EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Htş

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.332 haberi bulunmuştur.

Htş Haberleri

Büyük ilaç şirketleri yoksullar için ilaç bulmaya yan çiziyor

Büyük ilaç şirketleri yoksullar için ilaç bulmaya "yan çiziyor"!

Damarlarınızda kaynayan bir metalin gezinmesi gibi bir şey olduğunu söylüyorlar: Afrika uyku hastalığının ilerlemiş safhalarının tek tedavisi olan melarsoprol, 4 hafta boyunca birkaç günde bir damarlara enjekte edilen toksik bir karışım. 1941’de geliştirilen ve polietilen glikolde çözülen madde, şırınga edenlerce "antifrizdeki arsenik" olarak da adlandırılıyor.

12.04.2005Spor
Halis Ağa borcu ağırdan aldı, helikopter gitti

Halis Ağa borcu ağırdan aldı, helikopter gitti

Toprakbank’ın eski sahibi Halis Toprak, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile yaptığı protokolün şartlarını yerine getiremeyince helikopterinden oldu. Toplam 453 milyon dolarlık borcunun ancak 30 milyon dolarını ödediği bilinen Toprak’ın Sarıkamış’taki oteli ve Adapazarı’ndaki iplik fabrikasını satışa çıkaran TMSF, önceki gün el koyduğu helikopter için de satış planlıyor.

16.12.2006Ekonomi
Hepsi 2007 model

Hepsi 2007 model

Philips, bu yıl piyasaya süreceği 2007 model ürünlerini İspanya’da düzenlediği Hürriyet e.yaşam’ın da davetli olduğu uluslararası bir etkinlikle tanıttı. Ev eğlence sistemlerinden kişisel medya oynatıcılara kadar geniş bir yelpazeye dağılan yeni ürün serisi, özenli tasarımlarının yanında zengin fonksiyonlarıyla da ilgi çekiyor.

29.03.2007Gündem
Amasyada trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

Amasya'da trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

19.11.2007Gündem
Freni patladı 1 ölü 12 yaralı

Freni patladı 1 ölü 12 yaralı

İzmir’in Konak İlçesi’nde düğün dönüşü meydana gelen trafik kazasında yokuş aşağı inen minibüsün freni patladı, 1 kişi öldü 12 kişi hafif yaralandı.

19.11.2007Ege
Telekomünikasyon Kurumundan dinleme açıklaması

Telekomünikasyon Kurumu'ndan "dinleme" açıklaması

Telekomünikasyon Kurumu, “iletişimin tespiti” işleminin, “iletişimin dinlenmesi” olmadığını belirterek, “Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı üzerinden yapılan her türlü dinlemenin yargı güvencesinde olduğunu” bildirdi.

29.07.2008Gündem
SORU VE CEVAP 150

SORU VE CEVAP 150

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

4.08.2008Kelebek
Sinema keyfi eve sesle taşınır

Sinema keyfi eve sesle taşınır

Bir filmi seyrederken kendinizi filmin kahramanıyla aynı ortamda hissetmek ya da ekrandaki bir maçı sanki stadyumdaymışçasına yaşamak yaşamak için düz ekran TV’nizin yanına mutlaka iyi bir de ses sistemi koymanız gerekir. İşte size farklı bütçelere göre en iyi ev sineması sistemleri.

25.09.2008Gündem
Adanada trafik kazası: 2 yaralı

Adana'da trafik kazası: 2 yaralı

Adana'da otoyolda “yarış” yapan gençlerin kullandığı aracın takla atması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.

26.10.2008Gündem
Otobanda yarış pahalıya patladı

Otobanda yarış pahalıya patladı

ADANA’da, alkol alıp otobanda yarış yapan gençlerin içinde bulunduğu otomobil, bir kamyon ve yolcu otobüsüne çarptıktan sonra takla attı. Kazada, 2 kişi ağır yaralandı.

27.10.2008Gündem
Dink davasında 3 sanığa tahliye

Dink davasında 3 sanığa tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink;in öldürülmesine ilişkin 8'i tutuklu 20 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklar Mustafa Öztürk, Zeynel Abidin Yavuz ve Tuncay Uzundal'ın tahliye edilmesine karar verildi.

27.01.2009Gündem
’Kızılay 3 saat çıplak’ tartışması alevlendi

’Kızılay 3 saat çıplak’ tartışması alevlendi

Ankara'da, 27 Ocak 2009 tarihinde Kızılay’da üç bölgede birer saat olmak üzere, toplam 3 saat 25 baz istasyonu üzerinden yapılan tüm cep telefonu görüşmeleri trafiğinin mahkeme kararıyla savcılığa verilmesiyle ilgili tartışma devam ediyor.

5.06.2009Gündem
Danıştayda dinleme süphesi

Danıştay'da dinleme süphesi

Danıştay tetkik hâkimi Engin Çakmak hakkında ‘teknik takip’ kararı olduğu ortaya çıktı.

26.12.2009Gündem
Dink Davası’nda 2 tahliye

Dink Davası’nda 2 tahliye

Hrant Dink cinayeti davasında tutuklu sanıklardan Ahmet İskender ile Ersin Yolcu tahliye edildi.

10.05.2010Gündem
Ergenekonda Tarkanın ismi geçti

Ergenekon'da Tarkan'ın ismi geçti

Birinci Ergenekon Davası'nın 159. duruşmasında şarkıcı Tarkan'ın ismi de geçti.

23.09.2010Gündem
Almadan önce bilmeniz gerekenler var

Almadan önce bilmeniz gerekenler var

Surround ses sistemi de denen ev sinema sistemleri, televizyonda bir şey izlerken kendinizi olayların ortasında veya sinema salonundaymış gibi, müzik dinlerken de konser salonundaymış gibi hissetmenizi sağlayan bir teknolojik nimet. Marifeti, ileri ses kalitesi sağlamasının yanısıra birden fazla ses kaynağı ile, sizi sesin tam ortasına oturtmasından geliyor. Böyle bir sistemle, örneğin ekranda gördüğünüz trenin sesi önce uzaktan duyuluyor, sonra yanınızdan geçiyor ve arkanızdan uzaklaşıyor. Size uygun sistemi seçebilmek için alışverişe çıkmadan önce bilmeniz gereken şeyler var. Bu hafta ses sistemlerini karşılaştırdık.

1.12.2010Gündem
Emniyetten aleyhte delil üretildiği iddialarına yanıt

Emniyetten aleyhte delil üretildiği iddialarına yanıt

İkinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanıklarından Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin Hizbü-t Tahrir terör örgütüyle irtibatının Mahmut Oğuz Kazancı'nın telefon rehberindeki kayıtların Çelebi'nin telefonunda da bulunmasına dayandırılmadığı, bu konunun sanık aleyhinde sonuç doğuracak biçimde adli işlemlerin hiçbir aşamasında değerlendirilmediği bildirildi.

26.01.2011Gündem
Hizb-ut Tahrir’i polis yüklemiş

Hizb-ut Tahrir’i polis yüklemiş

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin telefonuna Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu iddia edilen Mahmut Oğuz Kazancı’ya ait 139 telefon numarasının emniyet tarafından yanlışlıkla yüklendiği ortaya çıktı. HTS (Historical Traffik Search-görüşmelerin tarihi dökümü) dökümlerinin incelenmesinde ise Kazancı ile Çelebi’nin birbirleriyle irtibatlarının olmadığı, dökümlere göre Kazancı da Çelebi de, Hizb-ut Tahrir üyesi olduğu iddia edilen Ergenekon davası sanıklarından Süleyman Solmaz ile görüşmeler yapmış. Çelebi’nin avukatı sorumluların bulunması için suç duyurusunda bulundu. İçişleri Bakanlığı ise olayla ilgili müfettiş görevlendirdi. Suç duyurusunda bulunan avukatlar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yazılı açıklamasına yazılı açıklamayla cevap verdi

26.01.2011Gündem
Emniyetten teğmen açıklaması

Emniyetten 'teğmen' açıklaması

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Teğmen Mehmet Ali Çelebi aleyhine polis tarafından delil üretilerek Hizbü-t Tahrir terör örgütü ile ilişkilendirildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı, Çelebi hakkındaki suçlamaların, şüphelinin bizzat yaptığı ve tape edilmiş telefon görüşmeleri, yapılan aramalarda elde edilen fiziki ve dijital dokümanlar ile Hizbü-t Tahrir örgüt üyeliğinden haklarında dava açılan Kurtça Bektaş ve Süleyman Solmaz’ın ifadelerine dayandırıldığını açıkladı.

27.01.2011Gündem
Kaç kişiye daha sehven işlem yapıldı

Kaç kişiye daha sehven işlem yapıldı

Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin avukatları, müvekkillerinin cep telefonuna yanlışlıkla Hizb-ut Tahrir üyesi bir kişiye ait 139 numaranın eklendiğini itiraf eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne tepki gösterdi. Çelebi’nin avukatları Celal Ülgen, Hüseyin Ersöz ve Serkan Günel, konuyla ilgili yaptıkları yazılı açıklamada, “Bu yanlışlıklar kaç kişiye daha yapılmıştır?” diye sordu.

27.01.2011Gündem
Birinci Ergenekon davasının 173. duruşması başladı

Birinci Ergenekon davasının 173. duruşması başladı

Birinci “Ergenekon” davasının 173. duruşması başladı.

28.01.2011Gündem
Birinci Ergenekon davasına 14 Nisanda devam edilecek

Birinci Ergenekon davasına 14 Nisan'da devam edilecek

Birinci “Ergenekon” davasının bir sonraki duruşması 14 Nisan'da yapılacak.

12.04.2011Gündem
Tanık telefonu dinlenebilecek

Tanık telefonu dinlenebilecek

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, yasa ve yönetmelikte yeri olmamasına rağmen, tanıkların telefonlarının izlemeye alınabileceğine, kullanıcının yerini gösteren raporların incelenebileceğine karar verdi.

25.04.2011Gündem
El ele fotoğraf yakalattı

El ele fotoğraf yakalattı

Arnavutköy’de bulunan parçalanmış koca cinayeti, aşk yaşadığı komşusuna cinayeti işleten eş, başka bir komşuya âşık olunca ortaya çıkarıldı. Tuğba Tüccar, kocasının cesedini teşhise komşusuyla el ele gelince, polis çifti dinlemeye aldı. Tüccar başka bir komşuya âşık olunca, ‘ilk yasak aşkı’ cinayeti telefonda ağzından kaçırdı...

11.09.2011Gündem
Ek iddianame avukatlarda

Ek iddianame avukatlarda

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, futbolda şike iddialarına ilişkin hazırlanan iddianameyi kabul etmesinin ardından iddianamenin 70 ek klasörünü taraf avukatlarına dağıtmaya başladı.

20.12.2011Futbol
Scotland Yard yardım teklif etmiş

Scotland Yard yardım teklif etmiş

İngiliz polis teşkilatı New Scotland Yard’dan dedektif Nathan Coutts’un, Şekip Mosturoğlu’nun İngiltere’de bir dolar hesabı olduğunu bildiren yazısı da ek delil klasöründe.

20.12.2011Futbol
Dink davasında her şeyi değiştirecek kayıtlar

Dink davasında her şeyi değiştirecek kayıtlar

Hrant Dink davasında mahkemeye ulaşan Telekomünikasyon İletişim Dairesi (TİB) kayıtlarında 5 kişinin sanıklarla irtibatlı olduğu iddia edildi. Duruşmada savcı Hikmet Usta, dink'in Ermeni olduğu için öldürülmediğini belirterek, ''2-3 kendini bilmez gencin bir araya gelerek yaptığı bir eylem değildir. Kökü 100 yıllık bir geçmişe dayanan bir örgütün kaos planı çerçevesinde gerçekleştirdiği bir eylemdir. Devleti, katil olarak gösteren düşünce garabettir'' dedi.

10.01.2012Gündem
Özgürlüğünü “çak” yaparak kutladı

Özgürlüğünü “çak” yaparak kutladı

İzmir'in Boğaziçi semtinde, 2010 yılı Ekim ayında 75 yaşındaki Kazım Taşmaz ile eşi 65 yaşındaki İsmet Taşmaz'ın başlarına sert cisimle vurularak öldürülmesinin ardından katil zanlısı olarak tutuklanıp, iki kez müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıp beraat eden 29 yaşındaki Yunus Gülmez, 15 ay sonra gelen özgürlüğünü avukatı ile “çak” yaparak kutladı.

21.02.2012Ege
İşte şike kararının tam metni

İşte şike kararının tam metni

İşte 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin şike kararının tam metni...

2.07.2012Futbol
KPSSde büyük oyun

KPSS'de büyük oyun

Yurt genelinde gerçekleştirilen son KPSS’de soruların çalındığı iddiaları kamuoyunda tartışılmaya devam ederken, Milliyet, İzmir merkezli başlatılan ve 8 kentte eş zamanlı gerçekleştirilen KCK bağlantılı KPSS soruşturmasının perde arkasına ulaştı.

16.07.2012Gündem
1 dava, 3 insan

1 dava, 3 insan

Konu Deniz Yüzbaşı Yekdane Ebru Ercüment, Deniz Pilot Binbaşı Özcan Erdemir ve Piyade Uzman Çavuş Halil Hanbal... Bu hafta sonuçlanacak 56 sanıklı askeri casusluk davasının 3 sanığı.

29.07.2012Gündem
Kemik yaşı 22 çıktı

Kemik yaşı 22 çıktı

AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde garson olarak çalıştığı restoranda ailesiyle yemeğe gelen İrlandalı 16 yaşındaki Shannon Graham ile arkadaş olup evlenmeye karar veren ancak buna karşı çıkan annesi Marion Elizabet Graham ile arkadaşı Cathy Dınsmore’yi ormanda boğazlarını keserek öldüren Recep Ç. ile babası Eyüp Ç.’nin yargılanmalarına devam edildi. Baba, oğulun tutuklu yargılandığı duruşmaya, İstanbul Adli Tıp Kurumu İkinci İhtisas Dairesi’nden gönderilen raporda, Recep Ç.’nin kemik yaşının 22 olduğu bildirildi. Duruşma, tutukluluk hallerinin devamına karar verilip ertelendi.

14.09.2012Gündem
Manken Başın ölümüne ikinci rapor cinayet dedi

Manken Baş'ın ölümüne ikinci rapor 'cinayet' dedi

Muğla’nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi’nde 2 yıl önce turizmci Ahmet Bayer’in villasının terasından düşüp ölen 2003 yılı Miss Model Of The World (Mankenler Kraliçesi) yarışması birincisi 32 yaşındaki Aslı Baş’ın, ikinci bilirkişi raporunda da cinayete kurban gittiği belirtildi. Baş’ın önce sırtına ve başının arkasına sert bir cisimle vurulduğu, boynunun kırıldığı, ardından kucağa alınarak terastan atıldığı ifade edildi.

13.11.2012Gündem
Polis virüsü anında izledi sessiz kaldı

Polis virüsü anında izledi sessiz kaldı

Odatv ve Devrimci Karargâh davalarının tutukluluğu en çok tartışılan isimlerinden, emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, sorularımıza hapisten 14 sayfa mektupla yanıt verdi.

12.12.2012Gündem
Yozgatta yolcu otobüsü devrildi: 26 yaralı

Yozgat'ta yolcu otobüsü devrildi: 26 yaralı

YOZGAT’ın Boğazlıyan İlçesi yakınlarında buzlanma nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan yolcu otobüsü şarampole devrildi. Otobüste bulunun 35’i yolcu 38 kişiden 26’sı yaralandı.

8.01.2013Gündem
Ergenekonda eski MİT Müsteşarı dinlenmeyecek

Ergenekon'da eski MİT Müsteşarı dinlenmeyecek

Ergenekon Davası’na bakan mahkeme heyeti, Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar ve eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un da aralarında bulunduğu tüm tanıkların dinlenmesinden vazgeçti.

11.01.2013Gündem
Gizli belge davasında aile dramı

Gizli belge davasında aile dramı

İzmir’deki 49’u muvazzaf asker 79’u tutuklu 357 sanığın yargılandığı, "Gizli bilgi ve belge bulundurma" davasının 19’uncu gününde tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasına devam edildi. Eşinin kan kanseri olduğunu söyleyen tutuklu sanık Yüzbaşı Hamza Kaya, "3 yaşındaki kızımı bir yıldır göremiyorum. Annesinin hastalığı nedeniyle beni anne de bildi. Bir babanın çığlığının duyulmasını ve eşimin son günlerinde yanında olmak istiyorum" dedi.

15.05.2013Gündem
KOM’a derin soruşturma

KOM’a derin soruşturma

‘BÜYÜK Rüşvet’ ve ardından da 2’nci dalga operasyonlarının merkezinde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nda (KOM) derin soruşturma başlatıldı.

27.12.2013Gündem
Ergenekonda sanık, adil yargılamayı etkileme davasında tanık

Ergenekon'da sanık, adil yargılamayı etkileme davasında tanık

ERGENEKON davasında “Ateşli silahlar Kanunu’na muhalefet” etmek suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Gürbüz Çapan, Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye çalıştıkları iddiasıyla Adalet eski Bakanı Seyfi Oktay’ın da arasında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada tanık olarak dinlenecek.

21.01.2014Gündem
‘Sıfırlama’ görüşmelerini açıkladı

‘Sıfırlama’ görüşmelerini açıkladı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun yapıldığı 17 Aralık 2013’te Başbakan Erdoğan ile kızı Sümeyye ve oğlu Bilal arasında geçtiği iddia edilen cep telefonu görüşme ve sinyal (HTS) kayıtlarıyla ilgili olduğunu öne sürdüğü trafik bilgilerini açıkladı.

18.03.2014Gündem
HTS’yi kim sildiyse hesabını verecek

HTS’yi kim sildiyse hesabını verecek

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Başbakan Tayyip Erdoğan ile çocukları Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan arasında 17-18 Aralık tarihlerinde geçen görüşmelere ilişkin HTS kayıtlarının silinmesi talimatı vermesinin söz konusu olmadığını ancak kim yaptıysa yargı önünde hesabını vereceğini söyledi.

19.03.2014Gündem
Umut Orandan soru: TC-Ana uçağının 17 Aralık’a ait uçuş kayıtları silindi mi

Umut Oran'dan soru: TC-Ana uçağının 17 Aralık’a ait uçuş kayıtları silindi mi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, 17 Aralık operasyonunun yapıldığı gün Başbakan Tayyip Erdoğan ve çocukları Bilal ve Sümeyye Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen cep telefonu görüşme ve sinyal (HTS) kayıt trafiğine bilgilerini açıkladıktan sonra dün de yeni bir iddiayı gündeme getirdi.

21.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Bir ilacın gelişim öyküsü (2)

DÜNKÜ yazımda, bir ilacın, düşünce safhasından, eczanelerde hastaların kullanımına sunuluncaya kadar geçen süredeki öyküsünü anlatmaya başlamıştım.

27.05.2002

Türklerin HTS merakı

DÜN gazetecilikteki ustalarımdan Yalçın Doğan telefon dinlemelerin apolitik yüzünü yazdı.

20.11.2009

Evet, o telefon görüşmeleri olmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluk operasyonunun başlatıldığı gün çocuklarıyla yaptığı telefon görüşme trafiğini açıkladı.

18.03.2014