EKSTRA
MENÜ

İlham

İlham ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlham haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.215 İlham haberi bulunmuştur.

İlham Haberleri

Son dakika... Sağlık Bakanlığından önemli uyarı: Aşı Randevu Oluşturma mesajlarına cevap vermeyin

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan önemli uyarı: 'Aşı Randevu Oluşturma' mesajlarına cevap vermeyin

Sağlık Bakanlığı, Twitter hesabından "COVID-19 aşı uygulaması konusunda tanımadığınız numaralardan gelen çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz." mesajını paylaştı.

7.12.2020Haber
Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığından önemli uyarı: Aşı Randevu Oluşturma mesajlarına cevap vermeyin

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı'ndan önemli uyarı: 'Aşı Randevu Oluşturma' mesajlarına cevap vermeyin

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı, Twitter hesabından "COVID-19 aşı uygulaması konusunda tanımadığınız numaralardan gelen çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz." mesajını paylaştı.

7.12.2020Gündem
Son dakika... Dolandırıcıların son taktiği ortaya çıktı: Aşı randevu oluşturma

Son dakika... Dolandırıcıların son taktiği ortaya çıktı: 'Aşı randevu oluşturma'

Tüm dünya gibi Türkiye de yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgını ile uğraşırken, salgın dolandırıcılara da ilham kaynağı oldu. Vatandaşın cep telefonuna "http://wwww.Aşı Randevu Oluşturma" şeklinde mesaj atan dolandırıcılar onay verenleri tuzağa düşürüp hesaplarına ulaşıyor.

7.12.2020Gündem
Erken çocukluğun önemi

Erken çocukluğun önemi

Yaşamın her evresi, kendine özgü gereksinimler, özellikler ve gelişimsel performanslarla tanımlanır. Ancak, yaşam döngümüz içinde dinamik bir etkileşim içinde olan her bir evre kendinden önceki ve sonraki evreden bağımsız düşünülemez. Özellikle de erken çocukluk olarak tanımlanan 0-6 yaş döneminde, kazanılan bilgi, beceri, tutum ve alışkanlıklar, tecrübeler, maruz kalınan olanak ve sınırlılıklar, yaşam boyu etkisini devam ettirir. Erken çocukluk yıllarındaki doğru başlangıçlar, çocukların hayata güçlü ve sağlam adımlarla başlamasının garantisidir ve tüm yaşamı etkiler.

7.12.2020Eğitim
Haftalık Burç Yorumları: 7-13 Aralık Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 7-13 Aralık Haftalık Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

7-13 Aralık haftalık burç yorumları açıklandı! Uzman Astrolog Aygül Aydın haftalık burç yorumlarını anlattı. 7-13 Aralık haftası burçları aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında neler bekliyor hepsi burada! 7-13 Aralık haftası Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarının detaylı yorumları... İşte 7-13 Aralık 2020 haftası burç yorumlarınız...

6.12.2020Astro Gündem
Meryl Streep: Bu film yüzünden dizlerim ağrıdı

Meryl Streep: Bu film yüzünden dizlerim ağrıdı

Yapımcı Ryan Murphy, Broadway’in “The Prom” adlı hit müzikalini eski Hollywood müzikleri ve danslarıyla renkli bir filme dönüştürdü. Filmin güçlü kadrosunda Nicole Kidman, James Corden ve Kerry Washington’ın yanı sıra Hollywood’un dev ismi Meryl Streep de yer alıyor. Kendi jenerasyonunun en iyi oyuncusu olarak anılan Streep ile görüntülü olarak görüştüm.

6.12.2020Magazin
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert tepki: Skandalın ötesinde tam bir fecaattir

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki: Skandalın ötesinde tam bir fecaattir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıkamış - Karakurt - Horasan Yolu Açılış Töreni’ne video konferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan, "Seyahat süresini 46 dakikadan 25 dakikaya düşüren yol, vakitten 25 milyon TL, akaryakıttan 4 milyon TL olmak üzere yıllık 29 milyon TL tasarruf sağlayacaktır." derken,"2 çarpı 2, gerçekten muhteşem bir yol olarak bu yolu buradan izlerken milletim adına iftihar ettim." ifadelerini kullandı. "Dağlık Karabağ'ın ve işgal altındaki Azerbaycan topraklarının özgürlüğüne kavuşmasına katkıda bulunduk." diyen Erdoğan, "Fransa şayet Ermenileri bu kadar seviyorsa kendi topraklarından Marsilya'yı onlara verebilir. Fransa bu kararla sorunun parçası olduğunu ispatladı." diye konuştu. Erdoğan, "Fransa'nın parlementosunda aldığı skandalın ötesinde tam bir fecaattir, felakettir." diye de ekledi.

5.12.2020Gündem
Aşı olmakta sıkıntım yok

Aşı olmakta sıkıntım yok

Koronavirüs salgınına karşı aşı çalışmalarında sona gelinirken dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “Aşı yaptıracak mısınız” sorusu yöneltildi. Erdoğan, “Şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değil. Sağlığın söz konusu olduğu yerde, tabii ki bizler de sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa yapmak durumundayız” dedi.

5.12.2020Gündem
Her fincanında 40 yıllık hatır var

Her fincanında 40 yıllık hatır var

Pek çoğumuz için keyif kelimesinin karşılığıdır. Gün onunla başlar, yemekler onunla sonlanır. Cenk Girginol ‘Ahde Vefa’ kitabında farklı pişirme tekniklerinden kültürümüzdeki yerine, sağlık için faydalarından tarihine Türk kahvesini A’dan Z’ye anlatıyor. Kendisinden mis kokulu, bol köpüklü içeceğimizin hikâyesini dinledik.

Evdeki rahatlığı dışarıya taşıyın

Evdeki rahatlığı dışarıya taşıyın!

Asırlık bir teknik... İki kumaşın arasına dolgu koyarak ya da direkt üst üste dikerek hazırlanıyor. Bu sezon yastık ve yorganı andıran haliyle evinizin konforunu en zarif kıyafetlere taşıyor.

Girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu

Girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl yarışmada eğitim, kadın sorunları, mülteciler konuları öne çıkarken pandemi odaklı bir ödül de verildi.

5.12.2020Ekonomi
Ronaldo, Free Fire’ın bir sonraki etkinliğinde yer alacak

Ronaldo, Free Fire’ın bir sonraki etkinliğinde yer alacak

Free Fire Continental Series’in üstünden kısa bir süre geçmişken oyunun bir sonraki canlı etkinliğine dair bilgiler sızmaya başladı bile.

4.12.2020eSpor
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğandan aşı açıklaması: Sağlık için gerekeni yaparım

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı açıklaması: Sağlık için gerekeni yaparım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Edep denilen bir şey var. Haddini bilmesi lazım. Bu ülkede Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl mesajlar verilmesi gerekir, bunu bilmesi lazım." ifadelerini kullandı. Erdoğan, aşı konusuyla ilgili de BionTech CEO'su Uğur Şahin ile görüştüğünü söyledi ve "Olay sadece Çin değil, Çin'in dışında Rusya ile de görüşmeler var. Konuyla ilgili olarak da şahsen benim aşı olmak konusunda sıkıntım söz konusu değil. Burada sağlık söz konusudur. Tabii ki bizler de sağlığımızı korumak için gerekeni yapacağız." dedi.

4.12.2020Gündem
Azerbaycanda şehitler anıldı

Azerbaycan'da şehitler anıldı

Azerbaycan'da, topraklarını işgalden kurtarmak için yürütülen operasyonda şehit olan askerler saygı duruşuyla anıldı.

4.12.2020Dünya
Monark Kelebekler’in ilham verici hikâyesi

'Monark Kelebekler’in ilham verici hikâyesi

‘Noa, Monark Kelebekler ve Her Şey’, sadece çocuklar değil yetişkinler için de bıçak sırtı bir konu olan ‘ölüm’ temasını işlerken, bunu çocukların anlayabileceği tondan yapıyor. Sepin İnceer’in şairane anlatımını besleyen Serhat Gürpınar imzalı usta işi çizimler kitabın ruhuyla uyum içinde. Kitap, ölüme tanıklık eden, etmese bile onu sezen, ölümle ilgili sorular sormaya başlayan tüm çocuklara ve yetişkinlere cevapları bulmaya çalışırlarken arkadaşlık ediyor.

4.12.2020Kitap Sanat
Türkçe dostu ‘TOPAÇ’

Türkçe dostu ‘TOPAÇ’

MEB, ilkokul 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerinin Türkçe dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek için eğlenceli bir kitap hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘“TOPAÇ’ ile ilkokul 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerimiz eğlenerek öğrenecek” dedi.

4.12.2020Eğitim
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye ve Rusya ateşkesin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Türkiye ve Rusya ateşkesin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Dağlık Karabağ'da yaklaşık 1 aydır ateşkese uyulduğunu belirterek, "Türkiye ve Rusya, Ortak Ateşkes İzleme Merkezi aracılığıyla ateşkesin sürdürülmesinde önemli rol oynuyor" dedi.

4.12.2020Dünya
Aliyev, Atatürk’e saygısından kutlamayı iki gün öne çekti

Aliyev, Atatürk’e saygısından kutlamayı iki gün öne çekti

Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in kararnamesiyle, Karabağ topraklarının işgalden kurtarılmasıyla Zafer Bayramı günü ilan edilen 10 Kasım tarihinde önemli bir değişiklik yapıldı.

4.12.2020Dünya
Dünya Engelliler Gününde ilham verdiler

Dünya Engelliler Günü'nde ilham verdiler

Maltepe Üniversitesi, Dünya Engelliler Günü’nde mücadeleleri ve başarılarıyla örnek olan, engel tanımayan engellilerin hikayelerini üç kısa filmde anlattı.

4.12.2020Gündem
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy:  İnşa edilmiş en büyük yapı

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: İnşa edilmiş en büyük yapı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "(CSO'nun yeni binası) Gururla ifade etmek isterim ki bu eser, ülkemizde şu ana kadar konser salonu fonksiyonu için inşa edilmiş en büyük yapıdır." ifadesini kullandı.

3.12.2020Gündem
Türk Konseyinden Azerbaycana destek

Türk Konseyinden Azerbaycan'a destek

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi), 27 Eylül'de başlayan ve 10 Kasım'da Ermenistan'ın yenilgiyi kabul eden anlaşmaya imza atmasıyla sona eren savaşta, şehit olan 2 bin 783 Azerbaycan askerine Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar, Azerbaycan'a ve bütün Türk dünyasına başsağlığı dilediğinde bulundu.

3.12.2020Dünya
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyanın takip ettiği iki isme tebrik

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu Kovid-19’la Mücadele Özel Oturumu’na video mesaj gönderdi. "Aşı çalışmalarında önemli bir başarıya imza atan oturuma da çevrimiçi iştirak eden BionTech kurucuları Prof. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'yi huzurlarınızda şahsım ve milletim adına  tebrik ediyorum." diyen Erdoğan, "Bu zorlu dönemi aşabilmenin anahtarı uluslararası iş birliği ve küresel dayanışmadır." ifadelerini kullandı.

3.12.2020Gündem
Fabiana Filippi 2020-2021 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Fabiana Filippi 2020-2021 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Lüks ve şık tasarımlarıyla dünyaca ünlü İtalyan markası Fabiana Filippi’nin 2020-2021 Sonbahar/Kış koleksiyonu Vakko mağazalarında sunuluyor. Çağdaş kadınlardan ilham alan tarihsel bir yolculukla 1970’lere kadar uzanan koleksiyonda zarif ve doğal formlar, feminen parçalarla buluşuyor.

3.12.2020Koleksiyonlar
3 Aralık Engelliler Günü: Kendi hikâyeni yaz

3 Aralık Engelliler Günü: Kendi hikâyeni yaz

Maltepe Üniversitesi, 3 Aralık Engelliler Gününde Türkiye’nin dört bir yanında hikâyesiyle ilham veren kişileri bulup bir araya getirdiğini duyurdu. Üniversite, başarılarıyla örnek olan engellilerin hikâyelerini üç kısa filmle anlattı.

3.12.2020Gündem
Bakan Kasapoğlu: Engelli sporcularımız, azimli mücadeleleri ve benzersiz başarılarıyla hepimize ilham veriyor

Bakan Kasapoğlu: "Engelli sporcularımız, azimli mücadeleleri ve benzersiz başarılarıyla hepimize ilham veriyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

3.12.2020Spor
Anne ve babası işitme engelli olan Deniz, işaret dili eğitmeni oldu

Anne ve babası işitme engelli olan Deniz, işaret dili eğitmeni oldu

İZMİR'in Urla ilçesinde işitme engelli anne ve babasıyla yaşayan Deniz Serin (18), onların hem kulağı hem dili oluyor. Anne ve babasına günlük hayatında yardımcı olan Serin, hayalini gerçekleştirerek, işaret dili eğitmeni oldu. İşitme engellilerle ilgili birçok sosyal sorumluluk projesi fikri olduğunu belirten Deniz Serin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Haluk Levent'le tanışmak istediğini söyledi.

3.12.2020Güncel
Azerbaycan 10 Kasım’ı Zafer Günü ilan etti

Azerbaycan 10 Kasım’ı Zafer Günü ilan etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ikinci Karabağ savaşının patlak verdiği 27 Eylül tarihini “Şehitleri Anma Günü”, Ermenistan’ın teslim bayrağı çekmesi anlamına gelen 10 Kasım tarihinin ise bundan böyle her yıl “Zafer Bayramı” olarak kutlanacağını ilan etti.

3.12.2020Dünya
Resim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Resim Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sanatsal resim yeteneği olan bireyler için resim alanında eğitim almak çok önemli bir adımdır. Bu alanda resim öğretmeni ve ressam olarak akademik olarak da ilerlemek isteyen herkes resim bölümü okumak istemektedir. Resim bölümü nedir? Resim bölümü mezunları ne iş yapar? Hangi üniversitelerde resim bölümü bulunmaktadır? Bu konudaki ayrıntıları bilerek bu alanda tercih yapabilirsiniz. Ayrıntıları sizler için derledik.

Azerbaycan 10 Kasım tarihini Zafer Günü ilan etti

Azerbaycan 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın yenilgisini kabul eden bildiriye imza attığı 10 Kasım tarihini "Zafer Günü" ilan etti.

2.12.2020Dünya
Mimarlık öğrencilerine uluslararası ödül

Mimarlık öğrencilerine uluslararası ödül

Mimarlık fakültesi öğrencileri Melih Gürcan Kutsal ve Dilara Tok, ‘Odyssey’ isimli projeleriyle Dünya Mimarlık Topluluğu’nun 35’incisini düzenlediği ‘WA Awards’ta öğrenci kategorisinde ödül aldı.

2.12.2020Eğitim
Ellen Page trans birey olduğunu mektupla açıkladı...Ellen Page kimdir, hangi filmlerde ve dizilerde oynadı

Ellen Page trans birey olduğunu mektupla açıkladı...Ellen Page kimdir, hangi filmlerde ve dizilerde oynadı?

Ünlü oyuncu Ellen Page, trans birey olduğu açıklaması ile magazin gündeminin odağındaki kişi oldu. Kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde boy gösteren Ellen Page, isminin Elliot Page olduğunu açıkladı. Peki, Ellen Page kimdir, hangi filmlerde ve dizilerde oynadı? İşte, Ellen Page hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.12.2020Hayat
UEFA Şampiyonlar Ligi ile 2024e kadar

UEFA Şampiyonlar Ligi ile 2024'e kadar

PepsiCo, futbolun seçkin etkinliği UEFA Şampiyonlar Ligi ile olan ortaklığını 2021/22 ve 2023/24 sezonlarını da kapsayacak şekilde uzattığını duyurdu.

2.12.2020Futbol
Oturduğunuz yerden sizi seyahate çıkaracak 6 kitap

Oturduğunuz yerden sizi seyahate çıkaracak 6 kitap

Her seyahat severin seveceği son yıllarda raflarda yerini alan 'seyahat' kitaplarını listeledik.

2.12.2020Seyahat
Aliyev, Dağlık Karabağ tasarısına sert çıktı: Fransa istiyorsa Marsilya’yı Ermenilere versin

Aliyev, Dağlık Karabağ tasarısına sert çıktı: Fransa istiyorsa Marsilya’yı Ermenilere versin

Azerbaycan, Laçın rayonunu da önceki akşam teslim alarak 28 yıldır Ermeni işgal altındaki 7 rayonun tamamını kurtarmış oldu. Azerbaycan lideri Aliyev, “Artık Karabağ ihtilafı kalmamıştır” dedi ve Karabağ’a bağımsızlık isteyen Fransa Senatosu’na çattı: “Marsilya’yı Ermenilere versinler.”

2.12.2020Dünya
Son dakika... Ünlü oyuncu trans birey oldu

Son dakika... Ünlü oyuncu trans birey oldu

Juno ve X-Men: Geçmiş Günler Gelecek gibi filmlerle sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak görülen Oscar'a aday gösterilen Kanadalı oyuncu Ellen Page, trans birey olduğunu açıkladı. 33 yaşındaki Page, yeni isminin ise Elliot Page olduğu duyurdu.

1.12.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar gazilerle birlikte fidan dikti

Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar gazilerle birlikte fidan dikti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, gazilerle birlikte sınır ötesi harekatlarda şehit düşen kahramanların anısına Bilkent'te fidan dikti.

1.12.2020Gündem
SON DAKİKA HABERİ: Düşmanı topraklarımızdan kovduk Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyevden önemli açıklamalar..

SON DAKİKA HABERİ: 'Düşmanı topraklarımızdan kovduk!' Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den önemli açıklamalar..

Son dakika haberi.. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar yaptı.

1.12.2020Dünya
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ritmik Cimnastik Milli Takımını kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ritmik Cimnastik Milli Takımı'nı kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 3 çember 2 labut aletinde Avrupa şampiyonu olan Ritmik Cimnastik Grup Milli Takımı'nı kabul etti. Bakan Kasapoğlu, ay-yıldızlı cimnastikçileri kutlayarak, "Muhteşem bir hikayeyi, muhteşem bir başarıyı yazdılar ve tarihte bir ilki yaşattılar. Bu sporcular şu an Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndalar. Kendi bakanlıklarındalar. Ben her birinizi ayrı ayrı kutluyorum. Sizler bizim iftihar vesilemizsiniz" dedi.

1.12.2020Diğer

Yazar Sonuçları

Restoranların odaklanması gereken stratejiler

Kovid-19’un beklenen 2. dalgasının negatif etkilediği işletmelerin başında restoranlar geliyor. Geçtiğimiz hafta itibariyle, ülkemizde de başlayan yeni kısıtlamalar doğrultusunda, restoranlar sadece paket servis ve gel-al hizmeti vermeye başladı.

7.12.2020

Bilim kurgu değil, gerçek

Uzayda güneş panelleriyle enerji üretip, bunu dünyada kullanmak düşüncesi bilim kurgu değil. Hatta bu alanda somut adımlar da atılıyor.

7.12.2020

NASA’ya giriş kartım var

Dijital sanatların öncülerinden kabul ediliyor; henüz 35 yaşındaki Refik Anadol için “güncel sanatın kelime anlamı” deniyor. Los Angeles’tan San Francisco’ya, Milano’dan Melbourne’e ikonik işleri sergileniyor. New York Times, Forbes, Wired, Harvard Business gibi mecralarda boy boy söyleşileri yayınlanıyor ama ne tuhaf, kendi ülkesinde dünyada bilindiğinden daha az tanınıyor.

7.12.2020

Ünlü Modacılardan Kesitler

Hepimizde hayranlık uyandıran, görkemli olduklarını düşündüğümüz ünlü modacılar, bulundukları dönemlerin ilkleri olmuşlardır. Bir kısmının ise yaşadıkları birçoğumuza ilham verecek cinsten olsa gerek.

6.12.2020

Mutfağında bilgelik, sofrasında bereket var

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dediğine göre ‘Konya insanı ya bir sıtma gibi yakalayıp kendi âlemine taşır ya da sonuna kadar ona yabancı kalırsınız’. Üstada katılmamak ne mümkün! Şehre adımınızı atar atmaz tarihi atmosferinden mutfağına Konya sizi sarıp sarmalar, içine alır ve kendi âlemine doğru yola çıkarır...

6.12.2020

Atıkların güzelliğini keşfedin

Her yıl dünyada milyonlarca atık çöpe gidiyor. Bu atıkların özellikle plastik olanları doğada ayrışmıyor ve canlılar için tehlike oluşturuyor. Birçok alanda sürdürülebilir bir dünya için geri dönüşüm çalışmaları yapılırken moda sektöründe de bu farkındalık oluştu. Tekstil sektöründe de pek çok marka geri dönüşüm tasarımlar hazırlamaya başladı.

6.12.2020

‘Azmettim, açacağım o iştahı!'

Geçen ay COVID-19 oldum. Koku ve tat kaybıyla başlayan hastalık sürecinde kaliteli protein almam gerekirken iştahım yok oldu. Hastane civarındaki paket servisçilerde iştahımı arayıp ilham aldığım şefleri düşünürken 12 günde iyileştim. İşte yaşadıklarım…

6.12.2020

Tutku uğruna ateşten gömleği giymek...

Eski yayın yönetmeni ve yeni şef Bill Buford’un ‘Dirt’ (Kir) adlı kitabı çok iyi yazılmış, duygulandıran ve düşündüren hikâyelerle dolu. Fransız ‘haute cusine’ meritokrasisini anlatan ilham verici bir kitap.

6.12.2020

Bu film yüzünden dizlerim ağrıdı

Yapımcı Ryan Murphy, Broadway’in “The Prom” adlı hit müzikalini eski Hollywood müzikleri ve danslarıyla renkli bir filme dönüştürdü. Filmin güçlü kadrosunda Nicole Kidman, James Corden ve Kerry Washington’ın yanı sıra Hollywood’un dev ismi Meryl Streep de yer alıyor. Kendi jenerasyonunun en iyi oyuncusu olarak anılan Streep ile görüntülü olarak görüştüm.

6.12.2020

Şimdi moda Retro Pazarlama

Aylar sonra karantina günlerine tekrar geri döndük. Gündemimizde yine kısıtlamalar ve sosyal mesafe var… Hepimizi evde uzun bir hafta sonu bekliyor.

4.12.2020

Farkındalıkla emzirme

Meme, bir canlıyı besleyebilme yeteneğine sahip harika tasarlanmış bir organ... Ona gereken özeni gösteriyor musunuz? Mesela pompa yaparken, ona sanki bir muslukmuşçasına mı davranıyorsunuz? Aç/kapa düğmesi olan bir makina gibi mi hissettiriyorsunuz?

4.12.2020

Yeni hayatın yeni defteri Profil’den

Geçen hafta Profil Yayıncılık’tan kitaplar geldi kapıma.

2.12.2020