EKSTRA
MENÜ

İdrar Kaçırma

İdrar Kaçırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İdrar Kaçırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 784 İdrar Kaçırma haberi bulunmuştur.

İdrar Kaçırma Haberleri

Kirli bebek bezinden çevre dostu yakıt üretilecek

Kirli bebek bezinden çevre dostu yakıt üretilecek

Hollanda'da her yıl yaklaşık yarım milyon çocuk tarafından kullanılan bebek bezleri, özel bir yöntemle geri dönüştürülerek çevre dostu yakıt, biyogaz, plastik ve suni gübre üretilecek.

19.09.2018Dünya
Epilepsi nedir Epilepsi hastalığıyla ilgili merak edilenler

Epilepsi nedir? Epilepsi hastalığıyla ilgili merak edilenler

Halk arasında sara hastalığı olarak da bilinen epilepsi, sığlıkla rastlanılan sağlık sorunlarından biri. Beyindeki sinir hücrelerinin normal işleyişini kesintiye uğratan hemen her şey epilepsiye neden olabilir. İşte, epilepsi hastalığı hakkında merak edilenler.

10.09.2018Gündem
İdrar kaçırma probleminin çeşitleri nelerdir

İdrar kaçırma probleminin çeşitleri nelerdir?

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Doğukan Sökmen cevapladı; İdrar kaçırma probleminin çeşitleri nelerdir?

Her bel fıtığı ameliyat gerektirmez

"Her bel fıtığı ameliyat gerektirmez"

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zafer Orkun Toktaş, bacakta veya ayakta güç kaybının, yürüme güçlüğü gibi durumların acil müdahale gerektirebilen bel fıtıkları olabileceğini söyledi.

28.08.2018Sağlık
Tedavi edilmeyen şeker hastalarında idrar kaçırma görülüyor

"Tedavi edilmeyen şeker hastalarında idrar kaçırma görülüyor"

Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, ülkemizde yetişkinlerin yüzde 20'sinde şeker hastalığı görüldüğünü ve bunun tüm organları etkileyen bir hastalık olduğunu belirtti.

28.08.2018Sağlık
İdrar kaçırma ve genital problemler için yeni çözüm

İdrar kaçırma ve genital problemler için yeni çözüm

Kollojen kaybına bağlı olarak ortaya çıkan yumuşak doku sarkmaları ve zayıflıkları özellikle kadınlarda hayat kalitesini düşüren idrar kaçırma, vajinada genişleme, vajinal kuruluk gibi önemli sorunlara neden olur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Feride Avdıcı, bu sorunların tedavisinde kullanılan, yeni bir çözüm olan Fraksiyonel Karbondioksit Lazer'i anlattı.

15.08.2018Sağlık
Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor

Rahim sarkması yaşam kalitesini düşürüyor!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, rahmin yaşın ilerlemesi, doğum şekli ve doğum sayısına göre deformasyona uğradığını söyleyerek, rahim sarkması hakkında açıklamalarda bulundu.

3.08.2018Sağlık
Frengi nedir Frengi belirtileri ve tedavisi

Frengi nedir? Frengi belirtileri ve tedavisi

Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon olan frengi hakkındaki araştırmalar son günlerde hız kazandı. 1940’larda penisilinin yaygın bir şekilde bulunması sayesinde çarpıcı biçimde azalan hastalık günümüzde de görülmeye devam ediyor. Peki, frengi nedir?

1.08.2018Sağlık

İdrar torbası sarkması (sistosel) nedir?

Sistosel olarak da bilinen mesane sarkması, şikayetlerle kendisini göstermeyebilir. Hafif derecede ve hastada bir şikayet yaratmayan sistosel tedavi gerektirmeyebilir. Peki, İdrar torbası sarkması (sistosel) nedir, nasıl anlaşılır?

1.08.2018Gündem
Epilepsi nedir

Epilepsi nedir?

Halk arasında “sara olarak da bilinen epilepsi, basitleştirilmiş şekliyle kısa süreli beyin fonksiyonlarındaki bozukluğa bağlıdır ve beyin hücrelerinde geçici anormal elektrik yayılması sonucu ortaya çıkar. Nöbetler halinde olan bir hastalıktır. Epilepsi nöbeti sırasında hastada kasılmalar, duyusal değişiklikler ve bilinç kaybını geçirebilir. Bir kez nöbet geçirmek ise epilepsi hastası olduğunuz anlamına gelmez.

27.07.2018Gündem
İdrar kaçıranların en büyük hatası su içmeyi

"İdrar kaçıranların en büyük hatası su içmeyi

Kontinans Derneği Başkanı Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, inkontinans yani idrar kaçırma sorununun ülkemizde her 4 kadından 1in de görüldüğünü ve idrar kaçırma sorunu yaşayanların yalnızca yüzde 12’sinin de bu sorunu için doktora başvurduğunu açıkladı.

26.07.2018Sağlık
Multiple Skleroz (MS) nedir

Multiple Skleroz (MS) nedir?

Hastalığın Tanımı: Multiple Skleroz ya da bilinen adı ile “MS” merkezi sinir sisteminin genellikle yineleyici kronik bir hastalığıdır. Merkezi sinir sistemi beyin ve omurilikten oluşur. Birçok faktör ile gelişen bağışıklık sisteminin sinirlerin özellikle miyelin denilen kılıf kısmına saldırması ve bu sebeple oluşan plakların yerleştiği beyin veya omurilik bölgesine göre şikayetlere neden olan Dünya’da yaklaşık 4-5 milyon ülkemizde ise 40-50 bin kişinin etkilendiği bir hastalıktır.

25.07.2018Gündem
Sifiliz nedir Sifiliz anlamına gelen frengi ne demektir

Sifiliz nedir? Sifiliz anlamına gelen frengi ne demektir?

Sifiliz, cinsel yolla bulaşan hastalıklar arasında yer almaktadır. Bir diğer adı frengi olan sifiliz, doğru tedavi edilmediği takdirde uzun dönemde çok ciddi komplikasyonlara (istenmeyen sonuçlara) neden olan cinsel yolla bulaşan hastalıklardandır. Hastalık etkeni Treponema pallidum adı verilen bir bakteridir. İşte, sifiliz hakkında detaylı bilgiler

23.07.2018Gündem
Sara hastalığı nedir Sara (Epilepsi) belirtileri nelerdir

Sara hastalığı nedir? Sara (Epilepsi) belirtileri nelerdir?

Sara ya da diğer bir adıyla epilepsi, hastalığın yarattığı etkiyle ağır şikayetlere neden olabilmektedir. Tedavisi için antiepileptik yöntemin uygulandığı sara hastalığının tanılanmasında EEG ve Beyin MR'ı gibi yöntemler kullanılmaktadır. Peki, sara ya da diğer adıyla epilepsi hastalığı nasıl tespit edilir? İşte, o konu hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden alınan bazı bilgiler

19.07.2018Gündem
Kireçlenme nedir Boyun ve bel kireçlenmesi neden olur

Kireçlenme nedir? Boyun ve bel kireçlenmesi neden olur?

Kireçlenme, insanda en sık karşılaşılan eklem hastalıklarından biridir. Genel olarak 45 yaşından sonra başlayan kireçlenme özellikle boyun ve bel bölgesinde görülür. Peki, boyun ve bel kireçlenmesi neden olur?

19.07.2018Gündem
Kantaron yağının faydaları nelerdir

Kantaron yağının faydaları nelerdir?

Kantaron yağının faydaları birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Cilde ve saça olan faydasıyla bilinen kantaron yağı nedir? Faydaları nelerdir?

13.07.2018Sağlık
Vajinal sarkma nedir Vajinal sarkma neden olur

Vajinal sarkma nedir? Vajinal sarkma neden olur?

Özellikle doğum sonrası vajinanın doğal yapısı bozulabilir, vajina genişleyebilir ve sarkma meydana gelebilir. Bu problemle karşılaşan kadınlar da vajinal sarkmaya dair bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, vajinal sarkma nedir? Vajinal sarkma neden olur?

11.07.2018Gündem
Hidrosefali nedir

Hidrosefali nedir?

Hastanın beyninde su birikmesi. Çocukluk yaş grubunda baş çevresinde genişleme, ileri yaş grubunda yürüme bozukluğu, hafıza kaybı ve değişiklikleri gibi belirtileri mevcuttur. Peki Hidrosefali nedir?

11.07.2018Gündem
Yaz mevsimi çocuklarda bu hastalıkları tetikliyor

Yaz mevsimi çocuklarda bu hastalıkları tetikliyor

Kışın olduğu gibi yazın da çocuklar birçok hastalıkla karşı karşıya kalıyor. Ortak kullanım alanlarında geçen sürenin artması, havuz ve denize giren çocukların belli hijyen kurallarını yerine getirmemesiyle hastalıklar da kendini göstermeye başlıyor.

10.07.2018Sağlık
Frengi ne demek Frengi hastalığının belirtileri nedir

Frengi ne demek? Frengi hastalığının belirtileri nedir?

Frengi ya da diğer bir adıyla Sifiliz, tedavisi gerçekleştirilmediği takdirde problem yaratabilecek bulaşıcı hastalıklar arasında yer almaktadır. Bir bakteri kaynağıyla ortaya çıkan Frengi, cinsel ilişki yoluyla bulaşmaktadır. Anneden bebeğe geçme riski de bulunan bu rahatsızlığın belirtileri, lenf bezi büyümesi, ağrısız yara olarak gözlenebilir. Peki, Frengi nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, bu rahatsızlık hakkında detaylı bilgiler

5.07.2018Sağlık
Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Yetişkinlerde epilepsi hakkında bilmeniz gerekenler

Toplumda yaygın olarak "sara hastalığı" olarak bilinen epilepsi, hemen her yaşta görülebilen ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir hastalıktır. Epilepsinin sadece hastaları değil, hasta yakınlarını da etkileyen bir hastalık olduğunu söyleyen Beyin ve Sinir Hastalıkları / Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Fehim Arman, uzun süren ve düzenli takip gerektiren tedavinin doktor, hasta ve hasta yakınlarının işbirliğini gerektiren bir süreç olduğunu vurguladı.

4.07.2018Sağlık
Mesane/rahim sarkmasının robotik cerrahiyle tedavisi

Mesane/rahim sarkmasının robotik cerrahiyle tedavisi

Kadınlarda mesane/ rahim sarkmasının görülme sıklığı ve belirtileri hakkında açıklamalarda bulunan Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Rahmi Onur, sarkma probleminin tedavisinde uygulanan “robotik cerrahi” ile ilgili önemli bilgiler verdi.

21.06.2018Sağlık
Önemli bir sağlık sorunu: İdrar kaçırma

Önemli bir sağlık sorunu: İdrar kaçırma

İdrar kaçırmanın hayat kalitesini etkileyen bir problem olduğunu ve farklı şekillerde görülebildiğini ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Önay Yalçın, bu problem hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

12.06.2018Sağlık
Üreme organlarının sarkması önlenebilir mi

Üreme organlarının sarkması önlenebilir mi?

Üreme organlarının sarkması genellikle orta ve ileri yaş kadınlarda görülen önemli bir sağlık sorunudur. Sadece yaşam kalitesini olumsuz etkilemekle kalmaz; ileri evrelerde böbrek fonksiyonlarını da bozabilmektedir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Önay Yalçın, bu konuda merak edilenleri sizler için anlattı.

10.05.2018Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırmayı engellemek mümkün mü

Kadınlarda idrar kaçırmayı engellemek mümkün mü?

Kadınlarda idrar kaçırma oldukça sık görülen bir problemdir ve yaşla birlikte bu problemin görülme sıklığı artar. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal, kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçilmesinin mümkün olup olmadığını anlatıyor.

8.05.2018Sağlık
Türkiye’deki 5 milyon erkeğin ortak problemi...

Türkiye’deki 5 milyon erkeğin ortak problemi...

Erkeklerin en büyük sorunların başında gelen prostat, başlı başına bir problemken, prostat büyümesi de yaşam kalitesini düşüren bir hastalık olarak karşımıza çıkıyor. Sürekli tuvalete çıkma ihtiyacının yanı sıra sosyal hayat üzerinde de olumsuz sonuçlar yaratan prostat büyümesini Üroloji Uzmanı Dr. Arman Çitçi anlatıyor.

30.04.2018Sağlık
Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü

Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal cevapladı; Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

Çocuklarda idrar kaçırma sorunu nasıl tedavi edilir

Çocuklarda idrar kaçırma sorunu nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda idrar kaçırma çok sık karşılaşılan bir sorundur. Çocuk Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Hulusi Koçak, idrar kaçırmanın hangi durumlarda problem teşkil ettiğini, bu problemin nasıl tedavi edileceğini ve anne babaların neler yapması gerektiğini anlatıyor.

Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir

Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir?

Çocuk Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Hulusi Koçak cevapladı; Çocuklarda idrar kaçırma problemi nasıl tedavi edilir?

Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken evre ve nüks eden prostat kanseri tedavisi

Erken tanılanan, diğer organlara sıçramamış ya da ışın tedavisi görmesine rağmen nüksetmiş prostat kanseri hastalarına umut veren bir tanı ve tedavi yöntemi var: Yüksek Yoğunluklu Fokal Ultrason Yöntemi. Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Can Öbek, bu yöntem sayesinde sağlıklı dokular korunabilirken kanserli dokuların tedavi edilebildiğini belirtiyor.

4.04.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Lütfen saklamayın!

Bazı sağlık sorunları nedense “ayıp” diye düşünülüp doktorlardan saklanır. Bunlardan biri de “idrar kaçırma”dır. Herkeste görülebilse de daha ziyade kadınları ilgilendiren bu sorundan şikayetçiyseniz utanıp sıkılmadan, gizleyip saklamadan mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Çünkü basit gibi görünen bu sorun bazen birçok hastalığın ilk ve tek işareti olabiliyor. Mesela mı? İşte örnekler...

25.07.2018

Aşıyla güzellik olmaz

Şu kesin: Güzellik ve gençlik zorla olmadığı gibi hyalüronik asit aşısıyla da olmaz!

9.04.2018