EKSTRA
MENÜ

Imalat

Imalat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Imalat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.659 Imalat haberi bulunmuştur.

Imalat Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye en gözde ülkelerden biri oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye en gözde ülkelerden biri oldu

Uluslararası şirketlerin, Asya merkezli üretim ağına alternatif oluşturmak için yeni arayışlara yöneldiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu arayışlarda sanayisi, üretim kapasitesi, rekabetçi fiyatları, nitelikli işgücü, coğrafi konumu, güçlü sağlık ve ulaşım altyapısı ile Türkiye, en gözde ülkelerden biri haline geldi” dedi.

26.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Türkiye İnovasyon Haftası.... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Türkiye İnovasyon Haftası.... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası dolayısı ile düzenlenen toplantıya video mesaj gönderdi. Erdoğan, ''Ekonomimiz üçüncü çeyrekte güçlü bir toparlanmayla yüzde 6,7 büyüdü. Bu oranla dünyada en hızlı büyüyen ülke olduk.'' dedi.

25.12.2020Ekonomi
İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Ocak-Kasım 2020 döneminde İTO üyelerine kuruluş, dış ticaret, faaliyet, kapasite raporu gibi ticaret, imalat ve ihracat için belge verdik. Veriler, pandemiye rağmen İstanbullu girişimcilerin büyük azmini de ortaya koymaktadır" dedi.

25.12.2020Eğitim
Son dakika... Kapasite kullanımı oranı açıklandı

Son dakika... Kapasite kullanımı oranı açıklandı

Kapasite kullanım oranı Aralık ayında 0.2 puan düşüşle yüzde 75.6 oldu.

25.12.2020Ekonomi
Lam cihazına lazer eklediler

Lam cihazına lazer eklediler

İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta bir firmanın ithal ürünlere göre 6'da bir maliyetle ürettiği ve mikroskoplarda numune incelemek için kullanılan lamların üzerine bilgi yazan cihazdan beklenen verimin alınması üzerine seri üretim hazırlığına başlandı.

25.12.2020Teknoloji
25.3 milyar TL yatırım 33 bin 903 ilave istihdam

25.3 milyar TL yatırım 33 bin 903 ilave istihdam

Kasım ayında 1.009 teşvik belgesi düzenlendiğini söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “25.3 milyar liralık sabit yatırımın ve 33 bin 903 kişilik ilave istihdamın önünü açtık. Ocak-kasım yatırım talebi, geçen senenin yüzde 30 üzerinde” dedi.

25.12.2020Ekonomi
Teknik Ressam nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Teknik Ressam olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Teknik Ressam nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Teknik Ressam olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Tasarımla ilgili tüm işlemler artık endüstri, mühendislik, inşaat ya da imalat gibi tüm alanlarda farklı şekilde kullanılmaktadır. Özellikle tasarım fikirlerini, iş alanlarına göre belirlemek ve belli bir tasarıma projeye dönüştürmek yetkin kişilerin iş alanları ile sorumluluklarındandır. Teknik ressamlar da özellikle projelerin tasarım kısımlarıyla ilgilenmektedir. Fakat adından da anlaşıldığı gibi teknik ressamların sorumlulukları projelerin teknik alanları ile ilgilidir. Yazımızda teknik ressam nedir, ne iş yapar, iş imkanları, maaşları ve teknik ressam olma şartları nelerdir? Gibi soruların cevaplarını derledik.

24.12.2020Meslekler
TCDD 60 sürekli personel alımı yapacak İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları

TCDD 60 sürekli personel alımı yapacak! İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, sürekli işçi alımı için ilan paylaştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, 60 sürekli personel alımı yapacak. Sürekli işçi alımı ilanında başvuru şartları da yer alıyor. İşte TCDD işçi alımı başvuru şartları ve branşları...

24.12.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: 24 milyar lira destek vereceğiz

Bakan Pakdemirli: 24 milyar lira destek vereceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılında üreticilere yönelik olarak 24 milyar lira aktarılacağını söyledi.

24.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Yatırım talebi geçen senin yüzde 30 üstünde

Son dakika... Bakan Varank: Yatırım talebi geçen senin yüzde 30 üstünde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Kasım ayında 1009 teşvik belgesi düzenleyip, 25,3 milyar liralık sabit yatırımın ve 33 bin 903 kişilik ilave istihdamın önünü açtık. Ocak-kasım yatırım talebi, geçen senenin yüzde 30 üzerinde. Reformcu bir vizyonla Türkiye'yi salgın sonrasının kazananı haline getireceğiz." dedi.

24.12.2020Ekonomi
Hafta sonu yasakları ne zaman bitecek Genelgede detay verilmişti

Hafta sonu yasakları ne zaman bitecek? Genelgede detay verilmişti!

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Vatandaşlar, evlerine en yakın market, fırın, manav ve kasap gibi işletmelere belirlenen saatler aralığında gidebiliyor. Onun harici kısıtlamadan muaf kişiler hariç herkesin sokağa çıkışında kısıtlama bulunuyor. Peki, hafta sonu yasakları ne zaman bitecek?

23.12.2020Gündem
Cnc Operatörü nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Cnc Operatörü olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Cnc Operatörü nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Cnc Operatörü olma şartları, maaşları ve iş imkanları

CNC operatörü, makine parçası ve benzer nitelikteki mekanik aksamların üretimini gerçekleştirmekte olan atölyelerde ve fabrikalarda çalışan meslek elemanlarıdır. Sizin için Cnc Operatörü nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Cnc Operatörü olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını detaylarıyla derledik.

23.12.2020Meslekler
Yeminli Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Yeminli Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yeminli Mali Müşavir nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Yeminli Mali Müşavir olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Yeminli mali müşavir mesleği, birçok üniversite öğrencisi tarafından merak edilmektedir. Sizde yeminli mali müşavir olma şartlarını öğrenebilir, iş imkânları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeminli mali müşavir nedir? Yeminli mali müşavir ne iş yapar ve nasıl olunur? Sizler için detaylarıyla derledik.

22.12.2020Meslekler
Dünya Bankasından Türkiyedeki işletmelere finansman desteği

Dünya Bankası'ndan Türkiye'deki işletmelere finansman desteği

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame "Dünya Bankası, Türkiye'deki sürdürülebilir işletmelerin desteklenmesine ve kırılgan durumdaki istihdamın korunmasına katkıda bulunmaktan memnuniyet duymakta" dedi.

21.12.2020Ekonomi
Van, Tekstilkent ile tekstilin yeni üssü olmayı hedefliyor

Van, "Tekstilkent" ile tekstilin yeni üssü olmayı hedefliyor

Van, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının "Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı" çerçevesinde başlatılan Tekstilkent Projesi sayesinde, tekstilin yeni üssü olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da burasının kadın ve gençlerin istihdama katılmasında öncü rol üstleneceğini bildirdi.

20.12.2020Ekonomi
Avrupa ülkeleri tekstilde yönünü Türkiye’ye çevirdi

Avrupa ülkeleri tekstilde yönünü Türkiye’ye çevirdi

PANDEMi sonrası Avrupa ülkeleri yönünü Türkiye’ye çevirirken, Türkiye tekstilde yeniden odak noktası oldu.  Hindistan ve Bangladeş gibi ülkelerden Türkiye’ye kayan tekstil talebinin büyük bölümünü ise Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı avantajlarından faydalanan Van, karşılamaya başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Van Tekstil Kent, hali hazırdaki rekabet gücümüzü daha da yukarıya çekmemize yarayacak bir yatırım” dedi.

20.12.2020Ekonomi
ABD, Çinli firmaları hedef aldı

ABD, Çinli firmaları hedef aldı

ABD Ticaret Bakanlığı, "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle aralarında mikroçip üreticisi Uluslararası Yarı İletken İmalat Şirketi'nin (SMIC) de bulunduğu 60'tan fazla Çinli şirketi kara listeye aldığını duyurdu.

19.12.2020Ekonomi
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak İşte yeni kısıtlamalarda son durum

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? İşte yeni kısıtlamalarda son durum

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının sona ereceği tarih, Türkiye'nin koronavirüs gündeminde yer alıyor. Kabine toplantısında alınan kararla beraber geçtiğimiz haftalarda yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtti. Sokağa çıkma kısıtlamaları genelgede yapılan açıklamaya göre yeni bir duyuru yapılana kadar süreceği belirtildi. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? İşte, kısıtlamalarla ilgili son gelişmeler.

18.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Saat 21.00 itibarıyla başladı İşte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının detayları

Son dakika haberi: Saat 21.00 itibarıyla başladı! İşte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının detayları

Son dakika haberi... Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlayan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar günleri kesintisiz olarak uygulanacak. İşte 56 saat sürecek ve tüm Türkiye'de uygulanacak olan 19-20 Aralık hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili tüm detaylar.

18.12.2020Gündem
Oktay: Franco’nun ruhu bugün CHP’de yaşıyor

Oktay: Franco’nun ruhu bugün CHP’de yaşıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2021 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulundaki son gün görüşmelerinde hükümet adına söz aldı. Oktay, Genel Kurul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili sözlere sert tepki göstererek, "Diktatör Franko'nun Türkiye'deki temsilcileri, Cumhurbaşkanımıza laf atmaya, çamur atmaya çalıştılar, buna cüret ettiler. Franko'nun ruhu bugün CHP'de yaşıyor, bizde değil. Recep Tayyip Erdoğan yerli ve millidir, milletin adamıdır. Yetkisini ve gücünü milletinden alır" dedi.

18.12.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır E-Devlet kayıt belgesi sorgulama ekranı

Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır? E-Devlet kayıt belgesi sorgulama ekranı

Sokağa çıkma yasağı izin belgesi, kısıtlama öncesinde gündemde yer alan konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla belirtilen yerler ve kişilerin kısıtlamadan muaf olacağı açıklandı. Peki, sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte, sokağa çıkma yasağı e devlet çalışma izin belgesi başvuru ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılar.

18.12.2020Gündem
Hafta sonu sokağa çıkma yasağında kimler dışarı çıkabilecek Sokağa çıkma yasağında muaf olanlar

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında kimler dışarı çıkabilecek? Sokağa çıkma yasağında muaf olanlar

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında muaf olan kişiler, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile belli oldu. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı cuma akşamı başlıyor ve pazartesi 05.00’te sona eriyor. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli kullanılması üzerine valiliklere genelge gönderdi. İşte detaylar…

18.12.2020Gündem
Ifo: Alman iş dünyasının morali aşı beklentisiyle düzeliyor

Ifo: Alman iş dünyasının morali aşı beklentisiyle düzeliyor

Ifo Başkanı Clemens Fuest "Kovid-19'a karşı kısıtlamalar bazı sektörleri zorlarken genel olarak Alman ekonomisi direnç gösteriyor. Alman yöneticiler arasındaki duyarlılık aralıkta iyileşti" dedi.

18.12.2020Ekonomi
Küresel piyasalar Fed sonrası karışık seyrediyor

Küresel piyasalar Fed sonrası karışık seyrediyor

Küresel piyasalar ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gerçekleştirdiği yılın son toplantısının ardından karışık bir seyir izlerken, bugün İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) toplantısı takip edilecek.

17.12.2020Ekonomi
Çinli şirketler halka arzlardan büyük gelir topladı

Çinli şirketler halka arzlardan büyük gelir topladı

Çinli şirketler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının damga vurduğu 2020'de yurt içi ve yurt dışındaki borsalarda halka arzlardan toplam 129 milyar dolar gelir elde etti.

16.12.2020Ekonomi
Borsa İstanbuldan yeni rekor

Borsa İstanbul'dan yeni rekor

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,75 değer kazanarak 1.405,91 puana yükselirken, 1.409,78 puanla da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

16.12.2020Ekonomi
Makine ihracatı 11 ayda 15,3 milyar dolar oldu

Makine ihracatı 11 ayda 15,3 milyar dolar oldu

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) yılın ilk 11 ayında, makine ihracatının 15,3 milyar dolar olduğunu duyurdu.

16.12.2020Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı beklenirken, yurt içinde gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamalarında olacak.

16.12.2020Ekonomi
New York Fed imalat endeksi aralıkta 4,9a geriledi

New York Fed imalat endeksi aralıkta 4,9'a geriledi

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, aralıkta 4,9 değerine gerileyerek beklentilerin aksine düşüş kaydetti.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması, esnafa kira desteği ve tüm detaylar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması, esnafa kira desteği ve tüm detaylar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinin de ele alındığı kritik Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni önlemler kapsamında yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması olacağını duyurdu: "Sokağa çıkma sınırlaması, 31 Aralık perşembe saat 21.00'den 4 Ocak saat 05.00'e kadar kesintisiz uygulanacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca esnafa kira desteğinin detaylarını açıklayarak, "İş yeri kira olan esnafımıza üç ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira desteği yapacağız" dedi.

15.12.2020Gündem
ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası üretime başlıyor

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası üretime başlıyor

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası 17 Aralıkta üretime başlayacak.

15.12.2020Teknoloji
Sanayi üretiminde ekim yükselişi

Sanayi üretiminde ekim yükselişi

Sanayi üretim endeksi, ekimde aylık bazda yüzde 1.1, yıllık bazda yüzde 10.2 artış gösterdi. Türkiye ekimde sanayi üretiminde elde ettiği yıllık yüzde 10.2’lik artış performansıyla Tayvan, Çin, Belçika ve Hindistan’ın aralarında bulunduğu sanayi üretimi artan birçok ülkeyi geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

15.12.2020Ekonomi
Isı yayan kumaş geliştirildi

Isı yayan kumaş geliştirildi

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve ısı yayan kumaş geliştiren firmayı ziyaret etti.

15.12.2020Teknoloji
Aselsan Konya Silah Sistemleri fabrikası 17 Aralık’ta üretime geçiyor

Aselsan Konya Silah Sistemleri fabrikası 17 Aralık’ta üretime geçiyor

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası 17 Aralıkta üretime başlayacak. Konya’da ASELSAN Silah Sistemleri Fabrikası ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Konya Sanayi Odası’nda düzenlenen programda, fabrikanın savunma sanayi, uzay ve havacılık endüstrisi çalışmalarının yapılacağı yaklaşık 1 buçuk milyon metrekarelik Teknoloji Endüstri Bölgesi'nde yer aldığı ve 17 Aralık’ta üretime başlayacağı belirtildi.

14.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere koronavirüs genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere koronavirüs genelgesi

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamının art niyetli kullanılması üzerine valiliklere genelge gönderdi. Genelgeye göre, sokağa çıkmanın kısıtlandığı gün ve saatlerde istisnanın kapsamı sadece muafiyet nedeni ile sınırlı olacak.

14.12.2020Gündem
Akkuyu NGSnin ikinci ünitesindeki kor tutucunun montajı yapıldı

Akkuyu NGS'nin ikinci ünitesindeki kor tutucunun montajı yapıldı

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ikinci ünite reaktör binasında, en önemli ekipmanlardan biri olan kor tutucunun montajının tamamlandığı bildirildi.

14.12.2020Ekonomi
Asya ekonomileri 2021de büyümeye devam edecek

Asya ekonomileri 2021'de büyümeye devam edecek

Asya Kalkınma Bankası'nın "Asya Kalkınma Görünümü" ek raporuna göre, koronavirüs, Çin ve diğer gelişmekte olan Asya ekonomilerinde bu yıl ekonomik daralmaya neden olurken, gelecek yıl bu ülkelerde büyümenin yüksek olması bekleniyor.

14.12.2020Ekonomi
Son dakika... Sanayi üretim endeksi açıklandı

Son dakika... Sanayi üretim endeksi açıklandı

Sanayi üretim endeksi, ekimde aylık bazda yüzde 1,1, yıllık bazda yüzde 10,2 yükseldi.

14.12.2020Ekonomi
Son dakika... Ev alanlar dikkat ‘Sadece tapuya güvenip mağdur olmayın’

Son dakika... Ev alanlar dikkat! ‘Sadece tapuya güvenip mağdur olmayın’

Ekonomik gücü yetersiz firmaların kentsel dönüşüme girmesi binlerce dönüşümzede yaratırken yeni bir mağduriyet daha doğdu. İnşaatlar yarım kalınca sadece evi yıkılanlar değil, yapılan yeni projelerden ev alan tüketiciler de zarar gördü. Vatandaşın ödeme yaptığı, hatta tapusunu aldığı evi kaybetme riski var.

13.12.2020Ekonomi
Bakan Varank: Türkiyeyi dönemin kazananı haline getireceğiz

Bakan Varank: Türkiye'yi dönemin kazananı haline getireceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli açıklamalarda bulundu. Varank, "Milletimiz müsterih olsun; riskleri takip edecek, kırılganlıkları gidereceğiz. Ekonomi yönetimi olarak reformcu bir vizyonla, Türkiye'yi salgın sonrası dönemin kazananı haline getireceğiz." dedi.

11.12.2020Ekonomi
Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlere- bakkala gitmek yasak mı

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlere- bakkala gitmek yasak mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı yeni bir karar alıncaya dek devam edecek. 12-13 Aralık tarihlerinde 81 ilde geçerli olacak sokağa çıkma yasağı öncesinde en çok merak edilen konularında başında marketler ve bakkalların durumu geliyor. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlere-bakkala gitmek yasak mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağında nereler açık? İşte detaylı bilgi…

11.12.2020Gündem
Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü: GSYH, 2021de salgın öncesi seviyeye ulaşabilir

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü: GSYH, 2021'de salgın öncesi seviyeye ulaşabilir

Merkezi Berlin'de bulunan Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (DIW), Alman ekonomisinin 2021'de yüzde 5,3 büyüyeceği öngörüsünde bulundu.

10.12.2020Ekonomi
Toplam kredi stoku ekim sonunda 3,8 trilyon liraya ulaştı

Toplam kredi stoku ekim sonunda 3,8 trilyon liraya ulaştı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler ekim sonu itibarıyla geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 42 artarak 3 trilyon 827 milyar liraya çıktı.

10.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Moda Trendleri Out, Teknolojik Trendler In

Kadınlar olarak moda trendlerinin takipçisi, en çok bileniyizdir. Moda dergilerini hep bu sebepten karıştırır, “En son trend neymiş, moda nedir?” sorularına cevap arar, “Kendine yakışandır!” klişesini okuyarak yine kendi gardırobumuza dönüp içinde kendimizi rahat hissettiğimiz kıyafetlerimizi giyeriz. En son trend deyince ilk bu gelir aklımıza. Peki ya teknolojik trendler?

23.12.2020

Coşkun Sabah’ın özür borcu var

BEN İzmirliyim Sayın Coşkun Sabah...

22.12.2020

‘Aşımız yerli ve millidir’

Çerkezköy, Tekirdağ’ın bir ilçesi. 1970’lere kadar küçük ilçeydi, ulaşımını da Edirne-İstanbul treni ile sağlıyordu. 1974’lerde CHP’nin iktidara gelmesiyle bölge, kalkınmada öncelikli bölge ilan edildi. Yani kumsal arazileri ile geri kalmış Trakya toprağında ‘kalkınmamışlığın’ adı silinecekti.

18.12.2020