EKSTRA
MENÜ

Ihlamurun Faydaları

Ihlamurun Faydaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ihlamurun Faydaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 19 Ihlamurun Faydaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ihlamurun Faydaları Haberleri

Ihlamur çayı neye iyi gelir Ihlamurun faydaları nelerdir İşte bilinmesi gerekenler

Ihlamur çayı neye iyi gelir? Ihlamurun faydaları nelerdir? İşte bilinmesi gerekenler

Boğazda meydana gelen rahatsızlıkları gidermenin yanında yorgunluk için de birebir olan ıhlamur, çok sayıda faydaya sahiptir. Vatandaşlar da ıhlamurun faydalarını internette araştırıyor. Peki, ıhlamur çayı neye iyi gelir? Ihlamurun faydaları nelerdir?

5.02.2021Sağlık
Ihlamur ne zaman çiçek açar ve ne zaman toplanır

Ihlamur ne zaman çiçek açar ve ne zaman toplanır?

Bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte ıhlamurlar ne zaman çiçek açacağı ile merak konusu olmaya başladı. Haziran ayı itibariyle tam anlamıyla çiçek açmaya başlayan ıhlamurlar, belirli periyodlarla toplanır. Soğuk algınlığı gibi pek çok hususta destekleyici besin olan ıhlamur, sağlık sorunlarının üstesinden gelmek için önerilen bitki çaylarındandır. Peki, ıhlamur ne zaman toplanır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

5.02.2021Gündem
Kan Sulandıran Bu Bitkileri Dikkatli Tüketin

Kan Sulandıran Bu Bitkileri Dikkatli Tüketin!

Vücut direncini artırmak için kullanılan bitkilere karşı uyaran Fitoterapi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Serhat Koran “Zencefil, zerdeçal, ıhlamur, kırmızıbiber, üzüm çekirdeği, papatya ve tarçının taze, baharat formları ya da bitki çayı formlarının hepsinde kan sulandırıcı etki vardır. Kan sulandırıcı maddelerin dikkatsizce ya da doktor kontrolü dışında kullanılması mide veya beyin kanaması gibi hayati önemi olan durumlara neden olabilir” dedi.

9.11.2020İyi Yaşam
Kış Aylarının Gözdesi: Ihlamur Nasıl Tüketilmeli

Kış Aylarının Gözdesi: Ihlamur Nasıl Tüketilmeli?

Kış aylarında koronavirüs ve gribal enfeksiyonlardan korunmak isteyenler soluğu aktarlarda aldı. Bu dönemin en çok tercih edilen bitki çaylarının başında ıhlamur geliyor. Ihlamurun bağışıklığı kuvvetlendirdiğini belirten Aile Hekimi ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, ıhlamuru tüketirken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Ihlamur fiyatlarında yükseliş Fiyatları altınla yarışıyor

Ihlamur fiyatlarında yükseliş! Fiyatları altınla yarışıyor

Vatandaşlar, kilosu 220 liraya ulaşan ıhlamuru yüksek fiyatı sebebiyle artık gramla satın alıyor.

26.10.2020Ekonomi
Ihlamurun faydaları nelerdir Ihlamur çayı neye iyi gelir

Ihlamurun faydaları nelerdir? Ihlamur çayı neye iyi gelir?

Mevsim geçişlerinde yaşanan hastalıklar denildiğinde akla ilk olarak ıhlamur gelir. Çayıyla, soğuk algınlığını gidermeye yardımcı olan ıhlamur, bilinmeyen pek faydasıyla da dikkat çekiyor. İşte ıhlamurun vücut için faydaları…

3.03.2020Sağlık
Bağışıklığı Güçlendiren 6 Doğal Bitki Çayı

Bağışıklığı Güçlendiren 6 Doğal Bitki Çayı

Sonbaharla birlikte başta soğuk algınlığı ve grip olmak üzere birçok hastalık kolayca kapımızı çalabiliyor. Her dönem kendini yenileyen bakteri ve virüsler hastalıkları daha uzun ve ağır geçirmemize neden oluyor.

31.10.2019İyi Yaşam
Ihlamur nasıl yapılır Ihlamur çayı nasıl demlenir

Ihlamur nasıl yapılır? Ihlamur çayı nasıl demlenir?

Kış aylarında kol gezen hastalıklara karşı mücadelede herkesin bir numaralı çayı bitki çayları. Aktarlarda ve marketlerde satılan çeşit çeşit çaylar arasında en tanıdık ve en yaygın olanı da muhtemelen ıhlamur. Poşet halinde de satılan ıhlamur çayı, yaprakları ve çiçekleriyle demlendiğinde çok daha sağlıklı oluyor. Peki ıhlamur nasıl yapılır? İşte ıhlamur çayı demlemenin en pratik, lezzetli ve sağlıklı yöntemi…

Ihlamur ne zaman toplanır Ihlamur kurutma yöntemi

Ihlamur ne zaman toplanır? Ihlamur kurutma yöntemi

Soğuk algınlığından, saç sağlığına kadar birçok faydası olan ıhlamur, özellikle kış aylarında en çok tüketilen bitkiler arasında yer alıyor. Kış aylarının vazgeçilmez bitkisi olarak bilinen ıhlamurun ağaçtan ne zaman toplandığını merak eden vatandaşlar konu hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Öte yandan ıhlamurun nasıl kurutulacağı da merak ediliyor. Peki, ıhlamur ne zaman toplanır? Ihlamur nasıl kurutulur?

5.06.2018Keyif
Fiyatı çeyrek altını geçti

Fiyatı çeyrek altını geçti

Önemli şifa kaynaklarından biri olan ıhlamurun kilogram fiyatı çeyrek altını geçti.

19.10.2017Ekonomi
Ihlamur soğuk algınlığı belirtilerini azaltıyor

Ihlamur soğuk algınlığı belirtilerini azaltıyor

Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, havaların soğumasıyla tüketicilerin en çok başvurduğu çaylardan biri olan ıhlamur hakkında merak edilen ayrıntıları anlattı.

1.12.2016Ebeveyn
Ihlamurda Yok Yok

Ihlamurda Yok Yok!

Ihlamur tam bir sağlık deposu!

7.04.2011Sağlık
Ihlamur Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ihlamur Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ihlamur Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ihlamur Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

İnsanlar hem görsel olarak çekici hem sağlık açısından faydalı ağaçlara tarih boyunca büyük önem vermiştir. Bu ağaçların estetik güzellikleri insanları huzurlu kılarken sağlık yönünden faydaları da onlara yardımcı olmuştur. Ihlamur ağacı da bunlardan biridir. Bu çerçevede işte size bu ağaç hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi

Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi?

Kış aylarının en sevilen bitki çaylarından biri şüphesiz ıhlamur çayı. Hamileler ıhlamur çayı içebilir mi diye düşünen anne adaylarının sayısı ise azımsanmayacak kadar çok. Zira hamilelikte pek çok bitki çayının tüketimi zararlı olabiliyor. Şifalı bitki çaylarından olan ıhlamur çayını hamilelikte tüketebilir miyiz?

Ihlamur fiyatı altını geride bıraktı

Ihlamur fiyatı altını geride bıraktı

Soğuk algınlığı ve vücut direncini arttırmasıyla bilinen ıhlamurun fiyatları yükselişe geçti. Geçen yıl kilosu 100 lira olan çiçek ıhlamurun fiyatı, Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde 150 TL’ye satılırken, büyükşehirlerde 200 liraya ulaştı. Ihlamur, 128 lira olan gram altının fiyatını geride bıraktı.

28.12.2016Ekonomi
Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberi

Son zamanlarda ilaçların yan etkilerinin ciddiyet kazanması üzerine "doğaya dönüş" hızlandı. Dünyadaki 93 bin dolayındaki bitki türünden, 20 bini hastalıklara çare olarak kullanılıyor. Herbalist Tarkan Güveloğlu şifalı bitkilerin doğru kullanım rehberini açıklıyor.

Yazar Sonuçları

Tarçın ile içilen salep uzun süre tokluk sağlıyor

Tarçın ile içilen salep uzun süre tokluk sağlıyor!

Kışın soğukta en çok arzulanan şey sıcak bir içecektir. Peki, kış aylarında hangi içecekleri tüketilmeli, hangileri daha faydalı? Diyetisyen Seçil Kenar, kışın rahatlıkla tüketebileceğiniz içecekler ve faydaları hakkında bilgiler verdi.

1.11.2016
En favori kış içecekleri

En favori kış içecekleri

İşte, size en favori 7 kış içeceği!

10.01.2014