MENÜ

Hizmetçiler

Hizmetçiler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hizmetçiler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 202 Hizmetçiler haberi bulunmuştur.

Hizmetçiler Haberleri

Vakıa Suresi Oku - Vakıa Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi Oku - Vakıa Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Vakıa Suresi, mushaftaki sıralamada elli altıncı, iniş sırasına göre kırk altıncı sûredir. Tâhâ sûresinden sonra, Şuarâ sûresinden önce Mekke’de nâzil olmuştur. Sadece 81-82. âyetlerinin Medine’de indiği rivayet edilmiştir; fakat bunların önceki ve sonraki âyetlerle konu ve üslûp açısından bir bütün oluşturması bu rivayetin gerçekliğinde tereddüt uyandırmaktadır. Peki, Vakıa Suresi anlamı ve fazileti nedir? Vakıa Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Sizler içinVakıa Suresi diyanet meali ile tefsiri ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik.

16.05.2020Namaz Sureleri
Sineğin rehberliğinde hayatın hikâyesi

Sineğin rehberliğinde hayatın hikâyesi

Latin Amerika’nın yeni yeni tanıştığımız ilginç yazarı Augusto Monterroso bu kez bir sineğin rehberliğinde, hatta o sineğin kendisine dönüşmüş haliyle karşımızda. Yazar ‘Devridaim’de sineği hikâye, şiir, deneme, eleştiri, mizah, felsefe arasında bir uyandırma efekti olarak kullanıyor.

7.05.2020Kitap Sanat
İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İnsan Suresi Oku - İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İnsan Suresi Medine döneminde inmiştir. 31 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki “insan” kelimesinden almıştır. Aynı âyette geçen “ed-Dehr” kelimesinden dolayı Dehr sûresi diye de anılır. Dehr, zaman demektir. Sûrede başlıca, ahiret hayatıyla ilgili meseleler ve özellikle takva sahiplerinin cennette kavuşacakları çeşitli nimetler konu edilmektedir. İşte, okumak isteyen Müslümanlar için İnsân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

16.04.2020Namaz Sureleri
Ev yapımı pizza

Ev yapımı pizza

Kanal D’nin yeni dizisi “Hizmetçiler”de rol alan Deniz Baysal ile Kolpa grubunun solisti Barış Yurtcu da 2 haftadır evden dışarı çıkmıyor.

29.03.2020Magazin
Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Helikoptere Binmesi Ve Düşmesi Anlamı

Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Helikoptere Binmesi Ve Düşmesi Anlamı

Helikoptere binmek bazı insanlar için cesaret gerektiren bir durum olabilir. Kimi insanlar rüyada yalnızca helikopter görürken bazı kişiler rüyada helikoptere bindiğini görebilir. Bu sebeple rüya içinde helikopterle alakalı çeşitli rüyalar görülebilir ve çeşitlerin anlamı farklıdır. İşte sizler için Rüyada helikopter görmek ne anlama gelir? Rüyada helikoptere binmesi ve düşmesi anlamları.

28.03.2020Rüya Tabirleri
Tripli günler

Tripli günler

Kanal D’nin yeni dizisi “Hizmetçiler”de rol alan Yiğit Kirazcı, günlerini evde köpeği Trip’le geçiriyor.

28.03.2020Magazin
Hizmetçilerin oyuncuları kimler, hangi gün yayınlanıyor İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusu

Hizmetçiler'in oyuncuları kimler, hangi gün yayınlanıyor? İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusu

Hizmetçiler dizisi 21 Mart Cumartesi günü ekranlara ‘merhaba’ dedi. Kanal D ekranında yayınlanan yeni dizi Hizmetçiler gerek konusu gerekse oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekti. Dizinin ilk bölümünde oyuncular, karakterler ve konuya dair ayrıntılar ortaya çıktı. Peki, Hizmetçiler dizisinin oyuncuları kimler? İşte İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusu

22.03.2020Televizyon
Neslihanın, Yiğit savaşı

Neslihan'ın, Yiğit savaşı!

Hizmetçiler 2. Bölümünde kadınlara karşı zaafı olan Yiğit, Neslihan'la geçmişte yaşadığı bir ilişkiyi devam ettirmek istemez.

16.03.2020Televizyon
Hizmetçiler dizisinin oyuncularından çarpıcı itiraf: ‘Bugüne kadar hep üst sınıf izlenildi’

Hizmetçiler dizisinin oyuncularından çarpıcı itiraf: ‘Bugüne kadar hep üst sınıf izlenildi’

Cumartesi akşamları Kanal D ekranlarında seyircisi ile buluşan Hizmetçiler dizisi ilk bölümüyle nefesleri kesti. Hizmetçilerin başrolleri Deniz Baysal Yurtçu, Aleyna Solaker ve Algı Eke, hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu’na özel açıklamalarda bulundu. Dizinin entrika, aşk, durum komedisi gibi birçok duyguyu beraberinde yaşatacağını söyleyen oyuncular, haklarında merak edilen birçok konuya da açıklık getirdi.

14.03.2020Magazin
Sahnede entrika sette kahkaha

Sahnede entrika sette kahkaha

Kanal D’nin bu akşam ikinci bölümünü ekrana getireceği “Hizmetçiler” dizisinin setinden eğlenceli kareler yayınlandı.

14.03.2020Televizyon
Hizmetçiler yeni bölüm fragmanı izle - Hizmetçiler 2. bölümde Aras ve Yiğit sırları çözecek mi

Hizmetçiler yeni bölüm fragmanı izle - Hizmetçiler 2. bölümde Aras ve Yiğit sırları çözecek mi?

Yayın hayatına geçtiğimiz hafta başlayan Hizmetçiler dizisinin merakla beklenen yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Yiğit Kirazcı ve Seçkin Özdemir'in başrollerini paylaştığı Hizmetçiler'in yeni bölüm fragmanında, Ela'nın Atahanlılar'ın evinde yardımcı olarak işe başlaması şaşırtıcı gelişmeler arasında yer aldı. Peki, yeni bölümde başka neler olacak? İşte, Hizmetçiler 2. bölüm fragmanı ve yeni bölümün özeti.

13.03.2020Televizyon
Bu kez işçinin hikayesi izlenecek | Hizmetçiler: Algı Eke | Deniz Baysal | Aleyna Solaker

Bu kez işçinin hikayesi izlenecek! | Hizmetçiler: Algı Eke | Deniz Baysal | Aleyna Solaker

hürriyet.com.tr’ den Ferit Ömeroğlu, Hizmetçiler dizisinin setine konuk oldu. Başrol oyuncuları Algı Eke, Deniz Baysal ve Aleyna Solaker yeni projeleri hakkında özel açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar hep üst sınıfların hikayesinin anlatıldığını belirten Algı Eke, "Hizmetçiler" dizisinde işçi sınıfının hikayesinin anlatıldığını ve diğer yapımlardan ayrıldığını söyledi. Deniz Baysal ve Aleyna Solaker ise eğlenceli bir ekip olduklarını belirtirken dizide durum komedisinden aşka, entrikadan gerçek hikayelere kadar her şeyin yer aldığını ifade etti.

13.03.2020Life Style
Kocamın yatağından uzak duracaksın

Kocamın yatağından uzak duracaksın!

Hizmetçiler 1. Bölümünde, Cennet Konakları'nda gösterişli bir yaşam süren ancak hiçbir şeyin göründüğü gibi olmayan Atahanlıların gizemli hayatında yaşananlar herkesi etkiliyor!

10.03.2020Televizyon
Hizmetçiler dizisinin oyuncuları kimler Hizmetçiler dizisi ne zaman başlayacak

Hizmetçiler dizisinin oyuncuları kimler? Hizmetçiler dizisi ne zaman başlayacak?

Kanal D'nin merakla beklenen yeni dizisi 'Hizmetçiler' bu akşam yayın hayatına başlıyor. Hikayesi ile izleyenleri derinden etkileyecek 'Hizmetçiler'in oyuncu kadrosunda kimlerin yer aldığı, televizyonseverler tarafından merak ediliyor. Öte yandan dizinin tam konusu da araştırılıyor. Peki, Hizmetçiler dizisinin oyuncuları kimler?

7.03.2020Televizyon
Hizmetçiler dizisi oyuncu kadrosunda kimler var Bu akşam başlıyor

Hizmetçiler dizisi oyuncu kadrosunda kimler var? Bu akşam başlıyor

Yapımcılığını Fabrika Yapım’ın üstlendiği Hizmetçiler’in başrollerini Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Yiğit Kirazcı ve Seçkin Özdemir paylaşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu otururken, senaryosu ise Makbule Kosif, Gülsev Karagöz, Özer Çetinel, Ruhan Arca ve Alper Alpözgen’in kaleminden çıkıyor.

7.03.2020Televizyon
Hizmetçiler dizisi ne zaman başlayacak Hizmetçilerin 1. bölümünde neler olacak

Hizmetçiler dizisi ne zaman başlayacak? Hizmetçiler'in 1. bölümünde neler olacak?

Başrollerinde Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Yiğit Kirazcı ve Seçkin Özdemir’in rol aldığı Hizmetçiler'in ilk bölümünün ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu'nun oturduğu dizi, dört hizmetçinin ev sahipleriyle aralarında yaşanan ilişkileri anlatıyor. Peki, Hizmetçiler dizisi ne zaman başlayacak? Hizmetçiler'in 1. bölümünde neler olacak?

6.03.2020Televizyon
Hizmetçiler başlıyor Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil...

Hizmetçiler başlıyor! 'Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil...'

Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç ve Aleyna Solaker’in başrollerini paylaştığı ‘Hizmetçiler’ 07 Mart Cumartesi akşamı Kanal D’de başlıyor.

6.03.2020Magazin
Hizmetçiler ne zaman başlıyor İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusu

Hizmetçiler ne zaman başlıyor? İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusu

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Hizmetçiler ekran macerasına başlıyor. Cumartesi günleri yayınlanacak olan Hizmetçiler, İstanbul'da lüks bir sitede çalışan birbirinden farklı dört hizmetçinin ev sahipleriyle aralarında yaşanan ilişkileri ve bu ilişki ağıyla çevrelenmiş gizemli olayları konu alıyor. Peki, Hizmetçiler ne zaman başlıyor? İşte Hizmetçiler dizisinin oyuncuları ve konusuna dair ayrıntılar…

6.03.2020Televizyon
Hizmetçiler başlıyor Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil...

Hizmetçiler başlıyor! 'Burada hiçbir şey göründüğü gibi değil...'

Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç ve Aleyna Solaker’in başrollerini paylaştığı ‘Hizmetçiler’ 07 Mart Cumartesi akşamı Kanal D’de başlıyor.

6.03.2020Televizyon
Hizmetçiler Sokak Röportajı

Hizmetçiler Sokak Röportajı

Kanal D'nin yeni dizisi Hizmetçiler hakkında izleyicilerden gelen yorumlar sokak röportajında!

4.03.2020Televizyon
Bu “Fanatik” başka Fanatik

Bu “Fanatik” başka Fanatik

Çocukları için en iyisini yapmaya çalışırken kendilerini çatışma içinde bulan bir ailenin komedisini anlatan “Fanatik” oyunu şu sıralar herkesin dilinde. Başroller Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen ile bir araya geldik ve izleyiciye vermek istedikleri mesajları konuştuk.

2.03.2020Magazin
Toplu taşımadan lüks villaya...Yiğit Kirazcının hayatı nasıl değişti

Toplu taşımadan lüks villaya...Yiğit Kirazcı'nın hayatı nasıl değişti

Yiğit Kirazcı, kariyerinin en verimli dönemini yaşadığını söylüyor. Oyuncu, “Aşk Tesadüfleri Sever 2”de Kerem karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Şimdilerdeyse Kanal D ekranlarında yakında başlayacak “Hizmetçiler” dizisindeki rolünden dolayı heyecanlı. Kirazcı, oyunculuğun hayatını nasıl değiştirdiğini anlattı.

1.03.2020Magazin
Deniz Baysal: Biz oyuncular normal insanlar değiliz

Deniz Baysal: Biz oyuncular normal insanlar değiliz

Hayatını, Kanal D’de başlayacak yeni dizisi ‘Hizmetçiler’in sloganı gibi özetliyor: “Hiçbir şey göründüğü gibi değil”. Palyaçoluk ve yer göstericiliğiyle başladığı kariyerini gözleri gülerek anlatıyor. Kendi evinin hizmetçisi olduğunu söylüyor: “Son dönemde alerjik astımım çıktı, evde hiç toz olmaması gerek. Elimde bez, sık sık toz alıyorum. Artık hoşuma da gidiyor.” Deniz Baysal’la buluştuk. Yeni evliliğini, hayatını, projelerini ve aşkı konuştuk.

29.02.2020Magazin
Deniz Baysal: Biz oyuncular normal insanlar değiliz

Deniz Baysal: Biz oyuncular normal insanlar değiliz

Hayatını, Kanal D’de başlayacak yeni dizisi ‘Hizmetçiler’in sloganı gibi özetliyor: “Hiçbir şey göründüğü gibi değil”. Palyaçoluk ve yer göstericiliğiyle başladığı kariyerini gözleri gülerek anlatıyor. Kendi evinin hizmetçisi olduğunu söylüyor: “Son dönemde alerjik astımım çıktı, evde hiç toz olmaması gerek. Elimde bez, sık sık toz alıyorum. Artık hoşuma da gidiyor.” Deniz Baysal’la buluştuk. Yeni evliliğini, hayatını, projelerini ve aşkı konuştuk.

4 hizmetçi 4 farklı hayat

4 hizmetçi 4 farklı hayat

Kanal D’nin yeni dizisi “Hizmetçiler” yakında başlayacak. Deniz Baysal, Algı Eke, Selen Domaç ve Aleyna Solaker’in rol aldığı dizi, dört hizmetçinin hikayesini ekrana taşıyacak.

25.02.2020Televizyon
Hizmetçiler geliyor

Hizmetçiler geliyor

KANAL D’nin yeni dizisi “Hizmetçiler”den ilk kareler ortaya çıktı.

20.02.2020Televizyon
Hizmetçiler Fragmanı

Hizmetçiler Fragmanı

Başrollerinde Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Yiğit Kirazcı ve Seçkin Özdemir’in rol aldığı Hizmetçiler, İstanbul'da lüks bir sitede çalışan birbirinden farklı dört hizmetçinin ev sahipleriyle aralarında yaşanan ilişkileri ve bu ilişki ağıyla çevrelenmiş gizemli olayları konu alıyor.Yapımcılığını Fabrika Yapım, Öner Arslanel, proje tasarımını Ali Leskay’ın üstlendiği Hizmetçiler’in yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu oturuyor.

8.02.2020Magazin
Hizmetçiler’in teaserı yayınlandı...

Hizmetçiler’in teaserı yayınlandı...

Meksika’da “Ellas son La Alegria Del Hogar”, Amerika’da “Devious Maid’s” adı ile yayınlanmış ve büyük ses getirmiş dizi; “Hizmetçiler” adıyla çok yakında Kanal D’de ekrana geliyor.

8.02.2020Televizyon
Deniz Baysal: Çok iyi toz alırım

Deniz Baysal: Çok iyi toz alırım

Deniz Baysal, müzisyen eşi Barış Yurtçu ile önceki gün City’s Nişantaşı çıkışı objektife takıldı.

8.02.2020Magazin
Hizmetçiler ne zaman başlayacak, oyuncuları kimler İlk tanıtım fragmanı yayınlandı

Hizmetçiler ne zaman başlayacak, oyuncuları kimler? İlk tanıtım fragmanı yayınlandı!

Kanal D ekranlarında başlayacak olan Hizmetçiler dizisinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yapımcılığını Fabrika Yapım'ın üstlendiği dram-entrika türündeki dizinin fragmanı ile beraber yayın tarihi şimdiden merak konusu oldu. Birbirinden farklı dört hizmetçinin ev sahipleriyle aralarında yaşanan ilişkileri ele alacak olan dizide güçlü oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. Peki, Hizmetçiler ne zaman başlayacak ve Hizmetçiler oyuncuları kimler? İşte, merak edilenler.

7.02.2020Televizyon
Hizmetçilerin afişi yayınlandı

"Hizmetçiler"in afişi yayınlandı!

İlk defa Meksika’da “Ellas son La Alegria Del Hogar” adıyla yayınlanmış olan ve ekrana geldiği dönemde reyting rekorları kıran dram-entrika türündeki dizi; Türkiye’de “Hizmetçiler” adıyla Kanal D’de ekrana gelecek. Dizinin merakla beklenen afişi yayınlandı.

7.02.2020Televizyon
Hizmetçiler yakında Kanal Dde başlıyor...

Hizmetçiler yakında Kanal D'de başlıyor...

İlk defa Meksika’da “Ellas son La Alegria Del Hogar” adıyla yayınlanmış olan ve ekrana geldiği dönemde reyting rekorları kıran dram-entrika türündeki dizi; Türkiye’de “Hizmetçiler” adıyla çok yakında Kanal D’de.

29.01.2020Televizyon
Hizmetçiler geliyor

'Hizmetçiler' geliyor!

Kanal D, Meksika’nın reyting rekorları kıran “Ellas son La Alegria Del Hogar” dizisinin yerli versiyonunu ekrana getirmeye hazırlanıyor. “Hizmetçiler” çok yakında başlayacak.

29.01.2020Televizyon
Alper Saldıran kimdir Hangi dizilerde oynadı

Alper Saldıran kimdir? Hangi dizilerde oynadı?

Alper Saldıran ve oyuncu eşi Pınar Tuncegil boşanma kararı aldı.14 yıldır arkadaş, 7 yıldır ise evli olan Alper Saldıran-Pınar Tuncegil çiftinin boşanma haberi ardından farklı araştırmalar gündeme geldi. Peki, Alper Saldıran kimdir? Hangi dizilerde oynadı?

6.11.2019Magazin
17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladı

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladı

Bu yıl 17’incisi düzenlenen Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali ‘Çiçekçi Sokağı Cinayeti’ adlı oyun ile seyirciyle buluştu.

2.07.2019Kitap Sanat
17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başlıyor. Tiyatro severler sezonda izleyemedikleri oyunları Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda izleyebilecek.

Kadıköy Tiyatro Festivali başlıyor

Kadıköy Tiyatro Festivali başlıyor!

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali, 1 Temmuz pazartesi günü Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda izleyiciyle buluşacak.

27.06.2019Kitap Sanat
Kraliçe 2nci Elizabeth villasını satıyor

Kraliçe 2'nci Elizabeth villasını satıyor

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in Malta'daki eski evi Villa Guardamangia, yaklaşık 6 milyon euroya (40 milyon TL) satışa çıkarıldı.

12.06.2019Ekonomi
Seri katil Rum teğmen çıktı: Çöpçatan sitesine dadandı kadınları boğdu kuyuya attı

Seri katil Rum teğmen çıktı: Çöpçatan sitesine dadandı kadınları boğdu kuyuya attı

KIBRIS Rum yönetimi, zengin evlerinde bebek bakıcısı ve hizmetçi olarak çalışan Filipinli kadınları öldüren seri katil teğmen Nikos Metaksas’ın itiraflarıyla sarsılıyor. İki Filipinli kadın ve 6 yaşındaki çocuğu öldüren Nikos Metaksas (35) polisteki ifadesinde, “Çöpçatan sitesi Badoo’dan tanıştığım kadınlarla önce seks yapıyor sonra boğup öldürüyordum, küçük çocuğu da bağırdığı için boğdum, öldürmekten çok mutlu oluyorum” dedi.

22.04.2019Dünya
Sinema ve tiyatro dünyasında ödül heyecanı...

Sinema ve tiyatro dünyasında ödül heyecanı...

“Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri” adayları belli oldu.

15.04.2019Keyif
23. Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

23. Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

Alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden 23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları açıklandı. İstanbul’daki 176 oyunu değerlendiren jüri, Yılın En Başarılı Oyunu kategorisinde İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bir Peri Masalı Radyum Kızları’, Krek’ten ‘Dünyada Karşılaşmış Gibi’, Craft’tan ‘Fotoğraf 51’, Tiyatroadam’dan ‘Meçhul Paşa’ ve ‘Teftişör’ oyunlarını aday gösterildi.

9.04.2019Kitap Sanat
23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri adayları açıklandı

"23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri adayları açıklandı

Bu yıl 23. kez düzenlenen "Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"nin aday isimleri belirlendi.

9.04.2019Keyif
İki Rebus polisiyesi

İki Rebus polisiyesi

İngiltere’nin en önemli suç yazarları arasında gösterilen Ian Rankin’in üçüncü ve dördüncü macerası ‘Diş İzleri’ ve ‘Masadaki Düşman’da çözüme ulaştırılması gereken karmaşık cinayetler, hızlı akan hikâyeler ve heyecan verici final sahneleri yer alıyor. Yani polisiyeseverleri memnun edecek her şey yerli yerinde.

28.03.2019Kitap Sanat
İzmir, İstanbul’u nasıl geçti

İzmir, İstanbul’u nasıl geçti?

Bazı şehirler size dünyanın merkezinde olduğunuzu hissettirir. Geçmişinden gelen; havasında, suyunda hissettiğiniz bir gücü vardır. Zor dönemlerde bile ışığını, rengini kaybetmeyen, umudu devam ettiren... Burası Homeros’un, hümanizmin, demokrasinin doğduğu yer. Yaşam tarzıyla, nüfus yapısıyla, gücün sultasından uzak... Sokaklarında 16 dil konuşulan, tarihi bir liman kenti... Sembolü bile bir Amazon olan gerçek bir kadın kenti...* İnsanların birbirine gülümsediği, her yerin kadın kahkahalarıyla çınladığı, en çağdaş, en Avrupai şehrimiz... Son iki yılda İzmir’e müthiş bir akın başladı. 2017’de 18 bin 506 kişi İstanbul’dan buraya göç etti. Büyük çoğunluğu beyaz yakalı ve üniversite mezunuydu. Bu bir ilk. Brookings Enstitüsü’ne göre İzmir, dünyanın en hızlı büyüyen 4’üncü metropolü. Emlak fiyatları artışındadünyada ikinci sırada. Konut fiyatları bir yılda yüzde 18.5 değer kazandı. İstanbul yolunu üç buçuk saate indirecek otoyol açılmadı bile! Peki İzmir gerçekten İstanbul’un pabucunu dama atacak mı? Taşınan binlerce kişi aradığını buldu mu? Hayatı boyunca İzmir’i, seven gözlerle ama uzaktan izlemiş bir gazeteci olarak, keşfe çıkmaya karar verdim. Sebati Karakurt, Levent Kulu, Sibel Denizmen, Tuna Ateş’ten oluşan ekibimiz İzmir büromuzun desteğiyle şehrin altını üstüne getirdi. ‘Türkiye’deki Avrupa’ belgeselimizi de hurriyet.com.tr’de izleyebilirsiniz. ( * Kente ismini veren Smyrna’nın bir Amazon Kraliçesi olduğu rivayet edilir.)

Yazar Sonuçları

Acil şifalar!

Ne yana baksak koronavirüsle ilgili bir haber, mesaj, uyarı gördüğümüz şu günlerde alınabilecek en temel tedbirleri alıp mümkün olduğunca seyahatlerden, kalabalıklardan kaçınarak ekran karşısında vakit geçirenlerin sayısı artıyor. O halde bu hafta, ekrandaki sıhhat ve afiyet konularına göz atalım.

7.03.2020

Niçin baktın bana öyle kızgın mısın yoksa söyle

TÜM dünyada 200 milyondan fazla ev kedisi var ve milyonlarca insan evini kedilerle paylaşıyor.

7.02.2020