EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İksv

İksv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İksv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.660 İksv haberi bulunmuştur.

İksv Haberleri

Hezarfende rock kasabası

Hezarfen'de "rock kasabası"

Hezarfen Havaalanı'nda bu yıl ikincisi düzenlenecek “Rock'n Coke” festivali için, 300 dönümlük alana kurulan ve 25 yataklık hastaneden lunapark ile alışveriş merkezine kadar bir yaşam alanındaki hemen hemen her birimin yer alacağı “müzik kasabası”nın inşasında son aşamaya gelindi.

11.08.2004Gündem
Çalıştığınız insanlara başarıyı tattırmalısınız

Çalıştığınız insanlara başarıyı tattırmalısınız

Hürrem Sultan Dans Gösterisi, Eurovision Şarkı Yarışması, Rock’n Coke... Birçok dev prodüksiyonun altında Fırat Kasapoğlu ismi var. Türkiye’de olduğu kadar yurtdışındaki festviallerde de el üstünde tutuluyor. Türkiye’de prodüksiyon yönetimi alanında çalışan ender uzmanlardan biri. Free-lance (serbest) çalışıyor. Özgürlüğüne ve yaptığı işe son derece düşkün.

13.08.2004Kelebek
Radiohead’in vakti vardı da biz mi

Radiohead’in vakti vardı da biz mi

Rock’n Coke Festivali’nin ikincisi bu yıl 21-22 Ağustos’ta, yine geçen seneki mekanı İstanbul Hezarfen Havaalanı’nda yapılıyor. Coca Cola’nın ana sponsorluğunda Pozitif Organizasyon ve İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) ortaklığında gerçekleştirilen festivalin müzik programı Glastonburry, Roskilde ve T-in the Park gibi dünyanın belli başlı açık hava rock festivalleri örnek alınarak hazırlandı.

13.08.2004Kelebek
Bol dans, prezervatif ve boş bira bardakları

Bol dans, prezervatif ve boş bira bardakları

Sayıları 50 bini bulan Rock’n Coke Festivali’nin izleyicileri, Hezarfen Havaalanı’nda çılgın bir karnavalı yaşadılar. Konserde Ana Sahne’de sırasıyla Kargo, Kurban, Athena, Erkin Koray, Ash, MFÖ, Iggy & The Stooges ve Spiritualized sahneye çıkarken, çadır alanındaki birçok yerde görülen prezervatif ve boş bira bardakları da gecenin sahne dışında kalan bölümünün ne kadar hareketli (!) yaşandığının bir özetiydi.

22.08.2004Kelebek
Rockn Cokeu 50 bin kişi izledi

Rock'n Coke'u 50 bin kişi izledi

Bu yıl ikinci kez düzenlenen ve geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Rock'n Coke Festivali'ni yaklaşık 50 bin kişi izledi. Coca Cola'nın sponsorluğunda, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) ve Pozitif Tanıtım'ın işbirliğiyle düzenlenen festivale Türkiye'nin çeşitli illerinden ve yurtdışından çok sayıda müziksever dinleyici olarak katıldı. Festivalde 23 grup ve 12 DJ sahne aldı.

24.08.2004Gündem
Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

Berlin’de, ‘Şimdi-Türkiye’den Müzik, Tiyatro Dans, Film, Edebiyat ve Sanat’ adıyla bir etkinlik düzenlendi. Türk kültürünün seçkin adlarının tanıtıldığı bir haftalık etkinlik, piyanist Fazıl Say’la başladı.

30.08.2004Gündem
En yeni filmler burada

En yeni filmler burada

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen “Sonbahar Film Haftası-Filmekimi”, 8-14 Ekim arasında Beyoğlu Emek Sineması'nda gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında çoğu ödüllü, gişe rekorları kıran filmlerin gösterilecek. Gösterilecek 20 film arasında Pedro Almodovar'ın Kötü Eğitim, Walter Salles'in "Motosiklet Günlüğü" gibi filmlerin yanısıra çekimleri aşamasında da büyük ilgi gören Şişir Beni adlı belgesel de yer alıyor.

15.09.2004Gündem
Melih Eczacıbaşı toprağa verildi

Melih Eczacıbaşı toprağa verildi

Eczacıbaşı Topluluğu'nun kurucusu merhum Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın kardeşi Melih Eczacıbaşı (82), İstanbul'da toprağa verildi. Melih Eczacıbaşı'nın cenazesi, Teşvikiye Camii'nde kılınan öğle namazının ardından, Nakkaştepe Mezarlığı'nda defnedildi.

25.09.2004Ekonomi
Bienal, tarihi yarımadadan çıkıyor

Bienal, "tarihi yarımada"dan çıkıyor

İstanbul Bienali 'çehresini' değiştiriyor. Önümüzdeki yıl 16 Eylül ile 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Uluslararası İstanbul Bienali, bu kez "tarihi yarımadadan" uzaklaşıp yaşam alanının yoğunlaştığı Beyoğlu ve civarına kayıyor. Ana tema "İstanbul". Bienal'in iki eş küratörü Hollandalı Charles Esche ile Vasıf Kortun'un amacı İstanbul'un alışıldık "egzotik"siluetini yansıtmak değil, kentin çağdaş yaşam içindeki yerini tartışmak.

27.10.2004Gündem
Büyük Ortadoğu Projesi üç gün tartışılacak

Büyük Ortadoğu Projesi üç gün tartışılacak

2000 yılında Türkiye’de planlı ve verimli bir ‘kültür yaşamı’ yaratılması için amacıyla kurulan Kültür Girişimi, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’yla (İKSV) birlikte 8-9-10 Kasım’da The Marmara Oteli, Taksim Balo Salonu’nda ‘Genişletilmiş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi’ konulu bir sempozyum düzenliyor. Sempozyuma her isteyen ücretsiz olarak katılabilir.

4.11.2004Gündem
İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, 11 Aralık’ta Salıpazarı’ndaki Antrepo’da açılıyor. Antrepo’nun müzeye dönüşmesi talimatını Başbakan Erdoğan verdi.

28.11.2004Kelebek
İstanbulun da modern sanat müzesi var

İstanbul'un da modern sanat müzesi var

İstanbul, uzun yıllardır planlanan modern sanat müzesine nihayet kavuşuyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) çatısı altında, Karaköy Rıhtımı'ndaki 4 numaralı antrepoda 8 bin metrekarelik alan üzerine kurulan İstanbul Modern Sanat Müzesi (İstanbul Modern), 11 Aralık'ta açılıyor.

8.12.2004Spor Arena
İstanbul Modern açıldı

"İstanbul Modern" açıldı

Türkiye'nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern düzenleen bir törenle açıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin açılışını, "İstanbul'un eksiği bir modern sanatlar müzesiydi, o da oldu" şeklinde değerlendirdi.

12.12.2004Gündem
Çok giyilmiş elbiselerden topladığım DNA örnekleriyle sanal bir karakter yaratacağım

Çok giyilmiş elbiselerden topladığım DNA örnekleriyle sanal bir karakter yaratacağım

Beyoğlu Mısır Apartmanı’nın 4. katında sabahın erken saatleri. Londra’dan sadece 24 saatliğine gelen Hüseyin Çağlayan bir yandan adaçayını içiyor, bir yandan da Beral Madra ve Murat Pilevneli’ye projesini anlatıyor. Hüseyin Çağlayan, dünyada moda ve plastik sanatları karıştıran, bütün disiplinleri kapsayan eserleriyle ün kazanan, iki kez İngiltere’de yılın en iyi modacısı seçilen Kıbrıslı bir Türk.

18.02.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Sponsorlar vergiden yüzde 100 muaf olacak

TATİL dönüşü ilk güzel haber Turizm ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen’den.

9.08.2004

İşte mutluluk bu

Pozitif Tanıtım ve İKSV işbirliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Rock’n Coke Festivali, Hezarfen Havaalanı’nda rock müzik tutkunlarına renkli günler yaşattı.

22.08.2004

Berlin bu filmleri ilk kez görüyor

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (IKSV) bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

23.08.2004

Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

BERLİN

ALMANYA’NIN
başkenti Berlin’de, Almanlar ve burada yaşayan Türkler, Türk kültürünün, edebiyatının, müziğinin seçkin adlarının konuşmalarını dinliyorlar, konserlerine gidiyorlar.

30.08.2004

2005’te Berlin’in yıldızı Türkiye olacak

BERLİN

İKSV’
nin düzenlediği ‘Şimdi-Now’ etkinlikleri gerçekten Berlin’in kültürel yaşamını renklendirdi.

31.08.2004

Kongre ve Kültür Merkezi kurtuldu

AYAZAĞA’daki Kongre ve Kültür Merkezi, İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Eczacıbaşı ile Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu arasında Merkez’in inşaatının tamamlanıp hizmete açılması konusunda bir ön anlaşmaya vardılar.

7.09.2004

Bach İstanbul’da

BACH GÜNLERİ’nin beşincisi 18 Eylül akşamı saat 20.30’da Jacques Loussier Trio’nun (Play Bach) Arkeoloji Müzesi’nde vereceği konserle başlıyor.

16.09.2004

Kadınlarımızın serüveni Brüksel’de

Brüksel

KADINLARIMIZIN
çağlar boyunca toplumsal, bireysel tarihini anlatan ‘Analar, Tanrıçalar ve Hanım Sultanlar’ sergisi dün akşam resmi bir törenle Belçika’daki Palais de Buzar binasında açıldı.

2.10.2004

İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ne kavuşuyor

İSTANBUL’un yıllardır özlemini çektiği, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi 11 Aralık’ta İstanbul halkının hizmetine açılıyor. Yer bienalin gerçekleştirildiği Salıpazarı’ndaki Antrepo.

28.11.2004

96’ncı yılı kutladılar

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası üyeleri, kuruluşlarının 96’ncı yılını Hilton Oteli’nde verdikleri bir davetle kutladı.

13.12.2004

New York Filarmoni Orkestrası 14.000’inci konserini veriyor

NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 18 Aralık’ta 14.000’inci konserini verecek.

The International Herald Tribune’de okudum.

17.12.2004

Avrupa Türkleri konuşuyor

PARİS’te yaşayan uluslararası üne sahip çizerimiz Selçuk Demirel ile telefonda dereden tepeden konuşuyoruz. Konu, kendiliğinden Türkiye’nin AB’den görüşme sözü almasında odaklandı.

22.12.2004

‘Türkler’ sergisi yolunda

LONDRA’YA giden uçakta yazıyorum bu yazımı.

Royal Academy of Arts’taki serginin açılışı için Londra’ya gidiyorum.

17.01.2005