EKSTRA
MENÜ

Hurma Fiyatları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 125 haberi bulunmuştur.

Hurma Fiyatları Haberleri

Talep arttı En ucuzu 14 TLden başlıyor

Talep arttı! En ucuzu 14 TL'den başlıyor

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hurmalar tezgahlarda yerini aldı. Kilosu 14 TL olan fiyatı ve yumuşak yapısıyla ön plana çıkan İran hurması en çok tercih edilen ürün oldu.

13.04.2021Ekonomi
Hurma satışlarında büyük artış En ucuzu 14 liradan başlıyor

Hurma satışlarında büyük artış! En ucuzu 14 liradan başlıyor

Ramazan ayında gelenek haline gelen hurma satışları son hızla devam ediyor. 14 liradan başlayıp 80 liraya kadar yükselen hurmanın sağlığa da birçok faydası bulunuyor.

11.04.2021Ekonomi
Hurma fiyatları düştü

Hurma fiyatları düştü

Samsun'da hurma fiyatları geçen seneye oranla düştü.

26.04.2019Ekonomi
5 yılda 175 milyon dolarlık hurma ithal edildi

5 yılda 175 milyon dolarlık hurma ithal edildi

Türkiye, 2014-2018 döneminde yaklaşık 175 milyon dolar karşılığı 149 bin 325 ton hurma ithal etti - Geçen yıl en fazla hurma satın alınan ülkeler Suudi Arabistan, İsrail, İran ve Tunus oldu

22.04.2019Ekonomi
Hurmada verim de fiyat da yüz güldürdü

Hurmada verim de fiyat da yüz güldürdü

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yetiştirilen hurma, verimi ve fiyatıyla üreticiyi memnun etti.

12.11.2018Ekonomi
Hurma ithalatına 5 yılda 143 milyon dolar harcandı

Hurma ithalatına 5 yılda 143 milyon dolar harcandı

Türkiye, ramazanda iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezlerinden hurmanın ithalatı için son 5 yılda 143 milyon 329 bin dolar harcadı.

20.05.2018Ekonomi
Hurma ithalatına 143 milyon dolar

Hurma ithalatına 143 milyon dolar

Türkiye, 2013-2017 döneminde 143 milyon 329 bin dolarlık hurma ithal etti. Geçen yıl sofralarda 13 farklı ülkeden hurma yer alırken, 51 milyon 309 bin dolarlık ithalatın yüzde 91,7’si Suudi Arabistan, İsrail, İran, Tunus ve Filistin'den karşılandı.

20.05.2018Ekonomi
Ramazana sayılı günler kala fiyatları yüzde 100 arttı

Ramazan'a sayılı günler kala fiyatları yüzde 100 arttı

Ramazan ayı yaklaşırken, kuru yemiş fiyatları tavan yaptı. İncir, Antep fıstığı ve bademin fiyatı neredeyse yüzde 100 arttı.

9.05.2018Ekonomi
Hurma alacaklar dikkat Ucuz sandığınız hurmada büyük oyun...

Hurma alacaklar dikkat! Ucuz sandığınız hurmada büyük oyun...

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), iftar ve sahurun vazgeçilmezi hurma alışverişi konusunda vatandaşlara kritik bir uyarıda bulundu. Federasyon, vatandaşın doğal, besleyici, sağlıklı diye aldığı hurmaların glikoz şurubuyla tatlandırılarak satıldığına dikkat çekti.

27.05.2017Ekonomi
Ramazan geldi, talep arttı

Ramazan geldi, talep arttı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar sofralarının vazgeçilmezi olan hurmaya Lüleburgaz’da rağbet arttı.

27.05.2017Ekonomi
Ramazan ayı ne zaman başlayacak Ramazanda ilk oruç hangi güne denk geliyor

Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

Ramazan ayının gelmesine artık sayılı günler kaldı. Tüm İslam alemi tarafından büyük bir ilgiyle beklenen Ramazan ayında oruçlar tutulacak, Allah'a ibadetler yapılacak. Ramazan ayı ne zaman başlıyor sorusu Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlandığı dini takvime göre belli oldu. Öte yandan vatandaşlar Ramazan ayında iftar ve sahur'da ne tarz yemeklerin yenmesi gerektiğini de merak etmeye başladılar. Ramazan ayında dikkat etmeniz gereken beslenme biçimlerini haberimizin içinde derledik. Peki, Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Ramazan'da ilk oruç hangi güne denk geliyor?

25.05.2017Gündem
Ramazanın vazgeçilmezinde fiyat arttı

Ramazanın vazgeçilmezinde fiyat arttı

Ramazan ayı öncesinde tezgahlardaki yerini alan hurmanın fiyatı, sıcak hava nedeniyle mahsulün azalması ve dolar kurundaki hareketlilik sebebiyle bu yıl yüzde 8-10 arttı.

25.05.2017Ekonomi
Hurma fiyatları ne kadar İşte, hurma çeşitleri

Hurma fiyatları ne kadar? İşte, hurma çeşitleri

2017 Hurma fiyatları, Ramazan'ın en değerli besin kaynaklarından birisi olan ve dinimizce önemli bir yeri bulunan meyveyi almak isteyenler tarafından sorgulanıyor. Doyurucu etkisi olduğu bilinen bu hurma, çeşitleri ve fiyatları ile bu yıl da gündemin en önemli konularından birisi olacak. İşte, son günlerin en çok merak edilen konularından hurma fiyatları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgiler

23.05.2017Gündem
2 yıl önceki fiyatla tezgahta

2 yıl önceki fiyatla tezgahta

Ramazan öncesi tezgahlardaki yerine alan çeşit çeşit hurmalar, 2 yıl önceki fiyatlarla satılıyor. Bu ramazanda hurmaya zam yok.

20.05.2017Ekonomi
Ramazan hareketliliği başladı

Ramazan hareketliliği başladı

 Ramazana bir gün kala çarşı, pazar ve marketlerde hareketlilik artarken esnafın da yüzü güldü.

5.06.2016Ekonomi
Hurmaya zam yok

Hurmaya zam yok

Hurmaya zam yok

2.06.2016Ekonomi
Bu Ramazan hurmaya zam yok

Bu Ramazan hurmaya zam yok

Ramazan ayının vazgeçilmez meyvesi hurma tezgahlardaki yerini aldı. Hurma geçen yılki fiyatlarla satılacak.

2.06.2016Ekonomi
Kurdaki artış hurmayı da vurdu

Kurdaki artış hurmayı da vurdu

Doların değer kazanması, iftar sofralarının vazgeçilmezi hurmanın fiyatını da etkiledi. Hurma fiyatları, yüzde 5-7 artış gösterdi.

14.06.2015Ekonomi
Ramazanda hurma fiyatları cep yakacak

Ramazanda hurma fiyatları cep yakacak

İftar sofralarıyla özdeşleşen, ramazana sayılı günler kala tezgahlardaki yerini alan hurmalar, kilogramı 13 ile 70 lira arasında değişen fiyatıyla tüketicilerin bütçesini zorlayacak. Hurma dükkanı sahibi Uzunoğlu: "70 lira' dediğimiz Acve hurması, Peygamber Efendimizin hurmasıdır. Öteki hurmalarda fiyat aşağı doğru düşüyor, 50-35-28-25 lira, ürününe göre değişiyor" dedi.

22.06.2014Ekonomi
Mebrum’u marka yaptı Suudilerin gözünü açtı

Mebrum’u marka yaptı Suudilerin gözünü açtı

Medine’deki hurma bahçelerinin yüzde 20’sine sahip olan Türk girişimci Süleyman Uzunoğlu, Suudi tüccarların da gözünü açtı. Uzunoğlu, daha önceleri sadece koyunların besi kaynağı olarak kullanılan Mebrum Hurması’nın uzun ömürlü olduğunu keşfederek, ürünün değerlenmesini ve fiyatlarının tavan yapmasını sağladı.

10.11.2012Ekonomi
Sahurda yediğin hurmalar iftara kadar tok tutar

'Sahurda yediğin hurmalar iftara kadar tok tutar'

Anadolu Ajansı'nın bugün abonelerine geçtiği bir haber, başlığıyla dikkat çekti. 'Sahurda yediğin hurmalar iftara kadar tok tutar' başlığıyla yazılan haber hurmanın faydalarını anlatırken, başlıktaki ifadeler halk arasında söylenen başka bir deyimi akıllara getirdi.

17.07.2012Gündem
Güllacın dondurmalısı hurmanın buzlusu makbul

Güllacın dondurmalısı hurmanın buzlusu makbul

Ramazan ayının sıcak ve uzun günlere denk gelmesi iftar sofralarının da kimyasını değiştirdi. Ramazanla özdeşleşmiş hurma ve güllaç gibi alışıldık lezzetler sofralarda alışılmadık şekillerde yer almaya başladı. Hurmanın ve güllacın serinlemiş, hatta buz tutmuş halleri bu ramazanın yıldızı. İftar saatlerinde sıcakta çabuk bozulan hurma yerine buzlu hurma ve klasik güllaç yerine dondurmalı güllaçla serinlemek de mümkün.

11.09.2009Seyahat
Arsa fiyatları çıldırdı İşte alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Arsa fiyatları çıldırdı! İşte alırken dikkat edilmesi gerekenler...

İnsanlar pandemi sonrası büyük şehirlerden uzakta doğayla iç içe yaşamak istiyor. Durum böyle olunca da yazlık bölgelerdeki arsalarda adeta talep patlaması yaşanıyor. Ancak arsa almak uzmanlık gerektiriyor! Alım sürecinde nelere dikkat etmek lazım, fiyatlarda ne kadarlık bir artış yaşandı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

14.04.2021Ekonomi
Hurmanın tanesi 5 liradan satışta Vatandaş tepki gösterdi

Hurmanın tanesi 5 liradan satışta! Vatandaş tepki gösterdi

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Mısır Çarşısı'nda alışveriş hareketliliği başladı. Jumbo Kudüs Hurması'nın tanesi 5 liradan alıcı buldu. Vatandaşlar ise "Bir hurmaya da 5 lira vermem" dedi.

12.04.2021Ekonomi
Ramazanda hazır yemek sektörünün umudu vardiyalı iş yerlerinde

Ramazanda hazır yemek sektörünün umudu vardiyalı iş yerlerinde

Ramazanın gelmesiyle hazır yemek sektöründe durgunluk beklenirken, yemek firmaları daha çok vardiyayla çalışan sektörlere iftar hizmeti vermeyi planlıyor

5.05.2019Ekonomi
Hacılara Medine’de hurma dersi

Hacılara Medine’de hurma dersi

Hac döneminin sonuna yaklaşılırken, Türkiye’ye dönmek için gün sayan hacıları hurma telaşı sardı.

30.08.2018Ekonomi
Kuru incir ihracatında tarihi rekor

Kuru incir ihracatında tarihi rekor

TÜRKİYE’nin kuru incir ihracatı, 2017/2018 sezonunda 62 bin ton karşılığı 268 milyon dolarla tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Kuru incir ihracatında bugüne kadarki en yüksek rakam, 2013/2014 sezonundaki 76 bin 901 ton karşılığı 253 milyon dolardı.

24.08.2018Ekonomi
Ramazanda hurma oyunu

Ramazan'da hurma oyunu!

TÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), iftar ve sahurun vazgeçilmezi hurma alışverişi konusunda vatandaşlara kritik bir uyarıda bulundu. Federasyon, vatandaşın doğal, besleyici, sağlıklı diye aldığı hurmaların glikoz şurubuyla tatlandırılarak satıldığına dikkat çekerken, Ziraat Mühendisi Mustafa Öztürk hem fiyatı hem de lezzeti nedeniyle kilosu 10 lira olan yaş hurmayı tercih ettiğini açıkladı

27.05.2017Gündem
Oruç açarken neden hurma tercih edilir Hurmanın faydaları

Oruç açarken neden hurma tercih edilir? Hurmanın faydaları

İftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi hurma yine günler öncesinden raflardaki yerini aldı. Peki, hurma nasıl bu kadar Ramazan ayıyla bütünleşti? Oruç açarken neden hurma tercih edilir?

23.05.2017Gündem
Fantezi denizinde limandan limana yolculuk / Basra Körfezi

Fantezi denizinde limandan limana yolculuk / Basra Körfezi

Dubai çıkışlı Basra Körfezi turları 2002’de tek gemiyle başladığında yılda 2 bin kişi katılıyordu. Bugün 6 firmanın 8 dev kruvaziyeri aralıktan nisana körfezde 650 bin kişiyi gezdiriyor. Safari adası Sir Bani Yas’ın kruvaziyerlere açılması cazibeyi artırdı. Şimdi rotanın Hindistan’a uzatılması planlanıyor. İşte size Basra Körfezi turları hakkında bilgiler...

15.02.2017Seyahat
Hurma pazarı Türklerin elinde

Hurma pazarı Türklerin elinde

Kutsal topraklarda hac vazifelerini tamamlayan hacıları, “hurma telaşı” sardı. Hacılar, bu yıl hurma için Suudi Arabistan’a yaklaşık 20 milyon lira bıraktı.

19.09.2016Ekonomi
Dört kişilik bir ailenin iftar sofrasının maliyeti 74 lira

Dört kişilik bir ailenin iftar sofrasının maliyeti 74 lira

Türkiye'de dört kişilik bir aile için restorandaki iftar sofrasının maliyeti yaklaşık 74 lira olurken, orucunu 5 yıldızlı otellerde açmak isteyenler genellikle açık büfe organize edilen iftarlar için kişi başına 85-285 lira ödeyecek. Ramazanın vazgeçilmez iftariyeliği hurmanın kilogram fiyatı 10-120 lira arasında değişirken, pastırmanın da kilogramı 75-130 liradan satılıyo

30.05.2016Ekonomi
Kriz çıktı kombine fırladı

Kriz çıktı kombine fırladı!

Kaleci Onur’un kamptan gönderilmesi sonrası bordo mavili tribünler ikiye bölündü. Vira Grubu’nun istifaya çağırdığı yönetimi, Trabzonlu Gençler destekledi. Dün bir anda satılan kombine rakamının 2 bin 460’a çıkması, beraberinde farklı iddiaları da getirdi.

2.08.2015Futbol

Yazar Sonuçları

Phuket Tayland Gezisi - Phuket Adası Nasıl Gezilir? 

Bangkok gezisi sonrası bir saatlik uçuş ile Phuket’e geldik. Phuket havaalanı kent merkezi olarak sayılan ve otelimizin de bulunduğu Patong Beach’e 40 km uzaklıkta bulunuyor.

11.12.2019

Bodrum’un sezonuna dair son rapor

Bodrum’da vakit geçirip göz önünde olan tüm popüler mekanlara girip çıkınca durum şu: Hiç kimse sezondan memnun değil. Oysa etrafta, çılgın gibi olmasa da, hayli yabancı turist var. Ama Beyaz Türk yok! Sanki Bodrum’a küsmüş gibiler.

14.07.2019

O zaten ‘Ünlü’

O, kendini mesleğine, öğrencilerine, okuyucularına adamış biri...

19.12.2015