EKSTRA
MENÜ

Imam Hatip Lisesi

Imam Hatip Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Imam Hatip Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.047 Imam Hatip Lisesi haberi bulunmuştur.

Imam Hatip Lisesi Haberleri

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı başvuruları 2021 yılında şubat ayı içerisinde alındı. Adaylar başvurularını 26 Şubat’a kadar tamamladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sınavın nisan ayında uygulanacağı duyuruldu ve tarih verildi. Sınavda adaylara 4’er seçenekli 100 soru sorulacak. İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

2.03.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı başvuruları 2021 yılında şubat ayı içerisinde alındı. Adaylar başvurularını 26 Şubat’a kadar tamamladılar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sınavın nisan ayında uygulanacağı duyuruldu ve tarih verildi. Sınavda adaylara 4’er seçenekli 100 soru sorulacak. İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

1.03.2021Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkan adayı belli oldu

AK Parti İstanbul İl Başkan adayı belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Osman Nuri Kabaktepe'nin, İstanbul İl Başkanı adayı olarak belirlendiğini açıkladı.

22.02.2021Gündem
Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen ALES yapıldı

Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen ALES yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), COVID-19 tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) gerçekleştirildi.

21.02.2021Eğitim
İstanbulda okullarda ALES yoğunluğu

İstanbul'da okullarda ALES yoğunluğu

İstanbul'da, ÖSYM, koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı gerçekleştiriliyor. Sınava giren adayların bazıları sınavın yapılacağı okullara özel araçları ve aileleriyle gelirken, bazıları da toplu ulaşımı kullandı.

21.02.2021Gündem
AÖL sınavları ne zaman 2021 Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınavları çevrimiçi (online) yapılacak

AÖL sınavları ne zaman 2021? Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınavları çevrimiçi (online) yapılacak!

AÖL sınav tarihleri, lise eğitimini açıktan tamamlayan öğrencilerin odaklandığı konuların başında geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şubat ayına alınan Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınavları online ortamda gerçekleşecek. MEB takvimine göre ertelenen AÖL sınavları 1 Mart 2021 tarihine kadar online sınav sistemi üzerinden erişime açık olacak. Söz konusu sınavlar çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler halinde yapılacak. Gözler şimdi AÖL sınav takviminde. İşte, sınavlarla ilgili ayrıntılar.

17.02.2021Gündem
AÖL 1. Dönem sınavları ile ilgili yeni açıklama - Açık Öğretim Lisesi sınavları nasıl yapılacak

AÖL 1. Dönem sınavları ile ilgili yeni açıklama - Açık Öğretim Lisesi sınavları nasıl yapılacak?

AÖL 1. Dönem sınavları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi. Koronavirüsü nedeniyle ertelenen Açık Öğretim Lisesi sınavları MEB takvimine göre, 25 Şubat 1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Online (çevrimiçi) yapılacak olan söz konusu sınavlara öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine sınav kapasitesinde giriş yaparak katılacaklar. Sınavlar çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler halinde yapılacak. İşte, detaylar.

14.02.2021Gündem
2021 bursluluk sınav başvuru takvimi.. Sınav başvurusu nasıl yapılır

2021 bursluluk sınav başvuru takvimi.. Sınav başvurusu nasıl yapılır?

Bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat’ta başladı. Başvurular 26 Şubat tarihine kadar yapılabilecek. 25 Nisan’da düzenlenecek olan sınava giren adayların işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecektir.

12.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğluna: Yalana gerek yok, dürüst ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Yalana gerek yok, dürüst ol'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programında konuştu. Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunan Erdoğan, ''Geçenlerde ana muhalefetin başındaki zat 'Biz şu kadar ucuz faizle yurtdışından borçlanma yaptık' diyor. Daha sonra bakanlığımız belgeleriyle bunun nasıl yalan olduğunu açıkladı. Yalana gerek yok, dürüst ol. Yarışa girmek güç ister, istikrar ister. Bunlarda bu yok'' dedi.

12.02.2021Gündem
Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır? İşte 2021 bursluluk sınavı tarihi

Bursluluk sınavı başvuruları 8 Şubat’ta başladı. Başvurular 26 Şubat tarihine kadar yapılabilecek. 25 Nisan’da düzenlenecek olan sınava giren adayların işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Öğrenci velisi, çocuğunun başvuru şartlarını taşıması hâlinde, öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünde sınav başvurusunu yapabilecektir.

10.02.2021Gündem
Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman MEBten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman? MEB'ten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı 500 engelli öğretmen ataması yapacağını yayınlandığı duyuruyla paylaştı. Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. . Engelli öğretmen alımı için başvurular 1 ila 5 Şubat tarihleri arasında alınacak. Tercihler 11 Şubat'ta yapılacak ve atamalar 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

27.01.2021Gündem
2021 Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlayacak İşte İOKBS sınav takvimi

2021 Bursluluk sınavı başvuruları ne zaman başlayacak? İşte İOKBS sınav takvimi

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2021 İOKBS) başvuruları için geri sayım devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen sınava yönelik başvuruların ne zaman alınacağı merak konusu oldu. Peki, 2021 İOKBS başvuruları ne zaman başlayacak?

25.01.2021Gündem
Bakan Selçuk Ziya Öğretmen Bizim Okulda buluşmalarına devam etti

Bakan Selçuk 'Ziya Öğretmen Bizim Okulda' buluşmalarına devam etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Ocak'ta Ankara Atatürk Lisesi ile başlayan "Ziya Öğretmen Bizim Okulda" buluşmalarına İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ile devam etti.

22.01.2021Eğitim
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi belli oldu mu İşte İOKBS’de son gelişmeler

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi belli oldu mu? İşte İOKBS’de son gelişmeler

2021 bursluluk sınavı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), pek çok öğrenci tarafından merak edilen İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı (İOKBS) ile ilgili tarihi paylaştı. Bursluluk 2021 sınav tarihin belli olmasıyla birlikte sınav başvuru tarihleri de gündeme geldi. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak, başvuru tarihi belli oldu mu? İşte İOKBS’de son gelişmeler…

21.01.2021Gündem
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir, kaç yaşında Covid-19 testi pozitif çıktı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir, kaç yaşında? Covid-19 testi pozitif çıktı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını belirtti. Karaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, birtakım belirtiler üzerine pazar günü yaptırdığı Kovid-19 testinin pozitif çıktığını bildirdi. Açıklama ardından Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun hayatına dair bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Peki, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu kimdir, kaç yaşında?

18.01.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman İşte 2021 MEB İOKBS sınav tarihi

Bursluluk sınavı ne zaman? İşte 2021 MEB İOKBS sınav tarihi

Yüz binlerce öğrencinin heyecanla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için geri sayım başladı. Söz konusu sınavın yeni yılda ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Gözler şimdi sınavın 2021 takviminde. Peki, Bursluluk sınavı ne zaman?

17.01.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak İşte 2021 İOKBS tarihi

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2021 İOKBS tarihi

2021’in ilk ayında en çok merak edilen konulardan biri de bu yılın sınav takvimi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, bursluluk sınavı tarihinin de yer aldığı sınav takvimini açıklamıştı. Gerekli şartlara uygun olan öğrenciler, burs ya da yatılı eğitim almaya hak kazanacak. Peki, bursluluk sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte bursluluk sınavı tarihi…

14.01.2021Gündem
Vartoda öğretmenler her gün sokak hayvanlarına yem ve su bırakıyor

Varto'da öğretmenler her gün sokak hayvanlarına yem ve su bırakıyor

MUŞ'un Varto ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin öğretmenleri, sokak hayvanlarına yem ve su bırakıyor. Öğretmenler, okul pansiyonunda hazırlanan ya da temin ettikleri yem ve suları ilçenin belirli noktalarındaki kaplara dolduruyor.

13.01.2021Güncel
Bursluluk sınavı ne zaman İşte 2021 İOKS oturumunda son ayrıntılar

Bursluluk sınavı ne zaman? İşte 2021 İOKS oturumunda son ayrıntılar

2021 İOKBS oturumuna yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftalarından itibaren hız kazandı. Sınava katılım sağlayarak burs desteği almak isteyen binlerce öğrenci, MEB'in söz konusu sınav için yayımladığı takvimi merak ediyor. Peki, 2021 MEB bursluluk sınavı ne zaman?

7.01.2021Gündem
Şentop: Herkes darbecileri suçlayan bir yaklaşım içerisinde olmalı

Şentop: Herkes darbecileri suçlayan bir yaklaşım içerisinde olmalı

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kırklareli'nde Millet Bahçesi yapılacak alandaki gar binasının önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şentop, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un açıklamalarına ilişkin, "Herkes, hangi kesimden hangi siyasi görüşten olursa olsun, başta emekli askerler, emekli generaller olmak üzere herkesin kayıtsız, şartsız, mazeretsiz olarak doğrudan ve sadece darbecileri suçlayan bir yaklaşım içerisinde olmaları lazım." derken, Fikri Sağlar hakkında başlatılan soruşturma için de, “Bazı kesimlerin Türkiye'de bütün vatandaşlarımızın kılığına kıyafetine bakılmaksızın başı örtülü başı açık, toplumun bütün faaliyetlerinde, alanlarında yer almasından bir rahatsızlık duydukları kanaatindeyim.” değerlendirmesinde bulundu.

4.01.2021Gündem
2021 Bursluluk Sınavı ne zaman İşte MEB İOKBS sınavında son bilgiler...

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte MEB İOKBS sınavında son bilgiler...

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de MEB'in sınav tarihleri ve takvimi oldu. Yüz binlerce öğrencinin katılım sağladığı ve sonucunda maddi destek aldığı bursluluk sınavı olarak da bilinen İOKBS için araştırmalar hız kazandı. Peki, 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman?

1.01.2021Gündem
Bakan Selçuk, Mehmet Akifi öğrencilerin hazırladığı kliple andı

Bakan Selçuk, Mehmet Akif'i öğrencilerin hazırladığı kliple andı

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un 84'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle lise öğrencilerinin hazırladığı özel videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

27.12.2020Gündem
YTB, koronaya rağmen hizmetlerini sürdürdü

YTB, koronaya rağmen hizmetlerini sürdürdü

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), koronavirüs salgınının olumsuz etkilerine rağmen bu yıl da yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik hizmetlerini devam ettirdi.

21.12.2020Avrupa
Milli Eğitim bütçesi TBMM’de

Milli Eğitim bütçesi TBMM’de

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "EBA, gelişen teknolojiyle uyumlu şekilde ve 2023 eğitim vizyon hedefleri doğrultusunda yenilenerek 8 milyon civarında öğrencimize, yaklaşık 1 milyon öğretmenimize COVID-19 salgını süresince hizmet veriyor" dedi.

13.12.2020Eğitim
Öğretmenin acı ölümü Direksiyon başında kalp krizi geçirdi

Öğretmenin acı ölümü! Direksiyon başında kalp krizi geçirdi

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde direksiyon başında kalp krizi geçirip, otomobiliyle refüje çarpan öğretmen Abuzer Bakırcı (47) hayatını kaybetti.

11.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Çiçek hemşirenin büyük acısı 20 günde eşini, abisini, anne ve babasını koronavirüsten kaybetti

Son dakika haberleri... Çiçek hemşirenin büyük acısı! 20 günde eşini, abisini, anne ve babasını koronavirüsten kaybetti

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde görev yapan hemşire Çiçek Çalışkan, 20 gün içinde eşi ve ağabeyi ile anne-babasını koronavirüs nedeniyle kaybetti. Kendisi de hastalığa yakalanan Çalışkan, gördüğü tedaviyle sağlığına kavuştu.

11.12.2020Gündem
Yarım milyon öğrencinin katıldığı yarışma sonuçlandı

Yarım milyon öğrencinin katıldığı yarışma sonuçlandı

MEB ve Yeşilay işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, çevrimiçi yapılan ödül töreniyle açıklandı.

1.12.2020Eğitim
Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenler Günü'nün buruk geçmemesi amacıyla 81 ilden seçilen ve eğitimde fark oluşturan öğretmenlerle 24 Kasım’da 11.00-12.00 saatlerinde çevrimiçi ortamda bir araya gelecek. Seçilen öğretmenler arasında, sadece öğrencilerine değil yaşadıkları bölgede dezavantajlı kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar da yapan birçok öğretmen yer alıyor.

23.11.2020Eğitim
Ekonominin dümeni hanımda

Ekonominin dümeni hanımda

Aile Meclisi bu hafta İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Samsun Milletvekili Erhan Usta ve eşi Nihal Usta’ya konuk oluyor. Erhan Usta çiçeği burnunda bir İYİ Partili. Ekonomist ve planlama uzmanı Erhan Usta olsa da ev ekonomisi eşindeymiş. Kızları Ayşe Şeyma, Hediye ve Fatma Betül’ün eşliğinde sohbete koyuluyoruz.

23.11.2020Gündem
İmam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı

İmam hatip mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı

Katıldığı bir televizyon programında imam lisesi mezunları hakkındaki sözleri nedeniyle "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan  1 yıl 6 aya kadar kadar hapsi istenen Erol Mütercimler hakim karşısına çıktı. Mütercimler, "Bu davadaki sözlerim öz düşüncem olmadığı için savunmuyorum. Kesinlikle kastım yoktur. Bu cümlemden ötürü üzülen insanlardan tekrar özür diliyorum" diyerek beraatini istedi.

13.11.2020Gündem
2021-LGS 6 Haziranda yapılacak

2021-LGS 6 Haziran'da yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığından, LGS kapsamındaki merkezi sınavın 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacağı duyuruldu.

9.11.2020Eğitim
Emine Erdoğanın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildi

Emine Erdoğan'ın İdlibliler için bağışladığı 50 ev teslim edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırılarıyla yerinden ettiği siviller için bağışladığı 50 ev ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

15.10.2020Gündem
Gazipaşa’da iki okul bahçesine fidan dikildi

Gazipaşa’da iki okul bahçesine fidan dikildi

ANTALYA’nın Gazipaşa ilçesinde iki okulun bahçesine fidan dikimi yapıldı.

15.10.2020Gündem
Solcu kızla ülkücü gencin aşkı

Solcu kızla ülkücü gencin aşkı

Aile Meclisi bu hafta İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ve eşi Gülsün Oral’ın evine konuk oldu. Van’ın Ahlat ve Adilcevaz ilçelerinden Ankara’ya, okul koridorlarından parlamentoya uzanan bir yolculuk... Okul yıllarında başlayan hikâyelerinde kız tarafı solcu, Halil Oral ülkücü olunca işler biraz karışmış.

12.10.2020Gündem
Lise öğrencileri geliştirdikleri sesli haritalarla ödül kazandı

Lise öğrencileri geliştirdikleri sesli haritalarla ödül kazandı

Manisa Şehit Fatih Kalu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, geliştirdikleri sesli haritalarla Afrika ve ABD'ye uzanan başarısı TEKNOFEST 2020'den de ödülle döndü.

12.10.2020Teknoloji
Ali Edizer hakkında suç duyurusu

Ali Edizer hakkında suç duyurusu

ANAP Platformu üyesi bir grup, sosyal medyada erkeklere ikinci eş çağrısı yapması ardından görevden alınan GATA Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer hakkında, Mesut Yılmaz hakkındaki paylaşımı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

8.10.2020Gündem
Sahte hocaya 7 yıl istendi

Sahte hocaya 7 yıl istendi

İstanbul Esenler’de yere yatırdığı yarı çıplak kadının karnına Arapça yazı yazdığı görüntüleriyle olay yaratan Burhan Dalğali hakkında ‘dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık’ suçunu işlediği gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis cezası istendi.

1.10.2020Gündem
Erol Mütercimler’e dava: 1.5 yıl hapsi istendi

Erol Mütercimler’e dava: 1.5 yıl hapsi istendi

Yazar ve akademisyen Erol Mütercimler’e, imam hatip lisesi mezunlarına yönelik sözleri nedeniyle 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

24.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Çirkin sözleri tepki çekmişti İddianame düzenlendi, Erol Mütercimlere 1.5 yıl hapis istendi

Son dakika haberler... Çirkin sözleri tepki çekmişti! İddianame düzenlendi, Erol Mütercimler'e 1.5 yıl hapis istendi

İmam Hatip Lisesi mezunları hakkında bir televizyon programında söylediği sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Mütercimler hakkında "Halkın Bir Kesimini Sosyal Sınıf Din, Mezhep, Cinsiyet ve Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

23.09.2020Gündem
Trabzonlu öğrenciler insansız su altı araçlarıyla TEKNOFEST’te yarışacak

Trabzonlu öğrenciler insansız su altı araçlarıyla TEKNOFEST’te yarışacak

Trabzon'da üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 4 ekip, kendi tasarladıkları insansız su altı araçları ile TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yarışacak. Ekipler, yarışmadan birincilikle dönüp, Türkiye'de yerli üretimle sektör oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlıyor.

23.09.2020Teknoloji
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yapıldı

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi testleri yapıldı.

20.09.2020Eğitim
Öğretmenin testi pozitif çıktı Öğrenciler karantinaya alındı...

Öğretmenin testi pozitif çıktı! Öğrenciler karantinaya alındı...

Zonguldak Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görevli öğretmenin Covid-19 testi testi pozitif çıktı, okul müdürü ve 4 öğretmen ile 23 öğrenci karantina altına alındı.

17.09.2020Gündem
Mehmet Ali Bulut kimdir

Mehmet Ali Bulut kimdir?

Araştırmacı Gazeteci Mehmet Ali Bulut, katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ve açıklamalarla gündeme geliyor. Birçok kitap ve ansiklopedinin yazılmasına ve hazırlanmasına katkıda bulunan Mehmet Ali Bulut, çeşitli gazetelerin, haber merkezi ve yurt haberlerinde çalıştı. Yurt haberler müdürü oldu. Köşe yazıları yazdı. Peki, Mehmet Ali Bulut kimdir?

17.09.2020Gündem
Rezil sözde imamdan dolandırıcılık savunması: Kumpas

Rezil sözde imamdan dolandırıcılık savunması: Kumpas

Yere yatırdığı yarı çıplak bir kadının karnına Arapça yazı yazdıktan sonra iç çamaşırını aşağı sıyırdığı görüntüler olay yaratan Burhan Dalğali hakkında, 5 Eylül 2020 günü taksi şoförü Ebubekir B. (23), Esenler Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikâyetçi oldu.

17.09.2020Gündem
Düzcenin Roket Takımından Teknofestte büyük başarı

Düzce'nin Roket Takımı'ndan Teknofest'te büyük başarı

Düzce Üniversitesi ve Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaklığında kurulan Roket Takımı, yeni bir başarıya imza atarak Roketsan ve TÜBİTAK SAGE tarafından düzenlenen “Milli Teknoloji Hamlesi Teknofest”te, roket yarışmalarının alçak irtifa kategorisinde roketlerini başarıyla uçurdu.

11.09.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Diyanetten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Son dakika haberler... Diyanet'ten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

10.09.2020Gündem
KPSS ÖABT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

KPSS ÖABT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) maratonu, 'Genel Kültür-Genel Yetenek' ve 'Eğitim Bilimleri' oturumuyla geçen hafta sonu başladı. Söz konusu oturumlara katılım sağlayan öğretmen adayları şimdi de Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) oturum tarihini merak ediyor. Peki, KPSS ÖABT sınavı ne zaman?

9.09.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Yargıda üç renk FETÖ: Dün Vefa, Ay Yıldız, Sosyal Demokrat, ya bugün?

Bundan 2 bin 200 yıl önce yaşamış olan fizikçi Arşimet’in, “Bana bir dayanak noktası verin, dünyayı yerinden oynatayım” sözü abartılı olsa da evrensel bir fizik kuralını anlatır.

27.01.2021