MENÜ

İletişim Başkanı

İletişim Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İletişim Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.877 İletişim Başkanı haberi bulunmuştur.

İletişim Başkanı Haberleri

Dünya Beşiktaş için geliyor

Dünya Beşiktaş için geliyor

Real Madrid'den Barcelona'ya, Juventus'tan Manchester United'a kadar birçok ünlü takımın yanı sıra, Tom Jones, Julio Iglesias gibi müzik dünyasının devleri, 100. yıl kutlamalarında yer alacak.

23.11.2002Spor
Telekulak artık yasal

Telekulak artık yasal

İstihbarat birimlerine 'gecikmesinde sakınca bulunan hallerde tek merkezden telekomünikasyon yoluyla dinleme ve kaydetme yetkisi veren' teklif Meclis'te kabul edilerek yasalaştı.

3.07.2005Gündem
Telekulak yetkiye takıldı

Telekulak yetkiye takıldı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, ‘Telekulak Yasası’nı, iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne götürme gerekçesi belli oldu. Sezer’in, Başbakan Tayyip Erdoğan’a bu yasayla istihbarat konusunda tanınan geniş yetkileri doğru bulmadığı için itiraz ettiği ortaya çıktı.

3.08.2005Gündem
CHPden Anayasa Mahkemesine 65. dava

CHP'den Anayasa Mahkemesine 65. dava

Anamuhalefet partisi CHP, MİT, polis ve jandarmaya telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimi tespit, dinleme ve kaydetme konusunda yetki veren yasanın iptali ve yürürlüğün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

16.08.2005Gündem
Erdoğan’ın ‘telekulak’ yetkisine iptal başvurusu

Erdoğan’ın ‘telekulak’ yetkisine iptal başvurusu

CHP, MİT, Jandarma ve Emniyet’e, istihbarat amaçlı dinleme konusunda geniş yetki tanıyan Telekulak Yasası’nın, Başbakan’a dinleme merkezinin başkanını atama başta olmak üzere bu konuda tanınan tüm yetkilerin iptali ve yürütmenin durdurulması için dün Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

16.08.2005Gündem
TİB dinleyecek, başbakan denetleyecek

TİB dinleyecek, başbakan denetleyecek

Telefon dinleme ve izlemeyi tek elde toplayan yasanın ardından yürürlüğe giren yönetmeliğe göre artık bu işi Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı(TİB) yürütecek. MİT, EGM ve Jandarma'nın birer temsilcisi burada görev yapacak. Başbakan tarafından atanacak olan TİB Başkanı, talep gelmesi halinde faaliyetlerle ilgili olarak Başbakan'a bilgi verecek.

10.11.2005Gündem
Telekulağa özel dizayn merkez

Telekulağa özel dizayn merkez

TELEKOMÜNİKASYON yoluyla yapılacak dinlemeleri organize etmek üzere kurulan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, yılbaşında Öveçler’de özel olarak dizayn edilen binasına taşınacak.

13.11.2005Ekonomi
Üst kurullarda maaş dengesizliği

Üst kurullarda maaş dengesizliği

AKP hükümetleri döneminde 6 üstkurula toplam 614 personel atandı. Üstkurul başkanlarının maaşları 1.174 YTL ile 4.684 YTL arasında değişiyor. Şeker Kurumu Genel Sekreteri ile uzmanları, Kurum Başkanı’nın iki katını kazanıyor.

5.02.2006Gündem
Koç’un turizmi Bengü’ye bağlandı

Koç’un turizmi Bengü’ye bağlandı

Koç Holding üst yönetiminde görev değişimi yapıldı. Buna göre Kurumsal İletişim Başkanı Hasan Bengü, Dış Ticaret ve Turizm Grubu Başkanlığına getirildi.

2.08.2006Ekonomi
Yasadışı dinleme bizden kaçmaz

'Yasadışı dinleme bizden kaçmaz'

Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer ve dinlemede tek otorite haline gelen Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek, yeni düzende, yasadışı dinlemelerin tümünün tespit edileceğini ve savcılığa suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

10.08.2006Gündem
Cumhurbaşkanı bile dinlenebilir

Cumhurbaşkanı bile dinlenebilir

Telekomünikasyon İletişim Başkanı Şimşek telefon dinleme konusunda istihbari çalışma yapmadıklarını, sadece dinlenen ile dinleyen arasındaki bağlantıyı kurduklarını açıkladı. Şimşek "Kanunda hiç kimse için ayrıcalık yer almıyor. Cumhurbaşkanı da dinlenebilir" dedi.

10.08.2006Gündem
Vatandaştan kredi kartı ücretine önlem

Vatandaştan kredi kartı ücretine önlem

Kayseri'de mobilyacılık yapan Mahmut Şahin, bir banka ile yaptığı matbu kredi kartı sözleşmesine el yazısı ile ”Yaptığım harcamalar dışında üyelik aidatı, kart ücreti vb. adı altında talep edilecek hiçbir ücreti kabul etmiyorum” şartını ekledi. Banka, el yazısı ile eklenen şartı kabul ederek Şahin'e kredi kartını gönderdi.

21.02.2007Ekonomi
İlk değişiklik Sabahın künyesinde

İlk değişiklik Sabah'ın künyesinde

TMSF'nin dün Sabah Gazetesi ve atv ile birlikte Ciner’in sahibi olduğu 63 şirkete el koymasının ardından grup yönetiminde değişiklikler oldu. İlk değişiklik Sabah Gazetesi'nin künyesinde yapıldı.

2.04.2007Gündem
İki yıldız otomobil reklamında

İki yıldız otomobil reklamında

Volkswagen, yeni marka elçisi olarak ünlü Alman top model Heidi Klum ve pop müzik sanatçısı Seal çiftiyle anlaştı.

6.10.2007Gündem
Zararlı internet siteleri otomatik engellenecek

Zararlı internet siteleri otomatik engellenecek

İnternet suçlarının önlenmesinde yeni dönem başlıyor. Atatürk aleyhine işlenen suçlar başta olmak üzere sanal ortamdaki çocuk istismarı, müstehcenlik, kumar, uyuşturucu gibi 8 temel suçla ilgili internet sitelerine erişimin Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca engellenmesi uygulaması 23 Kasım 2007 tarihinde başlayacak.

10.10.2007Gündem
İnternet sansürü cuma günü başlıyor

İnternet sansürü cuma günü başlıyor

İnternet suçlarının önlenmesinde yeni dönem 23 Kasım Cuma günü başlıyor. Sanal ortamdaki çocuk istismarı, müstehcenlik, kumar, uyuşturucu gibi 8 temel suçla ilgili internet sitelerine erişim, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca engellenecek.

21.11.2007Gündem
Eski sevgilinin MSN oyunu poliste bitti

Eski sevgilinin MSN oyunu poliste bitti

SUNUCU Vatan Şaşmaz'ın eski sevgilisi Şule Gürses'in MSN oyunu poliste bitti.

21.11.2007Gündem
Anavatan  Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi

Anavatan Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi

ANAVATAN'ın 27 Kasım’da toplanan MKYK toplantısında Başkanlık Divanı üyeleri belirlendi.

30.11.2007Gündem
Anavatan Partisi Başkanlık Divanında değişiklik

Anavatan Partisi Başkanlık Divanı'nda değişiklik

Anavatan Partisi Başkanlık Divanı'nde değişiklik yapıldı.

30.11.2007Gündem
Youtube’daki kayıtlar her türlü inceleniyor

Youtube’daki kayıtlar her türlü inceleniyor

Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Tuğgeneral Münir Erten’den sonra Tümamiral Kadir Sağdıç’a ait olduğu iddia edilen konuşma kayıtlarının video paylaşım sitesi YouTube’da yer alması konusunda daha titiz olunması gerektiğini söyledi ve "her tür inceleme yapılıyor" dedi.

10.03.2008Gündem
Numara taşınabilirliği Ekimde başlıyor

Numara taşınabilirliği Ekim'de başlıyor

Telekomünikasyon Kurumu, üçüncü Nesil (3N) ihalesinin şartlarından biri olan numara taşınabilirliği ile ilgili çalışmaları Nisan ayı içerisinde tamamlayacak. Uygulamaya ise GSM operatörlerinin Ekim ayında, sabit operatörlerin ise Nisan 2009’da geçmesi hedefleniyor.

3.04.2008Gündem
’Cep’te numara taşıma ekimde başlayacak

’Cep’te numara taşıma ekimde başlayacak

Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, numara taşınabilirliği alt yapı çalışmalarını nisan ayında tamamlayacağını belirterek, "GSM operatörlerine de altyapı çalışmalarını tamamlamak için 6 ay süre vereceğiz. Ekim sonunda numara taşınabilirliği fiilen başlayacak" dedi.

3.04.2008Gündem
Beş bin kişi resmen dinliyor

Beş bin kişi resmen dinliyor

Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek ile İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, yasal ve yasal olmayan dinlemeler hakkında Hürriyet’e çarpıcı açıklamalar yaptılar.

29.05.2008Gündem
Evden ’görüntülü alo’ bugün başlıyor

Evden ’görüntülü alo’ bugün başlıyor

Türk Telekom, abonelerine sesli ve görüntü haberleşme olanağı sunan "görüntülü telefon" uygulaması Videofon’u yarın başlatıyor.

30.05.2008Gündem
’Ortam dinlemesi’ ile her şey mümkün

’Ortam dinlemesi’ ile her şey mümkün

CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın odasındaki özel konuşmanın yayımlanmasıyla patlak veren ’derin kulak krizi’ artarak sürerken, bu konudaki en yetkili kişilerden birinin bilgisine başvurduk.

30.05.2008Gündem
Görüntülü telefonla haberleşme başlıyor

Görüntülü telefonla haberleşme başlıyor

Türk Telekom, abonelerine sesli ve görüntü haberleşme olanağı sunan ve "görüntülü telefon" olarak adlandırılan Videofon uygulamasını bugün başlatıyor.

31.05.2008Teknoloji
Dinlemede Batı’ya göre iyi durumdayız

Dinlemede Batı’ya göre iyi durumdayız

’Devlet Dinliyor’ dizimizin bugünkü bölümünde de, Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek’le söyleşimizin kalan bölümü yer alıyor. Türkiye’de, istihbarat birimlerinin (MİT, Emniyet, askeri istihbarat) birbirlerini dinlediklerine dair iddialar için, "25 yıllık Cumhuriyet Savcılığı görevimde böyle bir iddia duymadım" diyen Şimşek, şöyle devam ediyor: "Bizden habersiz her dinleme yasadışıdır. Yapan, sonucuna katlanır..."

31.05.2008Gündem
ADSL abonelerinin sayısı 6 milyona ulaşacak

ADSL abonelerinin sayısı 6 milyona ulaşacak

Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, 2008 sonunda ADSL abone sayılarının 6 milyona ulaşabileceğini öngördüklerini bildirdi.

9.06.2008Gündem
Avea 400 milyon dolar yatıracak, pazar payı 1 puan daha artacak

Avea 400 milyon dolar yatıracak, pazar payı 1 puan daha artacak

Yaptığı yatırımlarla pazar payını yüzde 17’ye çıkaran Avea, 2008 sonuna kadar 400 milyon dolar daha yatırım planlıyor.

9.06.2008Gündem
Göztepe kaynıyor

Göztepe kaynıyor

İsmail Hakkı Gül başkanlığındaki yönetimin camia ile sıcak ilişkiler kuramaması, 3. Lig'e terfi maçlarında yaşanan başarısızlık ve 2. Lig'e yükselen voleybol takımının sahipsiz bırakılmasına tepki gösteren holdingin değişiklik için düğmeye bastığı bildirildi.

5.07.2008Ege

Yazar Sonuçları

Nabız tutmak rapor okumaya benzemez

KOÇ Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkan Yardımcısı Gündüz Özdemir, söze şöyle giriyor: ‘‘Bir deyim vardır: Gezen aslan aç kalmazmış...’’

22.06.2003

Baba Çalık, ’sıkıntıdayım’ mektubunu bakan önünde okutursa haber olmaz mı

SANAYİ ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın kısa süre önce yaptığı Malatya ziyaretinden bir gün önce danışmanı Mehmet Sarı aradı: "Memleketine gidiyoruz, sayın bakan seni de bekliyor..."

2.03.2008

Hürriyet’in sürmanşeti yetmez mi Tayyip Bey

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) genel kurulunu "Basın Tribünü" yerine Medya ve İletişim Başkanı olarak oda başkanları ve delegelerle birlikte salondan izledim. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sektörüm adına dinledim.

1.06.2008