MENÜ

Hubertus Heil

Hubertus Heil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hubertus Heil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 70 Hubertus Heil haberi bulunmuştur.

Hubertus Heil Haberleri

SPD’nin ‘SPD’li Başbakan’ rüyası

SPD’nin ‘SPD’li Başbakan’ rüyası

Almanya’da genel seçimler muhtemelen gelecek yıl eylül ayında yapılacak. Böyle olduğu halde hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti (SPD), daha şimdiden başbakan adayı aramaya başladı. Hükümetin büyük kanadı Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik (CDU/CSU) de öyle.

30.05.2020Avrupa
Çalışma bakanından itiraf: İş sağlığındaki durum utanç verici

Çalışma bakanından itiraf: İş sağlığındaki durum utanç verici!

Almanya’da et işletmelerinde yaygın korona vakaları bu sektörde iş sağlığı ve güvenliğindeki açıkları gündeme getirdi. Çalışma Bakanı, sektördeki iş sağlığı ve güvenliğinde kötü durumdan dolayı utandığını söyledi.

21.05.2020Avrupa
Kısa çalışma ödeneği artırıldı

Kısa çalışma ödeneği artırıldı

Federal Meclis, Çalışma Bakanı Hubertus Heil’in hazırladığı yasa taslağını onayladı. Yeni yasaya göre iş ajansı, üçüncü aydan itibaren kısa çalışanlara maaşının yüzde 60’ı yüzde 70’ini, çocuklulara ise yüzde 67’si yerine yüzde 77’sini ödeyecek. 7’inci aydan itibaren ise yüzde 80, çocuklular için ise yüzde 87 olacak.

14.05.2020Avrupa
Çalışma Bakanı: ‘Temel emeklilik gelecek’

Çalışma Bakanı: ‘Temel emeklilik gelecek’

Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil (SPD), temel emekliliğin şu dönemde parlamentodan geçmeyeceği tartışmalarına noktayı koydu: “Yılbaşı itibarıyla gelecek. Ancak korona pandemisi yüzünden parlamentodaki gecikmeler sebebiyle ödemeler birkaç hafta ya da ay sürebilir.”

14.05.2020Avrupa
Yıllık izniniz iptal edilebilir mi

Yıllık izniniz iptal edilebilir mi?

HEMEN hemen tüm dünyada görülen koronavirüs salgını, kamusal hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, virüsün bulaşma hızının gerilediği ülkelerde alınan önlemler yavaş yavaş gevşetiliyor. Almanya’da bu haftanın başından itibaren, mağazalar, dükkânlar, kuaförler ve okullar, belirli koşullar altında kısmen açıldı. Ülkenin kuzeyindeki Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti, kapılarını Pantkort Yortusu’nun kutlandığı 1 Haziran’dan önce yabancı turistlere açmaya hazırlanırken, yerli turistlere lokaller ve otellerde konaklamak ise 25 Mayıs tarihinden önce de serbest olacak.

10.05.2020Avrupa
‘Nefesimizi kesen sayıya ulaşıldı’

‘Nefesimizi kesen sayıya ulaşıldı’

Almanya'da 751 bin işveren, koronavirüs krizi başladıktan 26 Nisan tarihine kadar geçen sürede 10 milyon 100 bin çalışan için kısa süreli mesai başvurusunda bulundu. Bu rakam beklentilerin çok üstünde çıktı.

2.05.2020Ekonomi
‘Başvurular nefesimizi kesen sayıya ulaştı’

‘Başvurular nefesimizi kesen sayıya ulaştı’

Almanya’da koronavirüs krizi başlamasından 26 Nisan tarihine kadar geçen sürede 751 bin işveren, 10 milyon 100 bin çalışan için kısa süreli mesai başvurusunda bulundu. Rakamın çokluğuna dikkat çeken Federal İş Ajansı Başkanı Detlef Scheele, “Başvurular nefesimizi kesen sayıya ulaştı” dedi.

1.05.2020Avrupa
Bundesligada maskeyle sahaya çıkma fikri

Bundesliga'da maskeyle sahaya çıkma fikri

Yeni tip corona virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Bundesliga'da müsabakaların futbolcuların maske takarak oynanması olasılığınınincelediği bildirildi.

24.04.2020Avrupa
Futbolculara maske, gol sevincinde sosyale temasa dikkat Bundesliga yeniden başlarsa...

Futbolculara maske, gol sevincinde sosyale temasa dikkat! Bundesliga yeniden başlarsa...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önemleri kapsamında Almanya Birinci Futbol Ligi'nde (Bundesliga) müsabakaların futbolcuların maske takarak oynanması olasılığının incelediği bildirildi.

24.04.2020Futbol
Kısa çalışma ödeneği kavgası

Kısa çalışma ödeneği kavgası

Almanya’da korona krizi boyunca uyumlu çalışan hükümet ortakları arasında kısa çalışma ödeneğinin artırılması kavgası başladı. SPD, sendikaların da talebi doğrultusunda kısa çalışma ödeneğinin yüzde 80-87’ye çıkarılmasını istiyor. İş Ajansı, çocuğu olmayan kısa çalışanlara maaşlarının yüzde 60’ını, çocuklulara ise yüzde 67’sini ödüyor.

22.04.2020Avrupa
Bu kurallara uymayan yandı..

Bu kurallara uymayan yandı!..

Almanya’da salgın nedeniyle çalışma hayatına ilişkin bir takım önlemler içeren kararlar alındı. Bu karalarla çalışanların sağlığının korunmasının hedeflendiğini söyleyen Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, iş yerlerinin hijyen olması amacıyla kuralların sertleştirildiğini belirtti.

17.04.2020Avrupa
Almanya’dan ortak çağrı: Paskalya’da evde kal

Almanya’dan ortak çağrı: Paskalya’da evde kal

Almanya Başbakanı Merkel’in halka ‘Paskalya’da da evde kal’ın uyarısının ardından eyalet başbakanları, dışişleri ve çalışma bakanı da geleneksel olarak ailelerin buluştuğu dini Paskalya Bayramı’nda halkı ziyaretlerden uzak durmaya çağırdı.

5.04.2020Avrupa
Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Daha tehlike geçmeden ‘karantinayı yumuşatalım’ kavgası başladı

Koronavirüsün hızla yayılmasını durdurmak için sosyal ve iş hayatına çok sıkı önlemler getiren Almanya’da bu sınırların yumuşatılması tartışması başladı. Ekonomi kuruluşları tekrar üretime geçmek için hükümete baskı yapıyor. Hükümet çıkış stratejisi üzerinde çalışma başlatırken, Dünya Sağlık Örgütü önlemlerin yumuşatılmasına karşı acil uyarılarda bulundu.

26.03.2020Avrupa
1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

1.3 milyon emekli bu yasadan etkilenecek

Almanya’da düşük maaş alan emeklilere ek gelir sağlayacak ‘Temel Emeklilik Yasa Tasarısı’, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Yaklaşık 1.3 milyon kişiyi kapsayacak tasarının 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi hedefleniyor.

19.02.2020Avrupa
Almanya’da Türk kadın siyasetçinin yükselişi: Köklü partinin lider kadrosunda

Almanya’da Türk kadın siyasetçinin yükselişi: Köklü partinin lider kadrosunda

Alman Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Berlin’de devam eden genel kurulunda genel başkan yardımcılığına aday olan Serpil Midyatlı, adaylar arasında en yüksek oyu aldı. Hürriyet’e konuşan Midyatlı, adaylığının genel kuruldaki seçimlerden saatler önce belli olduğunu söyledi.

8.12.2019Gündem
Alman partisinin tepesine Türk isim

Alman partisinin tepesine Türk isim

ALMAN Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Berlin'de devam eden genel kurulunda genel başkan yardımcılığına aday olan Serpil Midyatlı, adaylar arasında en yüksek oyu aldı. SPD'nin beş genel başkan yardımcısından biri oldu. Midyatlı, geçmişte 9 yıl boyunca bir restoranda çalışmış…

7.12.2019Dünya
Almanya yabancı imamlara dil şartı getirmeyi planlıyor

Almanya yabancı imamlara dil şartı getirmeyi planlıyor

Almanya’da istihdam ve ikamet düzenlemelerinde yapılması planlanan değişiklik tasarısında imamlar gibi yabancı din görevlilerine Almanca bilme şartı getirilmesi planlanıyor. Söz konusu tasarının çarşamba günü Bakanlar Kurulu gündemine gelmesi bekleniyor.

6.11.2019Avrupa
Emekliler fakirlik riskiyle karşı karşıya

Emekliler fakirlik riskiyle karşı karşıya

Almanya’da yapılan bir araştırma, emeklilerin durumunu gözler önüne serdi. Araştırmaya göre, fakirlik sınırında gelire sahip emeklilerin oranı yüzde 16.8. Ancak bu oran, eğer bir iyileştirmeye gidilmezse önümüzdeki 20 yıl içinde yüzde 21.6’ya yükselecek.

12.09.2019Avrupa
Düşük maaşlı emekli müjde beklerken siyasilerin yüksek maaşları dikkat çekiyor

Düşük maaşlı emekli müjde beklerken siyasilerin yüksek maaşları dikkat çekiyor

Almanya’da hazırlanacak temel emeklilik tasarısında düşük maaşlı emekliye 440 Euro’ya kadar ek ödeme yapılması beklenirken, politikacıların aldıkları yüksek emekli maaşları dikkat çekiyor.

21.08.2019Avrupa
Seçime iki hafta kala kiracıya müjde: Yüzde 10’la sınırlandırıldı

Seçime iki hafta kala kiracıya müjde: Yüzde 10’la sınırlandırıldı

Almanya’da hükümet ortakları CDU/CSU ve SPD, Saksonya ve Brandenburg Eyaletlerinde seçimlere iki hafta kala ülke gündeminden düşmeyen kira artışı ve yeni konut üretimi konularında anlaşmaya vardı. Kira artışlarını yüzde 10’la sınırlandıran tasarıya göre yüksek kira ödeyenler geçmişe dönük farkı ev sahibinden geri talep edebilecek. Komusyoncu payları yeniden düzenlenecek.

19.08.2019Avrupa
Müjdeyi verdi: Geliri  100 bin Euro’nun altında olanlar ödemeyecek

Müjdeyi verdi: Geliri 100 bin Euro’nun altında olanlar ödemeyecek!

Federal hükümetin bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısında aldığı karar, bakıma muhtaç olanların çocuklarının ve engelli çocuk sahiplerinin yükünü azalttı. Buna göre, bakım sorumluluğu olup gelirleri yıllık bürüt 100 bin Euro’nun altında olanlar sağlık bakımı için para ödemeyecek.

14.08.2019Avrupa
SPD’de lider krizi O da istemiyor

SPD’de lider krizi! O da istemiyor

26 Mayıs’ta yapılan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde büyük hezimete uğrayan SPD’de Andrea Nahles hem genel başkanlık, hem Federal Meclis Grup Başkanlığı hem de milletvekilliğinden istifa etmişti. Nahles’ten boşalan koltuğa kimin oturacağı tartışmaları sürüyor.

16.06.2019Avrupa
‘Hükümetin devamı, uzlaşıya bağlı’

‘Hükümetin devamı, uzlaşıya bağlı’

Almanya’da SPD Lideri Andrea Nahles’in istifası, Merkel hükümetinin ne kadar ayakta kalabileceği sorusunu gündeme getirdi. Göç yasasında uzlaşma sağlayan hükümet, yaşanan krize rağmen iş yaptığını göstermek istedi. SPD ise koalisyonun geleceğinin güvencesi için CDU/CSU’yu önemli konularda daha fazla uzlaşıya çağırdı.

5.06.2019Avrupa
Nahles, ‘AP ve Bremen yenilgisinin suçlusu ben değilim’ dedi ve resti çekti

Nahles, ‘AP ve Bremen yenilgisinin suçlusu ben değilim’ dedi ve resti çekti

Pazar günü yapılan AP seçimlerinde tarihi yenilgi alan SPD'de sular durulmuyor. Ağır yenilginin faturasının kendisine çıkarılmak istenmesine karşı “Gelinen nokta, 15 ayın değil 15 yılın sonucu” açıklamasını yapan Genel Başkan Andrea Nahles, parti içinden rakiplerine de “Gelecek hafta seçim yapalım. Dileyen aday olsun” restini çekti.

28.05.2019Avrupa
SPD’de sular kaynıyor

SPD’de sular kaynıyor

Halk desteği yüzde 18’in altına düşen Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) sular kaynıyor. Bir yılı aşkın süredir sessizliğini koruyan SPD’nin eski Genel Başkanı Martin Schulz, yeniden parti içinde etkili olmak için çalışmalara başladı. 63 yaşındaki Schulz, SPD Federal Meclis Grup Başkanı olmak istiyor.

26.05.2019Avrupa
Almanya’da 3 milyon emekliye kötü haber

Almanya’da 3 milyon emekliye kötü haber

SPD’li Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil’ın hazırladığı Temel Emeklilik Tasarısı, şimdilik rafa kaldırıldı. Bakan Heil, yılda yaklaşık 4 milyar Euro’luk maliyete yol açacak tasarıyı salı günü düzenlediği basın toplantısıyla tanıtmıştı.

24.05.2019Avrupa
Hükümet krizine doğru: SPD’nin emeklilik tasarısı asla yasalaşmayacak

Hükümet krizine doğru: SPD’nin emeklilik tasarısı asla yasalaşmayacak

Almanya’da 3 milyon kişiyi ilgilendiren SPD’li Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil’in hazırladığı temel emeklilik tasarısı, hükümet ortaklarını karşı karşıya getirdi. Tasarıyı asla meclisten geçirmeyeceklerini söyleyen CDU Genel Sekreteri Paul Ziemiak, SPD’nin bu tasarıyı AP seçimlerinde bir puan daha fazla almak için hazırladığını iddia etti.

22.05.2019Avrupa
Almanya’ya iş gücü göçü yasası geliyor

Almanya’ya iş gücü göçü yasası geliyor

Almanya’da koalisyon hükümetinin üzerinde uzlaşmaya vardığı nitelikli iş gücü göçü yasası ilk kez Meclise geldi. Yasa tasarısı AB dışından Almanya’ya nitelikli iş gücü göçüne kapıları açıyor. Yasanın yürürlüğe girmesiyle yeterli derecede kalifiyeye ve çalışma sözleşmesine sahip kişiler Almanya’da çalışma fırsatı bulacak.

9.05.2019Avrupa
‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

‘Demokrasinin dijitalleşmesi değil, dijitalin demokratikleşmesi’

Berlin’de bugün açılan ve çarşamba gününe kadar sürecek olan re:publica adlı dijital konferansı açıldı. Açılış konuşmasını yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, sosyal medyadaki siyasi tartışmalar konusunda uyardı.

6.05.2019Avrupa
OECDden işlerde otomasyon riski uyarısı

OECD'den "işlerde otomasyon riski" uyarısı

OECD'nin 2019 İstihdam Görünüm Raporu'nda, gelecek 20 yılda robotlar ve bilgisayarların, mevcut işlerin yüzde 14'ünü yok edecek şekilde tehdit ettiği belirtildi.

25.04.2019Ekonomi
Almanya, ‘sığınmacıya yardıma’ kısıtlama istiyor

Almanya, ‘sığınmacıya yardıma’ kısıtlama istiyor

Almanya’da Federal hükümetin sığınmacılar için hizmetlerin yeniden yapılandırılması ve aylık ödemelerin kısıtlanması için bir tasarı hazırladığı belirtildi.

28.03.2019Avrupa
Merkel’le devam mı

Merkel’le devam mı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, parti içinden gelen yoğun eleştiriler yüzünden, 2000 yılında üstlendiği Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanlığını bıraktı. Daha doğrusu bırakmak zorunda kaldı.

4.03.2019Avrupa
CDU’dan şartlı destek: ‘Yasayı onaylarız ancak...’

CDU’dan şartlı destek: ‘Yasayı onaylarız ancak...’

Almanya’da koalisyon ortağı SPD’nin yasallaştırmak istediği ‘temel emeklilik’ taslağına CDU’dan şartlı destek geldi. CDU lideri Annegret Kramp Karrenbauer, temel emeklilik uygulamasına ancak, hak sahibinin gelirinin incelenmesine olanak tanınırsa “Evet” diyeceklerini söyledi.

27.02.2019Avrupa
Her 5 Alman emekliden 1’i açlık sınırında yaşıyor

Her 5 Alman emekliden 1’i açlık sınırında yaşıyor

Almanya’da Sol Parti’nin soru önergesine cevap veren hükümet, emeklilerin yüzde 19.5’inin açlık sınırında yaşadığını açıkladı. Buna göre ülkedeki her 5 emekliden 1‘i 1000 Euro’dan daha az maaş alıyor.

25.02.2019Avrupa
Çağlar: Artık göçmen kavramını kullanmayalım

Çağlar: Artık göçmen kavramını kullanmayalım

Almanya’da yeni kurulan ve 24 kişiden oluşan Uyum Uzman Komisyonu, ilk toplantısını başbakanlıkta yaptı. Eş başkanlığını Berlin Eyalet milletvekili Derya Çağlar ile Bonn Büyükşehir Belediye Başkanı Ashok Sridharan’ın yaptığı komisyon ayrıca Berlin ve Bonn’da da toplanarak uyumla ilgili sorunları ve açıkları belirleyecek, bu sorunların çözümü için hazırladığı öneriler paketini 2020 yılı ortasında hükümete sunacak.

20.02.2019Avrupa
Temel emeklilik, termik santrallar, vergi indiriminde anlaşamadılar

Temel emeklilik, termik santrallar, vergi indiriminde anlaşamadılar

Başbakanlıkta çarşamba akşamı gece yarılarına kadar süren koalisyonu oluşturan parti temsilcileri, başbakan ve kabine üyesi bazı bakanların katıldığı zirvede, temel emeklilik yasası, kömürle çalışan termik santraların kapatılması ve vergi indiriminin görüşüldüğü konularda uzlaşma sağlanamadı.

14.02.2019Avrupa
SPD koalisyonu bitirmek mi istiyor

SPD koalisyonu bitirmek mi istiyor?

1980’li yılların başlarındaydı... 1969 yılından beri Almanya’da ortaklık eden Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Hür Demokrat Parti (FDP) arasında farklı alanlarda ciddi bir biçimde görüş ayrılığı yaşandığı ortaya çıktı.

11.02.2019Avrupa
SPD’nin ‘Sosyal Devlet Reformu 2025’ umudu

SPD’nin ‘Sosyal Devlet Reformu 2025’ umudu

Almanya'da son yıllarda sistematik olarak oy kaybına uğrayan ve ‘halk partisi’ konumu tehlikeye giren Sosyal Demokrat Parti (SPD) ‘diriliş’ için harekete geçti.

9.02.2019Avrupa
SPD’nin yurttaşlık parası tutar mı

SPD’nin yurttaşlık parası tutar mı?

Ekonomide gümrük sınırlarını kaldıran, malların serbest dolaşımını sağlayan küreselleşme ve dijitalleşme, toplumu ikiye böldü. Ekonomi ve iş dünyası için küreseleşme ve dijitalleşme bir ilerleme.

8.02.2019Avrupa
Almanya’da ‘düşük maaşlı emekliye zam’ kavgası

Almanya’da ‘düşük maaşlı emekliye zam’ kavgası

Almanya’da CDU/CSU ile SPD’den oluşan büyük koalisyon, temel emeklilik reformunu programına aldı. Çalışma Bakanı Hubertus Heil, bu çerçevede hazırladığı taslağı kamuoyuna açıklar açıklamaz, yoğun bir tartışma koptu. Taslak, 35 yıl emeklilik sandığına prim ödemiş, çocuk ya da hasta bakmış, düşük emekli maaşı alan kişilere, 1 Ocak 2021’den itibaren ayda 447 Euro zam öngörüyor.

4.02.2019Avrupa
Almanya’da dar gelirli emeklinin maaşı 447 Euro artıyor

Almanya’da dar gelirli emeklinin maaşı 447 Euro artıyor

Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil, dar gelirli emeklilerinin maaşlarının artırılması için yeni bir taslak hazırladı. Buna göre dar gelirli emeklilerin maaşları ayda 447 Euro artacak. 40 yıl boyunca asgari ücretle çalışmış birinin 514 Euro emekli maaşı almasını ‘çok onursuz’ bulan Çalışma Bakanı, maaşların en az 961 Euro’ya çıkacağını söyledi.

3.02.2019Avrupa
Hartz IV alan hane sayısı 3 milyonun altına düştü

Hartz IV alan hane sayısı 3 milyonun altına düştü

Almanya’da dar gelirlere ve çalışmayanlara yapılan Hartz IV sosyal yardımların sayısı 2018 yılında 3 milyonun altına düştü. Bu rakamlar son 10 yılla kıyaslandığında yüzde 17 oranında düşüş olduğu anlaşılıyor.

4.01.2019Avrupa
Almanya, nitelikli iş gücünün ülkeye gelmesi konusunda engelleri azaltacak

Almanya, nitelikli iş gücünün ülkeye gelmesi konusunda engelleri azaltacak

Alman hükümeti, nitelikli iş gücünün ülkeye gelmesinin önündeki engelleri azaltacak yasa tasarısını kabul etti.

19.12.2018Ekonomi
Son dakika... Almanyadan işçi alımına onay

Son dakika... Almanya'dan işçi alımına onay

Almanya'da Bakanlar Kurulu, Avrupa Birliği dışından işçi alımını öngören tasarıyı onayladı.

19.12.2018Dünya
Almanyada ortaklar ‘göç yasası’nda anlaştı

 Almanya'da ortaklar ‘göç yasası’nda anlaştı

Almanya’da koalisyon hükümeti, göç yasasının ana hatları üzerinde anlaştı. Nitelikli iş gücü açığının kapatılması için çıkarılacak yasa, önceliğin AB ülkeleri vatandaşlarına verilmesini öngörüyor.

2.10.2018Avrupa
Almanya’da 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek yeni emekli paketi kime, ne getiriyor

Almanya’da 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek yeni emekli paketi kime, ne getiriyor?

Almanya'da koalisyon hükümeti, 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girecek yeni emekli paketinde anlaşmaya vardı. Yeni paket daha çok çocuk sahibi anneler, hastalık nedeniyle erken emekliye ayrılanlara ve dar gelirlilere fayda sağlayacak.

29.08.2018Avrupa
Çalışma Bakanından yeni ‘emeklilik paketi’

Çalışma Bakanından yeni ‘emeklilik paketi’

Almanya Çalışma Bakanı Hubertus Heil, emeklilik sistemine güveni artırmayı ve yaşlılıkta fakirleşme korkusunu önlemeyi hedefleyen ‘emeklilik paketi’ni kamuoyuna açıkladı. Paket onaylanırsa 1 Ocak 2019’da yürürlüğe girecek.

13.07.2018Avrupa
Almanya’nın 2018 bütçesi kabul edildi

Almanya’nın 2018 bütçesi kabul edildi

Almanya’da 2018 mali yıl bütçe kanunu tasarısı koalisyon partilerinin oylarıyla meclisten geçti. Almanya kesintisiz beşinci kez devlet giderlerini ek borçlanmaya gerek görmeden karşılayabilecek.

6.07.2018Avrupa
450 bin kişinin sosyal yardımı kesildi

450 bin kişinin sosyal yardımı kesildi

İŞ Ajansı, geçen yıl, kurallara uymadıkları gerekçesiyle 450 bin kişinin sosyal yardımını kesti.

31.05.2018Avrupa
‘Asgari ücretin saati en az 12 euro olsun’

‘Asgari ücretin saati en az 12 euro olsun!’

Almanya’da 1 Mayıs dolayısıyla işçiler bayramını kutlarken, asgari ücretin artırılması tartışmaları çıktı. SPD gençlik teşkilatı Juso Başkanı Kevin Kühnert, asgari saat ücretinin en az 12 Euro olmasını istedi.

1.05.2018Avrupa