EKSTRA
MENÜ

İksv

İksv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İksv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.644 İksv haberi bulunmuştur.

İksv Haberleri

Be Mobile - Create Together sanatçıları buluşturacak

"Be Mobile - Create Together!" sanatçıları buluşturacak

Kariyerinin başındaki sanatçı ve yazarlara imkan tanıyan çok disiplinli sanatçı değişim programı "Be Mobile - Create Together!" başvuruları başladı.

20.03.2019Keyif
38. İstanbul Film Festivali biletleri satışa çıkıyor

38. İstanbul Film Festivali biletleri satışa çıkıyor

İKSV Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışların ardından, festival biletleri 23 Mart Cumartesi günü satışa çıkıyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 38. kez 5-16 Nisan tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

19.03.2019Kitap Sanat
Sinemanın baharı geliyor

Sinemanın baharı geliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 38. İstanbul Film Festivali kapsamında, 19 bölümde 45 ülkeden 187 yönetmenin toplam 186 filmi sinemaseverlerle buluşacak.

13.03.2019Keyif
38. İstanbul Film Festivalinin programı açıklandı

38. İstanbul Film Festivali'nin programı açıklandı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen, Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali, bu yıl 38. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak 38. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye ve dünya sinemasının en nitelikli ve başarılı örneklerinin yanı sıra söyleşiler ve atölyeler gibi birçok etkinlik yer alıyor.

13.03.2019Kitap Sanat
Wooden Shjips, Xir ve Non Square Salon İKSV’de

Wooden Shjips, Xir ve Non Square Salon İKSV’de

Salon İKSV'de bu hafta rap sahnesinin sevilen ismi Xir, Korhan Oraydın’ın sahne projesi Non Square ve dört kişilik bir saykedelik takımı andıran Wooden Shjips tsahne alacak.

12.03.2019Kitap Sanat
Yarının kadın yıldızları aranıyor

Yarının kadın yıldızları aranıyor

İstanbul Müzik Festivali, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, uluslararası arenada yeni ufuklar açmayı hedefleyen genç kadın müzisyenlerin başvurularını bekliyor.

Berlinin en iyileri 38. İstanbul Film Festivalinde

Berlin'in en iyileri 38. İstanbul Film Festivali'nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali için geri sayım başladı. Geçtiğimiz ay sona eren Berlin Film Festivali’nde ilk kez izleyici karşısına çıkan birçok film, bu yıl da Türkiye prömiyerlerini 38. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

6.03.2019Kitap Sanat
İKSVden Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan’a teşekkür

İKSV'den Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan’a teşekkür

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 2009’dan 2018'e kadar İKSV Yönetim Kurulu’nda yer alarak vakfın çalışmalarına katkıda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a özel bir teşekkür yemeği düzenledi. The Marmara Taksim Oteli’nde dün düzenlenen yemekte İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Ahmet Misbah Demircan’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

5.03.2019Gündem
iKSVden yeni mekan: Alt Kat

iKSV'den yeni mekan: Alt Kat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), kültür ve sanat etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarını artırmak amacıyla, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle kurduğu İKSV Alt Kat: Öğrenme ve Etkileşim Alanı kapılarını açtı.

5.03.2019Kitap Sanat
Jam Session iki yakayı müzikle birbirine bağlıyor

'Jam Session' iki yakayı müzikle birbirine bağlıyor

İlki geçen yıl yapılan sahneler arası müzik yolculuğu ‘Jam Session’, ikinci yılında İstanbul’un her iki yakasını müzikle birbirine bağlıyor.

4.03.2019Kitap Sanat
Müzik Festivalinin biletleri satışta

Müzik Festivali'nin biletleri satışta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali'nin biletleri 16 Şubat'ta başlıyor. Biletler, Biletix satış sistemi ve İKSV Ana Gişe üzerinden saat 10.30'dan itibaren satışta olacak.

19.02.2019Keyif
Venedik Bienali’nde ‘Biz, Başka Yerde’yiz

Venedik Bienali’nde ‘Biz, Başka Yerde’yiz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu üstlendiği Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda bu yıl sanatçı İnci Eviner’in ‘Biz, Başka Yerde’ adlı yapıtı sergilenecek.

14.02.2019Kitap Sanat
Evinerin yapıtları Venedik Bienalinde

Eviner'in yapıtları Venedik Bienali'nde

Dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinden "Venedik Bienali 58. Uluslararası Sanat Sergisi"nde, sanatçı İnci Eviner’in yeni eseri sanatseverlerle buluşacak.

13.02.2019Keyif
Venedik Bienali’nde ‘Biz, Başka Yerde’yiz

Venedik Bienali’nde ‘Biz, Başka Yerde’yiz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) koordinasyonunu üstlendiği Venedik Bienali Türkiye Pavyonu’nda bu yıl sanatçı İnci Eviner’in desen, obje, video, ses ve performans gibi farklı öğeleri bir araya getiren ‘Biz, Başka Yerde’ adlı yapıtı sergilenecek.

13.02.2019Kitap Sanat
Festival biletleri satışta

Festival biletleri satışta

47. İstanbul Müzik Festivali'nin biletleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı üyeleri için 11 Şubat Pazartesi günü indirimli ön satışa çıktı. Festival konserleri için genel satışlar, 16 Şubat Cumartesi günü başlayacak.

12.02.2019Kitap Sanat
Genç Caz başvuruları başlıyor

Genç Caz başvuruları başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilecek 26. İstanbul Caz Festivali, genç caz müzisyenlerini festivale katılmaya çağırıyor.

11.02.2019Keyif
Genç Caz Konserleri için başvurular başladı

Genç Caz Konserleri için başvurular başladı

İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl 17. kez düzenlenen Genç Caz konserleri için başvurular başladı.

11.02.2019Kitap Sanat
Çevirinin en iyileri ödüllendirildi

Çevirinin en iyileri ödüllendirildi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2014 yılında hayatını kaybeden Talât Sait Halman anısına başlatılan Talât Sait Halman Çeviri Ödülü ve bu yıla özel yazar ve çevirmen Ahmet Cemal’in anısına verilen Ahmet Cemal İlk Çeviri Ödülü önceki gece gerçekleşen törenle sahiplerine takdim edildi.

8.02.2019Kitap Sanat
Seyfi Teoman Film Ödülünün jürisi belirlendi

Seyfi Teoman Film Ödülü'nün jürisi belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak 38. İstanbul Film Festivali’nde, CMYLMZ Fikir Sanat tarafından desteklenen Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’nü belirleyecek jüri üyeleri açıklandı.

7.02.2019Keyif
Talât Sait Halman Çeviri Ödülü sahiplerini buldu

Talât Sait Halman Çeviri Ödülü sahiplerini buldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2014 yılında kaybettiğimiz Talât Sait Halman anısına başlatılan Talât Sait Halman Çeviri Ödülü ve bu yıla özel Ahmet Cemal’in anısına verilen Ahmet Cemal İlk Çeviri Ödülü, İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve seçici kurul üyelerinin katıldığı bir törenle sahiplerine takdim edildi.

7.02.2019Kitap Sanat
Seyfi Teoman jürisi belli oldu

Seyfi Teoman jürisi belli oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak 38. İstanbul Film Festivali’nde, Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü’nü belirleyecek jüri üyeleri açıklandı

6.02.2019Kitap Sanat
Müzikle karanlıktan aydınlığa

Müzikle karanlıktan aydınlığa

11-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 47. İstanbul Müzik Festivali’nın programı açıklandı. Bu yıl ‘Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı’ temasıyla düzenlenen festival, müziğin aydınlanma yolculuğundaki rolünü ve evrendeki ikiliklerden doğan hikayeleri sahnelere taşıyacak. Rengim Gökmen ve Yuri Bashmet'e onur ödülü verilecek festival, teknik yetkinliği ve sahne karizmasıyla kariyerinin doruklarında Çinli piyanist Yuja Wang, Çin’in klasik müzikteki güçlü temsilcisi Şanghay Filarmoni Orkestrası ve dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say gibi isimleri ağırlayacak.

6.02.2019Kitap Sanat
İstanbul Müzik Festivalinde geri sayım

İstanbul Müzik Festivali'nde geri sayım

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen "47. İstanbul Müzik Festivali", 11-30 Haziran arasında sanatseverlerle buluşacak.

5.02.2019Keyif
TSKB’nin kredileri yüzde 26 artışla 28.2 milyar liraya çıktı

TSKB’nin kredileri yüzde 26 artışla 28.2 milyar liraya çıktı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankasının (TSKB) 2018 yıl sonu finansal sonuçlarına göre, bankanın toplam kredileri yıllık bazda yüzde 26 artışla 2018 yılı sonunda 28.2 milyar liraya yükseldi.

4.02.2019Ekonomi
İKSVye dört yıllık destek

İKSV'ye dört yıllık destek

Anadolu Efes, İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlediği İstanbul Film Festivali, İstanbul Caz Festivali, İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali ve Salon İKSV’ye önümüzdeki dört yıl boyunca destek verecek.

31.01.2019Kitap Sanat
La Comparsita

La Comparsita

Çok düğüne gittiğimi söyleyemem, ne var ki geçmişte gittiğim düğünlerin açılış parçası hep ‘La Comparsita’ adlı tangoydu. Tangonun tekrarlamakta fayda gördüğüm bir özelliği de, Batı’ya açılan kapının, yaşama biçiminin müziği olmasıydı. Doğuşu varoşlarda olan bir müzik, bizim sınırlarımızdan içeri girdiğinde cumhuriyetin simgelerinden biri olmuştu.

31.01.2019Kitap Sanat
‘On Kadın’ yenileniyor

‘On Kadın’ yenileniyor

İSTANBUL Film Festivali’nin bu yıl restore ettireceği film belli oldu.

29.01.2019Kitap Sanat
Festival On Kadını restore ettiriyor

Festival 'On Kadın'ı restore ettiriyor

İstanbul Film Festivali'nin bu yıl restore ettireceği film belli oldu. Festivalden yaşam boyu ödülü alacak usta yönetmen Şerif Gören'in 'On Kadın' filmi Zurich Sigorta'nın katkılarıyla restore ettirilip festivalde seyirciyle buluşacak. Türkan Şoray, filmde 9 farklı kadını canlandırıyor.

28.01.2019Kitap Sanat
10uncu yıla özel belgesel

10'uncu yıla özel belgesel

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (IKSV) opera sanatçısı Leyla Gencer'i vefatının 10'uncu yılında bir belgeselle anıyor.

25.01.2019Keyif
İKSVden Leyla Gencer anısına belgesel

İKSV'den Leyla Gencer anısına belgesel

Opera sanatçısı Leyla Gencer'in kendisiyle tanışma ve çalışma fırsatı bulmuş sanatçılarla yapılan söyleşilerle daha yakından tanıma fırsatı sunan Leyla Gencer: La Diva Turca başlıklı belgeselinin özel gösterimi yapıldı.

24.01.2019Kitap Sanat
Ulusal jüri belirlendi

Ulusal jüri belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan jüri üyeleri belirlendi.

23.01.2019Keyif
İstanbulda yaşamak için 5 neden

İstanbul'da yaşamak için 5 neden

Financial Times gazetesinde bugün "İstanbul’da yaşamak için 5 neden" başlıklı makale yayınlandı.

23.01.2019Seyahat
Ece Sükandan Limited Editions projesi için özel davet

Ece Sükan'dan Limited Editions projesi için özel davet

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Bienali’nin 30. yılı nedeniyle hazırlanan Limited Editions projesi için Ece Sükan ve Swissôtel The Bosphorus’un ev sahipliğinde 16. İstanbul Bienali küratörü Nicolas Bourriaud’nun da katıldığı özel bir davet gerçekleştirildi.

22.01.2019Keyif
İstanbul Film Festivali jürisi belli oldu

İstanbul Film Festivali jürisi belli oldu

İKSV tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek olan jüri üyeleri belirlendi.

22.01.2019Kitap Sanat
Financial Timesa göre İstanbulda yaşamak için beş neden

Financial Times'a göre İstanbul'da yaşamak için beş neden

Financial Times gazetesinde bugün yayınlanan "İstanbul’da yaşamak için 5 neden" başlıklı makalenin ilk sırasında 16. İstanbul Bienali ile İstanbul Modern yer aldı.

21.01.2019Keyif
İstanbul Modern ve Bienal için İstanbul’da yaşanır

İstanbul Modern ve Bienal için İstanbul’da yaşanır

Financial Times, İstanbul’da yaşama nedenlerini sıraladı. İstanbul Modern ve İstanbul Bienali, Financial Times’a göre İstanbul’da yaşamak için sıralanan 5 neden arasında ilk sırada yer aldı.

21.01.2019Kitap Sanat
Festivalden ilk sürpriz

Festivalden ilk sürpriz

İKSV tarafından bu yıl 47'ncisi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl da sipariş ettiği iki yeni eserin dünya prömiyerine ev sahipliği yapacak

16.01.2019Kitap Sanat
Kubrick’in filmleri festivalde

Kubrick’in filmleri festivalde

İKSV tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali’nde ünlü yönetmen Stanley Kubrick, özel bir bölümle anılacak.

14.01.2019Kitap Sanat
Aydın Gün Teşvik Ödülünün sahibi belli oldu

Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün sahibi belli oldu

İKSV'nin başlattığı Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün 2018 yılı sahibi 22 yaşındaki piyanist Can Çakmur oldu.

10.01.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Chanel şova siyahi model

Holly-wood’un siyahilere olan saygı duruşunu artık hepimiz biliyoruz.

21.03.2019

İzmir kültürüne taze kan geldi

Hani hep şikayet ederiz ya bütün etkinlikler, fırsatlar İstanbul ve Ankara’da diye...

10.03.2019

Kadın işgücü yoksa uzun dönemli kalkınma da yok

8 MART’ı Dünya Kadın Emekçiler Günü olarak kutlayan da var, Fransa gibi Kadın Hakları Günü olarak kutlayan da.

10.03.2019

Beste yarışmasını kazananlar

Çağdaş Türk müziği ve Batı müziği yarışmaları bu alanda yeni adların ortaya çıkmasını sağlıyor. Yarışmalar hem bestecilerin tanınmasını sağlıyor hem de mesleklerinde aşamalar kaydetmesini mümkün kılıyor.

1.03.2019

Asıl biz kazanırsak beka sorunumuz kalmayacak

Geçen çarşamba akşamı Beylikdüzü’nde ‘millet ittifakı’nın İstanbul belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile buluştuk.

24.02.2019

“Gelecek için Cuma Günleri” Hareketi dünyayı felaketin eşiğinden kurtarır mı?

HERŞEY 15 yaşındaki İsveçli öğrenci Greta Thunberg’in geçtiğimiz ağustos ayında İsveç Parlamentosu önünde oturma eylemiyle duyurduğu “okul greviyle” başladı.

17.02.2019

Şiir ve Edebiyat Festivali bugün başlıyor

Uluslararası Şiir ve Edebiyat Festivali’nin on birincisi bu akşam (12 Şubat 2019) saat 19.00’da İstanbul Pera Müzesi’nde yapılacak törenle açılıyor.

12.02.2019

Ajandanıza not edin festival başlıyor

47. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. Hürriyet’in sanat sayfasında ayrıntılı bilgiyi dün okumuşsunuzdur.

7.02.2019

Bir dünya markamız La Diva Turca Leyla Gencer

Dünyanın önde gelen müzik eleştirmenleri tarafından 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen Leyla Gencer’in  İKSV tarafından hayata geçirilen, “Leyla Gencer: La Diva Turca” belgeselini önceki gün seyrettim.

3.02.2019

İki yeni eser iki dünya prömiyeri

FESTİVALLERİN bir özelliği her yıl bir tema tespit etmeleri, etkinliklerin bu çerçevede gerçekleştirilmesidir.

18.01.2019

Talât Sait Halman Ödülü ve çevirmenlerin önemi

İKSV’nin düzenlediği Talât Sait Halman Çeviri Ödülü’nün sonuçları açıklandı.

11.01.2019