EKSTRA
MENÜ

Höh

Höh ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Höh haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 402 Höh haberi bulunmuştur.

Höh Haberleri

Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan'da seçmenler, ülkenin yeni meclis üyelerini belirlemek için yarın sandık başına gidecek.

25.03.2017Dünya
Sınırda engel

Sınırda engel

Yarın seçimlerin yapılacağı komşu Bulgaristan’da radikal milliyetçi gruplar, oy vermek için giden Türk seçmenleri sınırda engelledi. Otobüsler güvenlik gerekçesiyle durunca seçmenler sınırı yaya geçti.

24.03.2017Dünya
Bulgaristanda yolların kesilmesine rağmen Türkler gitmeye devam ediyor

Bulgaristan'da yolların kesilmesine rağmen Türkler gitmeye devam ediyor

Bulgaristan’da 26 Mart pazar günü 240 sandalyeli meclis için yapılacak seçime doğdukları topraklarda katılmak isteyen Türkiye’deki binlerce çifte vatandaş yollara düştü. Bulgaristan’da oy kullanmak isteyenlerin tercihine göre istedikleri tarih ve saate göre otobüslere binmeleri sağlanıyor. Komşu’da oy kullanmaya gidecekler için başta Avcılar ve Bayrampaşa olmak üzere İstanbul’un çeşitli kesimlerinden otobüsler kaldırılırken, yanlarında bavullar dolusu eşya götüren çifte vatandaşlar, demokratik haklarını kullanırken, doğdukları toprakları ve orada bıraktıkları yakınlarını görebilmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

23.03.2017Gündem
Türkler gelmesin diye yolu kestiler

Türkler gelmesin diye yolu kestiler!

Bulgaristan'da pazar günü yapılacak genel seçimler öncesi bazı siyasi partiler, Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşların Bulgaristan’a giderek oy kullanmalarını istemediklerini söyleyerek Edirne’deki Kapıkule ile Hamzabeyli ve Kırklareli’nin Dereköy Sınır Kapısı karşısındaki Malotırnovo Sınır Kapısı’nın karşısında yolları kesti!

21.03.2017Dünya
Aşırı sağ yükseldikçe, Müslümanlar kendi partisini kuruyor

Aşırı sağ yükseldikçe, Müslümanlar kendi partisini kuruyor

Avrupa’da Müslümanlar, kendi seslerini duyurmak ve siyaset yoluyla sorunlarına çözüm bulmak için kendi partilerini kuruyor.

7.03.2017Dünya
Halk Özel Harekat araçlarını bakanlığa sordular

'Halk Özel Harekat' araçlarını bakanlığa sordular!

CHP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya üzerinde Osmanlı amblemi, Türk bayrağı bulunan ve Halk Özel Harekat (HÖH) yazan araçların resmi birimlere bağlı olup olmadıklarını sordu.

22.02.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan Marmaray anısı

Başbakan Yıldırım'dan Marmaray anısı

Başbakan Binali Yıldırım,İhracat Zirvesi'nde anlattığı Marmaray'ın yapımıyla ilgili anısıanlattı. Marmaray'ın açılışının erkene çekilmesi için Japonmühendislerle tartışmasını anlatan Başbakan Yıldırım,"‘29 Ekim'de açıyoruz’ dedik. Japon, ‘2018 29 Ekim'e hazır halegetiririz’ dedi. Biz, 'Bu senenin 29 Ekim'inden bahsediyoruz' dedik.Adam ‘höh’ dedi havaya kalktı. Biz de 'Otur bakayım telaşa lüzum yok'dedik. Japon, 'Yapamayız edemeyiz mümkün değil' dedi. O zaman'Sarayburnu'nda atla dedim siz alışıkısınız zaten'" diye konuştu.

15.11.2016Haber
Başbakan Yıldırım: Sarayburnundan atla, zaten siz alışıksınız dedim

Başbakan Yıldırım: 'Sarayburnu'ndan atla, zaten siz alışıksınız' dedim

Başbakan Binali Yıldırım, İhracat Zirvesi'nde Marmaray'ın yapımıyla ilgili anısı anlattı. Marmaray'ın açılışının erkene çekilmesi için Japon mühendislerle tartışmasını anlatan Başbakan Yıldırım, "‘29 Ekim'de açıyoruz’ dedik. Japon, ‘2018 29 Ekim'e hazır hale getiririz’ dedi. Biz, 'Bu senenin 29 Ekim'inden bahsediyoruz' dedik. Adam ‘höh’ dedi havaya kalktı. Biz de 'Otur bakayım telaşa lüzum yok' dedik. Japon, 'Yapamayız edemeyiz mümkün değil' dedi. O zaman 'Sarayburnu'nda atla dedim siz alışıkısınız zaten'" diye konuştu.

15.11.2016Gündem
Melih Gökçek HÖHe talip oldu

Melih Gökçek HÖH'e talip oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi Atatürk Havalimanı’na akın eden Muhammed Enes Gülaçar’ın üzerinde düzenlemeler yaparak ’HÖH-Halk Özel Harekat’ yazdığı 40 yıllık otomobiline talip oldu. Otomobilin, Ankara’da oluşturulacak ‘Darbe Girişimi Müzesi’nde sergileneceği belirtildi.Polisin kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle ceza keserek bağladığı sosyal medyada fenomen haline gelen üzerinde ’HÖH-Halk Özel Harekat’ yazısı ve çeşitli fotoğraflar bulunan film ile giydirilen üzerinde çakar lambalar bulunan otomobil, trafikten bir süre yasaklanırken Küçükçekmece Belediyesi garajında bir süre tutuldu. Davet üzerine Küçükçekmece’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin yanındaki ‘Demokrasi Nöbeti’ne gelenlere de tanıtılan ‘HÖH Otomobili’ne AnkaraBüyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek talip oldu. 

9.09.2016Haber
Melih Gökçek HÖHe talip oldu

Melih Gökçek HÖH'e talip oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, darbe girişimini duyunca binlerce kişi gibi Atatürk Havalimanı’na akın eden Muhammed Enes Gülaçar’ın üzerinde düzenlemeler yaparak ’HÖH-Halk Özel Harekat’ yazdığı 40 yıllık otomobiline talip oldu. Otomobilin, Ankara’da oluşturulacak ‘Darbe Girişimi Müzesi’nde sergileneceği belirtildi.

9.09.2016Gündem
Polis, Halk Özel Harekat otomobilini trafikten yasakladı

Polis, Halk Özel Harekat otomobilini trafikten yasakladı

DARBE girişimini duyunca binlerce kişi gibi Atatürk Havalimanı’na akın edenler arasında bulunan Muhammed Enes Gülaçar’ın 40 yıllık otomobili üzerinde düzenlemeler yaparak 'HÖH-Halk Özel Harekat' yazması üzerine polis aracı bağlayarak ceza kesti. Otomobil alınan izinle 'Demokrasi Nöbeti'nde sergilenmek üzere Küçükçekmece Halkalı Meydanı’na götürüldü.

27.07.2016Gündem
Darbeye karşı HÖH: Halk Özel Harekat

Darbeye karşı HÖH: Halk Özel Harekat

Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından meydanlardaki 'demokrasi nöbeti' devam ederken, sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan bazı fotoğraflar ise halkın mizahi yeteneğini gözler önüne seriyor.

23.07.2016Gündem
Avrupadaki Müslümanlardan Brükseldeki saldırılara tepki

Avrupa'daki Müslümanlardan Brüksel'deki saldırılara tepki

Avrupa'daki Müslümanlar, Brüksel'deki terör saldırılarına sert tepki gösterdi.

23.03.2016Avrupa
DOST partisi Bulgaristan vatandaşlarından destek bekliyor

DOST partisi Bulgaristan vatandaşlarından destek bekliyor

HÖH’den ayrılan eski Genel Başkan Lütvi Mestan’ın temelini attığı DOST partisinin kurucuları, Türkiye ve Avrupa’da yaşayan Bulgaristan vatandaşlarından büyük ilgi bekliyor.

1.03.2016Dünya
Bulgaristan ile ataşe krizi

Bulgaristan ile ataşe krizi

Bulgaristan yönetimi, 'diplomasi ile uyuşmayan faaliyetlerde bulunduğu' gerekçesiyle Türkiye'nin Burgaz Başkonsolosluğu'nda görevli ataşe Uğur Emiroğlu'nu 'persona non grata' ilan edince Türkiye'den karşı hamle geldi.

22.02.2016Dünya
Yeni bir Türk Partisi kuruluyor

Yeni bir Türk Partisi kuruluyor

Bulgaristan Şumnu Bağımsız Milletvekili Aydoğan Ali, Bulgaristan'da, Lütfi Mestan başkanlığında yeni bir Türk Partisi kuracaklarını bildirdi.

4.02.2016Dünya
HÖH’teki ihraca NATO’lu itiraz

HÖH’teki ihraca NATO’lu itiraz

Bulgaristan’da Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) Türkiye-Rusya jet krizinde Ankara’dan yana açıklamalar yaptığı gerekçesiyle ihraç edilen Lütfi Mestan, Bulgaristan, AB ve NATO üyesi olduğu için Rusya’ya karşı Türkiye’nin yanında yer aldığını söyledi.

29.12.2015Dünya
Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizi Bulgaristana sıçradı

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizi Bulgaristan'a sıçradı

Türkiye ile Rusya ilişkilerinin gerilmesine neden olan uçak krizi, Bulgaristan'da Türk kökenli siyasetçilerin çoğunlukta olduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi'nde (HÖH) de depreme yol açtı.

28.12.2015Dünya
Türkiye’yi savundu partisinden atıldı

Türkiye’yi savundu partisinden atıldı

Bulgaristan’da üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu ve parlamentoda üçüncü büyük gruba sahip olan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi (HÖH) Genel Başkanı Lütfi Mestan, Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesini desteklediği için görevinden uzaklaştırıldı.

24.12.2015Dünya
Suriyeli, Mounes Alani yaşadığı zorlukları anlattı

Suriyeli, Mounes Alani yaşadığı zorlukları anlattı

Avrupa yeni bir ‘Kavimler Göçü’yle karşı karşıya.Birçok lider Avrupa’yı bir kale gibi korumak gerektiğini söylerken Almanya farklı davranıyor.

15.11.2015Hayat
Müslüman çocukların helal et yemesi talebine ret

Müslüman çocukların "helal et" yemesi talebine ret

Bulgaristan Parlamentosu, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu muhalefetteki Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin hazırladığı, kreş ve okullarda Müslüman çocuklara helal et verilmesini öngören yasa tasarısını gündeme almayı reddetti.

5.11.2015Avrupa
Bulgaristanda sandık başı

Bulgaristan'da sandık başı

Yaklaşık 6,4 milyon seçmenin bulunduğu Bulgaristan'da halk yerel yöneticileri seçmek için bugün sandık başına gidiyor.

25.10.2015Avrupa
Bulgaristanda komünist rejimin işlediği suçlara yargı yolu açıldı

Bulgaristan'da komünist rejimin işlediği suçlara yargı yolu açıldı

Bulgaristan Parlamentosu, ülkede 1989 yılına dek iktidarda bulunan komünist rejimin işlediği insanlığa karşı suçlarla ilgili zaman aşımını engelleyen yasa değişikliklerini kabul etti. Bu kararı olumlu karşılayan Türk vekillerden Çetin Kazak, "Yapılan değişiklikler, asimilasyon kampanyası suçlularının adalet önüne çıkarılmalarını sağlayacaktır" dedi.

17.09.2015Dünya
Bulgaristanda anadil tartışmaları

Bulgaristan'da anadil tartışmaları

Seçim Yasası ile ilgili değişiklikler yapılmasını öneren Anamuhalefet Bulgaristan Sosyalist Partisi, siyasi etkinliklerde Bulgarca kullanım mecburiyetinin kaldırılmasından vazgeçti.

3.06.2015Avrupa
Bulgaristandan 1915 Olayları için katliam kararı

Bulgaristan'dan 1915 Olayları için 'katliam' kararı

Avrupa’dan bir ‘1915’ kararı daha geldi. Bulgaristan parlamentosu 1915 olaylarının 100'üncü yıldönümü’nde ilk kez 'toplu katliamı' tanıma kararı aldı.

24.04.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Kadın özgürleşmeden toplum özgürleşemez

8 MART ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’...

7.03.2017

Avrasya Zirvesi’nde neler tartışılacak

MARMARA Grubu Vakfı’nın organize ettiği 4-6 Nisan tarihlerinde yapılacak olan 20. Avrasya Ekonomik Zirvesi’ne Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nishani, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ile KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı katılacak. Hırvatistan, Letonya, Moldova, Nijerya, Romanya, Sırbistan’ın ise önceki cumhurbaşkanları ‘Bilge Adamlar’ oturumunda konuşmacı olarak yer alacak.

20.02.2017

3 ayda 13 metreküp kayıp

Ankara’da, üşüyen elleri nefesle ‘hoh hoh’ ısıtmaya başladın mı... Kış gelmiş demektir.

4.12.2016

Türkler üzerinden siyaset

AY başında Bulgaristan’da HÖH’den koparılanların kurduğu Lütfi Mestan’ın liderliğindeki Dost Partisi’nin kuruluş kongresini izleyen Av. Özcan Pehlivanoğlu bu kez hafta sonu yapılan Türklerin ağırlıklı olduğu HÖH Genel Kurulu’nu izledi ve şu notları yazdı:

28.04.2016

Külliye'de bir kral...

SUUDİ Kralı Ankara ziyaretinde askeri törenle karşılanmış, Cumhurbaşkanı uçağın kapısında karşılamış.

12.04.2016

‘Acul işler’den 5.3 milyon vatandaşa 11 milyon TL borç

HÜKÜMET, Genel Sağlık Sigortası’nda (GSS) borçların silinmesi için yeni bir düzenlemeye gidiyor.

25.03.2016

Türkler Rusya’da üvey evlat gibi ortada kaldı

UÇAK düşürme olayından sonra biz Türkler buralarda üvey evlat gibi ortada kaldık!

11.02.2016

CHP kongresine damgayı Ataşehir-İlgezdi vurdu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul il kongresi için işaret verdi mi, verdiyse bu doğru oldu mu?

28.12.2015