EKSTRA
MENÜ

İftarda Ne Yemeli

İftarda Ne Yemeli haberleri sayfasında güncel ve son dakika İftarda Ne Yemeli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 28 İftarda Ne Yemeli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İftarda Ne Yemeli Haberleri

Ramazanda Ne Yiyip Ne İçmeliyiz Uzmanından Önemli Açıklamalar…

Ramazanda Ne Yiyip Ne İçmeliyiz? Uzmanından Önemli Açıklamalar…

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde oruç tutarken yediğimiz içtiğimiz şeyler daha da önem taşıyor. Bağışıklık sisteminin zayıflamaması için iftarda ve sahurda tüketilen besinler konusunda oldukça hassas olmak gerekiyor. Dr. Öğretim Üyesi Gökçen Garipoğlu, ramazanda ne yiyip ne içmeliyiz anlattı.

Oruç, Organların Çalışma Kapasitesini Artırıyor

'Oruç, Organların Çalışma Kapasitesini Artırıyor'

Beslenme ve Diyet Uzmanı Yıldız Melek Aksoylu, orucun sağlığa iyi gelen yönlerine, sahur ve iftar vaktinde tüketilecek besinlerin önemine dikkat çekti, “Hiç durmadan çalışan metabolizma için en mükemmel tatil oruçtur. Oruç, organların çalışma kapasitesini arttırır” dedi.

İftar saatleri Diyanet bilgisi İftara ne kadar kaldı

İftar saatleri Diyanet bilgisi! İftara ne kadar kaldı?

İftara ne kadar kaldı sorusunu yönelten vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yayımlanan 2017 imsakiye bilgisine erişmek istiyor. İftar saatleri sorgusuyla iftara ne kadar kaldı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, kentlerindeki iftar saatlerinin Ramazan'ın ikinci gününde kaç dakika sonra okunacağını sorguladı. İşte, milyonlarca kişinin merak ettiği iftar saatleri ve Ramazan 2017 imsakiyesi.

28.05.2017Gündem
Ramazan için örnek iftar menüsü

Ramazan için örnek iftar menüsü

Kimi zaman iftar yemeğini fazla kaçırıp sahurda bir şey yiyemediğiniz oluyor mu? İftar yemeklerinin hafif olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, kişilerin sağlıklı iftar menüleri tercih etmelerini öneriyor. İşte, sağlıklı ve bir o kadar da lezzetli örnek iftar menüsü...

25.05.2017Sağlık
Ramazanda nasıl beslenmeliyiz

Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz?

Medikal Estetik Hekim Dr. Alp Mamak, Ramazan’da sağlıklı beslenmenin ve zinde kalmanın ipuçlarını veriyor…

Ramazanda dengeli beslenin

Ramazanda dengeli beslenin

İftar yemeğinin yavaş yenmesi gerekiyor.

Ramazan Pidesi Kaç Kalori

Ramazan Pidesi Kaç Kalori?

Sofralarımızın vazgeçilmez lezzeti ramazan pidesi kaç kalori? Peki ramazan pidesi kilo aldırır mı? İşte tüm cevaplar...

Canan Karatay’dan ramazana özel öneriler

Canan Karatay’dan ramazana özel öneriler

Karatay: “Salatalara eklenen taze turp susuzluğunuzu alır.”

15.06.2015Sağlık
Sağlıklı bir Ramazan ayı için...

Sağlıklı bir Ramazan ayı için...

Ramazan ayını gelmek üzere, sorunsuz bir şekilde oruç tutmak için bu önerilere kulak verin...

Taylan Kümeliden Ramazan önerileri

Taylan Kümeli'den Ramazan önerileri

Diyetisyen Taylan Kümeli bu sene Ramazan'da aç kalma süresinin 14 saate vardığını hatırlatarak uyardı: Günler uzun olduğu için sahuru kahvaltı gibi düşünüp, iftarı da iki partiye ayırmalı.

Uyuklamamak için sahurda patates yiyin

Uyuklamamak için sahurda patates yiyin

Oruç tutanların uykuya meyilleri artıyor. Dr. Semih Gökarat'a göre; bu sorunu engellemek için sahurda patates ya da haşlanmış yumurta gibi kan şekerini düzenleyen gıdalar yenmeli.

Tok tutan Ramazan mönüsü

Tok tutan Ramazan mönüsü

Tok tutabilecek besinlerden bir diğer grup proteinli gıdalardır. Bunlar sindirim sisteminden daha yavaş geçtikleri için tokluk hissi uzun sürer.

Sahurda yulaf ve yumurta

Sahurda yulaf ve yumurta

Oruç tutarken çok zorlanmanıza gerek yok, akşama kadar açlığınızın dayanılmaz hale gelmemesi için, sahurda doğru yiyecekleri yemelisiniz.

Bayramda keyfiniz kaçmasın

Bayramda keyfiniz kaçmasın

Sağlıklı olanların bir ay boyunca tuttuğu oruç, vücut direncini artırıyor, mide-bağırsak sistemini ve pankreası dinlendiriyor, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Ramazanla gelen bu rahatlamanın sürmesi için özellikle bayramın ilk günü dikkatli olmakta yarar var.

14.11.2004Kelebek
Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Oruç tutarken kilo vermenin formülü

Pek çok kişi Ramazan'da şişmanladığından yakınıyor. Bilinçsizce yapılan beslenme hataları, gün boyu bir şey yenmemesine rağmen kilo aldırıyor. İftar ve sahur mönülerinde uzmanların önerilerine kulak verirseniz, Ramazan'dan zayıflamış olarak çıkabilirsiniz.

Kilo almadan oruç tutmanın yolları

Kilo almadan oruç tutmanın yolları

Ramazan ayında beslenme şeklinin ve saatlerinin değişmesi, hareketin azalması nedeniyle kilo almak kaçınılmaz hale geliyor. Oysa sağlıklı beslenmenin püf noktalarını bilerek bu ayı kilo almadan atlatılabilir.

Yazar Sonuçları

Şifa niyetine

“Pandemi ramazanları”nda asıl mesele, oruç tutmanın ötesinde hepimizin sağlığı için “kendimizi tutmak”.

15.04.2021
Kimler Sahur Yapıyor, Kimler Yapmıyor

Kimler Sahur Yapıyor, Kimler Yapmıyor?

Ramazan kilo verme açısından çok avantajlı bir dönemken, yanlış beslenmemiz sebebiyle sağlıksız şekilde kilo verimi veya aksine kilo alımı görebiliyoruz. Sağlıksız kilo vermekten kastım da, metabolizmamızın hızlanmasında rol alan, temel yapıtaşımız olan kaslarımızdaki kayıplar. Verilen kilonun kastan, yağdan, sudan gidip gitmediği sağlığımız üzerinde büyük rol oynar.

24.05.2019

Top patlar, oruçlar açılır

Barış ve huzur ayı olması gibi özelliğiyle bilinen ramazan ayı başladı.

10.05.2019