EKSTRA
MENÜ

Hülya Özdil

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 102 haberi bulunmuştur.

Hülya Özdil Haberleri

Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı 10uncu günde tamamlandı

Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı 10'uncu günde tamamlandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınarak imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkım işlemi 10'uncu günde tamamlandı.

8.06.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak eklentilerin yıkım çalışması 7nci gününde

Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkım çalışması 7'nci gününde

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınarak, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkım işlemi 7'nci günde de devam etti. Depo ve kazan dairesinin ardından müştemilattaki yıkım çalışmaları sürüyor. Bodrum Belediye encümeninin, villanın kaçak bölümleri için yıkım kararının yanı sıra 'İmar Kanunu'nun 42'nci maddesi çerçevesinde Hülya Özdil'e 380 bin lira idari para cezası kesildi.

5.06.2020Gündem
Özdilin villasındaki kaçak kısımların yıkımı sürüyor

Özdil'in villasındaki kaçak kısımların yıkımı sürüyor

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkım işlemine devam edildi. Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü gözetiminde gerçekleştirilen yıkımın 4'üncü gününde, yaklaşık 2.5 ton moloz çıktığı görüldü.

2.06.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı sürüyor

Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı sürüyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı ve imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkım işlemine devam edildi. Özdil'in villasının önünde yıkım çalışmasından oluşan moloz yığını, dikkat çekti.

1.06.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı sürüyor

Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak eklentilerin yıkımı sürüyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin dün başlanan yıkım işlemine bugün de devam edildi. İşçilerin yıkım sırasında kaçak eklentileri hilti ile kırdığı görüldü.

31.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin Bodrumda bulunan villasındaki kaçak bölümler yıkılıyor

Yılmaz Özdil'in Bodrum'da bulunan villasındaki kaçak bölümler yıkılıyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkımına başlandı.

30.05.2020Haber
Son dakika... Ve Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak kısımların yıkımı başladı

Son dakika... Ve Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak kısımların yıkımı başladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkımına başlandı. Ara verilen yıkım işlemine yarın devam edileceği öğrenildi.

30.05.2020Gündem
Yılmaz Özdil’in kaçak yapılı villası yarın yıkılıyor

Yılmaz Özdil’in kaçak yapılı villası yarın yıkılıyor

Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum Bitez’de bulunan villasının kaçak bölümleri ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Sabah gazetesi'nin Bodrum Belediyesi kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Özdil’in villasında bulunan kaçak yapıların yarın yani 30 Mayıs günü yıkılacak. Belediye’nin kaçak yapılarda bulunan eşyaların önce tahliyesine izin vereceği, ardından da yıkımın gerçekleşeceği öğrenildi.

29.05.2020Gündem
Yılmaz Özdile villasının kaçak bölümleri için 380 bin lira ceza

Yılmaz Özdil'e villasının kaçak bölümleri için 380 bin lira ceza

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, gazeteci- yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villayla ilgili yeni gelişme yaşandı. Bodrum Belediye Encümeni'nin, villanın kaçak bölümleri için yıkım kararının yanı sıra 'İmar Kanunu'nun 42'nci maddesi gereğince Hülya Özdil'e 380 bin lira idari para cezası kesildiği ortaya çıktı.

27.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villası için yıkım kararı verilmişti... Detaylar ortaya çıktı

Yılmaz Özdil'in villası için yıkım kararı verilmişti... Detaylar ortaya çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde gazeteci- yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villanın yıkımı için alınan encümen kararının detayları ortaya çıktı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte 7 üyenin imza attığı kararda, Özdil'in villasında 81 metrekarelik bodrum katın, 70 metrekarelik terasın, 12.41 metrekarelik deponun, 12.83 metrekarelik jeneratör odasının, 17.84 metrekarelik müştemilatın, ruhsat kayıtlarına aykırı olarak yapıldığı ve kaçak olduğu yer aldı.

23.05.2020Gündem

Mahkeme kararını verdi! Kaçak bölümler yıkılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, gazeteci- yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villanın, kaçak olduğu öne sürülen bölümleriyle ilgili Muğla 1’inci İdare Mahkemesi, villanın kaçak bölümlerinin yıkımı ile ilgili Özdil ailesinin talebi olan yürütmeyi durdurma kararına gerek olmadığına hükmetti. Mahkeme ayrıca, Özdil ailesinin yapı kayıt belgesinin iptaline ilişkin yürütmeyi durdurma talebini de yerinde görmedi. Böylece, Özdil ailesine ait villanın kaçak olduğu ileri sürülen bölümlerinin yıkılmasının önü açıldı.

22.05.2020Gündem
Yılmaz Özdile bir şok da Bodrum Belediyesinden

Yılmaz Özdil'e bir şok da Bodrum Belediyesi'nden

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınan ve imara aykırı yapılaşma nedeniyle mühürlenen villayla ilgili yeni gelişme yaşandı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ardından Bodrum Belediyesi de yıkımın durdurulması yönünde karar veren Muğla 1'inci İdare Mahkemesi'ne başvurdu ve yıkım kararının yerinde olduğu yönünde savunma verdi. Savunmada, "Uydu fotoğrafları, Çevre Müdürlüğü ve Belediye imar ekiplerimizin yerinde tespitleri sonrasında yıkım kararı aldık" denildi.

19.05.2020Gündem
Mahkeme Hülya Özdilin savunmasını alacak

Mahkeme Hülya Özdil'in savunmasını alacak

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkımında savunma yapması bekleniyor. Ailenin avukatının itirazı üzerine 1 aylık yürütmeyi durdurma kararı alan Muğla 1'inci İdare Mahkemesi'nce Hülya Özdil’in savunması alınacak.

15.05.2020Gündem
Verilen süre bugün doldu Ekipler Yılmaz Özdilin villasında

Verilen süre bugün doldu! Ekipler Yılmaz Özdil'in villasında

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkımı için verilen süre bugün doldu. Aile eklentilerle ilgili herhangi bir çalışma yapmayınca Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yıkım için sabah villaya geldi. Ekipler çalışırken Özdil'in avukatının itirazı üzerine başlatılan yıkım işlemi durduruldu.

13.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin Bodrumdaki villasının kaçak kısımlarını yıkmak için ekip geldi

Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasının kaçak kısımlarını yıkmak için ekip geldi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın kaçak eklentilerinin yıkımı için verilen süre bugün doldu. Aile eklentilerle ilgili herhangi bir çalışma yapmayınca Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yıkım için sabah villaya geldi.

13.05.2020Haber
Bodrumda Yılmaz Özdilin komşularının villaları da mühürlendi

Bodrum'da Yılmaz Özdil'in komşularının villaları da mühürlendi

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villada, eklentilerin yıkımı için verilen süre yarın dolarken, bugün de herhangi bir çalışma yapılmadı. Bu arada Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Özdil'in komşularının villalarından bazılarının da yapı kayıt belgelerini iptal ettiği belirtildi. Belediye ekipleri bu villaları mühürledi.

12.05.2020Haber
Yılmaz Özdilin komşularının villaları da mühürlendi

Yılmaz Özdil'in komşularının villaları da mühürlendi

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villada, eklentilerin yıkımı için verilen süre yarın dolarken, bugün de herhangi bir çalışma yapılmadı. Bu arada Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün Özdil'in komşularının villalarından bazılarının da yapı kayıt belgelerini iptal ettiği belirtildi. Belediye ekipleri bu villaları mühürledi.

12.05.2020Gündem
Villasını kaçak eklentilerle büyüten Özdile suç duyurusu

Villasını kaçak eklentilerle büyüten Özdil'e suç duyurusu

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınan ve imara aykırı yapılaşma nedeniyle mühürlenen villayla ilgili yeni gelişme yaşandı. Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yalan beyanla yapı kayıt belgesi aldığı belirtilen Hülya Özdil hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

11.05.2020Gündem
Özdilin mühürlenen kaçak villasına encümen kararı

Özdil'in mühürlenen kaçak villasına encümen kararı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142,5 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan ve mühürlenen villayla ilgili kaçak bölümlerin yıkım kararı Bodrum Belediyesi encümen kararıyla onaylandı. Kaçak eklentiyle ilgili henüz herhangi bir çalışma yapmayan Özdil ailesinin villasında, bugün ise site çalışanları tarafından bahçe düzenlemesi gerçekleştirildiği görüldü.

9.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villasına ‘32’inci madde’ uygulaması

Yılmaz Özdil'in villasına ‘32’inci madde’ uygulaması

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil tarafından satın alınan villa, imara aykırı yapılaşma nedeniyle mühürlendi. DHA’nın görüntülediği mühürde, "Bu inşaat ruhsat ve eklerine aykırı olduğundan 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 32'nci maddesine istinaden mühürlenerek durdurulmuştur" denildi.

8.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin villasında kaçak eklentilerin yıkılması için tebligat gönderildi

Yılmaz Özdil'in villasında kaçak eklentilerin yıkılması için tebligat gönderildi

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil’in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villa için belediye, kaçak bölümlerin 13 Mayıs'a kadar yıkılması için tebligat gönderdi.

7.05.2020Gündem
Muğla Valiliğinden Yılmaz Özdilin villası için flaş talep

Muğla Valiliği'nden Yılmaz Özdil'in villası için flaş talep!

MUĞLA Valiliği, yazar Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil üzerine olan, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan Bodrum’daki villayla ilgili iddiaların araştırılması ve görev yaptığı dönemde inşaat izni verdiği iddia edilen dönemin Belediye Başkanı Mehmet Kocadon hakkında inceleme yapılması için İçişleri Bakanlığı'ndan mülkiye müfettişi gönderilmesini talep etti. Bu arada, villanın, kaçak eklentilerin yapılmadan önceki halini gösteren fotoğrafı ortaya çıktı.

6.05.2020Gündem
Özdilin villası için savcılık da inceleme başlattı, kaçak bölümler yıkılacak

Özdil'in villası için savcılık da inceleme başlattı, kaçak bölümler yıkılacak

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villa için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı da inceleme başlattı. Yapı Kayıt Belgesi iptal edilen villanın kaçak olarak yapılan bölümlerinin 15 gün içinde yıkılacağı belirtildi. Bu arada villa, drone ile havadan görüntülendi.

5.05.2020Haber
Savcılık da inceleme başlattı Yılmaz Özdilin villasındaki kaçak bölümler yıkılacak

Savcılık da inceleme başlattı! Yılmaz Özdil'in villasındaki kaçak bölümler yıkılacak

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villa için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı da inceleme başlattı. Yapı Kayıt Belgesi iptal edilen villanın kaçak olarak yapılan bölümlerinin 15 gün içinde yıkılacağı belirtildi. Bu arada villa drone ile havadan görüntülendi.

5.05.2020Gündem
Yılmaz Özdilin eşi üzerine kayıtlı yazlık evde inceleme

Yılmaz Özdil'in eşi üzerine kayıtlı yazlık evde inceleme

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına Bodrum'da satın alınan villada, İmar Barışı'ndan sonra kaçak inşaat yapılmasının ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

4.05.2020Haber
Yılmaz Özdilin eşi üzerine kayıtlı yazlık evde inceleme

Yılmaz Özdil'in eşi üzerine kayıtlı yazlık evde inceleme

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından, yazar Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil adına Bodrum'da satın alınan villada, İmar Barışı'ndan sonra kaçak inşaat yapılmasının ardından başlatılan soruşturma tamamlandı.

4.05.2020Gündem
“7 Kocalı Hürmüz” Müzikali büyük alkış aldı

“7 Kocalı Hürmüz” Müzikali büyük alkış aldı

Usta oyuncu Müjdat Gezen’in yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği “7 Kocalı Hürmüz” müzikalinin, özel konukların davetli olduğu genel provasında büyük bir coşku yaşandı.

26.10.2017Etkinlikler
Bu ne kuyruğu

Bu ne kuyruğu

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in köşe yazılarından hazırlanan “İsim Şehir Hayvan” kitabından uyarlanan tiyatro oyunu, Bodrum’da kapalı gişe oynadı.

5.08.2012Ege
Bu oyuna akın var

Bu oyuna akın var

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in köşe yazılarından hazırlanan “İsim Şehir Hayvan” kitabından uyarlanan tiyatro oyunu, Bodrum’da kapalı gişe oynadı. Seyirciler uzun kuyruk oluşturdu, Özdil’le fotoğraf çektirmek için yarıştı.

5.08.2012Ege
YILMAZ ÖZDİLİN BABASI TOPRAĞA VERİLDİ

YILMAZ ÖZDİL'İN BABASI TOPRAĞA VERİLDİ

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in babası Veli Özdil'ın cenazesi, İzmir'de düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.İzmir'in Konak İlçesi Hatay Semti'ndeki evinde kalp krizi sonucu 78 yaşında hayata gözlerini yuman Veli Özdil için Hatay Murat Reis Camii'nde öğle namazının ardından tören düzenlendi. Cenaze töreninde Veli Özdil'in eşi Nadide Özdil, çocukları Yılmaz Özdil, Yıldırım Özdil, Cemalettin Özdil, gelinleri Serpil ve Hülya Özdil ile torunları Ece, Pelin, Barış Özdil taziyeleri kabul etti.Mustafa OĞUZ / Mücahit BEKTAŞ / DHA

30.12.2011Haber
Yılmaz Özdilin acı günü

Yılmaz Özdil'in acı günü

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in babası Veli Özdil’ın cenazesi, İzmir’de düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

30.12.2011Gündem
Yok böyle bir sevgi

Yok böyle bir sevgi

Geçen cumartesi günü İstanbul Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki D&R Kitabevi’nde mahşeri bir kalabalık vardı. Kadın-erkek, yaşlı-genç yüzlerce kişi kitabevinde kıvrıla kıvrıla uzayan kuyrukta saatlerce bekledi.

7.05.2011Kelebek
İzmir, kitap fuarına hazır

İzmir, kitap fuarına hazır

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle 24. İzmir Kitap Fuarı, 6-14 Nisan tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

27.03.2019Kitap Sanat
Kaygısızlar oyuncuları kimdir Kaygısızlar başrol oyuncuları ve dizi karakterleri

Kaygısızlar oyuncuları kimdir? Kaygısızlar başrol oyuncuları ve dizi karakterleri

Kaygısızlar oyuncuları, Hadi uygulamasında yöneltilecek olan soru öncesinde merak konusu oldu. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Ercan Yazgan ve yine geçtiğimiz dönemde hayata gözlerini yuman Halit Akçatepe'nin başrollerde yer aldığı Kaygısızlar dizisinin oyuncuları arasında, Ayşen Gruda, Çiçek Dilligil, Ülkü Duru gibi önemli isimler de yer aldı. İşte, Kaygısızlar oyuncuları hakkında detaylı bilgiler

29.08.2018Gündem
Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor Fuar ne zaman bitecek

Adana Kitap Fuarına hangi yazarlar geliyor? Fuar ne zaman bitecek?

Adana Kitap Fuarına hangi yazarların katılım sağlayacağı, Adanalı okurların merakına neden oldu. Onlarca yazarın katılımıyla görkemli bir hafta geçirecek olan Adana Kitap Fuarı, kitapseverlerin araştırdığı konu oldu. Peki, Adana Kitap Fuarı imza günlerine hangi yazarlar katılım gösterecek? İşte, Fuar hakkında detaylı bilgiler

9.01.2018Gündem
İsim Şehir Hayvan

İsim Şehir Hayvan

Profilo Kültür Merkezi
15.02.13
21:00

9.02.2013Spor Arena
Nisvan için bir araya geldiler

Nisvan için bir araya geldiler

Türkiye’nin ünlü kadın oyuncularını bir araya getiren ve mesleklerinde ilk ve öncü 19 kadının yaşam öykülerini beyazperdeye taşıyan 'Nisvan' isimli belgeselinin galası 27 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

25.12.2012Kelebek
Mehmet Yaşin masadan kalktı ve...

Mehmet Yaşin masadan kalktı ve...

Mehmet Yaşin'in Hürriyet gazetesi için yaptığı röportajlar, "Yemek Sırları" adı ve Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı. Ahmet Hakan, Ayşe Arman, Doğan Hızlan, Elif Şafak, Nazlı Ilıcak, Yılmaz Özdil gibi yazarların yanı sıra, aralarında Cem Yılmaz, Can Bonomo, Hülya Avşar, İvana Sert, Serra Yılmaz, Yıldız Kenter'in de bulunduğu 81 ismin Yaşin'e verdiği yanıtları bu kitaptan okuyabilirsiniz.

8.12.2012Kelebek
İsim Şehir Hayvan

İsim Şehir Hayvan

Profilo KM
28.10.2012
14:30

25.10.2012Kelebek
“İsim Şehir Hayvan” oyununu 2 bin kişi izledi

“İsim Şehir Hayvan” oyununu 2 bin kişi izledi

Gazeteci Yılmaz Özdil'in yazdığı aynı isimli kitaptan uyarlanan “İsim Şehir Hayvan” oyunu, Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde izleyicilerle buluştu.

8.08.2012Ege
İsim Şehir Hayvan Izmir’le buluştu

İsim Şehir Hayvan Izmir’le buluştu

GENCAY Gürün yönetimindeki Tiyatro İstanbul, Yılmaz Özdil’in köşe yazılarını topladığı ilk kitabı İsim Şehir Hayvan’ı tiyatro oyunu haline getirdi. Metin Serezli’nin yönettiği, oyun yazarlığını Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’nın üstlendiği İsim Şehir Hayvan’ın galası, Özdil’in memleketi İzmir’de gerçekleşti.

31.07.2012Ege
İsim Şehir Hayvana büyük ilgi

İsim Şehir Hayvan'a büyük ilgi

Gazeteci Yılmaz Özdil'in köşe yazılarından hazırlanan “İsim-Şehir-Hayvan” oyunu ilk kez İzmir'de seyirci karşısına çıktı.

31.07.2012Ege
İsim Şehir Hayvan seyirciyle buluştu

'İsim Şehir Hayvan' seyirciyle buluştu

Hürriyet köşe yazarı Yılmaz Özdil’in yazılarından hazırlanan ’İsim-Şehir-Hayvan’ adlı kitabından uyarlanan tiyatro oyununun galası ilk kez İzmir’de seyirci karşısına çıktı.

31.07.2012Kelebek
“İsim Şehir Hayvan”, Tiyatro İstanbul Sahnesi’nde

“İsim Şehir Hayvan”, Tiyatro İstanbul Sahnesi’nde!

Yılmaz Özdil’in eseri 30 Temmuz’da sahnelenmeye başlanacak.

29.07.2012Etkinlikler
İsim Şehir Hayvan İzmir’de sahnede

İsim Şehir Hayvan İzmir’de sahnede

Gazeteci Yılmaz Özdil’in ‘İsim Şehir Hayvan’ adlı kitabından uyarlanan tiyatro oyununun galası, 30 Temmuz akşamı Karşıyaka Bostanlı Açık Hava Tiyatrosu’nda yapılacak. Metin Serezli’nin yönettiği oyunun afişinde 15’inci rolün sahibi maymunun altına, yazarın ısrarıyla Yılmaz Özdil yazıldı.

27.07.2012Ege

Yazar Sonuçları

İzmir baharı kitap fuarıyla karşılayacak

24. İZMİR KİTAP FUARI, yarın Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda (Kültürpark) açılacak ve 24 Nisan akşamına kadar sürecek.

5.04.2019

‘Ben Mahsun’un yerinde olsaydım düğünümü Diyarbakır’da yapardım’

Sonuna kadar takip ettiğim nadir dizilerden biri olan “Ezel”de Ramiz Dayı, Kenan İmirzalıoğlu’na dönüp unutamadığım şu repliği söylemişti: “Yeni eskiyi kovar!”

18.02.2016

Türkiye en çok hangi isimlere güveniyor?

“GEZİCİ” adlı araştırma şirketinin yaptığı ankette, “Türkiye’nin en çok güvendiği isimler” ortaya çıktı.

13.02.2016