EKSTRA
MENÜ

huduti

huduti haberleri sayfasında güncel ve son dakika huduti hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 317 huduti haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

huduti Haberleri

FETÖ sanıkları hesap veriyor

FETÖ sanıkları hesap veriyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve paralel devlet yapılanmasına ilişkin kasım ayında 14 ildeki 34 davada bin 458 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

31.10.2019Gündem
Son dakika... Eski 2. Ordu Komutanı Hudutiye verilen 15 yıl hapis cezası onandı

Son dakika... Eski 2. Ordu Komutanı Huduti'ye verilen 15 yıl hapis cezası onandı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'ye, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçuna yardımdan verilen 15 yıl hapis cezasını onadı.

8.08.2019Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
‘Zorla alıkonuldum’ diyen Hudutiyi kamera kayıtları yalanladı

‘Zorla alıkonuldum’ diyen Huduti'yi kamera kayıtları yalanladı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a makam odasında bazı silahlı subay ve generaller tarafından zorla alıkonulduğunu söylemesine rağmen kamera kayıtları, o gece Huduti'nin odasına darbeci askerlerin giriş ve çıkışı sırasında herhangi bir zor kullanmanın olmadığını ve askeri nizamlara uyulduğunu ortaya koydu.

9.04.2019Gündem
Vurun, öldürün, ateş açın emrini inkar etti

'Vurun, öldürün, ateş açın' emrini inkar etti

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Malatya'daki orduevi önünde toplanan halka ateş açılması yönüne emir verdiği tanık beyanlarına yansıyan eski albay Erkan Varol, mahkemede inkar stratejisi izledi.

30.03.2019Gündem
Yargıtay, 15 Temmuzun kritik ismine verilen cezayı az buldu

Yargıtay, 15 Temmuz'un kritik ismine verilen cezayı az buldu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi davasında "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçuna yardımdan 15 yıl hapis cezası verilen dönemin 2. Ordu Komutanı orgeneral Adem Huduti ile ilgili hükmün bozulmasını istedi. Başsavcılığın tebliğnamesinde, Huduti'nin müşterek fail olarak "Anayasayı ihlal" suçundan cezalandırılması talep edildi. Tebliğnamede, sanığın askeri nizama ilişkin kanuni mevzuat ve bulunduğu konum gereği anayasal düzeni korumak hususunda garantörlük yükümlülüğünün bulunduğu, olayda sanığın bu yükümlülüğünü bilerek ve isteyerek yerine getirmemesi şeklinde gerçekleşen ihmali hareketi sonucu diğer sanıkların suça konu vahim eylemleri gerçekleştirdikleri belirtildi.

20.03.2019Gündem
FETÖ üyesi değil ama darbecileri engellemedi

FETÖ üyesi değil ama darbecileri engellemedi

Malatya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davada kararın gerekçesi açıklanırken, dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin sanıkları engellemeyerek suça yardım mahiyetinde hareketlerde bulunduğu belirtildi.

4.07.2018Gündem
FETÖ davasında Hudutiye 15 yıl hapis cezası verildi

FETÖ davasında Huduti'ye 15 yıl hapis cezası verildi

MALATYA’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin 24’ü tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada, dönemin 2’nci Ordu Komutanı Adem Huduti 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

4.05.2018Haber
Son dakika... Cezası belli oldu

Son dakika... Cezası belli oldu

MALATYA’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin 24’ü tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada, dönemin 2’nci Ordu Komutanı Adem Huduti 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

4.05.2018Gündem
İşte Afrin Operasyonunu yönetecek komutan

İşte Afrin Operasyonu'nu yönetecek komutan

Türkiye’nin kilitlendiği Afrin harekatını özel eğitimli askerlerden oluşan iki tugay katılacak. Özel eğitimli askerlerin yer alacağı operasyonda vurulacak hedefler belirlendi. Harekatta Mehmetçik'e 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel kumanda edecek. Korgeneral Temel, yıllar önce Şırnak'ta şehit olan bir askerine verdiği "Annene bakacağım" sözünü hiç unutmadı, yıllardır şehidin annesine bakıyor.

19.01.2018Gündem
Malatya’daki darbe girişimi davasında ara karar

Malatya’daki darbe girişimi davasında ara karar

Malatya’daki darbe girişimi davasında mahkeme heyeti, sabah saat 09.00'dan, akşam 21.00'e kadar tanıkları ve sanık avukatlarının talepleri dinlendi. 1 saat aranın ardından heyet, ara kararını açıkladı. Mahkeme, tutuklu 27 sanığın, tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 3 Ocak 2017'ye erteledi.

10.11.2017Gündem
2’nci Ordu eski Komutanı Huduti dahil 76 sanık için ara karar

2’nci Ordu eski Komutanı Huduti dahil 76 sanık için ara karar

Malatya'daki darbe girişimi davasında mahkeme ara kararını açıkladı. Ara kararda Mahkeme Başkanı İzzettin Duman, tutuklu 27 sanığın, tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 6 Kasım 2017'ye erteledi.

11.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Darbecilikle suçlanan generale Yargıtay’dan ‘bozma’ ve tahliye kararı

KHK ile ordudan atılmış olan Korgeneral İbrahim Yılmaz, 29 Mart 2019 günü Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin hakkında verdiği mahkûmiyeti bozma ve tahliye kararı sonucu Adana F Tipi Cezaevi’nden dışarı adım atarken, tek kişilik bir hücrede televizyon izlemesinin de yasak olduğu 975 günü geride bırakıyordu.

12.07.2019

Binbaşı Sedat Kaya hakkında zorunlu bir yazı

BU köşede 15 Mart 2017 tarihinde yayımlanan “Sedat Binbaşı Darbeciye Sıkmalı mıydı?” başlıklı yazım 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Malatya’daki İkinci Ordu Komutanlığı Karargâhı’nda yaşanan bir olayı konu alıyordu. Daha sonra gazetenin 16 Temmuz 2017 tarihli Pazar Eki’nde yayımlanan “Araftaki Binbaşı” başlıklı ikinci bir yazımda aynı olayı biraz daha ayrıntılı bir şekilde işledim.

8.02.2019

Darbe 03.00’te olsaydı kendimizi bir karanlığın içinde bulacaktık

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Türkiye hâlâ yaralarını sarmaya çalışıyor, bir yandan da FETÖ ile bağlantısı olanların izini sürüyor, mücadelesine devam ediyor. O gece tepemizde uçan F16’lar, bombalamalar, halkın sokağa dökülmesi ve 249 kişinin şehit olması hepimizin hafızasında. Yine o gece terör örgütü tarafından basılan yerlerden biri Hürriyet gazetesiydi. Bir yılı aşkın süredir iddianamelerin içine dalan ve kılı kırk yaran titizliğiyle 90’a yakın köşe yazısında o gecenin fotoğrafını net bir şekilde önümüze koyan dönemin Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’le konuştuk.

14.07.2018

Orgeneral Huduti’nin mahkûmiyeti ne anlama geliyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamuoyunda en çok ilgi yaratan konulardan biri, 16 Temmuz günü gözaltına alındıktan sonra tutuklanan dönemin İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti’nin durumuydu.

11.05.2018

Darbecilikten hapsedilen tümgenerale 632 gün sonra gelen beraat

DARBECİLER, kendisini engellemek üzere konutuna dört askerden oluşan silahlı bir tim gönderdiler. Konut her bir taraftan sarıldı. Bu durumdan habersiz dışarı çıkmak üzere kapıyı açtığında, karşısında G-3 piyade tüfeğini kendisine doğru çevirmiş tam teçhizatlı bir binbaşıyı buldu.

10.05.2018

Orgeneral Akar’ın ifadesinde hâkim neleri merak etti

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’in Genelkurmay ana karargâh davası çerçevesinde düzenlenen özel celsede verdikleri ifadeleri okuduğumuzda, önemli ölçüde daha önceki savcılık ifadelerini tekrarladıklarını görüyoruz.

27.03.2018