EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İkiz Bebek

İkiz Bebek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İkiz Bebek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.372 İkiz Bebek haberi bulunmuştur.

İkiz Bebek Haberleri

Kiralık anne skandalı

Kiralık anne skandalı

ABD'li bir çift, çocuk doğurması için anlaştıkları kiralık annenin ikizi olacağını öğrenince, karar değiştirdi. Bebeklerden birini kürtajla aldırmasını isteyen çifti kiralık anne dava etti.

11.08.2001Dünya
Depremde ölen iki kızının yerine ikiz kız doğurdu

Depremde ölen iki kızının yerine ikiz kız doğurdu

49 yaşındaki emekli astsubay Hayri Potoğlu ve 46 yaşındaki eşi Remziye Potoğlu, 17 Ağustos depreminde Gölcük Değirmendere'de kızları Duygu ve Derya ile 3 aylık torunu Buse ve damatlarını kaybetti. Çiftin önceki gün ikizleri oldu ve ikizlere depremde ölen Duygu ile Derya'nın adı verildi.

6.11.2001Gündem
Çift rahimli kadın ikiz annesi oldu

Çift rahimli kadın ikiz annesi oldu

Çift rahimli kadın, ameliyat olmayı reddedince iki rahim boşluğuna embriyo transferi yapıldı. 37 hafta sonra, dünyanın embriyo transferiyle oluşan ilk ikizleri dünyaya geldi.

Beyaz çiftin siyah ikizi oldu

Beyaz çiftin siyah ikizi oldu

İngiltere'de tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen bir çift, klinikte yapılan hata nedeniyle siyahi ikiz bebek sahibi oldu.Alman Rheinische Post gazetesinde yayınlanan habere göre, isimleri açıklanmayan İngiliz çift, bebek sahibi olmak için suni döllenme konusunda hizmet veren bir kliniğe başvurdu.

Beyaz çiftin siyah ikiz bebeği oldu

Beyaz çiftin siyah ikiz bebeği oldu

İngiltere'de tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi olma girişiminde bulunan bir çift, siyah, ikiz bebek kucaklarına verilince şok geçirdi.

8.07.2002Gündem
2005te perdeyi kapatıyor

2005'te perdeyi kapatıyor

İtalyan tenor Luciano Pavarotti, 2005 yılında sahneye veda edeceğini söyledi. İtalyan basınında çıkan haberlere göre Pavarotti, 2005'ten sonra sahneye çıkmayacağını, sadece savaştan zarar gören çocuklar için düzenlenen "Pavarotti and Friends" konserlerine devam edeceğini söyledi. Pavarotti "Bu amaçla Madonna ve Bruce Springsteen ile birlikte şarkı söylemek istiyorum" dedi.

11.10.2002Gündem
İkizleri karnında ölen anne zehirlenerek yaşamını yitirdi

İkizleri karnında ölen anne zehirlenerek yaşamını yitirdi

Denizli'nin Altındere Köyü'nde 15 yılda 8 kez hamile kalan Cennet Göven, ikiz bebeklerinin karnında ölmesi nedeniyle zehirlenerek yaşamını yitirdi. Bugüne dek tüm doğumlarını evde yapan, 4 aylık ikizlerin karnında öldüğünü bile fark etmeyen Cennet Göven, geride 5 öksüz çocuk ve gözü yaşlı eş bıraktı.

30.08.2003Gündem
ABDde de ileri yaş hamilelikleri artıyor

ABD'de de ileri yaş hamilelikleri artıyor

ABD'de 30'lu yaşların sonuyla 40'lı yaşların başında ilk çocuk sahibi olan kadınların sayısının giderek arttığı bildirildi.

18.12.2003Gündem
12 yıllık embriyondan ikiz bebek

12 yıllık embriyondan ikiz bebek

İsrail'de bir kadın, 12 yıl önce dondurulan embriyonlardan ikiz bebek dünyaya getirdi. 39 yaşındaki annenin biri kız, biri erkek olan bebekleri 9 ay önce doğurduğu belirtildi.

4.02.2004Gündem
Karaciğerinin üçte ikisini eşine verdi

Karaciğerinin üçte ikisini eşine verdi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 30 Mart sabahı sezaryenle ikiz bebek dünyaya getiren hemşire Hatice Günay, doğumun ardından ağır Hepatit B komasına girdi.

7.04.2004Kelebek
İkiz bebek annesi oldu

İkiz bebek annesi oldu

Oscar ödüllü Amerikalı oyuncu Geena Davis (47), ikisi de erkek olan ikiz bebek dünyaya getirdi. 6 Mayıs günü dünyaya gelen ve Kian William ve Kaiis Steven adları verilen ikizlerin anneleriyle Los Angeles’taki evlerinde oldukları kaydedildi.

18.05.2004Kelebek
Hem ikizleri hem kendisi kurtuldu

Hem ikizleri hem kendisi kurtuldu

Hepatit B nedeniyle karaciğerinin tahrip olduğu anlaşılan 26 yaşındaki hemşire Hatice Günay, bebeklerin sezaryenle alınmasından sonra komaya girdi. Günay, eşinden yapılan karaciğer nakliyle hayata döndü ve ikizlerini kucakladı.

18.05.2004Kelebek
Kirli hava ikiz bebek yaptırıyor

Kirli hava ikiz bebek yaptırıyor

Almanlar, çevre kirliliği oranı yüksek olan bölgelerde, diğer bölgelere göre ikiz doğumların iki kat fazla olduğunu saptadı.