Bizi hapse atarlar, bedelini misli ile öderler

Yüksekdağ: Bizi hapse atarlar, bedelini misli ile öderler

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda Ak Parti, CHP ve MHP’yi eleştirerek, "Dokunulmazlıklarımızı kaldırmazlar demiyorum, kaldırırlar. Bizi hapse atmazlar demiyorum, evet atarlar. Ama siz rahat olun bunları yaptıklarında emin olun bedelini misli ile öderler" dedi.

17.04.2016Gündem
Selahattin Demirtaştan flaş açıklamalar

Selahattin Demirtaş'tan flaş açıklamalar

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Silahlar susmalı ki çözümü siyasi zeminde konuşabilelim. Ölümler oldukça, her gün eylemler, askeri operasyonlar, PKK’nin bombalamaları, saldırıları oldukça barışı siyasi zeminde konuşabilmek çok mümkün değil. Kürt sorununun aktörleri, tarafları var. Kandil de, Abdullah Öcalan da aktördürler, kesinlikle görüşülmesi lazım ama bu işin nihai çözüm zemini parlamentodur. Yasa, Anayasa Kandil’de yapılmaz, parlamentoda yapılır, bu işin öncülüğünü yapması gereken de parlamentodur, TBMM’dir" dedi

13.04.2016Gündem
HDP teklifi: Başmüzakereci o olsun

HDP teklifi: Başmüzakereci o olsun

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “PKK silahlı unsurlarını ülke dışına çıkartırsa her şey konuşulabilir” sözlerinin ardından HDP, İmralı Cezaevi’ndeki Abdullah Öcalan’ın ‘Başmüzakereci’ olarak görevlendirilmesi için “Toplumsal Barışın İnşası İçin Müzakere” kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

4.04.2016Gündem
Şanlıurfada Öcalanın ’doğum günü alarmı

Şanlıurfada Öcalanın ’doğum günü alarmı

İMRALI’da çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan için PKK yandaşlarının, her yıl 4 Nisan’da düzenlediği doğum günü kutlamasının engellenmesi için Şanlıurfa Valiliği 1- 6 Nisan tarihlerinde ildeki tüm etkinlikleri yasakladı. Kentin giriş noktalarında zırhlı araçlarla uygulama noktası oluşturan polis, şüpheli araçları durdurarak arayıp, içinde bulunanları kimlik kontrolünden geçiriyor.

31.03.2016Gündem
Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

Demirtaş’tan Kılıçdaroğlu’na ’Cizre’ye gel’ çağrısı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır’da Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Kongresi’nde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ’tekçi’ yaklaşımlara destek verdiği gerekçesiyle eleştirdi.

26.03.2016Gündem
Kadir İnanır, Dalaman’a yerleşti

Kadir İnanır, Dalaman’a yerleşti

MUĞLA’nın Fethiye İlçe Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı’yı ziyaret eden sanatçı Kadir İnanır, bir süre önce Dalaman’a yerleştiğini açıkladı.

25.03.2016Magazin

Yazar Sonuçları

Kandil’den gelen mesaj ve çözüme destek

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, AK Parti milletvekilleriyle iftarda yaptığı konuşmada, “Terör örgütünün bugünlerde ‘biz görüşebiliriz, silahları bırakabiliriz, konuşalım’ gibi doğrudan, dolaylı haberleri geliyor.

14.06.2016

Kavganın da çekişmenin de bir ahlakı olur

TARAFSIZ Bölge’de söylediği sözler nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılanlara bakınca...

9.06.2016

Dokunulmazlık: Keşke bu noktaya gelmeseydi

Dünkü dokunulmazlık oylaması Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için yeni bir güç denemesi oldu ve onun açısından başarıyla sonuçlandı.

20.05.2016

Yeniden 'çözüm süreci' imkânsız mı?

HAYATTA hiçbir şey imkânsız değil elbette ama ‘çözüm süreci’ diye 2012 sonu başlayıp 2015 Nisan’ında fiilen, Temmuz’unda resmen çöken sürecin aynısı kastediliyorsa, bu galiba imkânsız.

21.04.2016

Cemaat’i ancak Erdoğan bitirebilirdi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri bitirmeye kalkışsaydı.

17.04.2016