EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İksv

İksv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İksv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.644 İksv haberi bulunmuştur.

İksv Haberleri

Caz maratonu

Caz maratonu

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nca (İKSV), Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Caz Festvali, İtalyan orkestra Funk Off’un Taksim’de verdiği sokak konseriyle başladı. Festivalin açılışı nedeniyle dün Taksim Meydanı’na gelen Funk Off’un 15 üyesi, dinleti sunarak Galatasaray Meydanı’na kadar yürüdü.

4.07.2006Kelebek
Sahnede Brezilya Kültür Bakanı

Sahnede Brezilya Kültür Bakanı

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, Brezilya Kültür Bakanı Gilberto Gil’i ağırlıyor…Brezilya müziğinin önde gelen temsilcilerinden biri olan şarkıcı, besteci ve gitarist Gilberto Gil, 6 Temmuz Perşembe akşamı Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde cazseverlerle buluşacak…Konser saat 21:00'de başlıyor.

5.07.2006Gündem
Fransız usulü Led Zeppelin

Fransız usulü Led Zeppelin

13. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında 7 Temmuz'da hem caz severler hem de rock tutkunları Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde buluşuyor. Fransız Baharı etkinlikleri kapsamında Fransız Ulusal Caz Orkestrası, Orchestre National de Jazz, Frank Tortiller’in yönetiminde, rock tarihinin unutulmaz gruplarından Led Zeppelin’in şarkılarını yorumlayacak… Konser saat 20:00'de başlıyor.

7.07.2006Kelebek
Barışın notaları İstanbulda

"Barış"ın notaları İstanbul'da

Filistinli ünlü yazar ve düşünür Edward Said ile İsrailli orkestra şefi Daniel Barenboim'in girişimiyle kurulan Doğu Batı Divanı Orkestrası ilk kez İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Aralarında Mısır, Suriye, Lübnan, Ürdün, Tunus, İspanya, Hollanda ve İsrail'in de olduğu 17 ülkeden ve yaşları 14-25 arasında değişen 110 yetenekli genç müzisyenden oluşan orkestranın konseri 16 Ağustos saat 20:00'de Aya İrini'de.

18.07.2006Gündem
Motosiklet aşkı iki kişiliktir üçüncü kişiler olayı bozar

Motosiklet aşkı iki kişiliktir üçüncü kişiler olayı bozar

Allah’ım güç ver bene sığındım sanaaaaaa... Bu ne dayanılmaz bir acı sabır ver banaaaa... Şimdi şekildeki fotoğraflarda da görüldüğü üzere bazı arkadaşlar motosiklet olayını hala kavrayamamış. Efendim, bu iki tekerlekli şeytan icadı makinanın bazı kendine has özellikleri, kullanım ve sürüş kaideleri olduğunu ben anlatmaktan, bazı arkadaşlarda ısrarla anlamamaktan yorulmadı. Allah sonumuzu hayretsin.

18.07.2006Kelebek
Cecilia Bartoli konseri ertelendi

Cecilia Bartoli konseri ertelendi

34. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali kapsamında üç ayrı konser vermek üzere İstanbul’a gelen dünyaca ünlü mezzosoprano Cecilia Bartoli, 18 Temmuz Salı akşamı Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşmesi beklenen konseri öncesinde geçirdiği ani besin zehirlenmesi nedeniyle konsere çıkamadı. Bartoli'nin konseri 21 Temuz'da gerçekleşecek.

19.07.2006Gündem
İstanbul Bienali için eserlerinizi gönderin

İstanbul Bienali için eserlerinizi gönderin

Sanatçılar, Uluslararası İstanbul Bienali sanatçı arşivinde yer almak ve sergi küratörü Hou Hanru’yu bilgilendirmek için tanıtım dosyalarını Uluslararası İstanbul Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı'na gönderebilir.

19.07.2006Gündem
İstanbul Bienali için eserlerinizi gönderin

İstanbul Bienali için eserlerinizi gönderin

Kültür Sanat Vakfı tarafından 15 Eylül-4 Kasım 2007 tarihleri arasında düzenlenecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ne sanatçı katılımları küratör Hou Hanru’nun sorumluluğunda gerçekleşecek. Hanru bu amaçla hem Türkiye’de, hem de yurtdışında çalışmalarını sürdürüyor.

22.07.2006Kelebek
Cecilia Bartoli nerede zehirlendi

Cecilia Bartoli nerede zehirlendi

Geçtiğimiz hafta sanat camiasını sarsan olay, dünyanın en iyi seslerinden biri olarak kabul edilen Cecilia Bartoli'nin Aya İrini'de vereceği konserin son dakikada iptal edilmesiydi. Konserin iptali kadar gerekçesi de endişelendirdi sevenlerini.

24.07.2006Gündem
İKSVde festival mevsimi sona erdi

İKSV'de festival mevsimi sona erdi

Dünyaca ünlü mezzosoprano Cecilia Bartoli’nin Freiburg Barok Orkestrası eşliğinde verdiği üç konserle birlikte, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yılın ilk yarısında düzenlediği İstanbul Festivalleri sona erdi. İKSV’nin 2006 yılının ilk döneminde düzenlediği etkinliklere 237.000’e yakın izleyici katıldı.

25.07.2006Kelebek
Deklarasyon konseri tehlikeye düşürdü

Deklarasyon konseri tehlikeye düşürdü

Ünlü şef Daniel Barenboim yönetimindeki Batı Doğu Divanı Orkestrası’nın 16 Ağustos’ta İstanbul’da vereceği konser, orkestranın İspanya’da yayımladığı barış mesajı nedeniyle iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya.

12.08.2006Gündem
Anlaşmazlık çözüldü,  konser yapılıyor

Anlaşmazlık çözüldü, konser yapılıyor

Daniel Barenboim yönetimindeki Doğu- Batı Divanı Orkestrası'nın konseri Türk Musevi Cemaati’nin sponsor desteğini devam ettirmeye karar vermesi üzerine daha önce planlandığı gibi 16 Ağustos'ta Aya İrini Müzesi'nde gerçekleşecek.

14.08.2006Gündem
Doğu Batı konseri yapılacak

Doğu Batı konseri yapılacak

Türk Musevi Cemaati’nin sponsor desteğini çekmesi üzerine iptal edilen Doğu Batı Divanı Orkestrası konseri, Cemaatin destek kararı alması üzerine 16 Ağustos Çarşamba günü görcekleştirilecek.

14.08.2006Gündem
Ünlü şef sansürü reddetti

Ünlü şef sansürü reddetti

Ünlü İsrailli şef Daniel Barenboim yönetimindeki Doğu-Batı Divanı Orkestrası, tartışma konusu olan ilk İstanbul konserini bugün Aya İrini’de veriyor.

15.08.2006Gündem
O gece barışa divan duruldu

O gece barışa divan duruldu

Ertelenmesi gündeme gelen Doğu Batı Divanı Orkestrası İstanbul Konseri’ni dün verdi. 7 Grammy ödüllü Şef Daniel Barenboim’in yönetimindeki konser iki saat sürdü.

16.08.2006Gündem
Doğu-Batı Divanı müzikle barış mesajı vedi

Doğu-Batı Divanı müzikle barış mesajı vedi

Musevi asıllı ünlü şef Daniel Barenboim yönetimindeki 17 ülkeden 110 genç müzesyenin oluşturduğu ”Doğu-Batı Divanı Orkestrası”, Aya İrini Müzesi'nde verdiği konserde, notaların evrensel diliyle, “birlikte yaşama kültürü ve barış” mesajı verdi.

16.08.2006Gündem
Leyla Gencer Şan Yarışmabı başlıyor

Leyla Gencer Şan Yarışmabı başlıyor

20. yüzyılın en büyük divalarından Leyla Gencer önderliğinde düzenlenen Leyla Gencer Şan Yarışması uzun bir aradan sonra, İKSV ve La Scala Tiyatrosu Sahne ve Gösteri Sanatları Akademisi Vakfı’nın işbirliğiyle 25-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor

25.08.2006Gündem
Festivale İngiliz rock grupları damgasını vuracak

Festivale İngiliz rock grupları damgasını vuracak

Türkiye’nin en büyük açıkhava festivali Rock’n Coke, bu yıl dördüncü kez yapılıyor. Hezarfen Havaalanı’nda dün başlayan festivale bu yıl İngiliz gruplar damgasını vuracak: Placebo, Muse, listeye son anda eklenen Kasabian, The Sisters of Mercy, Editors. Konser verecek gruplardan Kasabian, The Sisters of Mercy ve Editors ilk kez Türkiye’ye geliyor.

1.09.2006Kelebek
İspanyol Senfonisine Çakkıdı süslemesi

İspanyol Senfonisi'ne Çakkıdı süslemesi

Bodrum'un da artık önemli bir klasik müzik festivali var biliyorsunuz. D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali'nin bu yıl ikincisi düzenledi ve 25-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Konsantre bir fistivaldi ve klasik müzik tutkunlarını fazlasıyla memnun etti. Geçen hafta yerim kalmadığı için izlenimlerimi ve dedikoduları yazamamıştım, biraz geç de olsa bu hafta onları aktarayım.

12.09.2006Gündem
Mogwai Türkiyeye geliyor

Mogwai Türkiye'ye geliyor

İskoçya'nın alternatif rock gruplarından Mogwai, Türkiye'ye geliyor... Topluluk, Phonem By Miller'ın 28 Ekim'deki açılışında müzikseverlerle buluşacak. 10 yılı aşkın bir süredir alternatif rock müziğinin değişiminde en etkin rollerden birini oynayan Mogwai, Yeni Melek Gösteri Merkezi’nde ilk defa İstanbulluların karşısına çıkacak.

22.09.2006Kelebek

Dans ettirirken hüzünlendiren ikili

Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan, üç sene önce tanıştı. Her ikisinin de müzik serüveni farklıydı. Arkadaş oldular. Bir yıl sonra Tan Tunçağ "Haydi gel birlikte müzik yapalım" dedi. Dinleyici ilgisi onları kamçıladı, ikilinin ilk adımları böylelikle atılmış oldu.

22.09.2006Kelebek
Filmekiminin biletleri satışa çıkıyor

Filmekimi'nin biletleri satışa çıkıyor

Dünya sinemasının seçkin örneklerini seyirciyle buluşturacak olan Filmekimi'nin biletleri 7 Ekim'de Beyoğlu Emek Sineması ve Biletix'den satışa sunuluyor. Bu yıl 13 ile 19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin biletleri saat 10.30’dan itibaren satışa çıkacak.

4.10.2006Gündem
İstanbul Bienalinin sponsoru kim olacak

İstanbul Bienali'nin sponsoru kim olacak

Geçtiğimiz hafta başında İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı The Marmara Oteli'nde düzenlediği bir basın toplantısıyla önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali'nin temasını ve mekanlarını duyurdu.

9.10.2006Gündem
Bağımızın şarabını içmek istiyordum böyle başlayıp ölçüyü kaçırdım

Bağımızın şarabını içmek istiyordum böyle başlayıp ölçüyü kaçırdım

Bir dönemin en parlak bankacısı Akın Öngör (62). Garanti Bankası’nda göz kamaştıran başarı öyküsü yarattı. Hikayesi altı yıldır ABD’de, Harvard Üniversitesi’nde ders olarak okutuluyor. Lale devrindeyken, 55 yaşında emekli oldu.

2.12.2006Kelebek
Hollandada, Şimdi Türkiye Festivali başladı

Hollanda'da, "Şimdi Türkiye" Festivali başladı

Hollanda'da, ”Şimdi Türkiye” adıyla düzenlenen ve Türkiye'nin çağdaş yüzünü anlatan bir dizi kültürel etkinliğin yer aldığı festival, şarkıcı Sezen Aksu'nun Amsterdam'da dün akşam verdiği konser ile başladı.

30.01.2007Kelebek
Festival biletleri satışa çıktı

Festival biletleri satışa çıktı

İstanbulluların her yıl heyecanla beklediği Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin başlamasına iki hafta kaldı, gişelerde bilet satışlarına başlandı. İzleyicilere 200'den fazla film seçeneği sunacak olan festivalin bu yılki mekanları Beyoğlu’nda Emek, Yeni Melek, Atlas, Sinepop, Beyoğlu ve Kadıköy’de Rexx Sineması olacak.

16.03.2007Gündem
Festival biletleri satışa çıktı

Festival biletleri satışa çıktı

İstanbulluların her yıl heyecanla beklediği Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin başlamasına iki hafta kaldı, gişelerde bilet satışlarına başlandı.Acele edin biletsiz kalmayın.

20.03.2007Gündem
20:30 26. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni

20:30 "26. İstanbul Film Festivali Açılış Töreni"

Sunuculuğunu Dolunay Soysert ve Sinan Tuzcu’nun üstlendiği 26. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin Açılış Töreni’nde Festival Sponsoru Akbank ile Festival’in diğer destekçilerine İKSV tarafından birer teşekkür plaketi sunulacak. Tören boyunca Ferzan Özpetek’in Cahil Periler filmindeki şarkılarıyla ünlenen Yasemin Sannino izleyicilere sahnede film müziklerinden derlenmiş şarkılarıyla renkli bir program sunacak.

29.03.2007Kelebek
Şirketler için fatura çözümü

Şirketler için fatura çözümü

Türkiye'nin en büyük sanat etkinliklerinden Uluslararası İstanbul Film Festivali perdelerini 26. kez sinemaseverlere açıyor. Festival süresince internet üzerinde açık artırmayla satılacak ürünler, Festival Merkezi Yeni Melek'te kurulacak GittiGidiyor.com standında da tanıtılacak.

29.03.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Koordinasyon dönemi başlamalı

TÜRKİYE’NİN kendini yurtdışında, özellikle Avrupa’da tanıtabilmesi için önemli fırsatları var. Bu etkinlik takvimi iyi değerlendirildiği takdirde, AB’nin kültürel açıdan bizi çeşitli yönlerimizle tanıması sağlanacaktır.

5.07.2006

Dikkat, sahnede bakan var

Gilberto Gil hepimizi mutlu ediyor. Sambasının ritmine kapılan Açık Hava seyircileri konserin sonuna doğru ayakta, eller havada.

8.07.2006

Dileğim gerçekleşti

DANIEL BARENBOIM’in yönettiği Batı-Doğu Divan Orkestrası üzerine (10 Ağustos 2006) yazımı şöyle noktalamışım:

17.07.2006

Cecilia Bartoli ve eşi Türk mutfağını tanıtacak

CECILIA BARTOLI üç gün Türkiye’de verdiği konserlerle, Türk dinleyicisini büyüledi. Alkışlar dinmedi, o da sahneye tekrar tekrar çıkarak söyledi.

23.07.2006

Kutsal mekánlarda konser

İTALYANCA yayımlanan Amadeus Dergisi’nin Temmuz (Luglio) sayısında bir festival haberi okudum.

9.08.2006

Musevi Cemaati ikiye bölündü

ÜNLÜ orkestra şefi ve piyanist Daniel Barenboim yönetimindeki Doğu-Batı Divanı Orkestrası (aslı Batı Doğu Divanı / West-Östlicher Diwan) uzun ikna telefon trafiğinden sonra 16 Ağustos 2006 Çarşamba günü saat 20.00’de Aya İrini’de çalacak.

15.08.2006

Bizim de büyükanne-büyükbaba günümüz olsun!

Her şeye bir gün bulan, her güne bir anlam veren Amerikalıların eylülde kutladıkları bir gün var: Grandparents Day.

15.09.2006

İstanbul Bienali sanat dünyasında yükseliyor

KANADA’da yayımlanan International Journal of Arts Management (Uluslararası Sanat Yöneticileri Derneği) dergisinin bahar 2005 sayısında Silvia Bagdadli ve Livia Arrigoni imzasıyla yayımlanan "Venedik Bienali’nin Stratejik Konumu: Süreli Çağdaş Sergiler İçin Pazar Analizi" başlıklı yazıda, bazı ölçütler uygulanarak, bienaller arasında bir sınıflandırma yapılmış.

12.10.2006

Meclis TV ve Richard Clayderman

Televizyon seyretmek konusunda bağışıklık sistemi çok güçlü bir insanım.

3.11.2006

2010’a doğru

İSTANBUL’un Kültür Başkenti olması 13 Kasım 2006 günü resmen onaylanacak.

9.11.2006

Zeki Demirkubuz’un kaderi değişiyor mu?

Zeki Demirkubuz, Türk Sineması’nın en değerli ve en kendine has yönetmenlerinden.

13.11.2006

Bugün Çağdaş Sanat Fuarı’nı gezin

GÖRSEL zevkinizi pekiştirmek, iyi resimler, iyi heykeller görmek, genç sanatçıların çıkışını izleyebilmek için bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Rumeli Salonu’nda açılan Contemporary İstanbul’u (Çağdaş Sanat Fuarı) gezin.

23.12.2006

’Şimdi Türkiye’

İLGİNÇ bir ülkede yaşıyoruz.Zaman oluyor, öylesi olaylarla karşılaşıyorsunuz ki, yerin dibine giresiniz geliyor.

İnanamıyorsunuz; ama oluyor işte.

12.01.2007

Avrupa Birliği konusunda ne kadar samimiyiz?

YILLARIN gözümün önünden aktığı duraklardan birindeyim.

Adnan Dalkıran, Görgün Taner ve Veronica Divendal ile birlikteyiz.

29.01.2007

Aydın bir müzikçi adını hatırlayanlara teşekkür

VEFA hissi, bence insani niteliklerin en üstünü. Emek verenleri hatırlamak, yaşamımızı anlamlandıran bir duygu.

Unutulmalar beni rahatsız eder. Kendimden insanlık adına utanırım.

3.02.2007

Can Yücel, Rengáhenk kitabını Burhan Uygur’a imzaladığında

MASAMIN üzerinde biçimiyle, içeriğiyle çok şık bir kitap duruyor.

Siyah mahfazasından çıkardım, siyah cilt üzerine fuşya hepimizin bildiği bir kitapta iki ustanın adı var:

5.02.2007

Saklambaç oyunu sona erdi

Cem Hakko, uğruna eşi Bettina Hakko’dan boşandığı genç sevgilisi Ronit Gülcan’la birlikte görüntü vermemek için aylardır büyük çaba harcıyordu.

6.03.2007