EKSTRA
MENÜ

İğne

İğne haberleri sayfasında güncel ve son dakika İğne hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.425 İğne haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İğne Haberleri

Hyperion Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hyperion Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hyperion Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hyperion Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yakın bir zamanda keşfedilmiş olan dünyanın en uzun ağacı olma özelliğine sahip olan Hyperion ağacının sıra dışı bir hikayesi vardır. Kaliforniya'da bir milli parkta yer alan ağacın tam olarak bulunduğu yer sadece bilim insanları tarafından biliniyor ve kamuoyuyla bu bilgi paylaşılmıyor. Hyperion ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.03.2021Bitki Bakımı
Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Göknar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Göknar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çam ağaçlarıyla aynı aileden olan göknar ağacı, her mevsim yeşil kalan iğne yapraklara sahiptir. Ülkemizin birçok bölgesinde kendiliğinden yetiştiği gibi park ve bahçelerin yeşillendirilmesi için peyzaj çalışmalarında da kullanılır. Göknar ağaçlarının özellikleri, yetiştiği alanlar, faydaları ve zararları, kullanıldığı alanlar, yetiştirilmesi için uyulacak incelikler gibi detayları derledik.

26.03.2021Bitki Bakımı
“Göz içi enjeksiyonlar giderek tercih edilen bir tedavi oldu”

“Göz içi enjeksiyonlar giderek tercih edilen bir tedavi oldu”

Retinaya direkt ulaşması amacıyla göz içine yapılan enjeksiyonların giderek tercih edilen bir tedavi olduğunu kaydeden Op. Dr. Nigar Hüse, “Bu yöntemle farklı ilaçlar göz içine uygulanmaktadır. Göz içine ilacın verilmesinin birkaç önemli avantajı vardır. İlacın ulaşması hedeflenen doku durumunda olan retina ile vitreus birbirleriyle anatomik komşuluktadırlar” diye konuştu.

26.03.2021Sağlık
Karaçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karaçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karaçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karaçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Her ağacın farklı bir güzelliği bulunur ama çam ağaçlarının yeri diğerlerinden farklıdır. Türkiye’nin pek çok yerinde çam ağacı bulunmaktadır. Çam ağaçları ticari anlamda da gelir getiren ağaçlardır. Çam ağacının evin balkonunda bile yetişmesi mümkün olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Doğanın temelini oluşturan ağaçlar arasında birbirinden farklı çeşitler bulunuyor. Her biri farklı özellikte olan bu ağaçların kimi ise meyve ağacı olarak ön plana çıkıyor. Türkiye'de bulunan katran ağacı da çok merak ediliyor. Katran ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunuyor. Çeşitlerine ve yapılarına göre bu ağaçların bakım şekilleri de değişiyor. Türkiye genelinde en çok yetişen ağaçlardan bir tanesi de kızılçam ağacı olarak bilinmektedir. Kızılçam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Henüz 5 aylık bebek çengelli iğne yuttu Yemek borusuna takıldı

Henüz 5 aylık bebek çengelli iğne yuttu! Yemek borusuna takıldı

Elazığ Fırat Üniversitesi'nde, 5 aylık Efraim Solmaz'ın yuttuğu kıyafetindeki çengelli iğne, yapılan endoskopi işlemiyle yemek borusundan çıkarıldı. Prof. Dr. Yaşar Doğan, bebeğin yemek borusuna takılan çengelli iğneyi 15 dakikada çıkardıklarını belirterek, "Ailelerden ricamız, çocukların üzerine tehlike arz edebilecek herhangi bir cisim takmamaları ve etrafında bulundurmamaları" dedi.

25.03.2021Gündem
Beyaz Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Beyaz Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Beyaz Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Beyaz Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde farklı türlerde ağaçlar bulunuyor. Her ülkedeki iklim koşulları ve toprak yapılarına göre çeşitli ağaçlar yetişiyor. Özellikle Türkiye genelinde en çok yetişen ağaçlardan birisi de beyaz çam ağacıdır. Beyaz çam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut ağacı dünyada en çok yetiştirilen ağaçlardan bir tanesidir. Mamut ağacı özellikleri ve bakımı ile dikkat çekmektedir. Mamut ağacı yetiştirmek isteyenler özellikle internet ya da sosyal medya üzerinden bu ağaç hakkında araştırma yapmaktadırlar. Mamut ağacının Latince ismi de en çok araştırılanlar arasındadır. Peki mamut ağacı nedir? Mamut ağacı nerede yetişmektedir? Mamut ağacı nasıl yetişir? Mamut ağacı yapraklarını döküyor mu? Mamut ağacının hastalıkları nelerdir? İşte mamut ağacı ile ilgili tüm bilgiler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mavi Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mavi Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mavi Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mavi Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mavi ladin ağacı doğada ender görülen ladin ağacı türlerinden bir tanesidir. Bu ağaç peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Park, bahçe gibi alanlarda mavi ladin dikimi ve yetiştirilmesi söz konusu olmaktadır. Dikim sırasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mazı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mazı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mazı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mazı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mazı ağacı dünyada ki en sevilen ağaç türlerinden bir tanesidir. Özellikle bahçe süslemelerinde sıklıkla mazı ağacından faydalanılmaktadır. Bundan dolayı mazı ağacının faydaları bir hayli fazladır. Mazı ağacı yetiştirmek isteyen kişiler mazı ağacının nasıl yetiştirileceğine dair araştırmalar yapmaktadır. Peki, mazı ağacı nedir? Mazı ağacı nasıl yetiştirilmelidir? Mazı ağacının özellikleri nelerdir? Mazı ağacının bakımı nasıl olmalıdır? İşte mazı ağacı ile ilgili bilinmesi gereken her şey.

25.03.2021Bitki Bakımı
Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye iklim bakımından zengin bir ülkedir. Birçok iklimi aynı anda yaşayabildiğinden dolayı birçok ağaç türü de ülkemizde yetişmektedir. Bu ağaçlardan bir tanesi de sarıçam ağacıdır. Sarıçam ağacı görüntüsü ile yetiştiriciliği fazladır. Özellikle bahçesinde sarıçam ağacı yetiştirmek isteyen kişiler sarıçam ağacı nedir ve nasıl yetiştirilir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Peki sarıçam ağacı nedir? Sarıçam ağacı nasıl yetişir? Sarıçam ağacının özellikleri nelerdir? Sarıçam ağacı hastalıkları ve bu ağacın faydaları nelerdir? İşte sarıçam ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Çam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Her bitki de olduğu gibi ağaçlarda cinsine göre farklı kategorilere ayrılır. Meyve veren, vermeyen orman ağaçları olarak düşünülebilir. Çam ağacı da orman ağacı türlerinden bir tanesidir. Kendi içinde de çeşitleri vardır. Bu ağaç hakkında tüm merak ettiklerinizi derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ardıç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ardıç Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ardıç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ardıç Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ardıç ağacı hem son derece faydalı hem de ilginç özelliklere sahip olan bir ağaçtır. Servigiller familyasından gelen bu ağaç, üremek için başka bir türün desteğine ihtiyaç duyar. Ardıç ağacı iğne yapraklı bir ağaç türüdür ve sağlık içinde son derece faydalıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ormanda güzel bir gün...

Ormanda güzel bir gün...

Türkiye dünya ölçeğinde birbirinden değerli ve güzel ormanlara sahip. Oksijen deposu ormanlarımızı bugün başlayan ve 26 Mart’a kadar devam edecek olan Orman Haftası bir diğer adıyla Ağaç Bayramı nedeniyle jürimize sorduk. Gezmeli, görmeli, kalmalı, fotoğraflamalı dedikleri yemyeşil doğa harikası 10 adresi sıraladık.

21.03.2021Seyahat
TIR’ın dorselerinde böyle yakalandılar

TIR’ın dorselerinde böyle yakalandılar!

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Fransa'ya giden 2 TIR’ın dorselerinde, 1’i kadın 8 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, Tekirdağ İl Göç İdaresi'ne teslim edilirken, TIR sürücüleri gözaltına alındı.

20.03.2021Haber
Polis ihbar üzerine harekete geçti Tekirdağda TIR dorselerinden çıktılar

Polis ihbar üzerine harekete geçti! Tekirdağ'da TIR dorselerinden çıktılar

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Fransa'ya giden 2 TIR’ın dorselerinde, 1’i kadın 8 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler, Tekirdağ İl Göç İdaresi'ne teslim edilirken, TIR sürücüleri gözaltına alındı.

20.03.2021Gündem
Covid 19un nadir semptomlarından biri: Priapizm

Covid 19'un nadir semptomlarından biri: Priapizm

Koronavirüse bağlı oluşan bilinen semptomların dışında bazı hastalarda priapizm’ adı verilen birkaç vaka yaşandı. Herhangi bir cinsel uyarı yokken penisteki ereksiyonun 4 saatten daha uzun sürmesine 'priapizm' deniyor. Peki nasıl oluyor da koronavirüs böyle bir probleme neden oluyor?

20.03.2021Gündem
Bitcoin nedir Bitcoin ile ilgili bilgiler

Bitcoin nedir? Bitcoin ile ilgili bilgiler

Son günlerde oldukça popüler olan bitcoin, bir sanal para birimi. Ancak gördüğü ilgi öylesine büyük oldu ki herkes bitcoin'in bu kadar kısa sürede nasıl değer kazandığını anlamaya çalışıyor. İşte bitcoin hakkında bilmeniz gereken her şey...

19.03.2021Teknoloji
Antalyada zehirli balığın anlık teması, balıkçıyı hastanelik etti

Antalya'da zehirli balığın anlık teması, balıkçıyı hastanelik etti

Antalya'da Akdeniz'deki en tehlikeli türler arasında yer alan zehirli trakonya balığı amatör balıkçı Ali Bilgiç'in oltasına takıldı. Balıkçı Bilgiç, balığın sırtındaki zehirli iğnenin eline teması sonrası kolunda uyuşma başlayınca arkadaşlarından yandım istedi. Bilgiç, tedavi sonrasında dahi kolundaki his kaybının devam ettiğini söylerken "Yanma hissi koluma, göğsüme, boynuma ve sırtıma yayıldı" dedi.

19.03.2021Haber
Türkiye’nin en kırmızı ili: Samsun’da neler oluyor

Türkiye’nin en kırmızı ili: Samsun’da neler oluyor?

"Haftalardır Samsun’da vaka sayıları bir türlü düşmek bilmiyor. Normalleşmeye en uzak şehrin vatandaşları şehrin haritadaki rengine aldırmadan hayatlarını çoktan normalleştirmiş gibi görünüyor..." Samsun'da yaşayan hurriyet.com.tr koordinatörlerinden Sedef Batı kendi izlenimlerini kaleme aldı

19.03.2021Gündem
Antalyada zehirli trakonya balığı paniği Anlık teması hastanelik etti

Antalya'da zehirli trakonya balığı paniği! Anlık teması hastanelik etti

Antalya'da Akdeniz'deki en tehlikeli türler arasında yer alan zehirli trakonya balığı amatör balıkçı Ali Bilgiç'in oltasına takıldı. Balıkçı Bilgiç, balığın sırtındaki zehirli iğnenin eline teması sonrası kolunda uyuşma başlayınca arkadaşlarından yardım istedi. Bilgiç, tedavi sonrasında dahi kolundaki his kaybının devam ettiğini söylerken "Yanma hissi koluma, göğsüme, boynuma ve sırtıma yayıldı" dedi.

19.03.2021Gündem
Düşük riskli Vanda tedirgin eden artış

Düşük riskli Van'da tedirgin eden artış!

Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı vaka oranı haritalarına göre 'düşük riskli' olarak mavi kategoride yer alan Van'da, vaka sayıları her geçen gün artıyor. Bu durum halkı tedirgin ederken, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, il dışından gelenler ile kurulan gizli taziyelerin vaka sayılarını artırdığını belirterek, halkı daha duyarlı olmaları konusunda uyardı.

18.03.2021Gündem
O doktora tahliye Kalça dolgusu yapılırken oradaydı

O doktora tahliye! Kalça dolgusu yapılırken oradaydı

Kalça dolgusu yaptırdıktan bir gün sonra fenalaşarak hayatını kaybeden Kübra Boyraz’ın davasında tutuklu yargılanan pratisyen hekim Öner Özsoyeri tahliye edildi.

17.03.2021Gündem
Olduğu iğne yüzünden engelli kalan İsmail İnam’ın adalet arayışına... Kaymakamlık engeli

Olduğu iğne yüzünden engelli kalan İsmail İnam’ın adalet arayışına... Kaymakamlık engeli!

Bel ağrısı şikâyetiyle gittiği hastanede doktorun yaptığı iğne sonrası yüzde 44 engelli kalan İsmail İnam, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. Ancak Gökçebey Kaymakamlığı, savcılığın yetkililer hakkındaki soruşturma talebini reddetti.

16.03.2021Gündem
Botoks yaptırdıktan sonra hayatını kaybetmişti Mahkemeden flaş karar

Botoks yaptırdıktan sonra hayatını kaybetmişti! Mahkemeden flaş karar

Beylikdüzü'nde bir rezidansta bulunan güzellik merkezinde kalçasına botoks yaptırdıktan sonra Kübra Boyraz Solmazgül (38)'ün ölümüne ilişkin açılan davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada ölen Kübra Solmazgül'ün annesi Aysel Solmazgül, iki kız kardeşi ve bahsi geçen güzellik merkezi müşterilerinden Nalan Küçükakyüz tanık olarak dinlendi. Mahkeme heyeti sanık Öner Özsoyer'in yurt dışına çıkış yasağı şeklinde tahliyesine karar verirken, Erdal Doğruya'nın tutukluluk halinin devamına hükmetti ve eksikliklerin giderilmesi için mahkemeyi erteledi.

15.03.2021Gündem
Delirten Hastalık Türkiyede her yıl 4 bin kişiyi etkiliyor

"Delirten Hastalık" Türkiye'de her yıl 4 bin kişiyi etkiliyor

Kafa ve yüz bölgesine uyarı götüren sinirin etkilenmesi sonucu ortaya çıkarak, etkilediği kişinin yüzünde dayanılmaz ağrılar yapan Trigeminal Nevralji ya da toplumda bilinen adıyla 'Delirten Hastalık', Türkiye'de her yıl 4 bin kişiyi etkiliyor. Kadınlarda daha sık görülen bu hastalık, çoğunlukla diş ağrısıyla karıştırılıyor. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özhan Merzuk Uçkun, şimşek çakar tarzdaki ağrılar nedeniyle birçok hastanın dişini çektirdiğini söyleyen, hastalığın birden fazla tedavi yönteminin olduğunu ifade etti.

9.03.2021Sağlık
Milyonlarca insan bir doza bile muhtaç ama... Almanyada O aşıyı olmam şoku

Milyonlarca insan bir doza bile muhtaç ama... Almanya'da 'O aşıyı olmam' şoku!

Koronavirüs aşıları dünyadaki ekonomik ve sosyal adaletsizlikleri net bir biçimde ortaya koymaya devam ediyor. 120’den fazla ülkede milyonlarca insan bir doz aşıya bile muhtaç haldeyken, Almanya’da beğenilmeyen aşılar depolarda yığılmış halde bekliyor.

8.03.2021Dünya
‘Erkeklerin yazdığı tarih kadınların yerini yok edemesin diye...’

‘Erkeklerin yazdığı tarih kadınların yerini yok edemesin diye...’

Farklı alanlarda çoğu akademisyen bir grup kadın hemcinslerinin hayat hikâyelerini kayıt altına aldı. bizimhikayemiz.org çevrimiçi bir sözlü tarih projesi... Kurucularından Burçe Çelik ve Tül Akbal’la konuştuk. Çelik “Hafıza ve deneyime dair bilgi ve bellek kadınların mücadelesi için çok önemli” diyor.

Yasaksız ilk cumartesinin kıymetini bilemedik

Dün ‘kırmızı iller’ dışındaki şehirlerde aylar sonra yasaksız geçen ilk cumartesiydi. Bakan Koca, sabahın ilk saatlerinde tweet atarak, “Devamı, kıymetini bilmemize bağlı” diye uyardı. Ancak dinleyen olmadı. Yurt genelinde sokaklar, caddeler ve sahiller ana baba günü gibiydi. İstiklal’de iğne atsan düşmedi, İstanbul trafiği kilitti.

7.03.2021Gündem
“Kronik hastalıklara sahip kadınların, gebe kalmasında sakınca yok”

“Kronik hastalıklara sahip kadınların, gebe kalmasında sakınca yok”

Kronik hastalıklara sahip anne adaylarının yakın takip ve tedavileri düzenlendikten sonra gebe kalmalarında sakınca olmadığını söyleyen Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Arık, gebelikte takip sıklığının diğer gebelere göre daha fazla ve daha özellik göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

5.03.2021Sağlık
Kulak zarı delinmesi (patlaması) nasıl anlaşılır

Kulak zarı delinmesi (patlaması) nasıl anlaşılır?

Orta kulak enfeksiyonları, barotravma denilen basınç değişiklikleri, kulağa sokulan yabancı cisimler, kulak zarının delinmesine (patlaması) yol açabilir. Sıklıkla küçük yaşlarda geçirilen orta kulak iltihabı sonrasında ya da kulağa gelen darbeyle oluşan kulak zarı delinmeleri işitmede azalma ve kulaktan kötü kokulu iltihaplı akıntıya neden olur. Peki, kulak zarı delinmesi (patlaması) nasıl anlaşılır?

5.03.2021Sağlık
Özge, yeni proteziyle yürümek için kısıtlamada çatıda çalışıyor

Özge, yeni proteziyle yürümek için kısıtlamada çatıda çalışıyor

Antalya'da 13 günlükken bacağı kesilen ve babasının kendi imkanlarıyla yaptığı düzenekle yürümeyi öğrenmeye çalışan Özge Yıldırım'ın (7), eskidiği için bacağını sıkan protezi yenilendi. Yeni protezine alışmaya çalışan Özge, pandemi nedeniyle sokağa çıkamadığı zamanlarda çalışmalarını evinin çatısında sürdürüyor.

5.03.2021Gündem
Tirmit Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Tirmit Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Tirmit Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Tirmit Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Tirmit mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Tirmit mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri nelerdir? Tirmit mantarının yenmesinde zarar var mıdır? Tirmit mantarı nasıl pişirilir, nasıl tüketilir? İşte, tüm detaylar.

Ümit Karandan koronavirüs itirafı Eşimi hatırlamadım...

Ümit Karan'dan koronavirüs itirafı! "Eşimi hatırlamadım..."

Spor Toto 1’inci Lig ekiplerinden Menemenspor’un teknik direktörü Ümit Karan, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

2.03.2021Futbol
Sığır Dili Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Sığır Dili Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Sığır Dili Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Sığır Dili Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Türkiye'nin pek çok farklı bölgesinde yetişen mantar türleri arasında sığır dili mantarı geliyor. Beyaz rengi olması ile beraber olgunlaşma döneminde ortası çukur bir etki oluşturur. Peki sığır dili mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Sığır dili mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda merak edilenler.

Bu dert dermansız değil, yalnız da değilsiniz

Bu dert dermansız değil, yalnız da değilsiniz!

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada 650 milyon, Türkiye’deyse 20 milyondan fazla obeziteli var. 4 Mart Dünya Obezite Günü vesilesiyle uzmanların ‘çağın pandemisi’ dedikleri obeziteyi mercek altına aldık; bu dertten mustarip olanlarla konuştuk. Haberler sevindirici: Bu derdin dermanı var ancak ameliyatlı ya da ameliyatsız, psikolojik destek almak şart.

28.02.2021Hürriyet Pazar
Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir

Yüzdeki yaşlanma belirtilerine karşı tedavi yöntemleri nelerdir?

Yaşlanma, yerçekimi, güneş ışınları gibi çeşitli nedenlerle yüzde derin kırışıklıklar oluşabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yüzdeki yaşlanma belirtilerine uygulanan tedavi yöntemlerini anlattı.

26.02.2021Kişisel Bakım
Koruyucu Ünsüz (Bağlayıcı Ünsüz) Nedir Koruma Ünsüzü Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Koruyucu Ünsüz (Bağlayıcı Ünsüz) Nedir? Koruma Ünsüzü Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Türkçede dil bilgisi konuları ve kuralları oldukça önemlidir. Kendi dilimizi en iyi şekilde okumak, yazmak ve en iyi şekilde konuşmak için bu kulları bilmek gerekmektedir. Koruyucu Ünsüz konusu da dil bilgisi kurallarından biridir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.02.2021Araştırma
Geyik Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Geyik Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Geyik Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Geyik Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Tirmit mantarı olarak da bilinen geyik mantarı, son dönemlerin en çok ilgi çeken mantar türleri içerisinde gelir. Özellikle doğada farklı renkleri ile beraber hemen dikkat çeken mantar çeşitleri arasında yer almaktadır. Peki Geyik mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Geyik mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda merak edilenler.

25.02.2021Bitki Bakımı
Gelincik Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Gelincik Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Gelincik Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Gelincik Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Gelincik mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Gelincik mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri nelerdir? Gelincik mantarı yenir mi? Gelincik mantarının zararları var mıdır? Sizin için gelincik mantarı hakkında detaylı bilgileri derledik.

25.02.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Adet sancısı nasıl geçer?

Kadınlarda adet döneminde olan sancı, bazen kişiyi işten güçten alıkoyacak kadar fazla olur. Günlük hayatını, sosyal ve iş hayatını etkiler. Tıp dilinde bu sancının adı dismenore olarak geçer. Bazı kadınlarda adet sancısı adet günü yaklaştığında başlar, adet bitene kadar, hatta bittikten sonra bile birkaç gün devam eder. Bazı kadınlarda ağrı o kadar şiddetli olur ki, acile gitmek ve serum taktırmak bile gerekebilir.

18.03.2021

Toros sediri umut oldu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği, dünyanın karşı karşıya olduğu ciddi bir sorun. Isınmayı yavaşlatacak çözümler aranıyor. Ama devam eden ısınmanın uzun vadede yıkıcı etkisine karşı çareler de düşünülüyor. Bunlardan biri de orman ekosistemi.

17.03.2021

Botoks ve uygulanma alanları

Dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan biri botoks. Estetik operasyonlarda yaygın bir şekilde kullanılan ve etkili sonuçlar verdiği belirtilen botoks, kaslara giden sinirsel iletimi belirli bir süre bloke eden, tedavi ya da estetik düzenlemeler için kullanılan bakteri kaynaklı bir toksin uygulaması olarak tanımlanıyor.

13.03.2021

Müşküle’nin gayreti Bursa’ya örnek olmalı

İznik’in Müşküle Köyü’nü yürekten alkışlıyorum.Bu şirin ve güzel köy örnek proje ve girişimlerle hem Bursa’yı, hem İznik’i hem de kendi köylerini ne güzel tanıtıyor:

7.03.2021

Kullandığımız ilaçlar göz sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Günlük hayatta hastalıklar ve stres nedeniyle pek çok ilaç kullanabiliyoruz. Oysa bu ilaçların göz sağlığımıza zararlı etkileri de var …

2.03.2021

Keçe sanatıyla yeni bir yolculuğa çıktı

Tempolu iş hayatına anne olunca ara verir. Bir yandan oğlunu büyütür, diğer tarafta da boş zamanlarını değerlendirmenin yolunu arar. Ve, sosyal medya platformunda gezerken, karşısına keçe sanatı çıkar. Özlem Akman, el yeteneğini de kullanarak keçeden bebekler yapmaya başlar. Akman’ın hobisi, hayvan büstlerinden heykellere kadar çeşitli ürünlerle devam eder. Özlem Akman, aile işinin yanında kendi hikayesini de yazma kararı alır. Ve, BorArt.Co by Özlem Akman ismiyle markalaşır. Akman’ın gündeminde ise e-ticaret sitesiyle aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlara kapılarını açmak var.

28.02.2021