EKSTRA
MENÜ

Höh

Höh ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Höh haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 400 Höh haberi bulunmuştur.

Höh Haberleri

Bulgaristan’da nihai seçim sonuçları açıklandı

Bulgaristan’da nihai seçim sonuçları açıklandı

Bulgaristan’da Merkez Seçim Komisyonu (ZİK), 4 Nisan'da yapılan ve katılım oranının yüzde 49,1 olduğu parlamento seçimi ile ilgili kesin sonuçları açıkladı.

9.04.2021Dünya
Türklerin HÖH partisi Bulgaristan’da yine 4’üncü

Türklerin HÖH partisi Bulgaristan’da yine 4’üncü

Bulgaristan’da yapılan seçimlerde Başbakan Borisov’un partisi seçimi kazansa da tek başına hükümet kurabilecek çoğunluğa ulaşamadı. Türk ve Müslüman azınlığın desteklediği Hak ve Özgürlükler Hareketi, seçimden ülkenin yine dördüncü siyasi gücü olarak çıktı.

7.04.2021Dünya
Bulgaristan’da 6 parti ve ittifak mecliste temsil edilecek

Bulgaristan’da 6 parti ve ittifak mecliste temsil edilecek

Bulgaristan’da 4 Nisan'da yapılan genel seçimde hiçbir parti tek başına çoğunluk sağlayamazken 6 parti ve ittifakın mecliste temsil edileceği açıklandı.

6.04.2021Dünya
Bulgaristanda sandıktan yeniden koalisyon çıktı

Bulgaristan'da sandıktan yeniden koalisyon çıktı

Sandık çıkış anketlerine göre, Başbakan Borisov'un partisi oyların yüzde 25,2'sini alarak seçimi kazansa da tek başına hükümet kurabilecek meclis çoğunluğunu sağlayamadı.

5.04.2021Dünya
Son dakika... Komşuda seçimin galibi belli oldu

Son dakika... Komşu'da seçimin galibi belli oldu

Bulgaristan'daki genel seçimi, sandık çıkış anketine göre Başbakan Boyko Borisov'un lideri olduğu Bulgaristan'ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar (GERB) kazandı.

4.04.2021Dünya
Bulgaristanda halk 4 Nisanda genel seçim için sandık başına gidecek

Bulgaristan'da halk 4 Nisan'da genel seçim için sandık başına gidecek

Bulgaristan'da halk, 1989'da yıkılan komünist rejim sonrası 11. kez düzenlenecek genel seçimde oy kullanmak için 4 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek.

2.04.2021Dünya
Sinemadaki ‘yeni yıl’lar...

Sinemadaki ‘yeni yıl’lar...

Yeni yıl, yeni umutlar, hayaller, yeni mutluluklar da demek. Gezegenimiz en kötü yıllarından birini geride bırakmaya hazırlanırken sinema perdesinde yeni yıl ekseninde huzur, arayış, hesaplaşma öyküleri anlatan klasiklerde gezindik. 2021’in ilk günü ve devamında evdeyiz, bu filmlerle yılbaşı havasını devam ettirebilirsiniz.

Bulgaristanda soydaş milletvekili koronavirüse yakalandı

Bulgaristan'da soydaş milletvekili 'koronavirüs'e yakalandı

Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Milletvekili Hasan Ademov’un (67) koronavirüs testi pozitif çıktı. Bulgaristan Parlamentosu, bunun üzerine çalışmalarını durdurdu.

31.03.2020Dünya
Bulgaristandaki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan'daki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan Milli Gelirler Ajansının (NAP) veri havuzundan 7,6 milyon nüfuslu ülkedeki 5 milyon kişinin kişisel verilerinin çalınmasıyla ilgili siber saldırı skandalı büyüyor.

23.07.2019Dünya
Bulgaristanda başmüftülük binasına saldırı

Bulgaristan'da başmüftülük binasına saldırı

Bulgaristan'ın başkenti Sofya’da Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü Merkezi saldırıya uğradı.

5.07.2019Dünya
Savcı, Müslüman nüfusu hedef gösterdi

Savcı, Müslüman nüfusu hedef gösterdi

Bulgaristan’da sekiz yıldır devam eden ‘13 İmam davası’nın savcısı Nedialka Popova, ülkedeki Müslümanların hızla çoğaldığını ve bu durumun da devletin güvenliğini tehlikeye attığına dair açıklamaları, bu ülkede yaşayan Müslümanların tepkisini çekti.

28.03.2018Avrupa
İçişleri uyardı kapattılar

İçişleri uyardı kapattılar

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelen, sokaklarda dolaşan HÖH yazılı araçlarla tartışma konusu olan, bireysel silahlanmaya gittikleri iddiaları TBMM’ye taşınan Halk Özel Harekâtı (HÖH) Derneği kapatıldı.

28.02.2018Gündem
Son 24 saatte ne oldu (28.02.2018)

Son 24 saatte ne oldu? (28.02.2018)

İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

28.02.2018Haber
Çok tartışılan HÖH artık yok

Çok tartışılan HÖH artık yok

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelen, sokaklarda dolaşan HÖH yazılı araçlarla tartışma konusu olan, bireysel silahlanmaya gittikleri iddiaları Meclis'e taşınan Halk Özel Harekâtı (HÖH) isimli dernek kapatıldı.

28.02.2018Gündem

HÖH'e inceleme

İÇİŞLERİ Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından bireysel silahlanmaya gittikleri, AK Parti’nin talimatıyla hareket ettikleri iddiası Meclis’e taşınan Halk Özel Harekâtı (HÖH) adlı dernek hakkında inceleme başlattı.

12.01.2018Gündem
İçişleri Bakanlığının inceleme kararı sonrası HÖHten açıklama: Memnuniyet duyduk

İçişleri Bakanlığı'nın inceleme kararı sonrası HÖH'ten açıklama: Memnuniyet duyduk

GENEL Merkezi Trabzon’da bulunan Halk Özel Harekat (HÖH) adlı dernek, İçişleri Bakanlığı’nın haklarında başlattığı inceleme ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, bakanlığın kararından memnuniyet duyulduğu ifade edildi.

12.01.2018Gündem
AYMnin kararı için Başbakandan ilk açıklama

AYM'nin kararı için Başbakan'dan ilk açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa Mahkemesi'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararına ilişkin açıklama yaptı. Yıldırım, "Dosyanın içeriğini biz de AYM de bilmiyor. Doğru kararı verecek olan birinci derece mahkemedir. Burada verilen kararın iddianame sürecine kadar olan işlemlerle ilgilidir. İddianame ve sonrasındaki durumlarda mahkemenin yargılama hakkı saklıdır. Bizim idare olarak beklentimiz FETÖ ile mücadelenin zaafa uğramasına sebep olacak veya böyle anlaşılacak kararları almamalarıdır" dedi.

12.01.2018Gündem
İçişleri Bakanlığı Halk Özel Harekat Derneği hakkında inceleme başlattı

İçişleri Bakanlığı "Halk Özel Harekat Derneği" hakkında inceleme başlattı

İçişleri Bakanlığı, Halk Özel Harekat (HÖH) adlı dernek hakkında inceleme başlattı. Ayrıca dernekten farklı olarak kayıtlarda yer almayan ve internet üzerinden yayın yapan "Halk Özel Hareketi Derneği" hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

12.01.2018Gündem
İşte tartışılan Halk Özel Harekat

İşte tartışılan Halk Özel Harekat

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bireysel silahlanmaya gittikleri, AK Parti’nin talimatıyla hareket ettikleri iddiası Meclis’e taşınan Halk Özel Harekât’ın (HÖH) genel başkanı Fatih Kaya, bir yılda 22 ilde 7 bin üyeye ulaşan örgütlenmeyi anlattı.

29.12.2017Haber
İşte tartışılan Halk Özel Harekat

İşte tartışılan Halk Özel Harekat

15 Temmuz darbe girişiminin ardından bireysel silahlanmaya gittikleri, AK Parti’nin talimatıyla hareket ettikleri iddiası Meclis’e taşınan Halk Özel Harekât’ın (HÖH) genel başkanı Fatih Kaya, bir yılda 22 ilde 7 bin üyeye ulaşan örgütlenmeyi anlattı:

28.12.2017Gündem
Elanın son sözü... Cinayet Ukraynayı karıştırmıştı

Ela'nın son sözü... Cinayet Ukrayna'yı karıştırmıştı!

Ukrayna’da sevgilisi tarafından öldürülüp cesedi bavulla göle atılan üniversite öğrencisi Ela Dişli’nin arkadaşına “Tehdit ediyor. Kurtulamıyorum” dediği ortaya çıktı

15.06.2017Gündem
Elanın cansız bedeni bulundu.

Ela'nın cansız bedeni bulundu.

Ukrayna’da bir üniversitede diş hekimliği bölümünde okuyan Türk kökenli Bulgaristan vatandaşı Ela Dişli ölü bulundu. Cinayete kurban gittiği tahmin edilen Elan'nın son olarak Türkmenistan kökenli erkek arkadaşıyla görüldüğü kaydedildi.

14.06.2017Gündem
O otomobilin sahibinden yeni karar Referandumda yüzde 97 evet çıkmıştı

O otomobilin sahibinden yeni karar! Referandumda yüzde 97 evet çıkmıştı

İstanbul’da oturan Enes Gülaçar, 15 Temmuz darbe girişimini yansıtan fotoğraflardan hazırlanan film tabakası ile kaplanan üzerine ’Halk Özel Harekat-HÖH’ yazdığı 1976 Chevrolet marka otomobilini, referandumda yüzde 96.9 oranında rekor düzeyde ’Evet’ oyu verilen Şanlıurfa’nın Harran İlçe belediyesine hediye etmeye karar verdi.

20.04.2017Gündem
HÖH oy kaybetti DOST baraja takıldı

HÖH oy kaybetti DOST baraja takıldı

BULGARİSTAN’da önceki günkü  2 Türk partisinin de katıldığı  seçimde Hak ve Özgürlükler Partisi’nin (HÖH) oyu düşerken, yeni kurulan DOST partisi  parlamentoya giremedi.

27.03.2017Dünya
Sancılı seçim... Kazanan belli oldu

Sancılı seçim... Kazanan belli oldu!

Bulgaristan’da halk dün parlamento seçimleri için sandığa giderken, Türk kökenli seçmenlere getirilen kısıtlamalar dikkat çekti. Türkiye’de daha önce 140’tan fazla sandık kurulurken, Bulgar seçim makamları bu kez 35 sandık kurdu. Seçimden gelen ilk sonuçlara göre Avrupa yanlısı merkez sağ parti GERB (Avrupalı Gelişimi için Vatandaşlar) oyların yüzde 32.55'ini alarak, erken seçimlerden birinci parti olarak çıktı.

26.03.2017Dünya
Son dakika... Bulgaristandan ilk sonuçlar geldi

Son dakika... Bulgaristan'dan ilk sonuçlar geldi

Bulgaristan'da bugün gerçekleştirilen erken genel seçimlerde sandık çıkış anketlerine göre, eski Başbakan Boyko Borisov'un merkez sağ çizgideki Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Yurttaşlar Partisi (GERB) önde görünüyor.

26.03.2017Dünya
Bulgaristan’da sandık başı

Bulgaristan’da sandık başı

7 milyon nüfusa sahip Bulgaristan’da seçmenler bugün sandık başına gidecek. 240 sandalyeli meclis için 13 siyasi parti ve 9 ittifak yarışacak. Seçimlerde Türklerin çoğunlukta olduğu HÖH ve DOST partileri de yarışacak.

25.03.2017Dünya
Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan yarın sandık başına gidiyor

Bulgaristan'da seçmenler, ülkenin yeni meclis üyelerini belirlemek için yarın sandık başına gidecek.

25.03.2017Dünya
Sınırda engel

Sınırda engel

Yarın seçimlerin yapılacağı komşu Bulgaristan’da radikal milliyetçi gruplar, oy vermek için giden Türk seçmenleri sınırda engelledi. Otobüsler güvenlik gerekçesiyle durunca seçmenler sınırı yaya geçti.

24.03.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Bulgaristan’dan ilginç seçim notları

Geçen pazar günkü seçim sonuçlarının yüzde 99’u işlendikten sonra açıklanan verilere göre Bulgaristan 45. Halk Meclisi’ne altı parti girmeye hak kazandı.

8.04.2021

Aşı egoistleri

Covid-19 salgınıyla birlikte dilimize birçok kelime girdi. Pandemi, epidemi, filyasyon, entübe, immun, bulaş gibi... Tıp alanındakiler bunları zaten kullanıyorlardı ama günlük dilimize de yerleşti. Şimdi de ‘Aşı milliyetçiliği’ kavramı dillerde. ABD eski başkanı Donald Trump’ın ‘America First’ diyerek başlattığı bencillik akımı korona aşısına da bulaştı.

7.04.2021

Bulgaristan’da ‘keyifsiz’ seçim

7 milyon nüfusu olan komşu ülkemiz Bulgaristan, 27 Ekim’de yerel seçime gidiyor.

10.10.2019

Büyük göçün 30. yılı... Todor JIvkov’un acımasız zulmü

‘BULGARİSTAN’dan Zorunlu Göçün 30. Yılı’ etkinliği dün Bursa Uludağ Üniversitesi’nin Görükle Kampusu’nda yapıldı. Konuşmacıların anlattıkları ile geçmişlere gittik; ‘etnik arındırma siyaseti’ne karşı Bulgaristan Mestanlı, Kızanlık, Pazarcık, Varna, Burgaz’da yaşanan olaylarda Türklerin gösterdikleri mücadeleyi gözyaşları ile hatırladık.

9.10.2019

Milli Mücadele’de unutulmayan Rumeli ve Anadolu kardeşliği

EDİRNE Trakya Üniversitesi’nden Prof. Dr. İlker Alp ‘Kurtuluş Savaşı’nın bilinmeyen bir boyutunu, ‘Bulgaristan Türklerinin yardımları’nı ilginç bir çalışmayla ortaya çıkardı.

20.06.2019

Bulgaristan Türklerini unutmayın

15-16 Haziran’da Çorlu Belediyesi’nin sponsorluğunda, Tekirdağ Namık Kemal ve Ankara üniversitelerinin bilimsel desteği ile yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda akademisyenin katıldığı ve bildiri sunduğu 1989 yılında Bulgaristan’dan ‘Zorunlu Göçün 30. Yılı Uluslararası Katılımlı Sempozyumu’ gerçekleşti. Çorlu Belediyesi’nin hazırladığı sempozyum gayet başarılı geçti. Yedisi dış ülkelerden olmak üzere 40 bilim adamının çalışmaları şimdiye kadar bu tür çalışmaların en görkemlisi oldu, bazı göçmenlerin gözleri yaşardı.

19.06.2019

Kapatılırsa HÖH ileride Soylu’ya minnet duyar

İÇİŞLERİ Bakanlığı, çok doğru bir kararla, HÖH denilen dernekle ilgili soruşturma başlatmış...

12.01.2018

Yılbaşı gecesi polise bir çay - çorba tedarik edemiyor muyuz?

Bu yılbaşı gecesi belli ki her yıldan daha yüksek bir tehlike, daha güçlü bir veya birkaç ihbar vardı.

2.01.2018

Yeni yıl ve vedalar

YENİ yıl, Hürriyet için de önemli bir kilometre taşı.

31.12.2017

Bulgaristan seçimlerinde neler oldu

BULGARİSTAN’da 26 Mart tarihinde yapılan erken genel seçimler ile yaşanan olaylar ve bunların arkasında yatan nedenler, Türk basınında pek değer bulmadı. Yani 650 bin Türk seçmenini ilgilendiren gelişmeler, referandumun tartışmalarının gölgesinde kaldı. Biz de yer imkânsızlığından seçimleri bugün yazabiliyoruz ancak.

3.04.2017