EKSTRA
MENÜ

İlkokul

İlkokul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlkokul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.801 İlkokul haberi bulunmuştur.

İlkokul Haberleri

F Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır F Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

F Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? F Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

F sınıfı ehliyetler, traktör için alınan ehliyet türlerinden biridir. Bu ehliyet türü aynı zamanda da kişilerin M sınıfı araçları rahat bir şekilde kullanmasına yardımcı olmaktadır. Kişiler ehliyet kursuna giderek rahatlıkla bu ehliyet türüne sahip olabilirler. İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
D1E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır D1E Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

D1E Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? D1E Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

D1E sınıfı ehliyet konusunda sürücü adaylarının merak ettiği birçok konu bulunmaktadır. DE sınıfı ehliyet almak isteyenlerin kullanabileceği araçlar merak edilmektedir. Sizlere D1E sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? D1E sınıfı sürücü belgesi alma yaşı, şartları ve harç fiyatı (2020) konusunu detaylı şekilde derledik.

13.02.2021Sözlük
Be Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır Be Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları ve Harç Fiyatı (2021)

Be Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? Be Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları ve Harç Fiyatı (2021)

Be sınıfı ehliyet otomobil ve kamyonet kullanmak isteyenlere verilen bir ehliyettir. Sizlere bu yazımızda Be sınıfı ehliyet ile hangi araçlar kullanılır? Be sınıfı ehliyet almak için yaş sınırı var mıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.02.2021Araştırma
B Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır B Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

B Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? B Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Son yıllarda en çok araştırılan konulardan birisi de ehliyetin nasıl alınacağı olmuştur. Özellikle B sınıfı ehliyeti alabilmek için hangi şartların gerektiği merak konusu olmaktadır. Peki B sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? B sınıfı sürücü belgesi alma yaşı, şartları ve harç fiyatı nedir? Sizlere B sınıfı ehliyeti hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

13.02.2021Araştırma
A1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır A1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

A1 Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır? A1 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Yaşı, Şartları Ve Harç Fiyatı (2020)

Eğer araç kullanmak istiyorsanız, bir ehliyete sahip olmanız gerekir. Türkiye'de kullanacağınız araca göre ehliyetlerin sınıfı farklıdır. Yani motor kullanmak istiyorsanız ayrı, kamyonet kullanmak istiyorsanız ayrı ehliyet almanız gerekir. Peki, A1 sınıfı ehliyet hangi araçları kullanır? A1 sınıfı ehliyet almanın yaşı, şartları ve harç fiyatları nedir? İşte A1 sınıfı ehliyet hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

13.02.2021Araştırma
Kabine Toplantısı ne zaman Bakanlar Kurulunda alınacak kararlar merak ediliyor

Kabine Toplantısı ne zaman? Bakanlar Kurulu'nda alınacak kararlar merak ediliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak Kabine Toplantısı, pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Özellikle, koronavirüs kısıtlamalarının esnetilmesi yönünde beklenti içinde olan esnaflar ve sokağa çıkma yasağı kapsamındaki yaş grubundaki vatandaşlar, Bakanlar Kurulu olarak da bilinen Kabine Toplantısı'nın ne zaman toplanacağını merak ediyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman?

13.02.2021Gündem
4 İle Bölünebilme Kuralı Nedir 4 İle Kalansız Bölme İşlemi Konu Anlatımı Ve Örnek Soruları

4 İle Bölünebilme Kuralı Nedir? 4 İle Kalansız Bölme İşlemi Konu Anlatımı Ve Örnek Soruları

Öğrencilerin ilkokul ve ortaokul yıllarında yakından ilgilendikleri matematik konularından birisi de dört ile kalansız bölünebilmedir. Konunun oldukça geniş olmasında dolayı öğrencilerin aklına gelen sorular 4 ile bölünebilme kuralı nedir? 4 ile kalansız bölme işlemi konu anlatımı ve örnek soruları şeklinde olmaktadır. İşte, tüm detaylar.

13.02.2021Sözlük
Ağrıda yüz yüze eğitim öncesi köy okulu bahçesinde kar temizliği

Ağrı'da yüz yüze eğitim öncesi köy okulu bahçesinde kar temizliği

AĞRI Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Aslangazi köyündeki ilkokul ve ortaokulda dönem açılışı hazırlıklarına katıldı. Okul bahçesinde kar temizliği yapan Tekin, öğretmenlerin çalışmalarını izledi. Kent genelindeki okulların eğitime hazır hale getirildiğini belirten Tekin, “Malum kış ayındayız. Bu sebeple okul bahçelerimizde yoğun bir şekilde kar temizliği yapılıyor. Şu anda herhangi bir eksiğimiz yok. Öğretmen ve öğrencilerimiz için okullarımızı hazır hale getirdik" dedi.

12.02.2021Gündem
Anaokulları ne zaman açılacak Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Anaokulları ne zaman açılacak? Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Yüz yüze eğitime geçişte yeni yol haritasının belli olmasının ardından anaokullarının durumuna gözler çevrildi. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği sınıflar için Milli Eğitim Bakanlığı usul ve esasları içeren yazı gönderdi. İllere gönderilen yazıda, anaokullarının da açılış tarihi ile ilgili bilgiler yer aldı. Karara göre, tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Okullarda koronavirüs önlemleri geçerli olacak. İşte, anaokullarının açılacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

11.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak, 15 Şubatta açılacak mı İşte, yüz yüze eğitim öğretim takviminde okula başlayacak sınıflar

Okullar ne zaman açılacak, 15 Şubat'ta açılacak mı? İşte, yüz yüze eğitim öğretim takviminde okula başlayacak sınıflar

Okullar ne zaman açılacak sorusuna yönelik yeni gelişmeler takip edilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli bir açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrasında okulların 15 Şubat tarihinde açılacağını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından açıklama yapan Bakan Selçuk, açılacak olan sınıfları ifade etti. Bakan Selçuk, köy okullarına ilaveten 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarını açma kararı verdiklerini ve İlkokulların ise yine seyreltilmiş şekilde haftanın 2 günü açık kalacağını ifade etti. İşte, okullar ne zaman açılacak sorusuna yönelik detaylı bilgiler

11.02.2021Gündem
Oturduğu binanın görevlisine fakirlik iğrençtir diyen öğretmene 5 ay hapis

Oturduğu binanın görevlisine 'fakirlik iğrençtir' diyen öğretmene 5 ay hapis

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir sitede güvenlik görevlisi Halil Ayaz, aynı sitede oturan kadın öğretmen A.Ö.'nün kendisine 'Hurdacılar, yorgancılar, fakir, fakirlik iğrençtir' diye hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Manavgat'ta görülen duruşmada mahkeme A.Ö.'ye 5 ay hapis cezası verdi. Olayın ardından Halil Ayaz'ı telefonla arayan tanımadığı bir kişi ise, 'Evine adam yollarım, kaç paran var ki? Adliyeye gel, hakimi de savcıyı da bak nasıl dövüyorum' diye tehdit etti. Bu kişi hakkında da şikayetçi olan Halil Ayaz, 'A.Ö., 'Fakirlik iğrençtir. Fakirlerin mezarda ölüleri bile kokar' diyerek bana hakarette bulundu' dedi.

11.02.2021Haber
İsrailde koronavirüs vakaları düştü, yüz yüze eğitim başladı

İsrail'de koronavirüs vakaları düştü, yüz yüze eğitim başladı

Nüfusunun neredeyse yarısını aşılayan Tel Aviv yönetimi, günlük vaka sayılarının 5 bin seviyesine inmesiyle ilkokul öğrencileri için aşamalı yüz yüze eğitime geçti.

11.02.2021Dünya
Fakirlik iğrençliktir diye hakaret etmişti Cezası belli oldu...

'Fakirlik iğrençliktir' diye hakaret etmişti! Cezası belli oldu...

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir sitede güvenlik görevlisi Halil Ayaz, aynı sitede oturan kadın öğretmen A.Ö.'nün kendisine 'Hurdacılar, yorgancılar, fakir, fakirlik iğrençtir' diye hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Manavgat'ta görülen duruşmada mahkeme A.Ö.'ye 5 ay hapis cezası verdi. Olayın ardından Halil Ayaz'ı telefonla arayan tanımadığı bir kişi ise, 'Evine adam yollarım, kaç paran var ki? Adliyeye gel, hakimi de savcıyı da bak nasıl dövüyorum' diye tehdit etti. Bu kişi hakkında da şikayetçi olan Halil Ayaz, 'A.Ö., 'Fakirlik iğrençtir. Fakirlerin mezarda ölüleri bile kokar' diyerek bana hakarette bulundu' dedi.

11.02.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Kısıtlama kararları için gözler Kabine Toplantısına çevrildi

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Kısıtlama kararları için gözler Kabine Toplantısı'na çevrildi

Pek çok hususta kararın alınıp duyurulduğu Kabine Toplantısı, işletme sahipleri, veliler, öğrenciler, öğretmenler tarafından yakından takip ediliyor. Pandemi süreci dolayısıyla kısıtlamaların etkisini hisseden pek çok esnaf, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Kabine Toplantısı kararına odaklandı. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, ‘Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim.’ sözlerinin ardından odak noktası olan Kabine Toplantısı hakkında bazı bilgiler

11.02.2021Gündem
Kerem Durukan kimdir Genç ressam evinde ölü bulundu

Kerem Durukan kimdir? Genç ressam evinde ölü bulundu

Kerem Durukan, evindeki evinde ölü olarak bulunmasının ardından biyografisi ile araştırılmaya başlandı. Almanya’da bulunan Bauhaus-Universität Weimar’da Görsel İletişim Tasarımı ve Güncel Sanat öğrenimi gören Kerem Durukan, birçok dergi, ajans ve tasarım ofisinde görev aldı. İşte, Kerem Durukan hakkında bazı bilgiler

10.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak İşte yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıflar

Okullar ne zaman açılacak? İşte yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıflar

Okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili son açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. 15 Şubat itibarıyla, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda yüz yüze eğitim başlayacak. 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

10.02.2021Gündem
Ara tatil sonrasında neler olacak

Ara tatil sonrasında neler olacak?

Koronavirüs dönemi içerisinde en çok kullanılan ifade, belirsizlikle baş etmek oldu. Belirsizliğin en büyüğü eğitim sisteminde yaşandı. Her kademeden öğrenci, okulların açılıp kapanması, derslerin yüz yüze olması ile online ortamda olması arasında gidip gelmelerde ciddi odaklanma ve uyum sorunları yaşadı. Ara tatil sonrası için halen belirli bir durum yok.

10.02.2021Eğitim
Liseler ne zaman açılacak, sınavlar ne zaman yapılacak İşte son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak, sınavlar ne zaman yapılacak? İşte son gelişmeler

Koronavirüs salgını nedeni ile yüz yüze eğitimin yapılamadığı liseler için araştırmalar hız kazandı. Lise eğitimi alan öğrenciler, ikinci dönem için yüz yüze eğitim ihtimalini araştırıyor. Öte yandan sınavların akıbeti de sorgulanıyor. Peki, liseler ne zaman açılacak?

10.02.2021Gündem
Asıl mesai programdan sonra başlıyor

Asıl mesai programdan sonra başlıyor

Kanal D’nin sevilen sabah programı “Neler Oluyor Hayatta”nın sunucuları Nur Tuğba Namlı ve Hakan Ural, kendileriyle ilgili merak edilenleri yanıtladı. Birbirleriyle olan uyumlarını anlatan ikili, asıl mesailerinin ise programdan sonra başladığını söyledi: “Libya’da ne olmuş, Yunan politikaları neler... Saatlerce okuyoruz.”

10.02.2021Magazin
15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman bitiyor İşte yüz yüze eğitim ile ikinci dönemin başlayacağı tarih

15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman bitiyor? İşte yüz yüze eğitim ile ikinci dönemin başlayacağı tarih

Online eğitim ve yarıyıl tatili tarihleri, öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığü yüz yüze eğitim takvimini duyururken, 15 tatilin biteceği tarih merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl 1 hafta uzatma kararı aldığı 15 tatil, şubat ayının üçüncü haftasında tamamlanmış olacak. Bazı sınıflar yüz yüze eğitime geçerken bazı sınıflar ise online eğitime devam edecek. Peki, 15 tatil (yarıyıl tatili) ne zaman bitiyor? İşte, ayrıntılar.

9.02.2021Gündem
İlkokul öğrencileri sokak kedileri için 60 yuva yaptı

İlkokul öğrencileri sokak kedileri için 60 yuva yaptı

KÜTAHYA'nın Tavşanlı İlçesinde ilkokul öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kediler için ailelerinin de desteğiyle 60 kedi evi hazırladı.

9.02.2021Gündem
Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda’da sokağa çıkma kısıtlaması 3 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda hükümeti, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak’ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Mart sabahına kadar uzatıldığını açıkladı.

9.02.2021Avrupa
Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Tüm gözler çarşamba gününde

Kabine Toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Tüm gözler çarşamba gününde

Kabine Toplantısı ile alınacak yeni kararları merak eden pek çok vatandaş, toplantının tarihine odaklandı. Toplantıdan sokağa çıkma yasağı, işletmelerin yeniden açılma kararı ve aşı ile ilgili açıklamalar gelmesini bekleyen vatandaşlar, son durumu internet üzerinden takip ediyor. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan pek çok vatandaşı heyecanlandıran ‘çarşamba’ günü açıklaması

9.02.2021Gündem
Hollandadan flaş sokak kısıtlaması kararı 3 Marta kadar uzatıldı

Hollanda'dan flaş sokak kısıtlaması kararı! 3 Mart'a kadar uzatıldı

Hollanda hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Mart sabahına kadar uzatıldığını açıkladı.

8.02.2021Dünya
Okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak MEBden önemli açıklamalar

Okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak? MEB'den önemli açıklamalar

Okullar ne zaman açılacak sorusu, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor.15 Şubat tarihinde açılacak olan okullar, bazı sınıflar için kısmi olarak yüz yüze eğitime geçecek. İlkokullar, ortaokullar ve liseler için ise yüz yüze eğitim kriterleri farklı olacak. Peki, okullar ne zaman açılacak ve yüz yüze eğitim hangi tarihte başlayacak? İşte, yüz yüze eğitim tarihi hakkında merak edilen bazı detaylar

8.02.2021Gündem
Sömestr tatili (15 tatil) ne zaman bitecek İşte, MEBin 15 tatil için açıkladığı detaylar

Sömestr tatili (15 tatil) ne zaman bitecek? İşte, MEB'in 15 tatil için açıkladığı detaylar

15 tatil ne zaman bitiyor sorusu, yeni haftanın ilk gününde binlerce kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Öğrenci, öğretmen, veli ve eğitim alanında hizmet veren işletmecilerin merakla beklediği sömestr tatilinin sona ereceği tarih, internet üzerinden sorgulanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl 1 hafta uzatma kararı aldığı 15 tatil, Şubat ayının üçüncü haftasında tamamlanmış olacak.

8.02.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak Bakan Selçuk yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıfları açıkladı

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk yüz yüze eğitime başlayacak olan sınıfları açıkladı

Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘15 Şubat Pazartesi günü eğitime başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm sınıflarda yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da açma kararı verdik.’ dedi ve detayları duyurdu. İşte okulların açılış tarihi hakkında detaylı açıklama

7.02.2021Gündem
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek Sokağa çıkma yasağı hakkında son açıklamalar

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Sokağa çıkma yasağı hakkında son açıklamalar

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı her hafta cuma akşamı 21:00’de başlayıp pazartesi sabah 05:00’e kadar devam ediyor. Hürriyet'ten Nuray Babacan geçtiğimiz günlerde köşesinde yazdığı yazıda, vaka sayılarının düşmesinin ardından mart ayının ikinci yarısında hafta sonu yasağının gündüz kaldırılabileceğini duyurdu. Son açıklama ise Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara’dan geldi.

7.02.2021Gündem
Oryantal Didem: Dünyada bu kadar değer görüp kendi ülkemde göremediğim için çok üzülüyorum

Oryantal Didem: Dünyada bu kadar değer görüp kendi ülkemde göremediğim için çok üzülüyorum

O, yılların Oryantal Didem’i... Ekranda izlediğimiz en başarılı dansçılardan... Filmleri aratmayan bir hikâyesi var. 11 yaşında çalışmaya başladı. Şiddet, taciz, dışlanma... Hepsini yaşattılar. Biz onu ilk kez 2005’te çıktığı ‘İbo Show’la tanıdık. Madonna’nın doğum gününde de dans etti, Beyoncé ve Shakira’dan teklif de aldı. Yıllar sonra ilk kez geçen hafta televizyondaydı. Katıldığı programda yaşananlarla ve kostümüyle çok konuşuldu. Biz de bu vesileyle Didem Kınalı’yla bir araya geldik.

Oğuzhan Koç: Zaman gerçekten en büyük acıları bile gülerek anlatma fırsatı veriyor

Oğuzhan Koç: Zaman gerçekten en büyük acıları bile gülerek anlatma fırsatı veriyor

Şarkılarıyla gençlerin duygularına tercüman oluyor. Müzik fabrikası gibi durmadan üretiyor. Listelerin zirvesine adını yazdırıyor. Hit olan romantik şarkılarına rağmen “Çok duygusal, sulugöz ya da duygu değişimleri yaşayan biri değilim” diyor. ‘Hepsi Geçiyor’ isimli yeni şarkısını yayımlayan Oğuzhan Koç’la Erzincan’dan İstanbul’a uzanan hikâyesini, magazin gündeminden düşmeyen ilişkisini ve tutan şarkı yapmanın formüllerini konuştuk.

Öğretmenler ne zaman koronavirüs aşısı olacak Bakan Selçuk açıkladı

Öğretmenler ne zaman koronavirüs aşısı olacak? Bakan Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama programına ilişkin, "Açılacak olan sınıfların öğretmenleri öncelikli olacak. Geçtiğimiz perşembe günü bu öğretmenlerimizin bilgilerini Sağlık Bakanlığıyla paylaştık. Şimdi o planlama süreci işliyor." dedi.

5.02.2021Gündem
Anaokullarında yüz yüze eğitim takvimi belli oldu İşte anaokullarının açılacağı tarih

Anaokullarında yüz yüze eğitim takvimi belli oldu! İşte anaokullarının açılacağı tarih

Anaokullarının açılış tarihi Mili Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama ile belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, bağımsız anaokullarının tam zamanlı açılacağını bildirdi. Yüz yüze eğitim takvimi ile ilgili Bakanlık'tan illere gönderilen yazıda da, anaokulu ve özel eğitim anaokullarında öğrencilerin haftada 5 gün yüz yüze eğitim göreceği duyuruldu. İşte, anaokullarında yüz yüze eğitim takvimi ile ilgili bilgiler

5.02.2021Gündem
Köy okulları ne zaman açılacak İşte MEBin verdiği tarih bilgisi

Köy okulları ne zaman açılacak? İşte MEB'in verdiği tarih bilgisi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitimle ilgili bilgilere yer verildi. İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise 10'ar dakika olacak. Peki, köy okulları ne zaman açılacak?

5.02.2021Gündem
Sefirin Kızı dizisine yeni oyuncu- Ferit Aktuğ kimdir

Sefirin Kızı dizisine yeni oyuncu- Ferit Aktuğ kimdir?

Sefirin Kızı dizisinin kadrosundan Neslihan Atagül Doğulu ve Uraz Kaygılaroğlu ayrılmış, Tuba Büyüküstün projeye dahil olmuştu. Sefirin Kızı dizisine son katılan isim Ferit Aktuğ oldu. Bora karakterini canlandıracak olan Ferit Aktuğ 39. Bölümden itibaren dizide görülecek. Peki, Sefirin Kızı dizisine katılan Ferit Aktuğ kimdir?

5.02.2021Televizyon
Hakkı Bulut kimdir, nereli Hakkı Bulut şarkıları ile gündemde

Hakkı Bulut kimdir, nereli? Hakkı Bulut şarkıları ile gündemde

Hakkı Bulut ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Ünlü sanatçı Hakkı Bulut’un kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. İşte İkimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız, Kıskanıyorum gibi şarkılarla hafızalara kazınan Hakkı Bulut hakkında bilgiler

5.02.2021Magazin
TÖZOK Başkanı Zafer Öztürk: Bu sene feda senemiz olsun

TÖZOK Başkanı Zafer Öztürk: Bu sene feda senemiz olsun

2021-2022 eğitim öğretim yılı erken kayıtları başladı. Özel okullar için açıklanan yüzde 24.7’lik tavan zam oranı tartışmaları da beraberinde getirdi. Velilerin yüz yüze eğitim yapılamayan okullara zamlı ücret ödemek istememesini anlayışla karşıladıklarını ifade eden Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Zafer Öztürk, bu sene fiyat artışlarını en düşük düzeyde tutmaya çalıştıklarını söyledi.

5.02.2021Eğitim
Yarıyıl tatili ne zaman bitiyor İşte ikinci dönemin başlayacağı tarih

Yarıyıl tatili ne zaman bitiyor? İşte ikinci dönemin başlayacağı tarih

18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen yarıyıl tatiline devam ederken, bir yandan da 2. eğitim döneminin başlayacağı tarihi sorguluyor. Tüm bunlar olurken, okullarda yüz yüze eğitime dair de önemli gelişmeler yaşandı. Peki, yarıyıl tatili ne zaman bitecek?

5.02.2021Gündem
Okullar ne zaman (hangi sınıflar) açılacak İşte okulların açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin detayları...

Okullar ne zaman (hangi sınıflar) açılacak? İşte okulların açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin detayları...

Okulların ne zaman açılacağı bir süredir ana gündem konularından biriydi. Binlerce ve öğrencinin günlerdir merak ettiği yüz yüze eğitimin detayları belli oldu. Yüz yüze eğitim takvimi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı'ndan illere gönderilen yazıda, yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatlerinin okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirleneceği duyuruldu. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek. Peki, Okullar ne zaman (hangi sınıflar) açılacak? İşte okulların açılış tarihi ve yüz yüze eğitimin detayları...

5.02.2021Gündem
Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 Şubat’tan itibaren kademeli olarak başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin detayları belirledi.

5.02.2021Eğitim
BİLSEM okulları ne zaman açılacak MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

BİLSEM okulları ne zaman açılacak? MEB Bilim ve Sanat Merkezleri için yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Ziya Selçuk imzasıyla ilkokul ve ortaokullardaki yüz yüze eğitimle ilgili illere yazı gönderdi. BİLSEM okullarıyla ilgili kararın da yer aldığı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir dersin 30 dakika, teneffüslerin ise 10'ar dakika olacağı bildirildi. Veliler çocuğunu okula göndermek istemezse okul müdürlüklerine başvurabilecek. Diğer yandan BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) okullarının ne zaman açılacağı da belli oldu. İşte, BİLSEM okullarında yüz yüze eğitim tarihinin ayrıntıları.

4.02.2021Gündem
Yüz yüze okulların açılış tarihiyle ilgili MEBden yeni açıklama: Okullar ne zaman açılacak, hangi sınıflar okula gidecek

Yüz yüze okulların açılış tarihiyle ilgili MEB'den yeni açıklama: Okullar ne zaman açılacak, hangi sınıflar okula gidecek?

Yüz yüze eğitim tarihi için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni açıklama geldi. Kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin detayların yer aldığı açıklamada, ders saatleri belli oldu. Açıklamaya göre, 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Öte yandan, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek. Peki, hangi sınıflar okula başlayacak? İşte, yüz yüze eğitim ile okulların açılacağı tarihin ayrıntıları.

4.02.2021Gündem
MEB yüz yüze eğitimin usul ve esaslarını belirledi

MEB yüz yüze eğitimin usul ve esaslarını belirledi

15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Birleştirilmiş sınıflarda, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde, il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği ile alınacak kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar, tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat itibarıyla başlatılacak. İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise onar dakika olacak. Bilim ve Sanat Merkezleri de 1 Mart itibarıyla ortaokul 8. sınıflarla birlikte yüz yüze eğitime geçecek.

4.02.2021Eğitim
Kanser tedavisi gören Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan kalp krizinden yaşamını yitirdi

Kanser tedavisi gören Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan kalp krizinden yaşamını yitirdi

Batman'ın Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan (54), kanser tedavisi gördüğü hastanede geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

4.02.2021Gündem
Özel eğitim okulları ne zaman açılacak MEB tarih verdi

Özel eğitim okulları ne zaman açılacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye genelinde köy yerleşim yerlerinde bulunan ilkokul düzeyindeki yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile 2 bin 700 anaokulunda 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlatılmasını hedefliyor. Bu gelişmenin ardından, özel eğitim kurumlarından eğitim gören çocukların aileleri de bu kurumların açılış tarihine odaklandı. Peki, özel eğitim okulları ne zaman açılacak?

4.02.2021Gündem

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte sokağa çıkma kısıtlamalarında son gelişmeler

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi. Erdoğan'ın bu konuşmasının ardından, bir süredir devam eden hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, hafta sonu yasakları ne zaman bitecek? İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağı detayları ve konuyla ilgili son bilgiler...

3.02.2021Gündem
Anaokulları açılış tarihleri açıklandı mı İşte gündemdeki son bilgiler

Anaokulları açılış tarihleri açıklandı mı? İşte gündemdeki son bilgiler

Anaokullarının açılış tarihi ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında hizmete ara verilen anaokullarının ne zaman açılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklama yapıldı. Bakan Selçuk açıklamasında bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdiklerini duyurdu ve tarihi açıkladı.

3.02.2021Gündem
TEKNOFEST 2021in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

TEKNOFEST 2021'in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021'in (TEKNOFEST 2021) tanıtım toplantısı Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

3.02.2021Teknoloji
TEKNOFEST 2021 heyecanı başladı

TEKNOFEST 2021 heyecanı başladı

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı yeniden başladı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Teknofest 2021 yeniden İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleşecek. Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in tanıtım toplantısı 03 Şubat 2021 Çarşamba günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yapıldı.

3.02.2021Ekonomi
Liseler ne zaman açılacak Lise sınavları ne zaman yapılacak İşte en son gelişmeler

Liseler ne zaman açılacak? Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte en son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye genelinde köy yerleşim yerlerinde bulunan ilkokul düzeyindeki yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile 2 bin 700 anaokulunda 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimin başlatılmasını hedefliyor. Bu gelişme ile birlikte şimdi de liselerin akıbeti merak konusu oldu. Peki, liseler ne zaman açılacak?

3.02.2021Gündem
Selçuk Bayraktar: Projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz

Selçuk Bayraktar: Projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Yarışmalar daha da kapsamını genişleterek, geçen yıl 23 yarışma vardı bu yıl 35 yarışma olacak şekilde Teknofest tam hızıyla devam ediyor olacak. Yarışmalarımızın biraz daha tematik olarak sağlık teknolojilerine, biyoteknoloji gibi alanlara yöneldiğini görüyoruz" dedi.

3.02.2021Ekonomi