EKSTRA
MENÜ

İdrar Kaçırma

İdrar Kaçırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdrar Kaçırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 804 İdrar Kaçırma haberi bulunmuştur.

İdrar Kaçırma Haberleri

Önemli bir sağlık sorunu: İdrar kaçırma

Önemli bir sağlık sorunu: İdrar kaçırma

İdrar kaçırmanın hayat kalitesini etkileyen bir problem olduğunu ve farklı şekillerde görülebildiğini ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Önay Yalçın, bu problem hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

12.06.2018Sağlık
Üreme organlarının sarkması önlenebilir mi

Üreme organlarının sarkması önlenebilir mi?

Üreme organlarının sarkması genellikle orta ve ileri yaş kadınlarda görülen önemli bir sağlık sorunudur. Sadece yaşam kalitesini olumsuz etkilemekle kalmaz; ileri evrelerde böbrek fonksiyonlarını da bozabilmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Önay Yalçın, bu konuda merak edilenleri sizler için anlattı.

10.05.2018Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırmayı engellemek mümkün mü

Kadınlarda idrar kaçırmayı engellemek mümkün mü?

Kadınlarda idrar kaçırma oldukça sık görülen bir problemdir ve yaşla birlikte bu problemin görülme sıklığı artar. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal, kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçilmesinin mümkün olup olmadığını anlatıyor.

8.05.2018Sağlık
Türkiye’deki 5 milyon erkeğin ortak problemi...

Türkiye’deki 5 milyon erkeğin ortak problemi...

Erkeklerin en büyük sorunların başında gelen prostat, başlı başına bir problemken, prostat büyümesi de yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli tuvalete çıkma ihtiyacının yanı sıra sosyal hayat üzerinde de olumsuz sonuçlar yaratan prostat büyümesini Üroloji Uzmanı Dr. Arman Çitçi anlatıyor.

30.04.2018Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü

Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal cevapladı; Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

Çocuklarda idrar kaçırma sorunu nasıl tedavi edilir

Çocuklarda idrar kaçırma sorunu nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda idrar kaçırma çok sık karşılaşılan bir sorundur. Çocuk Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Hulusi Koçak, idrar kaçırmanın hangi durumlarda problem teşkil ettiğini, bu problemin nasıl tedavi edileceğini ve anne babaların neler yapması gerektiğini anlatıyor.

Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir

Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir?

Çocuk Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Hulusi Koçak cevapladı; Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir?

Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken tanılanan, diğer organlara sıçramamış ya da ışın tedavisi görmesine rağmen nüksetmiş prostat kanseri hastalarına umut veren bir tanı ve tedavi yöntemi var: Yüksek Yoğunluklu Fokal Ultrason Yöntemi. Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Öbek, bu yöntem sayesinde sağlıklı dokular korunabilirken kanserli dokuların tedavi edilebildiğini belirtiyor.

4.04.2018Sağlık
İdrar kaçırma problemi nasıl giderilebilir

İdrar kaçırma problemi nasıl giderilebilir?

İdrar kaçırma problemi, genellikle orta ve ileri yaştaki kadınlarda görülür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıza Efendi Karaca, bu sorunun giderilmesine yönelik önemli bilgiler verdi.

14.03.2018Sağlık
Hastalığını saklamak hastaya zarar mı veriyor

Hastalığını saklamak hastaya zarar mı veriyor?

Dr. Ali Sak, aynı hastalığı taşıyan hastaların birbirleriyle iletişime geçmesinin tedavi sürecinde çok faydası olduğunu söyledi. Dr. Sak, “Hastalar, bazen ailesine bile söyleyemedikleri sorunları, aynı sorunları yaşayan başka kişilerle rahatça konuşabiliyor” dedi.

3.03.2018Dünya
Kadınlarda görülen idrar kaçırma problemi nasıl giderilebilir

Kadınlarda görülen idrar kaçırma problemi nasıl giderilebilir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Rıza Efendi Karaca cevapladı; Kadınlarda görülen idrar kaçırma problemi nasıl giderilebilir?

İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir Turna yemişinin faydaları

İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili olduğu bilinen turna yemişi, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Anavatanı ABD olan bu şifalı bitki hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, söz konusu bitkiyi internette araştırıyor. Yenebilen bir meyve, jöle ve meyve suyu kaynağı olan turna yemişi aynı zamanda çok şifalı bir bitki olarak adlandırılıyor. Peki turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları neler?

27.02.2018Gündem
Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Günümüzde PRP’nin uygulama alanları giderek genişliyor. Genital bölgeye uygulanan PRP kadınlarda idrar kaçırma problemine çare olabiliyor.

19.02.2018Sağlık
Epilepsi nedir Epilepsi belirtileri nelerdir

Epilepsi nedir? Epilepsi belirtileri nelerdir?

Halk arasında “Sara” olarak bilinen epilepsi hastalığı doğru tedavi ile büyük oranda kontrol altına alınabilen bir hastalıktır. Kendiliğinden ve tekrarlayan nöbetlerin (soğuk havale) olması durumunda epilepsi teşhisi konulur. Türkiye Çocuk Nörolojisi Derneği Başkanı ve Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Kürşad Aydın epilepsi hastalığında en sık yapılan hatanın nöbet geçiren hastalara soğan koklatmak olduğunu söyledi ve epilepsi hastalığı hakkında bilgi verdi.

9.02.2018Sağlık
Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı’ndan hipnoz alanları

Sağlık Bakanlığı, hipnoz yapılacak alanları belirledi. Bakanlık daha önce tamamlayıcı tıp alanları arasına hipnozu da katmış, bazı hastalarda kullanılabileceğini açıklamıştı. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı, hipnozun özellikle psikiyatri, diş hekimliği, kadın hastalıkları, üroloji, bağımlılıklar, cerrahi alan, dermatoloji alanlarında başarıyla uygulanabildiğini bildirdi.

22.10.2017Gündem
Eski eşten Mehmet Ali Erbil yorumu

Eski eşten Mehmet Ali Erbil yorumu

Kontinans Derneği ve Ontex firmasının idrar kaçırma problemi hakkında farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi, önceki gün tanıtıldı.

27.09.2017Magazin
Alt ıslatma kabusunuz olmasın

Alt ıslatma kabusunuz olmasın

Yedi yaş civarı çocuklarda görülme sıklığı yüzde 5 ila 10 arasında olan geceleri alt ıslatma problemi erişkinliğe kadar sürebiliyor. Çocuk ve ailelerin sosyal yaşamını sekteye uğratan bu rahatsızlığı ve nasıl başa çıkılması gerektiğini Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Levend Özkan anlattı.

İdrar kaçırma sorununuz mu var 3 soruda test edin

İdrar kaçırma sorununuz mu var? 3 soruda test edin

İdrar kaçırma sorunu yaşayan insan sayısı günden güne artarken basit bir test ile kendinizi ölçebilirsiniz.

28.07.2017Sağlık
Her 4 kadından biri bu sorunu yaşıyor

Her 4 kadından biri bu sorunu yaşıyor

Toplumda her ne kadar adı pek bilinmese de pelvik taban yetersizliği, bir başka deyişle pelvik taban fonksiyon bozukluğu oldukça sık görülen önemli bir sorun. Yapılan klinik çalışmalara göre bu tablo neredeyse 4 kadından birinde ortaya çıkıyor.

29.06.2017Sağlık
İdrar kaçırma soruna karşı 9 öneri

İdrar kaçırma soruna karşı 9 öneri

İdrar kaçırma sorununun daha çok kadınlarda görüldüğünü söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Uz. Dr. Gülseren Kayalar, idrar kaçırma sorununa karşı 9 öneride bulundu.

12.06.2017Sağlık
MS’ten dolayı boşanmaların olması çok üzücü

MS’ten dolayı boşanmaların olması çok üzücü

Kendisi henüz 6 yaşındayken annesine MS hastalığı teşhisi kondu. Tıp fakültesine girip bu alanda çalışmaya başlaması da bu yüzden. Nörolog Melih Tütüncü, MS’lilerin de herkes gibi öğrenim görebildiğini, çalışabildiğini ve aile kurabildiğini anlatmaya adamış bir doktor. Zaten Türkiye MS Derneği Başkanı. Dünya MS Günü vesilesiyle bir araya geldik.

9.06.2017Hayat

Yazar Sonuçları

Aşıyla güzellik olmaz

Şu kesin: Güzellik ve gençlik zorla olmadığı gibi hyalüronik asit aşısıyla da olmaz!

9.04.2018

Ömür uzadıkça omurilik kanalımız daralıyor mu?

Ömürler uzuyor, iyi de oluyor. Tamam ama ömrümüz uzadıkça yeni bazı sorunlar da başlıyor.

25.09.2017

Açlık şekeri mi tokluk şekeri mi?

Sağlığına özen gösteren herkesin bedenindeki “şeker-insülin dengesi” hakkında fikir sahibi olması lazım.

14.08.2017

Botoks sadece estetik tedavilerde kullanılmıyor

Migren, idrar kaçırma, aşırı terleme, MS ve kas spazmı, tenisçi dirseği, yüz felci

12.07.2017