EKSTRA
MENÜ

İltica

İltica haberleri sayfasında güncel ve son dakika İltica hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.116 İltica haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sığınma hakkı ya da iltica hakkı, kimi ülkelerin önceden belirlenmiş koşullara uygun başvurularda bulunan kimselere verdiği hukuki ve politik bir haktır. Yaşadıkları ülkede cinsel, ırksal, dinsel, politik, kültürel vb. ayrımcılıklara uğradığını gösteren belgelerle hakveren ülkelerin adlî makamlarına başvuran kimselerin başvuruları ülkenin ilgili komisyonlarınca incelenir ve eğer kabul görürse kişiye sığınma hakkı verilir. Böylece kişi söz konusu devletin koruması altına girer. Bunun yanı sıra kendi ülkelerinde yaşam koşullarının elverişli olmaması ya da can güvenliğinin tehlikede olması durumunda da iltica talebinde bulunulabilir. Bir ülkede yaşanan içsavaş, savaş, çatışma, katliam ya da soykırım gibi durumlarda kitlesel sığınma istemleri yapılabilir.

İltica Haberleri

ABye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

AB'ye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

Avrupa ülkelerinin sığınmacıları şiddet kullanarak hukuka aykırı şekilde geri itmeleri, buna karşın AB'nin harekete geçmemesi, insan hakları ve sığınmacı hakları konusunda çalışan birçok kuruluşun tepkisini çekti.

13.10.2021Dünya
2021 Nobel Edebiyat Ödülünü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı

2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı

Nobel Edebiyat Ödülü, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan ve özerk yönetilen Zanzibar'da doğan, romancı Abdulrazak Gurnah'a verildi.

7.10.2021Keyif
Interpoldan flaş Suriye kararı

Interpol'dan flaş Suriye kararı

Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatının (Interpol), Suriye’de Beşşar Esed rejimini yeniden üyeliğe kabul ettiği bildirildi.

5.10.2021Dünya
Almanya sandığa gidiyor

Almanya sandığa gidiyor

Almanya’da pazar günü 20’nci kez yapılacak genel seçimlerde 7.2 milyonu göçmen kökenli olmak üzere 60.4 milyon seçmen sandık başı yaparak veya mektupla oy kullanarak Federal Meclis’te halkı temsil edecek milletvekillerini belirleyecek. 16 eyalette 85 bin sandığın kurulduğu ülkede yaklaşık 650 bin seçim görevlisi çalışacak.

24.09.2021Avrupa
Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini açıkladı

Merkel’in koltuğuna aday üç isim vaatlerini açıkladı

Almanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde yeniden aday olmayan Başbakan Angela Merkel’in koltuğu için yarışacak 3 aday, vaatlerini kamuoyuyla paylaştı.

23.09.2021Dünya
Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı

Dünya bu fotoğrafları konuşuyor... Beyaz Saray özür diledi: ABD sınır polisi göçmenleri kırbaçladı!

Dünya son birkaç gündür ABD-Meksika sınırında yaşanan insanlık dramını konuşuyor. Çoğu Haitili on binden fazla göçmen ülkedeki ekonomik kriz, yoksulluk ve güvenlik kaygıları nedeniyle Meksika'ya geçti. ABD sınır polisinin ABD'ye gitmek için sınırda bekleyen göçmenlere yaptıkları ise dünya basınında birinci manşet olmuş durumda. Büyük infial yaratan fotoğraf ve videolardan sonra Beyaz Saray özür dilemeye mecbur kaldı...

21.09.2021Dünya
16 Aralık hangi burç ve burcu ne 16 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Aralık hangi burç ve burcu ne? 16 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Heyecan ve merak uyandıran bir alandır Astroloji. Astroloji yıldızların, yerdeki durum ve olaylar üzerindeki etkisini belirten ve bu etkileri göz önünde tutarak değişik çıkarım ve değerlendirmeler yapan bir alandır. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Aralık hangi burç, yükseleni, özellikleri, 16 Aralık doğumlu ünlü Türkler, yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

20.09.2021Burçlar
Macaristan’a girmek isteyen sığınmacı sayısında artış

Macaristan’a girmek isteyen sığınmacı sayısında artış

Macaristan Başbakanı Başdanışmanı György Bakondi, son dönemde ülkeye gelmek isteyen sığınmacı sayısında ciddi artış görüldüğünü söyledi.

16.09.2021Avrupa
AB ‘nitelikli göçmenleri’ çekmek için mavi kart uygulamasını güncelledi

AB ‘nitelikli göçmenleri’ çekmek için mavi kart uygulamasını güncelledi

Avrupa Birliği (AB), AB üyesi olmayan ülkelerden gelecek ‘yüksek nitelikli göçmenleri’ çekmek amacıyla ‘AB Mavi Kartı’ adı verilen uygulamasını daha esnek hale getirdi.

16.09.2021Avrupa
16 Haziran hangi burç ve burcu ne 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Haziran hangi burç ve burcu ne? 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugün de tıpkı geçmiş devirlerde olduğu gibi Astroloji gizemini korumaktadır. İnsanlar burçlarını ve burçlarla ilgili her konuyu merak etmektedirler. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Haziran hangi burç, özellikleri nedir, 16 Haziran tarihinde yaşanmış önemli olaylar, 16 Haziran doğumlu ünlü Türk ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar
Atina o vicdansız yasayı kabul etti

Atina o vicdansız yasayı kabul etti

Yunan Parlamentosu tepki çeken göçmen yasasını kabul etti. Sığınmacıların iadesinin hızlandırılmasını öngören yasa, izinsiz mülteci kurtaran STK’ya da ceza getiriyor.

7.09.2021Dünya
Almanya’da Afganistan’da tehlikede olanların tahliyesi için eylem

Almanya’da Afganistan’da tehlikede olanların tahliyesi için eylem

Almanya’nın başkenti Berlin’de yüzlerde kişi Afganistan’da hayatları tehlikede olanların tahliye edilmesi için gösteri yaptı.

29.08.2021Avrupa
Ölümüne yolculuk

Ölümüne yolculuk

İtalya’dan Almanya’ya bir yük treniyle kaçak giren 3 Türkiye kökenli genç yakalandı.

26.08.2021Avrupa
Son dakika: Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklamalar

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar

İngiliz medyasında yer alan 'Türkiye göç merkezi' iddiası hakkında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'bu haber gerçekdışıdır' dedi. BBC'nin bu tweet'i sildiğini belirten Çavuşoğlu kuruluşun özür dilediğinin altını çizdi.

24.08.2021Dünya
‘400 bin kalifiye göçmene ihtiyaç var’

‘400 bin kalifiye göçmene ihtiyaç var’

Almanya’da kalifiye personel açığının giderek arttığı belirten Federal İş Ajansı (BA) Başkanı Detlef Scheele, açığı kapatmanın ancak ülke dışından gelecek insanlarla mümkün olduğunu söyledi.

24.08.2021Avrupa
Nereden çıktı bu Türkiye iddiası... Ankaradan jet yalanlama: Asla kabul etmeyiz

Nereden çıktı bu Türkiye iddiası... Ankara'dan jet yalanlama: Asla kabul etmeyiz

İngiliz basını, İngiltere Savunma Bakanı Wallace’a atfen Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde mülteci merkezleri kurulmasının planlandığını iddia etti. Söz konusu haberler Türkiye tarafından ivedilikle yalanlandı. Peki Daily Mail, The Guardian ve BBC Türkçe gibi önde gelen basın kuruluşlarının kaynağı neydi, tartışma nasıl alevlendi?

24.08.2021Dünya
Milli Savunma Bakanlığında Afganistan toplantısı

Milli Savunma Bakanlığı'nda "Afganistan" toplantısı

Bakan Akar başkanlığında, TSK komuta kademesinin katılımıyla Afganistan'daki gelişmelerin ele alındığı video konferans toplantısı gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ve Pakistan'da iltica başvuru merkezi kurulacağına iddiasına ilişkin, "Öyle bir şey konuşulmuş da değil, mümkün de değil." ifadelerini kullandı.

23.08.2021Haber
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Lütfen özür dileyin ve artık yalan söylemeyi bırakın

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Lütfen özür dileyin ve artık yalan söylemeyi bırakın

İngiliz basınında yer alan Pakistan ve Türkiye'de göçmen merkezleri kurulacağı yönündeki iddiaya tepki gelmişti. Tepkilerin ardından BBC Türkçe'den yapılan açıklamada, dün yayınladıkları haberde "bir atıf hatası yapıldığı" belirtildi. BBC Türkçe'nin yaptığı açıklama sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Altun, "İngiltere Savunma Bakanının “olmayan ifadeleri” üzerinden hükümetimize saldıranları üzecek bir haberimiz var! Başta BBC Türkçe olmak üzere bu yalanı dolaşıma sokan medya kuruluşları biz yalanlarını ortaya çıkarınca ilgili paylaşımlarını sildiler." dedi.

23.08.2021Gündem
Son dakika Bakan Akardan iltica başvuru merkezi kurulacağı iddialarına yanıt: Mümkün değil

Son dakika! Bakan Akar'dan 'iltica başvuru merkezi' kurulacağı iddialarına yanıt: Mümkün değil

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ve Pakistan'da iltica başvuru merkezi kurulacağına iddiasına ilişkin, "Öyle bir şey konuşulmuş da değil, mümkün de değil." ifadelerini kullandı.

23.08.2021Gündem
Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Talep gelse dahi asla kabul etmeyiz

Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Talep gelse dahi asla kabul etmeyiz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İngiltere basınında Afgan sığınmacılar için üçüncü ülkelerde kurulacak iltica merkezleri planları bağlamında Türkiye'ye ilişkin atıf yapılmasına yönelik açıklamada bulundu. Altun, 'Bir kere de biz ifade edelim, böyle bir talep yok, talep gelse dahi bunu asla kabul etmeyiz.' dedi.

23.08.2021Gündem
8 gün kaosu

8 gün kaosu

Binlerce askeri ile Kabil havalimanında güvenliği sağlayan ABD’nin çekilme için son tarih olarak belirlediği 31 Ağustos yaklaştıkça karmaşa artıyor. Biden yönetimi, tahliyeye destek için 6 şirketten toplam 18 ticari yolcu uçağını görevlendirdi.

23.08.2021Dünya
Dışişlerinden İltica merkezleri haberlerine yalanlama

Dışişleri'nden 'İltica merkezleri' haberlerine yalanlama

Dışişleri Bakanlığı, İngiliz medyasında çıkan 'Afgan mülteciler için Türkiye’de iltica başvuru merkezi kurulması konusunda plan yapıldığı' yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

22.08.2021Gündem
Son dakika: Merkelden flaş iltica açıklaması

Son dakika: Merkel'den flaş iltica açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel, AB'nin ortak iltica politikasının olmamasının birliğin zayıf noktası olduğunu söyledi.

17.08.2021Dünya
Son dakika: Fransadan flaş Afgan mülteci kararı

Son dakika: Fransa'dan flaş Afgan mülteci kararı

Uluslararası haber ajansı AFP'nin Fransız hükümetine dayandırdığı haberine göre, Almanya'nın ardından Fransa da, göçmenlerin Afganistan'a sınır dışı edilmesini askıya aldı.

12.08.2021Dünya
Almanyadan flaş Afgan kararı

Almanya'dan flaş Afgan kararı

Almanya'nın haklarında sınır dışı kararı verilen Afganları ülkelerine geri gönderme işlemlerini güvenlik nedeniyle bir süreliğine askıya aldığı bildirildi.

11.08.2021Dünya
Son dakika: Taliban 6 günde 9 kenti ele geçirdi

Son dakika: Taliban 6 günde 9 kenti ele geçirdi

Afganistan'ın kuzeydoğusunda Tacikistan, Çin ve Pakistan sınırında bulunan Badahşan vilayetinin merkezi Feyzabad şehrinin Taliban kontrolüne geçmesiyle, Afgan hükümet güçleri toplam 9 vilayet merkezini kaybetti.

11.08.2021Dünya
Taliban ilerliyor, Kabil’e baskı artıyor: Hedefleri şimdi  Mezar-ı Şerif

Taliban ilerliyor, Kabil’e baskı artıyor: Hedefleri şimdi Mezar-ı Şerif

Afganistan’da aşırıcı Taliban dün Bağlan vilayetinin merkezini de alarak son bir haftada ele geçirdiği vilayet merkezini sekize çıkardı. Taliban şimdi de gözünü Mezar-ı Şerif’e dikti. Belh vilayetinin merkezi olan bu kent de düşerse Afgan hükümeti ve Kabil üzerinde baskı daha da artacak.

11.08.2021Dünya
Tokyo 2020: Belaruslu atlet Krystina Timanovskayaya Polonya vize verdi

Tokyo 2020: Belaruslu atlet Krystina Timanovskaya'ya Polonya vize verdi

Polonya, antrenörlerini eleştirdiği için zorla ülkesine gönderilmek istendiğini söyleyen 24 yaşındaki Belaruslu atlet Krystina Tsimanouskaya'ya "insani durum" vizesi verdi.

2.08.2021Dünya
Bayrakları can yeleği, hikâyeleri bambaşka...

Bayrakları can yeleği, hikâyeleri bambaşka...

Vatandaşı olduğu ülkeyi terk etmek zorunda kalmış ve bir ülkeyi temsil etmeyen sporcular Mülteci Olimpiyat Takımı adı altında Olimpiyat Oyunları’na ikinci kez katılıyor. Tokyo’da geçen hafta yapılan geçit töreninde gördük ki sayıları artmış; sembolik bayrakları can yeleği gibi turuncu. Yüzücü Yusra Mardini’nin “Mülteciler büyük işler başarabilecek normal insanlardır” dediği sporcuların hayatlarına baktık.

Sen kov, Türkiye alsın öyle mi

Sen kov, Türkiye alsın öyle mi?

Cenevre Mülteci Sözleşmesi bundan 70 yıl önce 28 Temmuz 1951 tarihinde imzalandı. Bu sözleşmede, “1 Ocak 1951’den önce meydana gelen olaylar sonucunda ve ırkı, dini, tabiyeti, belli bir toplumsal gruba mensubiyeti veya siyasi düşünceleri yüzünden, zulme uğrayacağından haklı sebeplerle korktuğu için vatandaşı olduğu ülkenin dışında bulunan ve bu ülkenin korumasından yararlanamayan, ya da söz konusu korku nedeniyle yararlanmak istemeyen; yahut tabiyeti yoksa ve bu tür olaylar sonucu önceden yaşadığı ikamet ülkesinin dışında bulunan, oraya dönemeyen veya söz konusu korku nedeniyle dönmek istemeyen her şahsa uygulanacaktır” denildi.

31.07.2021Avrupa
Julian Assangea şok: Vatandaşlığı düşürüldü

Julian Assange'a şok: Vatandaşlığı düşürüldü!

Ekvador, WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ı vatandaşlıktan çıkardı. Ülke Assange'a 2018 yılında vatandaşlık vermişti.

28.07.2021Dünya
Kurz’tan ırkçı açıklamalar: Afganlar için doğru adres Türkiye

Kurz’tan ırkçı açıklamalar: Afganlar için doğru adres Türkiye

AŞIRI sağcı söylemleri ve mülteci karşıtlığıyla bilinen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afganistan’dan başlaması beklenen göç dalgasına karşı Avrupa Birliği’ni “önlem almaya” çağırdı.

27.07.2021Dünya
‘Afganistan’a sınır dışına devam’

‘Afganistan’a sınır dışına devam’

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Avrupa’da geçerli iltica hakkının istismar edilmesine izin vermeyeceklerini belirtirken, Afganistan’a sınır dışını sürdüreceklerini açıkladı.

26.07.2021Avrupa
‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

‘Doru Jokey’in ‘İmparator’ oğlu

1960’ların sonunda yıldızı parlamaya başlayan, 1970’den itibaren star olan Türkiye’nin en meşhur jokeylerinden, ‘İmparator’ lakaplı Süleyman Akdı ile geçmişe yolculuk yaptık. 13 bine yakın yarışa katılan, bunların yaklaşık 4 bin 500’ünü kazanan Süleyman Akdı’nın çocukluğunun, atçılığın mabedi olan Veliefendi Hipodromu’nda geçmesi tesadüf değil… Akdı, Afrika kökenli Osmanlı kölelerinden olan ve ‘Doru Jokey’ lakabını taşıyan babasının izinden gitmiş.

25.07.2021Gündem
Merkelden Türkiye açıklaması

Merkel'den Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile çok iyi ilişkilerin geliştirilmesi için çaba sarf ettiğini söyledi. Sığınmacıların siyasi bir araç olarak kullanılmaması gerektiğini aktaran Merkel, "Türkiye, özellikle Suriyeli mültecilere çok iyi bakıyor. Orada inanılmaz çok şeyler yapıyor. Biz (Türkiye’yi) destekledik. Elbette küçük bir ölçüde. Ben bu mutabakatın geliştirilmesini istiyorum. Bu, etkilenen insanlar için en iyisidir." değerlendirmesinde bulundu.

22.07.2021Haber
Merkelden Türkiye açıklaması: Çok iyi ilişkiler olması için çaba sarf ediyorum

Merkel'den Türkiye açıklaması: Çok iyi ilişkiler olması için çaba sarf ediyorum

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile çok iyi ilişkilerin geliştirilmesi için çaba sarf ettiğini söyledi. Sığınmacıların siyasi bir araç olarak kullanılmaması gerektiğini aktaran Merkel, "Türkiye, özellikle Suriyeli mültecilere çok iyi bakıyor. Orada inanılmaz çok şeyler yapıyor. Biz (Türkiye’yi) destekledik. Elbette küçük bir ölçüde. Ben bu mutabakatın geliştirilmesini istiyorum. Bu, etkilenen insanlar için en iyisidir." değerlendirmesinde bulundu.

22.07.2021Gündem
Türkiyenin FETÖ ile mücadelesini uluslararası medyaya Bakan Çavuşoğlu anlattı

Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesini uluslararası medyaya Bakan Çavuşoğlu anlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör konusunda mesajlarının net olduğunu belirterek Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dahil, biçimleri ne olursa olsun tüm terörist örgütlerle aynı kararlılıkla ve birlikte hareket etmek zorunda olduklarını söyledi.

15.07.2021Dünya
Şehirli ve eğitimli kesim Taliban’dan kaçmanın yolunu arıyor: Bu defa Afgan kentliler kaçma hazırlığında

Şehirli ve eğitimli kesim Taliban’dan kaçmanın yolunu arıyor: Bu defa Afgan kentliler kaçma hazırlığında

Taliban’ın Afganistan’da kontrolü artarken şehirli ve eğitimli kesimin kaçmaya hazırlandığı öne sürülüyor. İGAM Başkanı Metin Çorabatır’a göre Taliban’ın zaferi halinde cezalandırılmaktan korkan Afgan memur kesimi, bir süredir Türkiye’ye gelmenin yollarını arıyor.

10.07.2021Dünya
Klinikten neden bırakıldı

Klinikten neden bırakıldı?

Almanya’nın Würzburg kentinde 3 kişiyi öldürüp çok sayıda kişiyi yaralayan 24 yaşındaki Somalili saldırganın kısa süre önce psikolojik tedavi gördüğü ve iki kez klinikte kaldığı belirlenirken, Bavyera Başbakanı Söder tüm eyaletin yasta olduğunu söyledi. DİTİB saldırıyı sert bir dille kınadı.

27.06.2021Avrupa
Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankasından 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı

Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı?

2016 yılında Kuzey Koreli bilgisayar korsanları az kalsın Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmayı başarıyordu. Tamamen tesadüfi bir aksilik yüzünden son anda parayı çekemediler, yaklaşık 81 milyon dolarla yetindiler. Geoff White ve Jean H Lee (*), bu inanılmaz soygun girişiminin hikayesini anlatıyor ve dünyanın bu en yoksul ve en dışlanmış ülkesinden nasıl bu kadar usta bilgisayar korsanların çıkabildiğini araştırdı.

22.06.2021Dünya
Yunanistan’a jet-ski ve tekneli kaçış

Yunanistan’a jet-ski ve tekneli kaçış

Kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile bağlantılı üç FETÖ’cünün, geçen mayıs ayında Ege’de İstanköy (Kos) adasına kaçtıkları ve Yunan makamlarından iltica talebinde bulunmadan, Avrupa ülkelerine gittikleri ileri sürüldü.

14.06.2021Dünya
AB ile Yunanistan arasında Türkiye sınırındaki ses topu anlaşmazlığı

AB ile Yunanistan arasında Türkiye sınırındaki "ses topu" anlaşmazlığı

Yunanistan'ın göçmenleri engellemek için Türkiye sınırına yerleştirdiği 'ses topu' uluslararası kriz yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AB'nin Yunanistan'a tepki göstermesiyle iyice gerilen ilişkiler basın toplantısında yaşanan kavgayla tamamen gün yüzüne çıkmış oldu.

9.06.2021Haber
Son dakika haberi... Basın toplantısında gergin anlar: AB-Yunanistan arasında Türkiye sınırındaki ses topu tartışması

Son dakika haberi... Basın toplantısında gergin anlar: AB-Yunanistan arasında Türkiye sınırındaki "ses topu" tartışması!

Yunanistan'ın göçmenleri engellemek için Türkiye sınırına yerleştirdiği 'ses topu' uluslararası kriz yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AB'nin Yunanistan'a tepki göstermesiyle iyice gerilen ilişkiler basın toplantısında yaşanan kavgayla tamamen gün yüzüne çıkmış oldu.

9.06.2021Dünya
‘Danimarka’nın sığınma talep edenleri sınır dışı etme kararı hukuka aykırı’

‘Danimarka’nın sığınma talep edenleri sınır dışı etme kararı hukuka aykırı’

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Adalbert Jahnz, Danimarka’nın sığınma talep edenlerin sınır dışı edilmesine imkan veren yeni yasasının, mevcut AB hukukuna aykırı olduğunu bildirdi.

4.06.2021Avrupa
AB’den Atina’ya ‘ses topu’ tepkisi

AB’den Atina’ya ‘ses topu’ tepkisi

Mültecilere yönelik yaklaşımı, özellikle de geri itmeler nedeniyle sıkça eleştirilen Yunanistan bir kez daha Brüksel’in gündeminde.

4.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

İşte Memet

Nâzım Hikmet’in Münevver Andaç’la birlikteliğinden olan tek çocuğuydu Mehmet. Annesi Münevver Andaç’la hayatının büyük bir bölümünü Paris’te geçirdi ve 15 Ekim 2018’de vefat etti.

8.09.2021

Dostum sen mi daha Çincisin, ben mi daha Amerikancıyım

Ondan söz ederken hep “Sevgili Doğu” diyorum.

25.08.2021

İzahı lazım

Kabil Havalimanı’na talibiz ya...

24.08.2021

Kökümüzü bileceğiz

Hiç düşündünüz mü? Atatürk döneminde anlatılan tarih ile bugün bizlere anlatılan tarih arasında niçin çok büyük farklar var? Kimler, niçin tarihimize müdahale etmişlerdi?

21.07.2021

Acıma; acınırsın!

Yarın 15 Temmuz; aşağılık darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçmesine rağmen, FETÖ tehlikesi bitmiş değil. Dünyanın bu en sinsi terör örgütünün öyle kolay biteceğini beklemeyelim.

14.07.2021