EKSTRA
MENÜ

Hükümet Krizi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.804 haberi bulunmuştur.

Hükümet Krizi Haberleri

Ömer Çelikten Irkçılık ve işgal sözlüğü paylaşımı

Ömer Çelik'ten "Irkçılık ve işgal sözlüğü" paylaşımı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'daki saldırılarıyla ilgili "Irkçılık ve işgal sözlüğü"nü paylaştı.

12.05.2021Gündem
Fransa, Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişine kısıtlama getirdi

Fransa, Lübnanlı siyasetçilerin ülkeye girişine kısıtlama getirdi

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Lübnan'da hükümetin kurulmasını engelleyen siyasetçilere ülkeye girişlerine kısıtlama getirdiklerini bildirdi.

29.04.2021Dünya
Son dakika haberler... Brezilyada büyük kriz: Kovid ölümleri rekor kırıyor, tüm komutanlar istifa etti

Son dakika haberler... Brezilya'da büyük kriz: Kovid ölümleri rekor kırıyor, tüm komutanlar istifa etti!

Koronavirüs salgınında en ağır bilançoyu ödeyen ülkelerin başında gelen Brezilya'da kriz tüm ülkeye yayılmış durumda. Günlük Kovid-19 ölümlerinin rekor kırdığı ülkede hükümet krizi bir türlü aşılamıyorken Devlet Başkanı Bolsonaro'yu protesto eden kuvvet komutanları teker teker istifa ediyor.

31.03.2021Dünya
Hollandada hükümet krizi... Fotoğraf sızınca istifa etmek zorunda kaldı

Hollanda'da hükümet krizi... Fotoğraf sızınca istifa etmek zorunda kaldı!

Hollanda'da 15-17 Mart tarihlerinde yapılan genel seçimin ardından hükümeti kurmakla görevlendirilen geçici hükümetin İçişleri Bakanı Kajsa Ollongren'in başı sosyal medyada yayılan bir fotoğraf yüzünden derde girdi. Ollongren kriz büyüyünce istifa etti.

25.03.2021Dünya
Lübnanda bir ekmek 3 bin Lübnan lirasına yükseldi

Lübnan'da bir ekmek 3 bin Lübnan lirasına yükseldi

Lübnan'da enflasyon nedeniyle bir poşet ekmeğin fiyatı 3 bin Lübnan lirasına yükseldi.

24.03.2021Ekonomi
Lübnanda döviz kalmadı 1 yıldır bankadan para çekemiyorlar

Lübnan'da döviz kalmadı! 1 yıldır bankadan para çekemiyorlar

Lübnan'ın içine girdiği ekonomik ve siyasi kriz banka mevduat sahiplerini zora soktu. Son bir yıldır bankadan dövizlerini alamayan mudiler büyük kızgınlık içinde bekliyor.

25.02.2021Ekonomi
İtalyada Draghi hükümeti yemin ederek göreve başladı

İtalya'da Draghi hükümeti yemin ederek göreve başladı

İtalya'da yeni hükümeti kuran Mario Draghi, kabinesiyle yemin ederek göreve başladı. Mario Draghi, başbakanlıkta yapılan geleneksel zil değiştirme töreniyle görevi Giuseppe Conte'den devraldı.

13.02.2021Dünya
İtalyada hükümet krizini aşmak için teknokrat hükümet kurulması gündemde

İtalya'da hükümet krizini aşmak için teknokrat hükümet kurulması gündemde

İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, ülkenin içinden geçtiği salgın koşulları ile yol açtığı ekonomik ve sosyal acil durumlarla yüzleşecek bir hükümetin kurulması için yüksek profil birini görevlendireceğini belirtti.

3.02.2021Dünya
Çok partili koalisyonlar ile yönetilen İtalya, bir kez daha hükümet krizi yaşıyor

Çok partili koalisyonlar ile yönetilen İtalya, bir kez daha hükümet krizi yaşıyor

İtalya'da Başbakan Giuseppe Conte liderliğindeki dörtlü koalisyonun bozulmasıyla, ülkede sık aralıklarla yaşanan hükümet krizlerine bir yenisi eklendi.

27.01.2021Dünya
İtalyada hükümet krizi Başbakan Conte hayal kırıklığına uğradı

İtalya'da hükümet krizi! Başbakan Conte hayal kırıklığına uğradı

İtalya'da, 5 Yıldız Hareketi (M5S), Demokratik Parti (PD), Özgürler ve Eşitler (LeU) ile Italia Viva'nın (Iv) oluşturduğu koalisyon hükümetinde, Iv'li 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildiklerini açıkladı. Başbakan Giuseppe Conte bugün yaptığı açıklamada, kriz çıkmamasını umduğunu ifade etmişti.

13.01.2021Dünya
İbrahim Kalından Boğaziçi açıklaması

İbrahim Kalın'dan 'Boğaziçi' açıklaması

CNN Türk'te yayınlanan "Ne oluyor?" programına katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gazeteciler Hakan Çelik ve Göksu Öngören Özgür'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kalın, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanması sonrası çıkan tartışmalarla ilgili olarak, "Rektör atanması meselesinde (Boğaziçi Üniversitesi) Cumhurbaşkanının bir yetkisinin sorgulanması, bunun tartışmaya açılması noktasına getirilmesi, siyaset açısından da üniversite açısından da sağlıklı bir durum değil. Özellikle de bir partinin bunu politize edip kendi siyasi gündemine eklemlenmeye çalışması Boğaziçi Üniversitesine de oradaki öğrencilere de haksızlık" ifadelerini kullandı

10.01.2021Gündem
Asya-Pasifikte 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

Asya-Pasifik'te 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

2020 yılında, Güney Çin Denizi krizi, Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilimler ve Hindistan - Çin sıcak çatışması bölgedeki tansiyonu artırdı. Asya-Pasifik ülkelerinde başta koronavirüs salgını olmak üzere bölge ülkeleri arasında yaşanan gerilimler, siyasi krizler ve protestolar 2020'ye damgasını vurdu.

28.12.2020Dünya
Lübnan 2020de ekonomi ve siyasi çalkantıyla uğraştı

Lübnan 2020'de ekonomi ve siyasi çalkantıyla uğraştı

Ekonomik krizin yanı sıra siyasi istikrarsızlık içinde bulunan Lübnan'da 2020'de sorunlar derinleşti. Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta meydana gelen patlamanın ardından hükümet istifa etti, aradan aylar geçmesine rağmen hala yeni kabine kurulamadı.

22.12.2020Ekonomi
Siyasetten bir Mataracı geçti

Siyasetten bir Mataracı geçti

Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Tuncay Mataracı (85), COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirirken geride yeşil sahalardan Meclis’e, bakanlık koltuğundan cezaevine kadar uzanan serüven dolu bir yaşamöyküsü bıraktı.

19.12.2020Gündem
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
İki aylık hükümet krizi sona erdi İşte KKTCnin yeni başbakanı

İki aylık hükümet krizi sona erdi! İşte KKTC'nin yeni başbakanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) yaklaşık iki ay süren hükümet krizi bugün akşam saatlerinde imzalanan protokol ile son buldu.Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Vekili Hamza Ersan Saner'in yeni bakanlar kurulunu yarın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sunması bekleniyor.

8.12.2020Dünya
KKTCde 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

KKTC'de 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 50 gün sonra hükümet kurma çalışmalarında anlaşma sağlandı. Üçlü koalisyonun kurulacağı hükümette Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrart Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) yer alacak.

7.12.2020Dünya
Virüse karşı en başarılı ülke hangisi

Virüse karşı en başarılı ülke hangisi?

Londra’da kurulu Deep knowledge Group (DKG)adlı araştırma şirketi dünyada hangi ülkelerdeki insanların koronavirüse karşı en iyi korunduğu üzerine bir araştırma yaptı. Çarpıcı sonuçlar ortaya koyan araştırmaya göre bu kriterlere en çok uyan ülke Almanya oldu.

15.04.2020Avrupa
Hamburg’da zafer SPD ve Yeşillerin AfD kılpayı

Hamburg’da zafer SPD ve Yeşillerin! AfD kılpayı

Hamburg’da dün yapılan eyalet seçimlerinin kazananı SPD ve Yeşiller oldu. SPD’yi seçimden yeniden birinci parti çıkarmayı başaran Hamburg Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher “Hamburg’daki başarılı politikayı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Yeşiller’in adayı Katharina Fegebank ise partisini ikinci büyük parti konumuna taşıyarak büyük zafer yaşadı. Aşırı sağcı AfD de Hanau'daki ırkçı saldıraya rağmen kılpayı Meclis’e girmeyi başardı.

24.02.2020Avrupa
Thüringen bilmecesi

Thüringen bilmecesi

Almanya'nın Thüringen Eyaleti’ndeki hükümet krizi, tam bir bilmeceye dönüştü. Sol Parti’li eski eyalet başbakanı Bodo Ramelow, 25 Nisan 2021’de yapılacak erken seçimlere kadar SPD ve Yeşiller’le azınlık hükümeti kurmak istiyor. Ancak bunun için 4 oya ihtiyacı var.

23.02.2020Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Süleymani açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Süleymani açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(İranlı komutan) Süleymani'nin öldürülmesi bölgemizin barışı için ciddi bir risk olmuştur" ifadesinde bulundu. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, "(ABD-İran arasındaki) Gerginliğin azaltılması için diğer ülkelerle çaba sarfetmeye devam edeceğiz" dedi.

6.01.2020Dünya
Kuveytte yeni hükümet kuruldu

Kuveyt'te yeni hükümet kuruldu

Eski Dışişleri Bakanı Halid el-Ahmed es-Sabah başkanlığında kurulan hükümette 3 kadın bakan ile 7 yeni isme yer verildi.

17.12.2019Dünya
Kuveytte hükümet krizi büyüyor

Kuveyt'te hükümet krizi büyüyor

Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed Cabir es-Sabah'ın yeniden hükümeti kurması için görevlendirdiği Kuveyt Başbakanı Cabir es-Sabah bu görevi kabul etmedi.

18.11.2019Dünya
İtalyada Salvini liderliğindeki sağdan tarihi zafer

İtalya'da Salvini liderliğindeki sağdan tarihi zafer

İtalya'da aşırı sağcı politikacı Matteo Salvini'nin liderlik ettiği merkez sağ ittifak, solun kalesi olarak bilinen Umbria Bölgesi'ndeki bölgesel yönetim seçimini kazanarak önemli bir başarı elde etti.

28.10.2019Dünya
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalar likidite sıkışıklığı nedeniyle repo operasyonlarına başlayan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu akşam açıklanacak faiz kararına odaklandı.

18.09.2019Ekonomi
Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Almanya ‘yüzde 25’ini alırız’ dedi, İtalya Ocean Viking’e liman gösterdi

Akdeniz’de kurtardığı göçmenlerle denizde bekleyen Ocean Viking gemisinin güvenli liman çağrısına, İtalya’dan yanıt geldi. İtalya’nın Ocean Viking’e güvenli liman olarak Lampedusa’yı önerme kararı, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in de “İtalya açıklarında denizden kurtarılanların yüzde 25’ini alabiliriz” açıklamasının ardından geldi. Fransa’dan da ‘yüzde 25’ini alabiliriz’ açıklamaları yapıldı.

15.09.2019Avrupa
İtalyada 2. Conte Senatodan da güvenoyu aldı

İtalya'da 2. Conte Senato'dan da güvenoyu aldı

İtalya'da Giuseppe Conte liderliğinde geçen hafta kurulan, düzen karşıtı 5 Yıldız Hareketi (M5S), merkez soldan Demokratik Parti (PD) ve sol görüşlü Özgürler ve Eşitler Partisi'nden (LEU) oluşan koalisyon hükümeti, parlamentonun üst kanadı Senato'dan da güvenoyu aldı.

10.09.2019Dünya
İtalya’da sarı kırmızı dönem

İtalya’da sarı kırmızı dönem

İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin istifasının ardından başlayan hükümet krizi aşıldı ve yine Conte liderliğinde yeni hükümet kuruldu. Dün hükümet programı ve kabine listesi Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya sunulurken, bugün kabine üyeleri yemin edecek, ardından parlamentoda güven oylaması yapılacak.

5.09.2019Dünya
İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conteye verdi

İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conte'ye verdi

İtalya'da milliyetçi-popülist 5 Yıldız Hareketi-Lig hükümetinin bu ay içinde çökmesinin ardından 5 Yıldız Hareketi ile Demokratik Parti'nin koalisyon anlaşmasına varması üzerine Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet kurma görevini Giuseppe Conte'ye verdi.

29.08.2019Dünya
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda, ticaret müzakerelerine yönelik belirsizlikler ve jeopolitik risklerin gündemde kalması ile risk iştahı azalırken, veri gündeminin de zayıf olması dolayısıyla yön arayışının öne çıktığı görülüyor.

28.08.2019Ekonomi
İtalyada Cumhurbaşkanı 2nci tur istişareleri başlattı

İtalya'da Cumhurbaşkanı 2'nci tur istişareleri başlattı

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, devam eden hükümet krizine çözüm bulmak için istişarelerinin 2'nci turunu bugün başlattı.

27.08.2019Dünya
AB zirvesinin kaybedeni Merkel mi

AB zirvesinin kaybedeni Merkel mi?

AVRUPA Birliği kurumlarını 2019-2024 döneminde yönetecek isimlerin belirlenmesi için Brüksel’de yapılan ve kaotik hal alan zirve, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in eskisine oranla etkisinin zayıfladığı yorumlarının yapılmasına neden oldu. Sağlık sorunlarıyla da gündemde olan Merkel’in zirvedeki bazı adımları bu yorumları haklı kılar nitelikteydi.

4.07.2019Dünya
Koltuk krizinden hükümet krizine

Koltuk krizinden hükümet krizine

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Brüksel’de AB liderler zirvesinde koltuk krizini çözdü ancak içeride hükümet krizine yol açtı. SPD ile Yeşiller, Avrupa Komisyonu Başkanlığı için Savunma Bakanı Ursula von der Leyen isminde uzlaşılmasına karşı çıktı: “Desteklemeyiz”.

3.07.2019Avrupa
Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Almanya hızla krize sürükleniyor: Yıl sonunu göreceği şüpheli...

Avrupa’nın en güçlü ülkesi Almanya, hızla hükümet krizine doğru sürükleniyor. Hükümetin yıl sonunu görmesine şüphe ile bakılıyor.

12.06.2019Avrupa
KKTCde Başbakanı Ersin Tatardan önemli mesajlar

KKTC'de Başbakanı Ersin Tatar'dan önemli mesajlar

KKTC Başbakanı Tatar, ülkede hükümetin Kıbrıs Türk halkının isteği ve desteğiyle kurulduğunu söyledi.

29.05.2019Dünya
Başbakan Kurz’un kaderi oylanıyor

Başbakan Kurz’un kaderi oylanıyor

Avusturya’da bugün mecliste hükümet için verilen güvenoyu önergesi oylanacak.

27.05.2019Dünya
Yarın, Sebastian Kurz’un kader günü

Yarın, Sebastian Kurz’un kader günü

Avusturya’da yarın mecliste hükümet için verilen güvenoyu önergesi oylanacak. Hükümet güvenoyu alamazsa, 31 yaşındaki Başbakan Sebastian Kurz, görevini bırakmak zorunda kalacak.

26.05.2019Avrupa
KKTC’de yeni koalisyon hükümeti hızlı başladı

KKTC’de yeni koalisyon hükümeti hızlı başladı

KKTC’de bir süredir devam eden hükümet krizi ana muhalefet lideri Ersin Tatar’ın yeni koalisyon hükümeti kurmasıyla sona erdi.

23.05.2019Dünya
Son dakika... KKTC’de Tatar, görevi Erhürman’dan devraldı

Son dakika... KKTC’de Tatar, görevi Erhürman’dan devraldı

KKTC’de yeni hükümetin onaylanmasının ardından ilk görev devri Başbakanlık’ta yapıldı. KKTC'nin yeni Başbakanı Ersin Tatar, görevi Başbakan Tufan Erhürman'dan devraldı.

22.05.2019Dünya
Kriz sona erdi

Kriz sona erdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi (HP) koalisyon hükümeti kurulması için anlaştı.

21.05.2019Dünya
Avusturya toz duman

Avusturya toz duman

FPÖ Lideri Heinz Christian Strache’nin İbiza Adası’nda çekilen görüntüsünün yol açtığı Avusturya’daki hükümet krizi, bir yandan devlet krizine diğer yandan da aile krizine dönüşme yolunda. Avusturya kamuoyu başdöndürücü gelişmeleri derin bir şaşkınlıkla izliyor.

21.05.2019Avrupa
Akıncı yeni hükümetin kurulması için parti liderleriyle görüşecek

Akıncı yeni hükümetin kurulması için parti liderleriyle görüşecek

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yeni hükümetin kurulması için mecliste temsil edilen partilerin liderleriyle görüşecek.

13.05.2019Dünya
Son dakika... KKTCde hükümet krizi İstifayı resmen sundu

Son dakika... KKTC'de hükümet krizi! İstifayı resmen sundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Başbakan ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman liderliğindeki koalisyon hükümeti istifa etti.

9.05.2019Dünya
KKTC’de koalisyon hükümeti dağıldı

KKTC’de koalisyon hükümeti dağıldı

KKTC’de bir buçuk yıldır görevde olan dört partili koalisyon hükümeti, küçük ortak Demokrat Parti Lideri ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın, oğlu Rauf Denktaş’ın sahibi olduğu özel üniversiteye bakanlık yetkisini kullanarak kamu arazisi kiralaması nedeniyle dağıldı. Denktaş bakanlıktan istifa ederken, büyük ortaklardan Halkın Partisi Lideri, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay hükümetten çekilme kararı aldı.

9.05.2019Dünya
KKTCde hükümet krizi... Peş peşe istifa kararları

KKTC'de hükümet krizi... Peş peşe istifa kararları

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), koalisyon ortağı Halkın Partisi (HP) hükümetten çekilme kararı aldı. Krizin ardından KKTC Başbakanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümetin istifasını yarın Cumhurbaşkanı'na sunacağını açıkladı. Maliye Bakanı Serdar Denktaş'ın da görevinden istifa ettiği belirtilmişti.

8.05.2019Dünya
Finlandiyada sandıktan koalisyon çıktı

Finlandiya'da sandıktan 'koalisyon' çıktı

Finlandiya'da yapılan genel seçimlerin ardından oyların yüzde 17,8'ini alan Sosyal Demokrat Parti birinci olurken, aşırı sağcı Gerçek Finler Partisi ise ikincilik elde etti.

15.04.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Amerika’nın ‘Siyonist’ başkanları

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 2017 yılında Dünya Yahudi Kongresi’nin New York’taki toplantısında Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl Ödülü’nü alırken, “Siyonistim, Siyonist olmak için Yahudi olmaya gerek yok” demişti.

14.05.2021

Korona notları

Yeni kısıtlamalara kimsenin gık diyecek hali yok. Çünkü biz bu kısıtlamalara davetiye çıkardık.

2.12.2020

Ateşkes

Paşinyan: Bu anlaşma, Ermeni Halkı için çok acı verici dedi.

11.11.2020

Devlet Bahçeli çok önemli bir adım attı

Pınar Gültekin’in ölümü Türkiye’yi birleştirdi.

24.07.2020