EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Höh

Höh ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Höh haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Höh haberi bulunmuştur.

Höh Haberleri

O saldırgana vekillik yolu kapandı

O saldırgana vekillik yolu kapandı

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Onursal Lideri Ahmet Doğan'a saldıran Oktay Yenimehmedov'un 12 Mayıs'ta yapılacak erken seçimde bağımsız milletvekili adayı olamayacağı kesinleşti.

24.04.2013Gündem
O saldırgan milletvekili mi olacak

O saldırgan milletvekili mi olacak

Bulgaristan'da Ocak ayında Türk politikacı Ahmet Doğan'a suikast girişiminde bulunan Oktay Yenimehmedov siyasete atılıyor.

10.04.2013Gündem
Bulgaristanda erken genel seçim 12 Mayısta

Bulgaristan'da erken genel seçim 12 Mayıs'ta

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, erken genel seçimin 12 Mayıs'ta düzenleneceğini duyurdu.

28.02.2013Gündem
İstifa eden Başbakandan Türk lidere ağır suçlama

İstifa eden Başbakan'dan Türk lidere ağır suçlama

Bulgaristan parlamentosu, Başbakan Boyko Borisov hükümetinin istifasını onayladı. Hükümetin istifası, 5'e karşı 209 oyla kabul edildi. Bir milletvekili çekimser kaldı. Oylamadan kısa süre önce parlamentoya gelen Borisov, kendisi de kısa bir süre önce silahlı saldırıya uğrayan Hak ve Özgürlükler Hareketi onursal başkanı Ahmed Doğan'ı kendisine yönelik suikast planlamakla suçladı.

21.02.2013Gündem
Komşudaki suikast girişiminin faturası güvenliğe çıktı

Komşu'daki suikast girişiminin faturası güvenliğe çıktı

Bulgaristan'da hafta sonu düzenlenen, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) kurultayında parti lideri Ahmet Doğan'a düzenlenen suikast girişimi nedeniyle, güvenlikten sorumlu iki görevli kovuldu.

24.01.2013Gündem
O anı annesine yazdığı mektupta anlatmış

O anı annesine yazdığı mektupta anlatmış

Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) önceki gün yapılan kurultayında, genel başkanlığı bırakmaya hazırlanan Ahmet Doğan’a saldırı girişiminde bulunan Türk kökenli Oktay Enimehmedov, sorgusunda eylemi yalnız planlayıp gerçekleştirdiğini söyledi.

20.01.2013Gündem
Bulgaristanda Türk lidere suikast girişimi

Bulgaristan'da Türk lidere suikast girişimi

Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Kürsüde konuşma yaptığı sırada Doğan'a silah doğrultan saldırganın tabancası tutukluk yaptı. Türk olduğu ortaya çıkan Oktay Hasanov Yenimehmedov isimli saldırgan, yakalandıktan sonra "Bırakın beni" diye bağırdı.

19.01.2013Gündem
Kılıçdaroğlu, Türk vekile yapılan suikast girişimini kınadı

Kılıçdaroğlu, Türk vekile yapılan suikast girişimini kınadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bulgaristan'ın Başkenti Sofya'da, Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan'a yapılan suikast girişimini kınadıklarını bildirdi.

19.01.2013Gündem
TÜRK VEKİLE SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ

TÜRK VEKİLE SİLAHLI SALDIRI GİRİŞİMİ

Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi lideri Ahmed Doğan'a karşı silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Ahmet Doğan'ın, kongrede program konuşmasını yaptığı esnada, kimliği belirlenemeyen genç bir kişi, elindeki tabanca ile hızla kürsüye doğru koşarak, ateş etmeye çalıştı. Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu salonda, kürsünün yanında bulunan HÖH milletvekilleri Ahmet Doğan'ı yere yatırırken, saldırganı ateş etmeden etkisiz hale getirdiler.Yaklaşık beş dakika süren olay sırasında saldırgan, salonda bulunan HÖH milletvekilleri ve delegeler tarafından etkisiz hale getirildi ve güvenliği sağlayan Milli Güvenlik Servisi yetkililerine teslim edildi. DHA

19.01.2013Haber
Evet bu fotoğraf kolaj

Evet bu fotoğraf kolaj

Bulgar Çarı Ferdinand’ın Şükrü Paşa’ya kılıcını teslim ettiği fotoğrafın montaj olduğunun ortaya çıkmasının ardından Bulgaristan ulusal arşivlerinde orijinali arandı ancak bulunamadı. Ferdinand’ın torunu Bulgar Kralı 2. Simeon da fotoğraf için “Kolaj” dedi.

3.01.2013Gündem
Bulgaristanda Türk vekile hapis şoku

Bulgaristan'da Türk vekile hapis şoku

Üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekili Mithat Tabakov'un rüşvet almaktan dört yıl hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

20.10.2012Gündem
Cemaatin sitesi hacklendi iddiası

Cemaatin sitesi hacklendi iddiası

Cemaatin sitesi herkul.org'un Anonymous tarafından RedHack'e destek amaçlı çökertildiği iddia edildi. İddia RedHack tarafından Twitter'da paylaşıldı.

3.08.2012Gündem
Anonymous Türk hareketinin sitesini hackledi

Anonymous Türk hareketinin sitesini hackledi

Uluslararası hacker grubu Anonymous, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefet Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (DPS–HÖH) internet sitesini çökertti.

3.08.2012Gündem
Türk dünyası cenazedeydi

Türk dünyası cenazedeydi

KKTC'nin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın cenaze törenine Türk dünyasının önde gelen isimleri de katıldı.

17.01.2012Gündem
Bulgaristandan tarihi adım

Bulgaristan'dan tarihi adım

Bulgaristan Parlamentosu, ülkede 1989 yılında sona eren Komünist rejiminin Müslüman ve Türklere karşı uyguladığı asimilasyon kampanyasını kınayan bildiriyi kabul etti. Bugünkü oturumda ayrıca, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının Bulgaristan tarafından resmen tanınmasını öngören bir karar tasarısı reddedildi.

11.01.2012Gündem
Bulgaristan parlamentosu soykırım tasarısını reddetti

Bulgaristan parlamentosu "soykırım" tasarısını reddetti

Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisine mensup milletvekilleri tarafından hazırlanan ve 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının Bulgaristan tarafından resmen tanınmasını öngören karar tasarısı, parlamento genel kurulunda bir kez daha reddedildi.

11.01.2012Gündem
Bulgaristanda Türk milletvekiline 5 yıl hapis

Bulgaristan'da Türk milletvekiline 5 yıl hapis

Bugaristan'da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (DPS–HÖH) milletvekili Mithat Tabakov, devleti zarara uğrattığı gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

13.12.2011Gündem
Türklerle kim öpüştü

Türklerle kim öpüştü

Bugün sandığa gidecek Bulgaristan’da seçimlere “Türklerle kim öpüştü” polemiği damgasını vurdu. HÖH lideri Ahmed Doğan’ın Sosyalistlere “bir öpücük” karşılığında verdiği destek, sağcı Başbakan Borisov’un diline dolandı. Sosyalist lider Stanişev ise Borisov’un Doğan’la yanak yanağa öpüşürken fotoğrafını basına dağıttı.

29.10.2011Gündem
Bulgaristan’da seçim ikinci tura kaldı

Bulgaristan’da seçim ikinci tura kaldı

Bulgaristan’da cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı.

24.10.2011Gündem
Türk Başkanı davullarla zurnalarla kutladılar

Türk Başkanı davullarla zurnalarla kutladılar

Bulgaristan'da yapılan cumhurbaşkanlığı ve yerel seçimlerde üyelerinin çoğunu Türklerin oluşturduğu HÖH hareketinin kalesi olan ve "Küçük İstanbul" olarak bilinen Kırcaali'de beklenen sonuç çıktı.

24.10.2011Gündem
Bulgaristanda ilk kez bir Türk Cumhurbaşkanı adayı

Bulgaristan'da ilk kez bir Türk Cumhurbaşkanı adayı

Bulgaristan'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir ilk yaşanacak. Ulusal Birlik Partisi üyesi Sali Şaban, Bulgaristan’da cumhurbaşkanlığı için yarışan ilk Türk olacak.

22.10.2011Gündem
Bulgaristanda korkutan etnik çatışma

Bulgaristan'da korkutan etnik çatışma

Bulgaristan'ın Filibe kentine bağlı Katunitsa köyünde "Roman Kralı" olarak bilinen Kiril Raşkov'un ailesi ile Bulgarlar arasında çıkan çatışmada iki Bulgar gencin hayatını kaybetmesi üzerine başlayan protestolar diğer şehirlere de yayıldı.

27.09.2011Gündem
Bulgarları çıldırtan Yeni Osmanlı Üzeyir

Bulgarları çıldırtan Yeni Osmanlı Üzeyir

Bulgaristan’daki köyüne “Meçhul Türk Askeri” anıtı diktirdi, yıktırıldı. Bulgar Kızılayı kurdu, kapatıldı. Bulgaristan’ın ilk “Müslüman Demokrat” partisini kurması da engellenince, protesto için Seçim Kurulu’na iç çamaşırlarıyla gitti. “Yeni Osmanlı” Üzeyir Üzeyirov sonunda bir zafer de kazandı: İlk kez bir Bulgar mahkemesi, bir vatandaşa Türkçe tercüman verdi.

12.08.2011Gündem
Bulgaristan eski Dışileri bakanı gözaltında

Bulgaristan eski Dışileri bakanı gözaltında

Bulgaristan'ın eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Fehim Çavuşev, Bulgaristan;da çalınan Türk plakalı bir otomobilin sahibine iadesi için istenilen haraç ödemesine arabuluculuk yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

9.03.2011Dünya
Bulgaristanda Türk lidere para cezası

Bulgaristan'da Türk lidere para cezası

Üyelerin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalif Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (DPS-HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan'a milletvekili olarak bir yıldır parlamentoya gitmediği gerekçesiyle 27 bin 314 leva (yaklaşık 27 bin TL) para cezası kesildiği açıklandı.

12.09.2010Dünya
Kirli eller

Kirli eller

İtalya Başbakanı Berlusconi’ye ait bir dergi, muhalefet lideri ve eski “Temiz Eller” savcısı Di Pietro’nun Bulgar mafyasıyla bağlantılı olduğunu iddia ederken, bu ülkedeki Türklerin lideri Ahmet Doğan ile çekilmiş fotoğrafını yayınladı.

26.03.2010Dünya
Bulgaristan Türkiyede kullanılan 18 bin oyu iptal etti

Bulgaristan Türkiye'de kullanılan 18 bin oyu iptal etti

Bulgaristan Anayasa Mahkemesi, 7 Temmuz 2009 tarihinde yapılan parlamento seçiminde Türkiye'de kullanılan oylardan 18 bin 358'inin iptal edilmesine karar verdi. Bu karar sonucunda bir Türk'ün milletvekilliği düşürüldü.

17.02.2010Dünya
Bulgar bakan bu defa Türkçe haberleri hedef aldı

Bulgar bakan bu defa Türkçe haberleri hedef aldı

Türkiye'den 1915 yılında Bulgaristan'a göç eden Trakya göçmenlerinin Türkiye'deki mal varlıkları için 20 milyar dolar tazminat isteyen ve bu sorunun çözümünün Türkiye'nin AB üyeliği için "ön koşul" olduğunu ileri sürerek, siyasi ve diplomatik krize neden olan Bulgaristan Devlet Bakanı Bojidar Dimitrov, şimdi de Türkçe haber programlarını hedef aldı.

11.01.2010Dünya
Bulgarlar Türkçe habere hayır dedi

Bulgarlar Türkçe habere 'hayır' dedi

Bulgaristan'da internet üzerinden yapılan bir kamuoyu anketinden, televizyonda Türkçe haber bültenine "hayır" yanıtı çıktı.

28.12.2009Dünya
Bulgaristan, Ankara büyükelçisini görevden aldı

Bulgaristan, Ankara büyükelçisini görevden aldı

Bulgaristan 5 Temmuz'daki genel seçimlerde sorumlu oldukları ülkelerde uygulama hataları yaptıkları gerekçesiyle Ankara Büyükelçisi Branimir Mladenov ile Washnington Büyükelçisi Liçezar Petkov'u görevden aldı.

5.11.2009Dünya
Bulgaristan seçimi Büyükelçi Mladenov’u yaktı

Bulgaristan seçimi Büyükelçi Mladenov’u yaktı

Bulgaristan Dışişleri Bakanı Rumyana Jeleva, aşırı sağcı Ataka ile Düzen Meşruiyet ve Güvenlik (RZS) Partisi’nden gelen baskılara dayanamayarak, ülkesinin Ankara Büyükelçisi Branimir Mladenov ile Washington Büyükelçisi Liçezar Petkov’u görevden aldı.

3.11.2009Gündem
Beyaz Saray’ı sarsan mektup

Beyaz Saray’ı sarsan mektup

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan ilk kez bir diplomat, Afganistan’daki savaşın anlamsızlığını gerekçe göstererek istifa etti. İstifa Beyaz Saray’a kadar uzandı. ABD’nin bölge temsilcisi Holbrooke, vazgeçirmek için devreye girdi. Ancak diplomat ikna olmadı.

27.10.2009Dünya
Bulgaristanda Borisov dönemi başladı

Bulgaristan'da Borisov dönemi başladı

Bulgaristan'da 7 Temmuzda yapılan parlamento seçimini kazanan GERB (arma) partisinin fahri başkanı, Sofya Belediye Başkanı Boyko Borisov'un (50) kurduğu 16 bakandan oluşan yeni Bulgaristan hükümeti parlamentoda güvenoyu aldı.

27.07.2009Dünya
Bulgaristanda HÖHün milletvekili sayısı 38 oldu

Bulgaristan'da HÖH'ün milletvekili sayısı 38 oldu

Bulgaristan'da geçen pazar günü yapılan genel seçimin kesin sonuçları açıklanırken, 240 sandalyeli parlamentoda milletvekillerinin siyasi partilere göre dağılımı da belli oldu.

7.07.2009Dünya
İstanbul’da sandıktan Doğan çıktı

İstanbul’da sandıktan Doğan çıktı

İstanbul’da yaşayan çifte vatandaşlığı bulunan Bulgaristan göçmenleri, dün kentin çeşitli yerlerinde kurulan sandıklara giderek, Bulgaristan’da yapılan genel seçimler için oy kullandı.

5.07.2009Dünya
En kral koruma

En kral koruma

Bulgaristan’da dün yapılan parlamento seçimlerinde ’ılımlı Türk karşıtı’ GERB seçimi kazandı. Bulgaristan seçimi 'ilk'lere de sahne oldu. Bulgaristan'da 2001 yılında ülkesine döndükten sonra seçimi kazanan Kral 2. Simeon parlamentoya bile girmeyi başaramazken, onun korumalığını yapan GERB’in fiili lideri ve Sofya Belediye Başkanı Boyko Borisov başbakanlık koltuğuna oturacak.

5.07.2009Dünya
Anadolu’nun her yerinde soydaşlar oy için koştu

Anadolu’nun her yerinde soydaşlar oy için koştu

Bulgaristan’daki seçimler için Ankara, İstanbul, Kocaeli, Edirne, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir, Manisa, Bursa, Antalya, Balıkesir, Yalova ve Eskişehir’de kurulan 123 sandıkta Bulgaristan pasaportu da taşıyan vatandaşlar oy kullandı.

5.07.2009Dünya
Umarım becerirler

Umarım becerirler

Bulgaristan’da dün yapılan seçimlerde 3. parti konumunu koruyan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Ahmet Doğan, "Yeni hükümet konusunda karamsarım, ama umarım becerirler" diye konuştu.

5.07.2009Dünya
Irkçılara karşı Ankara-Sofya seçim işbirliği

Irkçılara karşı Ankara-Sofya seçim işbirliği

Bulgaristan’da bugün sandık başına gidilirken Ankara ve Sofya, ırkçı ATAKA partisinin önünü kesmek için işbirliği yapıyor. 100 bin Türk kökenli vatandaşının oy kullanması için Bulgaristan bütün imkánları seferber ederken Türkiye de her türlü kolaylığı gösterdi.

4.07.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Devlet vatandaşına hız tuzağı kurar mı

“SON bir hafta içinde etrafımdaki herkes aynı şeyden yakınıyor. İstanbul E-5, şehirlerarası yolu. İstanbul’un ana can damarı. Zaten nadiren hafta sonları sabah saatlerinde biraz akıcı olabiliyor” diyor okur Engin Talayoğlu...

23.04.2013

Ağzının payını HÖH de aldı

BİZE uzak, bize yakın. Yakın, Bulgaristan’daki Türklerin partisi Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH). Uzak, zaman zaman ilgi alanımızda.

14.02.2013

Uğur Mumcu Ölümsüzdür

UĞUR Mumcu Gazetecilik Vakfı’nın (um.ag.org.tr) düzenlediği ve 50’den fazla sivil toplum örgütünün katkılarıyla hazırlanan ‘Adalet ve Demokrasi Haftası’ yarın başlıyor.

22.01.2013

Beyaz ekmek DP’nin 1950’deki vaadiydi

BAŞBAKAN’ın, beyaz ekmeğin sofradan kaldırılması istemi nasıl olacaktır?

21.01.2013

Bir pankreas vakası!

SİBEL Eronç, “Türkiye’ye çok turist taşımış, çok değerli 56 yaşındaki ağabeyimi 18 Nisan 2012’de yoğun bakımda kaybettim” diyerek, M. Ali Birand’ın ölümüyle bir kıyaslama yapıyor. Ağabeyine Eylül 2011’de pankreas kanseri teşhisi konduğunu belirterek şunları anlatıyor:

19.01.2013

Sevgililer Günü delirmeleri

Biliyorum, çok sıkıcı ve fazla anlam yüklenmiş bir gün...

13.02.2012

Arda boylarından bildiriyorum

Nasıl “içeride” Türk sayılmak istemeyenler varsa, “dışarıda” da Türk olduklarını göğüslerini gererek söyleyenler var.

17.10.2011

Panter desenli telefon ve 3G çekincesi

Bu sabah uyandığımda cep telefonumun tuhaf bir mahluka dönüştüğünü fark ettim.

21.08.2009

Bulgaristan’a dikkat

Oyunu ve milletvekili sayısını artıran HÖH lideri Ahmet Doğan’ı zor günler bekliyor.

17.07.2009

Türklüğe Bulgarlığa ve gerçekçiliğe dair

PAZAR günü seçimlerin gerçekleştiği Bulgaristan’da yaşayan ve esas olarak “Hak ve Özgürlükler Hareketi” çatısı altında temsil edilen ora Türklerini kendimize örnek alalım.

7.07.2009