EKSTRA
MENÜ

İksv

İksv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İksv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.644 İksv haberi bulunmuştur.

İksv Haberleri

İstanbul Caz Festivali ikinci haftasında yıldızları ağırlıyor

İstanbul Caz Festivali ikinci haftasında yıldızları ağırlıyor

Bu yıl 25'incisi düzenlenen İstanbul Caz Festivali son haftasında cazın önemli isimlerini müzikseverlerle buluşturmaya devam ediyor. İKSV tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen festival 17 Temmuz'da sona erecek.

9.07.2018Kitap Sanat
Parkta caz

Parkta caz

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali tüm coşkusuyla devam ediyor.

4.07.2018Kitap Sanat
Parklarda caz zamanı geldi

Parklarda caz zamanı geldi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali devam ediyor. Festivalin en sevilen etkinliklerinden Parklarda Caz, Vodafone Freezone sponsorluğunda bu yıl ilk defa şehrin farklı noktalarına yayılarak Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de müzikseverlere açık hava şenliği yaşatacak.

4.07.2018Kitap Sanat
Kanadalı Hamlet festivalde

Kanadalı 'Hamlet' festivalde

Sahneye getirdiği yeniliklerle dünya çapında saygınlığa sahip olan Kanadalı yönetmen Robert Lepage, 22-23 Kasım'da 'Hamlet' yorumuyla İstanbul Tiyatro Festivali'nde olacak.

2.07.2018Kitap Sanat
Michael Jacksonın vokalisti Dalyana yerleşti

Michael Jackson'ın vokalisti Dalyan'a yerleşti

Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapan ABD’li sanatçı Della Miles, daha önce tatil için gelip hayran kaldığı Muğla’nın Ortaca ilçesinin Dalyan Mahallesi’ne yerleşti.

29.06.2018Keyif
25 yıllık caz geçidi

25 yıllık caz geçidi

İstanbul Caz Festivali ‘25. Yılda Nesiller Boyu Türkiye Cazı’ başlıklı açılış konseriyle önceki akşam başladı.

27.06.2018Kitap Sanat
25. İstanbul Caz Festivali başlıyor: Caz zamanı

25. İstanbul Caz Festivali başlıyor: Caz zamanı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali yarın akşam Zorlu PSM Ana Tiyatro’da yapılacak olan ‘Festival Açılış Konseri: 25. Yılda Nesiller Boyu Türkiye Cazı’ ile başlayacak.

24.06.2018Kitap Sanat
İstanbul Caz Festivalinin en iyi 10 konseri

İstanbul Caz Festivali'nin en iyi 10 konseri

İstanbul Caz Festivali 25. yaşına basıyor. Bu özel etkinlik kaçırılmaması gereken müzik ziyafetleriyle dolu. Festivalin en heyecan verici konserlerini asla atlamamanız için jürimiz bir seçki yaptı. İşte, İKSV’nin düzenlediği organizasyonun en merakla beklenen konserleri...

Fotoğraflar: Hürriyet Cumartesi

Bilenlere sorduk, onlar bu konserlere gidiyor

Bilenlere sorduk, onlar bu konserlere gidiyor

Nick Cave, Robert Plant, Benjamin Clementine, Melody Gardot, Caro Emerald, Dave Holland, BADBADNOTGOOD gibi müziğin dev isimlerini ağırlayacak 25’inci İstanbul Caz Festivali, 26 Haziran - 17 Temmuz arasında 50’nin üzerinde konsere ev sahipliği yapacak. ‘Caz’ı bilen isimlere önerilerini sorduk...

21.06.2018Kitap Sanat
İki kuşak bu festivalle büyüdü

İki kuşak bu festivalle büyüdü

1984’te programına girdiği İstanbul Festivali’nden 1994’te koparak bağımsızlığını ilan eden İstanbul Caz Festivali 25 yaşında. Geriye dönüp bakınca “Kimler geldi kimler geçti” dediğimiz, dünyadaki önemli müzisyenleri sahnelerimizde görmemizi sağlayan ve Türkiye’deki birçok müzisyenin yurtdışındaki festivallerde yer almasına kapı aralayan festivalin hikâyesini, sekiz yıl direktörlüğünü de yapan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner yazdı.

21.06.2018Kitap Sanat
Aslı Yorgancıoğlu: Yaratıcı işleri göreceğimiz bir dönem olacağını umuyorum

Aslı Yorgancıoğlu: Yaratıcı işleri göreceğimiz bir dönem olacağını umuyorum

Rafineri Genel Müdürü Aslı Yorgancıoğlu sektörün geleceği ile ilgili; "Mecra ve içerik çeşitliliği, dijital kanalların oluşturduğu alışkanlıklar, büyüyen pazarda iletişim gürültüsü, ekonomik sebepler vs gibi bir çok sebepten ötürü son 3 senedir tüketicilerin (her mecrada) reklama duyarlılığı ve ilgisi anlamlı şekilde düşüyor. İşimizin olmazsa olmazı dediğimiz ve artık neredeyse klişeleşmiş temel reklam prensipleri şu anda her zamankinden daha önemli hale geldi. Dikkat çekici, dikte etmeden etkileşim yaratan ama aynı zamanda tüketici içgörüsü ile markaya anlam katan ve tabii ki iş hedeflerini aşacak şekilde etkili ve fayda odaklı olmak gibi zorlu bir vazife var her işte önümüzde. Buna hem zaman hem de bütçe kısıtlarını da ekleyince denklem daha da eğlenceli hale geliyor. Öldürmeyen güçlendirir prensibiyle, ezber ve vasatın azalıp, yeni bir akıl ve ses ile üretilmiş daha yaratıcı işleri göreceğimiz bir dönem olacağını düşünüyor ve umuyorum" açıklamasında bulundu.

8.06.2018Ekonomi
TBWA\İstanbul, 15’inci Kırmızı ödüllerine damga vurdu

TBWA\İstanbul, 15’inci Kırmızı ödüllerine damga vurdu

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde 2 Kıpkırmızı ve 12 Kırmızı ödülü kazanan TBWA\İstanbul Genel Müdürü Burcu Kayımtu ödül alan işlerin hikayelerini anlattı.

4.06.2018Ekonomi
Ödül Mischa Maisky’ye

Ödül Mischa Maisky’ye

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 46. İstanbul Müzik Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibini buldu.

4.06.2018Keyif
Keşke çocuğum  mimar olsa

Keşke çocuğum mimar olsa!

“Bir toplum, ihtiyar üyeleri, gölgesinde hiç yatamayacakları ağaçlar dikerse büyür.” Venedik Bienali 16’ncı Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin küratörleri mimariyi bu eski Yunan atasözüyle anlatmış. Dünyanın bütün mimarları ve bu meselelere kafa yoran birçok güzel insan, masal şehri Venedik’te birleşmiş. İşte izlenimlerim...

Tabakova’dan dansa çağrı

Tabakova’dan dansa çağrı

Üç yıllığına BBC Konser Orkestrası’nın sözleşmeli besteciliğini üstlenen Dobrinka Tabakova (38) “Eserlerim çağımın turnusol kâğıdıdır” diyor. Filibe doğumlu İngiliz besteci uluslararası ilişkilerin yine gerginlik dönemine girmesinden, toplumlar arasına nifak tohumları saçılmasından rahatsız. Bölünmek yerine bir araya gelmekten yana. 5 Haziran’da Ferhan-Ferzan Önder’in Amsterdam Sinfonietta eşliğinde 46. İstanbul Müzik Festivali’nde seslendireceği ‘Birlikte Hatırla Dans Etmeyi’ başlıklı konçertosunu, festivalin siparişi üzerine işte bu hayalle yazdı. Eserini anlatırken “Küçük bir ütopya yaratmak istedim” diyor.

31.05.2018Kitap Sanat
Venedikte vardiya başladı

Venedik'te 'vardiya' başladı

16 ülkeden 122 mimarlık öğrencisinin katılımıyla 16. Venedik Mimarlık Bienali’ndeki Türkiye Pavyonu’nu bir buluşma ve üretim mekânına dönüştürecek ‘Vardiya’ projesinin açılışı dün akşam yapıldı.

24.05.2018Kitap Sanat
‘Tiyatroyu müzikle aldattım’

‘Tiyatroyu müzikle aldattım’

‘Habibi’ (Sevgilim) adlı parçasıyla dikkat çeken yarı Mısırlı yarı Belçikalı 21 yaşındaki derin ses Tamino, romantik tınılarıyla bugün ve yarın Salon İKSV’de sahneye çıkacak. Tamino, “Müziğimin beni bir sürü harika yere götüreceğini bilmek muhteşem bir duygu” diyor.

24.05.2018Kitap Sanat
Festival başlıyor

Festival başlıyor

İSTANBUL Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, yarın akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın Güney Koreli genç piyanist Yekwon Sunwoo’ya eşlik edeceği konserle başlıyor.

21.05.2018Kitap Sanat
Yarının Kadın Yıldızları’nın bir hayali var

Yarının Kadın Yıldızları’nın bir hayali var

23 Mayıs-12 Haziran arasında klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerini ağırlayacak 46. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl son derece anlamlı bir proje başlattı: Yarının Kadın Yıldızları. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın (TSKB) desteğiyle hayata geçirilen projeye izleyiciler de 28 Mayıs’taki konser için bilet alarak destek olabilecek. Proje kapsamında jüri tarafından seçilen 14 üstün yetenekli kadın müzisyenin gelecek hayallerini dinledik.

17.05.2018Kitap Sanat
16. İstanbul Bienalinin küratörü Bourriaud

16. İstanbul Bienali'nin küratörü Bourriaud

16. İstanbul Bienali'nin küratörü Nicolas Bourriaud oldu. Bienal, farklı ülkelerden sanatçıların katılımıyla 14 Eylül-10 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek

9.05.2018Keyif
16. İstanbul Bienalinin küratörü Bourriaud

16. İstanbul Bienali'nin küratörü Bourriaud

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda 14 Eylül-10 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek 16. İstanbul Bienali’nin küratörlüğünü Fransız küratör, yazar ve akademisyen Nicolas Bourriaud üstlenecek.

9.05.2018Kitap Sanat
DHL Open Golf turnuvası başlıyor

DHL Open Golf turnuvası başlıyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenen DHL Open Golf turnuvası başlıyor. Hafta sonu boyunca iş ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerinin de yer aldığı turnuvada golfçüler 15 kategoride mücadele verecek ve turnuvaya yaklaşık 300 sporcu katılacak.

4.05.2018Diğer
Caz müziğini konuşacaklar

Caz müziğini konuşacaklar

DÜNYACA ünlü sanatçılar ve caz müziğin usta isimleri Antalya Akra Caz Festivali’nde sanatseverlerle buluşacak.

30.04.2018Kitap Sanat
King Crimson, Pink Floyd, Brian Eno ve David Bowie karışımı

King Crimson, Pink Floyd, Brian Eno ve David Bowie karışımı

Girls in Airports, bu akşam Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon IKSV’de sahne alıyor. Beş kişiden oluşan Danimarkalı grup, caz ve indi folk türlerini birleştirerek farklı bir ses yakalıyor, belki de ‘tarifi biraz zor bir ses’, All About Jazz dergisine göre: “Belki de King Crimson’ın pastoral boşlukları, erken dönem Pink Floyd enstrümanları, Brian Eno’nun yarattığı atmosfer ve David Bowie’nin Blackstar’ındaki Donny McCaslin’in karanlık tınılarının bir karışımı.” 2010 yılında, Martin Stender (saksofon), Lars Grave (saksofon, klarinet), Mathias Holm (klavye), Victor Dybbroe (perküsyon) ve Mads Forsby’nin (davul) birlikte kurtuğu Girls in Airports’u biraz daha yakından tanımak için Martin Stender’a birkaç soru sorduk...

30.04.2018Kitap Sanat
37. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

37. İstanbul Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu

İKSV tarafından düzenlenen 37. İstanbul Film Festivali’nin ödülleri, 17 Nisan Salı akşamı Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Festivalde ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 60 film yarıştı.

24.04.2018Kitap Sanat
En iyisi ‘Borç’

En iyisi ‘Borç’

37. İstanbul Film Festivali’nin ödülleri törenle sahiplerine verildi. Uluslararası Yarışma’da Altın Lale’yi Valeska Grisebach’in ‘Western’i, Ulusal Yarışma’da ise Vuslat Saraçoğlu’nun ‘Borç’ adlı filmi kazandı.

18.04.2018Kitap Sanat
Altın Lale Westernin

Altın Lale Western'in

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 37. İstanbul Film Festivali'nin ödülleri sahiplerini buldu.

18.04.2018Keyif
Sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı

Sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı

İyilik İçin Sanat Derneği kuruluşundan bu yana geçen 2 yıllık dönemde sanat ekonomisine 6 milyon liralık katkı sağladı.

17.04.2018Ekonomi
Bu sese kulak verin: Ufuk Beydemir

Bu sese kulak verin: Ufuk Beydemir

2008 tarihine kadar sadece müzik dinleyicisi olan Ufuk Beydemir bir kutlamada sahneye çıkıp tek bir şarkı söyledikten sonra dinleyicilerin reaksiyonu ve sahnenin büyüsüne kapılarak müzik yapmaya karar verdi. Daha 17 yaşındayken yaptığı Ay Tenli Kadın şarkısı sosyal medyada en çok paylaşılan şarkılardan biri oldu. Genç yaşında elde ettiği bu başarıların ardından Ufuk Beydemir’i 88. sayımızın Tanıyalım sayfasında konuk etmesek olmazdı.

16.04.2018Kampüs
Aslışah Alkoçlar’la tanışmadım bile Güzel mi

Aslışah Alkoçlar’la tanışmadım bile! Güzel mi?

‘Tarzan’ dizisiyle adını herkese duyurdu. En büyük çıkışı ‘Vikingler’ dizisinde Kral Ragnar Lodbrok rolüyle yaptı. Dünyanın en seksi erkeklerinden biri gösterilen Travis Fimmel geçen hafta İKSV’nin düzenlediği 37. İstanbul Film Festivali’nin konuğu olarak Türkiye’deydi. ‘Vikingler’ macerasından Türkiye izlenimlerine her şeyi konuştuk.

14.04.2018Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Göbeklitepe Unesco Dünya Mirası listesinde: Şanlıurfa’ya şan kattı Turizmini sıçratacak

MISIR Piramitleri’nden 7 bin yıl daha eski, 12 bin yıllık geçmişi olan Şanlıurfa’daki  Göbeklitepe bizi sevindirdi.

7.07.2018

Contemporary İstanbul kafayı yoruyor: Sanat piyasamız nasıl gelişir?

CONTEMPORARY İstanbul, bu yıl 20-23 Eylül tarihlerinde kapılarını Akbank’ın sponsorluğunda 13. Kez açıyor.

30.06.2018

Boğaz’ımda düğümlenen...

Boğaz’ın incisi Sortie tam kadro sezona hazır: İsteyene kebap, isteyene balık... Sonra da dans, dans, dans! Ben Beyoğlu çocuğuyum, normalde Kuruçeşme müşterisi değilim. Deniz havasını özlemişim, değişiklik olsun diye gittim ‘Boğaz eğlencesi’nin son kalan adresine. Bi üzüldüm, bi üzüldüm, bi hüzünlendim, sorma!

29.06.2018

Venedik Bienali’nde “vardiyamız”  var

TÜRKİYE, bu 26 Mayıs ile 25 Kasım tarihleri arasındaki Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne mimarlık öğrencilerine önemli bir fırsat sunan yaratıcı bir projeyle “Vardiya” ile katılıyor.

9.06.2018

Yeni şeyler

Mekan dünyasında yeni açılımlar, haberler, yazlıklar ve sezona giriş yapanlar...  Hepsi burada. Buyurun neler olup bittiğine...

8.06.2018

Dersler biter eğlence başlar!

2017-18 eğitim öğretim yılı dün itibariyle sona erdi. Artık çocuklar için dinlenme, gezme, eğlenme vakti. Onları hem geliştirecek hem de mutlu edecek faaliyetlerle buluşturmak için kolları sıvadık.

8.06.2018

Çeşme havadislerine buyurun

Yenisi, eskisi, stili, lezzetlisi, göbek havası ve dans kafasıyla işte bu yaz Çeşme-Alaçatı müdavimlerini bekleyenler...

2.06.2018

Şimdi İstanbul zamanı

BAŞLIK İstanbul gibi “zamansız”  bir şehir için pek uygun düşmese güzel şehrimiz tam bugünlerde, seçim öncesi toplumsal gerginliğe inat güzel şeyler vaat ediyor.

26.05.2018

‘Bienal’ler yaratıcılığı dünyaya tanıtıyor

Dünyada bienal denilince ilk akla gelen şehir Venedik.

26.05.2018

İnsanlık için bir kase çorba

Bazen bazı iyi şeyler zincirleme kendiliğinden birbirini buluyor. İki yıl önce Ayvalık’ta gerçekleşen “Slow Olive” etkinliği sırasında yemek yazarı ve Beyrut Slow Food’un kurucularından Barbara Abdeni Massaad ile tanışmıştık.

18.05.2018

Leyla Gencer anılacak

OPERA dünyasında ‘La Diva Turca’ olarak anılan Leyla Gencer’in aramızdan ayrılışının 10’uncu yıldönümünde, bugün Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde bir konser düzenliyor.

16.05.2018

Zarar etmeden nasıl geçer bu yaz?

Yurtdışında sıradan görülen “etkinlik çeşitliliği”ne ülkemizde de kavuşulmuş olmasına çok seviniyorum. Ama ne yazık ki aynı güne konan, bazen müzik türü bile aynı konserler, organizatörleri ve mekanları baltalamaktan öteye gidemiyor.

9.05.2018

Aile boyu gastro pub

İstanbul’da kiraların yüksekliği restoran sektörünün en büyük sorunlarından biri.

4.05.2018

‘Sevda Gibi’nin Hikayesi

İlk stüdyo albümü ‘Sevda Gibi’yi yayınlayan Ufuk Beydemir ile geçtiğimiz hafta Beşiktaş’ta buluştuk ve az sonra okuyacağınız nefis röportajı gerçekleştirdik.

17.04.2018