MENÜ

İletişim Başkanı

İletişim Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İletişim Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.911 İletişim Başkanı haberi bulunmuştur.

İletişim Başkanı Haberleri

Londra’da Akdamar Kutsal Haç Kilisesi

Londra’da Akdamar Kutsal Haç Kilisesi

İletişim Başkanlığı tarafından “Anadolunun saklı anıtları gün yüzüne çıkıyor” projesi kapsamında düzenlenen "Akdamar Kutsal Haç Kilisesi Fotoğraf Sergisi" Londra’da açıldı.

3.12.2019Keyif
Altun, CİMER Devrimini yazdı

Altun, "CİMER Devrimi"ni yazdı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Günümüz Türkiyesi'nde halkımızın yolladığı dilekçelerin okunmadan çöpe atıldığı kamu anlayışı tarih oldu." değerlendirmesinde bulundu.

3.12.2019Gündem
Londra’da ‘Akdamar Kutsal Haç Kilisesi Fotoğraf Sergisi’ açıldı

Londra’da ‘Akdamar Kutsal Haç Kilisesi Fotoğraf Sergisi’ açıldı

İletişim Başkanlığı tarafından ‘Anadolu’nun Saklı Anıtları Gün Yüzüne Çıkıyor’ projesi kapsamında düzenlenen ‘Akdamar Kutsal Haç Kilisesi Fotoğraf Sergisi’ Londra’da açıldı.

3.12.2019Avrupa
NATO’nun tam merkezindeyiz

NATO’nun tam merkezindeyiz

ASKERİ kaynaklar, Londra’da yapılacak NATO Liderler Zirvesi öncesinde “Türkiye’nin NATO güvenlik planlarına rezerv koyduğu” iddialarına yanıt verdi.

3.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Kritik zirve öncesi Altun’dan NATO’ya çağrı: Türkiye hazırdır

Son dakika haberi: Kritik zirve öncesi Altun’dan NATO’ya çağrı: Türkiye hazırdır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “NATO, üye devletlerin güvenlik endişelerini anlamalı, kabul etmeli ve hem taktiksel hem de operasyonel anlamda buna göre çözümler üretmelidir” dedi.

2.12.2019Gündem
Fahrettin Altun: NATO ideallerine inanıyoruz

Fahrettin Altun: NATO ideallerine inanıyoruz

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye'nin NATO'ya uzun süredir ve derinden sürdürdüğü bağlılık, Avrupa'yı korumuş ve ortak güvenliğimizi geliştirmiştir. NATO ideallerine ve devam etmekte olan misyonlarına inanıyoruz; aynı zamanda örgütün, ortak güvenliğimiz ve geleceğimiz açısından oynadığı rolün sağlam bir şekilde masaya yatırılması gerektiğini de savunuyoruz" dedi.

2.12.2019Gündem
LGnin yeni CEOsu Brian Kwon oldu

LG'nin yeni CEO'su Brian Kwon oldu

LG Electronics, yeni CEO, CFO, CSO, Ev Eğlence Sistemleri Başkanı ve Mobil İletişim Başkanı’nı açıkladı. Yeni CEO ataması 1 Aralık 2019, diğer üst düzey atamalar ise, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olacak.

30.11.2019Teknoloji
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan Macrona yanıt

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Macron'a yanıt

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin, başlangıcından bu yana NATO'nun önemli bir üyesi olduğunu ve ittifak içerisinde hayati bir rol oynadığını belirterek, "İttifak içerisindeki görevlerini yerine getirmeye devam eden güvenilir bir üye olarak NATO'nun etkinliğini ve geçerliliğini iyileştirmenin yollarını aramaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

29.11.2019Gündem
Hiç kimse mevcudiyetimizden rahatsız olmamalı

Hiç kimse mevcudiyetimizden rahatsız olmamalı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nı ziyaretinde, “Hiç kimse ülkemizin bu coğrafyadaki mevcudiyetinden rahatsız olmamalı. Üssün kapatılmasını talep edenler, ülkemizin Katar’ın kara gün dostu olduğunu idrak edemeyenlerdir. Komutanlığımız muadilleri gibi çıkar temelli, hegemonyacı zihniyet ürünü değildir” dedi.

26.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katardan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'dan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 18.30'da Katar'ın başkenti Doha'dan ayrıldı.

25.11.2019Gündem
Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Katar arasında 7 anlaşma imzalandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin huzurunda iki ülke arasında 7 anlaşma imzalandı.

25.11.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katara geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 12.40'ta Katar'ın başkenti Doha'ya geldi.

25.11.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katara gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile Katar arasındaki Yüksek Stratejik Komitesinin Beşinci Toplantısı'nın icrası kapsamında bu ülkeye gitti.

25.11.2019Gündem
O CHP’li İnce, kaynak Atilla

"O CHP’li İnce, kaynak Atilla"

Siyaset kulislerini sarsan, ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası dün arka arkaya gelen açıklamalarla yeni bir boyut kazandı. İddiayı ilk gündeme getiren Sözcü yazarı Rahmi Turan, Erdoğan ile görüşen CHP’linin Muharrem İnce, kaynağının da gazeteci Talat Atilla olduğunu açıkladı.

24.11.2019Gündem
Son dakika... Muharrem İnce iddiasına Beştepeden yanıt: Bu plakalar mevcut bile değil

Son dakika... 'Muharrem İnce' iddiasına Beştepe'den yanıt: Bu plakalar mevcut bile değil

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir isimle görüştüğü iddialarına ilişkin ortaya atılan yeni iddialar hakkında, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Ziyaretçi Kabul Programı'nda bu plakalara sahip herhangi bir araç kaydı söz konusu değildir. Dahası Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığımız kayıtlarına göre bu plakalar mevcut dahi değildir" dedi.

23.11.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Her bakımdan yalan olduğu belli

AK Parti Sözcüsü Çelik: Her bakımdan yalan olduğu belli

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Beştepe'ye giden CHP'li iddiası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

23.11.2019Gündem
Altun: Hayal ürünü

Altun: Hayal ürünü

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı’nda CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve CHP’ye genel başkan olması yönünde aralarında diyalog geçtiği iddiasının gerçek dışı olduğunu söyledi.

22.11.2019Gündem
CHPli Öztrak: Bizi dizayn edecek, milletimiz ve kurultay delegelerimizdir

CHP'li Öztrak: Bizi dizayn edecek, milletimiz ve kurultay delegelerimizdir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "CHP, saraydan emir alınarak kurulmuş parti değildir. CHP'nin kuruluş dilekçesi, Kurtuluş Savaşı meydanlarında yazılmıştır. Bizi dizayn edecek, milletimiz ve kurultay delegelerimizdir" dedi.

21.11.2019Gündem
Beştepeye giden CHPli iddiasına yalanlama

"Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasına yalanlama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Altun, "Cumhurbaşkanımızın bir CHP'li ile görüştüğü iddialar gerçek dışı" dedi.

21.11.2019Haber
Son dakika... Beştepeye giden CHPli iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve AK Partiden açıklama

Son dakika... "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçiyle görüştüğüne dair iddiaların gerçek dışı ve hayal ürünü olduğunu açıkladı. İddialarla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da konuştu. Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanının asla bir ilgisi yoktur. CHP'nin sayın genel başkanı ya da yetkilileri, CHP içindeki çekişmelere Cumhurbaşkanımızı alet etmesinler" dedi.

21.11.2019Gündem
Son dakika... Bahçeliden EYT açıklaması

Son dakika... Bahçeli'den EYT açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir soruya ''Hükümetin tavrını destekliyoruz, Türkiye açısından isabetli'' dedi.

19.11.2019Gündem
Yabancılar kendi dillerinde Türkiyeyi anlattı

Yabancılar kendi dillerinde Türkiye'yi anlattı

İletişim Başkanlığınca hazırlanan, 7 yabancının kendi dillerinde Türkiye'yi anlattığı "Türkiye'de Yaşayan Yabancılar" filmi, dünya genelinde sosyal ağ ve dijital platformlarda tanıtılacak

17.11.2019Gündem
WashIngton bir teröriste ev sahipliği yapmamalı

WashIngton bir teröriste ev sahipliği yapmamalı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘The Washington Examiner’ için “Washington bir teröriste ev sahipliği yapmamalıdır” başlıklı makale kaleme aldı.

16.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDdeki temaslarının ardından yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'deki temaslarının ardından yurda döndü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TRK" ile saat 14.50'de ABD'nin başkenti Washington'dan İstanbul'a geldi.

14.11.2019Gündem
Mektubu Trumpa takdim ettim

"Mektubu Trump'a takdim ettim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasında merakla beklenen kritik buluşma dün Beyaz Saray’da gerçekleşti. Erdoğan ve Trump hem ikili hem de heyetlerarası görüşmelerde Suriye, F-35, S-400 gibi önemli başlıkları ele aldı. Erdoğan, “Bugün Sayın Başkan’a mektupları verdik. Ferhat Abdi Şahin gibi bir teröristin, ABD gibi bir ülkenin başkanı tarafından muhatap alınmasını üzüntü ile karşıladım” diye konuştu.

14.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyeye hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye hareket etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TRK" ile TSİ 05.15'te Türkiye'ye hareket etti.

14.11.2019Dünya
‘Görüşme en kritik toplantılardan ‘

‘Görüşme en kritik toplantılardan ‘

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmenin Türkiye-ABD ilişkilerinin en kritik toplantılarından biri olacağını söyledi. Bloomberg’e konuşan Altun, S-400’ler konusunun ilişkilerde zorluk çıkarmasını önlemek için potansiyel her çözümün ABD’ye sunulduğunu belirtti. Altun, “Ziyaretimiz sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Trump’ın bu konuda dürüst bir görüşme gerçekleştireceklerinden eminim. İki liderin kabul edilebilir ve uygulanabilir bir çözüm bulabileceğine inanıyorum” dedi.

13.11.2019Gündem
ABD’ye ‘TRK’yle uçtu

ABD’ye ‘TRK’yle uçtu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı kritik görüşme için dün özel uçak ‘TRK’ ile ABD’nin başkenti Washington’a gitti.

13.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine çalışma ziyareti gerçekleştirmek için özel uçak "TC-TRK" ile ABD'nin başkenti Washington'a geldi.

12.11.2019Gündem
ABD ziyaretiyle ilgili Fahrettin Altundan açıklama

ABD ziyaretiyle ilgili Fahrettin Altun'dan açıklama

İletişim Başkanı Prof Dr. Fahrettin Altun, "ABD ile yeni bir sayfa açmaya ve stratejik ortaklığımızı güçlendirmeye hazırız." ifadelerini kullandı.

12.11.2019Gündem
İletişim Başkanı Altun: FETÖ konusunda Türk kamuoyu öfkelidir

İletişim Başkanı Altun: FETÖ konusunda Türk kamuoyu öfkelidir

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, FETÖ ile mücadeleye ilişkin, "ABD, 2016'da gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana bu cephede anlamlı bir aksiyon almamıştır. Türk kamuoyu, bu konuda öfkelidir ve Türkiye sokaklarında insanlarla konuşursanız bunu hissedebilirsiniz"." ifadelerini kullandı.

12.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDye gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TRK" ile saat 11.30'da Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'a hareket etti.

12.11.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan'dan yurda döndü.

7.11.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristana geldi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'a geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin dördüncü toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunmak üzere, "TC-TUR" uçağıyla TSİ 13.00'de Macaristan'a geldi.

7.11.2019Dünya
Bakan Akardan çok önemli mesaj...  Avrupa vatandaşı DEAŞlılar iade edilecek

Bakan Akar'dan çok önemli mesaj... Avrupa vatandaşı DEAŞ'lılar iade edilecek

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Bağdadi'nin eşinin yakalanması ile ilgili "yakında yeni bilgiler açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Akar "Avrupa vatandaşı DEAŞ'lılar iade edilecek" dedi.

6.11.2019Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıkladı: Bağdadinin bütün aile üyeleri gözaltına alındı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıkladı: Bağdadi'nin bütün aile üyeleri gözaltına alındı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye, DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin eşi de dahil olmak üzere, bütün aile üyelerini gözaltına almış bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

6.11.2019Gündem
YİK toplantısı sonrası açıklama: Asla taviz verilmeyecek

YİK toplantısı sonrası açıklama: Asla taviz verilmeyecek

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'na ilişkin, "15 Temmuz hain darbe girişiminin faili FETÖ'ye karşı yürütülen kararlı mücadeleden asla taviz verilmeyeceğinin üzerinde hassasiyetle durulmuş, şehit ve gazilerimiz minnetle anılmış, bu alçak terör örgütüyle mücadeleyi zafiyete uğratma potansiyeli taşıyan tutum ve davranışlara asla izin verilmeyeceği güçlü bir biçimde vurgulanmıştır." ifadelerini kullandı.

5.11.2019Gündem
Yüksek İstişare Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı

Yüksek İstişare Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

5.11.2019Gündem
Türkiye, Bağdadinin kız kardeşini yakaladığını doğruladı

Türkiye, Bağdadi'nin kız kardeşini yakaladığını doğruladı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin dün akşam saatlerinde düzenlediği operasyonla terör örgütü DEAŞ'in lideri Ebubekir el Bağdadi'nin ablası Rasmiya Awad'ı yakaladığını doğruladı. Reuters haber ajansı, Türkiye'nin düzenlediği operasyon sonucu yakalanan Bağdadi'nin akrabalarının fotoğraflarını paylaştı.

5.11.2019Dünya
Sınır ziyareti

Sınır ziyareti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Suriye sınırına sürpriz bir ziyaret yaptı. Şanlıurfa’daki Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekât Merkezi’nde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte Barış Pınarı harekâtı hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı, bölgedeki askerlerle canlı bağlantı kurarak kendilerine moral verdi.

4.11.2019Gündem
Gündem güvenli bölge

Gündem güvenli bölge

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanması planlanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde, Barış Pınarı harekâtı kapsamında güvenli bölge ve sahadaki son durumun gündeme gelmesi bekleniyor. Erdoğan’ın 7 Kasım’da yapacağı Macaristan ziyareti ve 13 Kasım’da yapılması planlanan ABD ziyareti de gündemde olacak. 1 Kasım’da başlayan Türk ve Rus askerinin ortak devriyesi ve sonrasında yapılan planlamayla ilgili de Erdoğan’a detaylı bir sunum yapılması planlanıyor.

3.11.2019Gündem
Mültecilerin  geleceğini  konuştular

Mültecilerin geleceğini konuştular

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve heyetiyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

2.11.2019Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: ABD Kongresi, daveti bir daha gözden geçirmeli

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: ABD Kongresi, daveti bir daha gözden geçirmeli

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terörist elebaşı "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin'i ABD'ye davet edenlerin, ABD-Türkiye ilişkilerine zarar vermenin yanı sıra ABD yasalarına göre de suç işlediklerini ifade etti.

1.11.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterresi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres'i kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul etti.

1.11.2019Gündem
İletişim Başkanı Altun: Türkiye terörle mücadele etmede kararlıdır

İletişim Başkanı Altun: Türkiye terörle mücadele etmede kararlıdır

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Türkiye'nin kararlılığını durdurma girişimleri bizim açımızdan hükümsüzdür. Türkiye terörle mücadele etme konusunda kararlıdır." ifadesini kullandı.

1.11.2019Gündem
Ankara’dan ABD’ye sert tepki: İntikam almak istiyorlar

Ankara’dan ABD’ye sert tepki: İntikam almak istiyorlar

ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanıması ve Barış Pınarı harekâtı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören kararına Ankara’dan sert tepki geldi. ABD’nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu “İki kararın sebebi, Suriye’de özellikle oyunu bozmamızdır. Bunun intikamını almaya çalışıyorlar” dedi.

31.10.2019Gündem
ABDnin skandal kararına Fahrettin Altundan tepki

ABD'nin skandal kararına Fahrettin Altun'dan tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "ABD Temsilciler Meclisinin Türkiye'ye yaptırım uygulamakla tehdit eden yasa tasarısı stratejik müttefiklik ruhuna doğrudan ters düşmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

30.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Bu iş kime yaradı?

İçinde Cumhuriyet Halk Partisi, Muharrem İnce, Talat Atilla, Kemal Kılıçdaroğlu ve Rahmi Turan geçmeyen yazı yazmak imkânsız hale geldi.

25.11.2019

ABD ziyaretinin değerlendirmesi.... Fahrettin Altun: Her şeyden önce başarılı bir görüşme

Hemen herkes ekran başındaydı. Nasıl geçecek, sonuçları ne olacak merak ediliyordu.

15.11.2019

Kulisler, açıklamalar ve Erdoğan-Trump görüşmesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal aradı. “Barış Pınarı’na rağmen siyaset hareketli” yazımda geçen “Arkadaşlarımız bizi muhalefetin dili ile eleştiriyor. Bu doğru değil. Arkadaşlar, Barış Pınarı harekâtı ile iyi bir ivme yakaladık. Bunu sürdürmemiz lazım” cümlesi üzerine konuştuk.

13.11.2019