EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

İç Hastalıkları Uzmanı

İç Hastalıkları Uzmanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İç Hastalıkları Uzmanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.751 İç Hastalıkları Uzmanı haberi bulunmuştur.

İç Hastalıkları Uzmanı Haberleri

AIDSli Müzeyyen Işıkgöz fenalaştı

AIDS'li Müzeyyen Işıkgöz fenalaştı

Doğum sırasında AIDS'li kan verilen Siverekli Müzeyyen Işıkgöz'ün sağlık durumu kötüleşti. Tifo ve brucella teşhisi konulan Işıkgöz'ün tam teşekküllü bir hastanede tedavisi gerekiyor. Sedat Işıkgöz ise Kızılay'a açtıkları davadan kazandıkları 152 milyar 500 milyon lirayı henüz alamadıklarını belirtti.

13.08.2001Gündem
Türk Kadını Belden Genişliyor

Türk Kadını Belden Genişliyor

İdeal kadın ölçüsü olan ince belin zarifliğin ötesinde sağlık açısından da çok yararlı olduğu bildiriliyor. Ancak araştırmalar, Türk kadınların bel çevresi genişliğinin idealin çok ötesinde olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmalara göre, erişkin Türk kadınının ortalama bel çevresi genişliği 90 cm'yi çoktan aştı.

25.10.2001Spor Fitness
Tatiliniz zehir olmasın

Tatiliniz zehir olmasın

Havalar ısındı ve okullar tatil olmak üzere. Tatil planları yapmanın zamanıdır. Büyük çoğunluk güneye veya Ege sahillerine gidecek. Bu arada yurtdışını tercih edenler de var.

8.06.2002Kelebek
Erbilin hastalığı: kaçış sendromu

Erbil'in hastalığı: "kaçış sendromu"

Son aylarda iki kez hastaneye kaldırılan şovmen Mehmet Ali Erbil'in hastalığının, çok nadir görülen bir sendrom olduğu açıklandı. Alman Hastanesi'nde düzenlenen basın toplantısında, Erbil'in doktoru iç hastalıkları uzmanı Jan Klod Kayuka ile dünyada söz konusu sendrom üzerinde çalışılan iki hastaneden biri olan Fransız Hospital Pıtie-Salpetriere'den Dr. Zahir Amoura, açıklamalarda bulundu.

1.07.2002Gündem
Kaçış sendromu

Kaçış sendromu

M. Ali Erbil'in hastalığının adı nihayet kondu. Tıp literatüründe ‘‘Systemic Capillary Leak Syndrome’’ olarak geçen ‘‘kaçış sendromu’’na yakalanan Erbil, bu hastalığı yakalanan ilk Türk. Teşhis, Alman Hastanesi'nde İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Jan Klod Kayuka ve Fransız uzman Dr. Zahir Amoura'nın da katıldığı bir basın toplantısıyla açıklandı.

1.07.2002Gündem
Aşırı sıcak ve nem öldürücü olabilir

Aşırı sıcak ve nem öldürücü olabilir

Aşırı sıcak ve nem, özellikle risk grubunda olan yaşlılar, çocuklar, kalp ve solunum hastalarında ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Amerikan Hastanesi kalp-damar ve iç hastalıkları uzmanı Dr. Sinan Özbayrakçı, güneş ışınlarının direk olarak baş veya diğer vücut bölgelerine uzun süre gelmesinin ani tansiyon yüksekliği, beyin kanaması, felç, böbrek yetmezliği, enfarktüs gibi sorunlara neden olabileceğini söyledi.

Erbil’in hastalığının tedavisi henüz yok

Erbil’in hastalığının tedavisi henüz yok

Tam adı Sistemik Kapiller Sızma Sendromu. Uzmanlar hastalık yerine tablo demeyi tercih ediyor çünkü neden sonuç ilişkisi hala tespit edilebilmiş değil.

27.07.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Nabız sayım yüksek

BEN 20 yaşında üniversite öğrencisi bir gencim.

Ne zaman nabzımı ölçsem, 90-100 arası bir rakam çıkıyor. Bu rakamın yüsek olduğunu, normalinin 70-80 arasında olması gerektiğini duydum.

26.11.2001

Vergiciye kulak verin

TÜRKİYE'de vergi vermek bir dert olduğu gibi, devletin vergi toplaması da bir dert. Vergi yatırırken işin içyüzünü, vergi dairelerinde neler olduğunu, sorunlarını, sistemin eksiklerini bilmeyiz, düşünmeyiz.

23.02.2002