EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

İdrar Kaçırma

İdrar Kaçırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdrar Kaçırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 788 İdrar Kaçırma haberi bulunmuştur.

İdrar Kaçırma Haberleri

Sağlık

Sağlık

30.04.1998Kelebek
Cinsel Soğukluk

Cinsel Soğukluk

Cinsel soğukluğun en önemli nedenlerinden biri, ilişkiye gerekli özenin gösterilmemesi denilebilir. Aralarında cinsel soğukluk baş gösteren çiftler, aralarındaki sevgi bağının da koptuğuna inanıyorlar, oysa bu büyük bir yanılgı.

24.04.2001Aşk
Kadınların yüzde 60ı idrar kaçırıyor

Kadınların yüzde 60'ı idrar kaçırıyor

Doğum oranı yüksek olan Türkiye'de, kadınların yüzde 60'ında görülen idrar kaçırma sorunu, utanma gerekçesiyle tedavi edilemiyor.

Kadınların gizli hastalığı

Kadınların gizli hastalığı!

30 yaşın üzerinde ki her dört kadından birinde görülebilen idrar kaçırma rahatsızlığına tıpta "inkontinans" denmektedir. Menopoz sonrası ve çok doğum yapmış kadınlarda daha fazla görülebilmektedir.

10 kadından 4ü hormon tedavisini kanser korkusuyla bırakıyor

10 kadından 4'ü hormon tedavisini kanser korkusuyla bırakıyor

Amerikan Kadın Sağlığı İnisiyatifi'nin (WHI) yürüttüğü araştırma sonuçları geçtiğimiz temmuz ayında açıklandığında, menopoz dönemindeki kadınlar arasında büyük panik yaşanmıştı. Rapora göre menopoz döneminde kullanılan östrojen artı progesteron içeren hormon ilaçları, meme ve yumurtalık kanserine yakalanma riskini arttırıyordu.

18.01.2003Kelebek
Kadınların korkulu rüyası: Menopoz

Kadınların korkulu rüyası: Menopoz!

Menopoz, kadın yaşamının doğal bir dönemi olmasına karşın birçok kadın için halen korkulacak bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır. Menopozun yol açtığı şikayetlere katlanmak mı, yoksa tedavi olmak mı? Tedavi gerçekten riskli mi? İşte menopoz konusunda merak ettikleriniz...

20.01.2003Kelebek
İdrar kaçırma problemine dikkat

"İdrar kaçırma" problemine dikkat!

"İdrar kaçırma" sorununun kalabalık ya da parçalanmış aile çocuklarında daha çok görüldüğünü belirten uzmanlar anne babaları bu dönemde daha duyarlı olmaları konusunda uyarıyor.

Sigara idrar kaçırmaya neden oluyor

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.Bülent Çetinel, sigaranın da, kadınlarda özellikle hamilelik sonrasında sıklıkla görülen idrar kaçırmaya yol açan etkenler arasında bulunduğunu bildirdi.

26.11.2003Gündem
Sigara, idrar kaçırmaya neden oluyor

Sigara, idrar kaçırmaya neden oluyor

İdrar kaçırmada, sigaranın yanısıra, aşırı kilo, şeker hastalığı, zor veya çok sayıda doğum ve menopoz öncesi devre de önemli rol oynuyor.

Sezeryan mı Normal doğum mu

Sezeryan mı? Normal doğum mu?

Hamile kalan her bayanı ,birazda babaları katarsak yeni anne ve baba adaylarını 9 ay boyunca en çok düşündüren konu doğumun nasıl olacağı.

Menopoz, ‘kadınlığın sonu’ değil..

Menopoz, ‘kadınlığın sonu’ değil..

Menopoz dönemi birçok kadın için endişe anlamına geliyor. Oysa gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görüldüğü taktirde doktor kontrolünde düzenlenecek, kişiye özel tedaviyle bu sıkıntılı dönemi aşmak artık daha kolay.

15.12.2003Kelebek
Menopoz kadınlığın sonu değil

Menopoz kadınlığın sonu değil

Menopoz dönemi birçok kadın için endişe anlamına geliyor. Oysa gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygun görüldüğü taktirde doktor kontrolünde düzenlenecek, kişiye özel tedaviyle bu sıkıntılı dönemi aşmak artık daha kolay.

Gebelikte idrar kaçırma kabusuna son

Gebelikte idrar kaçırma kabusuna son!

Gebelikte idrar kaçırma sorunu, pek çok kadının sosyal hayatım ve günlük aktivitelerini kısıtlıyor. Neyse ki, yepyeni bir yöntemle bu kabustan kurtulmak artık çok kolay.

Bel ağrılarınızdan kurtulun

Bel ağrılarınızdan kurtulun

Erişkin insanların yüzde 80'inde görülen ve çok fazla ciddiye alınmayan bel ağrısı, şiddetli ya da uzun süreli olduğu zaman kişilerin günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkileyerek, yaşam kalitelerini belirgin derecede düşürüyor.

Prostatta modern tedavi Brakiterapi

Prostatta modern tedavi Brakiterapi

Prostat kanseri erkeklerde en sık rastlanan kanserlerden biri. Dünya istatistiklerine göre, her yıl ortalama 180 bin yeni prostat kanseri tanısı konuluyor. Her yıl 35 bin erkek prostat kanserinden ölüyor. Ancak bazı tümörlerin doğal seyri farklı olduğundan, kanser dışı bir nedenle hasta kaybedilene kadar, prostat kanseri başarıyla tedavi edilebiliyor. Kanserle ilgili ilginç bir veri de otopsi sonuçlarına bakarak saptandı.

7.04.2004Kelebek
Sigara, idrar kaçırmaya neden oluyor

Sigara, idrar kaçırmaya neden oluyor

Kadınlarda özellikle hamilelik sonrasında sık görülen idrar kaçırmaya yol açan etkenler arasında sigara da bulunuyor.

Türkiyede 40 bin MS hastası var

Türkiye'de 40 bin MS hastası var

Özellikle 20-40 yaşları arasındaki eğitimli ve aktif kişilerde görülen, nedeni bilinmeyen ve kesin tedavisi bulunmayan, çoğunlukla da özürlülüğe yol açan Multipl Skleroz(MS) hastalığı gizemini koruyor...

8.05.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Multipl Skleroz (MS) ile yaşamayı öğrenmek gerek

Multipl Skleroz ya da kısaca MS bağışıklık sisteminin bir hastalığı olarak biliniyor. Bu hastalığa yakalanan insanların bağışıklık sistemleri yanlışlıkla kendi merkezi sinir sistemi hücrelerine saldırıyor.

20.05.2003

Şişmanlık salgını

Kilo fazlalığı ve şişmanlıkla ilgili sağlık sorunları ülkemizi de tehdit ediyor. Türkiye ABD'den başlayarak Avrupa'ya yayılan kilo fazlalığı ve şişmanlık salgınının etkisi altında.

12.07.2003

Menopoz kadın kalbini her yönden etkiliyor

Kadınlar erkeklerden daha uzun yaşıyor. Yalnız gelişmiş ülkelerde değil, gelişmekte olan ülkelerde de bu böyle.

24.03.2004