MENÜ

Hiva

Hiva ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hiva haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hiva haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 57 Hiva haberi bulunmuştur.

Hiva Haberleri

Türk Konseyi atağa kalktı

Türk Konseyi atağa kalktı

Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kazakistan’ın üye olduğu Türk Konseyi’nin genel sekreteri Baghdad Amreyev, işbirliğini arttırmak amacıyla iş konseyi kurulacağını belirterek, “10. yıldönümü nedeniyle ekimde yapacağımız zirvenin teması, ülkelerin KOBİ’lerinin geliştirilmesi olacak ve bu zirvede yaklaşık 600-700 milyon dolarlık bir yatırım fonu onaylanacak” dedi.

27.06.2019Ekonomi
Geçen sene (2018) Milli Piyango hangi bilete nereye çıktı

Geçen sene (2018) Milli Piyango hangi bilete nereye çıktı?

Geçtiğimiz yıl (2018) Milli Piyango büyük ikramiyesinin nereye ve hangi bilete isabet ettiğini merak eden birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, genellikle çeyrek bilete isabet eden Milli Piyango büyük ikramiyesi, 2018 yılında nereye ve hangi bilete çıktı? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı geçtiğimiz yılın Milli Piyango büyük ikramiyesinden bazı bilgiler

19.12.2018Ekonomi
Tünel bombacısı PKKlı terörist öldürüldü

Tünel bombacısı PKK'lı terörist öldürüldü

Diyarbakır'da, 11 Nisan 2017 tarihinde Emniyet Müdürlüğü ek binasına tünel kazılarak yapılan, 1'i polis, 3 emniyet mensubunun şehit edildiği saldırının firari şüphelisi PKK'lı terörist Hiva Yüksekbağ'ın, 7 Haziran'da Hani ilçesi kırsalında çıkan çatışmada etkisiz hale getirildiği belirtildi.

19.06.2018Gündem
Miroğlunun büyük acısı

Miroğlu'nun büyük acısı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun yoğun bakımda tedavi gören 25 yaşındaki oğlu Zerdeşt Miroğlu, hayatını kaybetti.

7.02.2018Gündem
İki üst düzey DEAŞ sorumlusu öldürüldü

İki üst düzey DEAŞ sorumlusu öldürüldü

Irak'ta gerçekleştirilen operasyonlarda DEAŞ'ın iki üst düzey sorumlusu öldürüldü.

21.02.2017Dünya
Semerkant’tan Buhara’ya...

Semerkant’tan Buhara’ya...

Popüler yerlerden sıkıldıysanız yönünüzü doğuya çevirin. Hiva, Buhara Semerkant, Taşkent... Geçmişin gizemini koruyan gizemli şehirler... Özbekistan’da geçirdiğiniz günler belleklerinizde ömür boyu hoş anılar bırakacak, inanın. Her şeye rağmen...

11.01.2017Seyahat
Çocuklarım boğuldu, balıklar yemesin diye ellerini bırakmadım

'Çocuklarım boğuldu, balıklar yemesin diye ellerini bırakmadım'

"Tekneyi görünce binmek istemedik ama kaçakçılar binmezsek bizi öldüreceklerini söylediler. Mecburen bindik. Bir saat sonra tekne su aldı ve şiddetli bir dalgayla alabora oldu. Kızlarım gözlerimin önünde boğuldu." BBC Türkçe’nin haberinde yer alan bu sözler Türkiye'den Yunanistan'a geçmek isterken bindikleri tekne batan 22 yaşındaki Civane'ye ait.

26.01.2016Dünya
21 günde Fijiden Marquesas Adalarına

21 günde Fiji'den Marquesas Adaları'na

20 yıldır dalıyorum. Tatillerim genellikle “Nerede ne balık var” etrafında dönmeye başladı. Gözüm devamlı daha uzaklarda, kimsenin gitmediği derinliklerde... “Silver Discoverer” adlı 120 kişilik, 100 metrelik bir geminin Fiji’den Marquesas adalarına gideceğini, yani batıdan doğuya Pasifik Okyanusu’nu kat edeceğini duyunca Los Angeles üzerinden 24 saatlik bir uçuşla kendimi Fiji’de buldum. Ve macera başladı.

8.01.2016Seyahat
Çocuklarıyla geldiler

Çocuklarıyla geldiler

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Meclis’e tekerlekli sandalyedeki oğlu Zerdeşt, kızı Hiva ve eşi Canan Miroğlu ile birlikte geldi.

17.06.2015Gündem
Kerkükte Peşmerge IŞİDle savaşıyor

Kerkük'te Peşmerge IŞİD'le savaşıyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) askeri gücü Peşmergelerin, Kerkük'ün güneyinde başlattığı operasyonda Molla Abdullah köyünü IŞİD'in elinden kurtardığı; yaşanan çatışmalarda, Topçu Birliği Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Mensur'un öldüğü belirtildi.

31.01.2015Dünya
Yıla anlam kazandıracak 10 yolculuk

Yıla anlam kazandıracak 10 yolculuk

2014’ün unutulmaz bir yıl olmasını, geride güzel anılar bırakmasını istiyorsanız planlarınızı tamamlamak için iki gününüz var. İşte size unutulmayacak yolculuk önerileri...

5.01.2014Seyahat
PKKnın üst düzey yöneticisi 2 aydır kayıp

PKK'nın üst düzey yöneticisi 2 aydır kayıp

KANDİL Dağı’nda bulunan KCK Yürütme Konseyi üyesi Biryar Gabar’ın 2 ay önce Kandil’den kaçtığı ve ortadan kaybolduğu belirtildi.

23.12.2013Gündem
Hiva’dan Buhara’ya Özbekistan

Hiva’dan Buhara’ya Özbekistan

Orta Asya’nın uçsuz bucaksız bozkırları, çölleri kadar nadir yeraltı zenginliklerinden de fazlasıyla payını alan bir ülke Özbekistan. Henüz bu zenginlik başkentin dışındaki halkın yaşamına pek yansımasa da ülke hızla değişiyor. Hiva, Buhara, Semarkand geçmişin gizemini korurken, Taşkent sıradan bir kente dönüşüyor.

22.07.2012Seyahat
Tahitili Genç Kızı satışta

'Tahitili Genç Kız'ı satışta

Paul Gauguin'in (1848-1903) ahşap heykeli 3 Mayısta New York'ta satışa sunulacak.

1.04.2011Gündem
15 milyon dolara satılır

'15 milyon dolara satılır'

Paul Gauguin'in (1848-1903) ahşap heykeli 3 Mayısta New York'ta satışa sunulacak.

31.03.2011Gündem
1. Bu adam yaşıyor mu 2. Kandil’de görevde mi

1. Bu adam yaşıyor mu 2. Kandil’de görevde mi

Musa Anter cinayetinin birinci tanığı ve Kürt sol hareketinin en önemli isimlerinden Orhan Miroğlu (57), oğlu Zerdeşt’le birlikte geçtiğimiz günlerde TRT Şeş’in bir resepsiyonundaydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Arınç ve diğer AK Partili milletvekilleri de yanlarında... Arınç, Zerdeşt’in terini siliyor, su içiriyordu. Bu samimi görüntüler, bir süredir PKK’nın ‘düşman’ ilan ettiği, Öcalan’ın ‘esef ettiği’ Miroğlu’nun, ‘2011 seçimlerinde AKP’den milletvekili adayı sonra bakan olacak’ iddialarını güçlendirdi.

13.11.2010Gündem
Terörist pop star çıktı

Terörist pop star çıktı

Kanada polisi hafta içinde terör suçları işledikleri gerekçesiyle tutuklanan üç kişinin ellerinde bomba yapım malzemeleri bulunduğu ve en az bir tanesinin Afganistan’da NATO güçlerine karşı savaşan örgütlerle bağlantılı olduğunu açıkladı. Söz konusu kişilerden bir tanesinin Kanada'nın 2008 yılında pop star yarışması Canadian Idol'a katıldığı öğrenildi.

28.08.2010Dünya
İki aylığına yola çıkmıştı, kendini Japonya’da buldu

İki aylığına yola çıkmıştı, kendini Japonya’da buldu

Kerem Odabaşı (30), bilgisayar mühendisi ve endüstri tasarımcısı. Avrupa’da yaşadı, Hollanda’da dört yıl okudu, askerliğini yaptı ve hayata atılmadan önce biraz gezmek istedi. İki ayda Türki cumhuriyetleri keşfedecekti. Gürcistan’dan başladı gezisine. Otostop, otobüs, tren ve çok zorunlu kaldığında uçağa binerek ülke ülke gezerken kendini Japonya’da buldu.

7.09.2008Seyahat
PKKya uyuşturucu cezası idam

PKK'ya uyuşturucu cezası 'idam'

Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu kaçakçılığı faliyetlerini yoğunlaştırdığı bildirildi. İran'da yakalanan 8 örgüt mensubunun idam cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

20.08.2008Gündem
Büyük İskender, Timur ve Marko Polo’nun izinde ÖZBEKİSTAN

Büyük İskender, Timur ve Marko Polo’nun izinde ÖZBEKİSTAN

Bir Özbek atasözü "Kainatta iki yol vardır, biri Samanyolu diğeri de İpek Yolu’dur" der. Bugün kervanlardan eser yok, ama kervanların kullandığı tüm eserler Özbekistan’da dimdik ayakta. İtalya, Fransa, İngiltere gibi bilindik ülkelerden sıkıldıysanız, yönünüzü doğuya çevirin, Özbekistan büyüleyici şehirlerinin kapılarını çoktan aralamış. Henüz yıllık yabancı ziyaretçi sayısı bir milyonu geçmemiş, ama kısa zamanda en gözde seyahat rotalarından biri olacağı belli.

18.05.2008Seyahat
İdamlığın vedası

İdamlığın vedası

İran’da son günlerde gerçekleştirilen seri idamlar bir propaganda kampanyası haline dönüştü.

2.08.2007Dünya
Çılgın Türk denizci Pasifik’i de geçti

Çılgın Türk denizci Pasifik’i de geçti

Çılgın Türk denizcisi diye anılan Özkan Gülkaynak, 7.95 m’lik minik yelkenlisi "Kayıtsız III" ile tek başına çıktığı dünla turunda, Pasifik Okyanusu’nda, kara yüzü görmeden tam 24 gün süren bir yolculuktan sonra Markiz Adaları’na ulaştı.

26.05.2007Spor
Talabani, Saddam Hüseyinin idamına müdahale etmedim

Talabani, "Saddam Hüseyin'in idamına müdahale etmedim"

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani yasalar gereği, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idamına müdahale etmediğini söyledi.

2.01.2007Gündem
Saddam: Kendimi feda ediyorum

Saddam: Kendimi feda ediyorum

Irak’ta Temyiz Mahkemesi’nin Duceyl davasında verilen idam cezasını onamasının ardından devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, yayınlanan veda mektubunda, "Kendimi Irak’a kurban ediyorum. Allah’ın izniyle yerim şehitlerin yanı olacaktır" dedi.

27.12.2006Dünya
İdam için devlet başkanı onayı gerekmeyebilir

İdam için devlet başkanı onayı gerekmeyebilir

Irak Devlet Başkanlığı sözcülerinden Hiva Osman, devrik lider Saddam Hüseyin hakkında Duceyl davasında verilen idam cezasını onaylayan temyiz mahkemesinin kararının, devlet başkanı onayını "gerektirmeyebileceğini" söyledi.

27.12.2006Gündem
Saddamın idamın infazına onay gerekmez

Saddam'ın idamın infazına onay gerekmez

Irak Devlet Başkanlığı, devrik lider Saddam Hüseyin hakkında Duceyl davasında verilen idam cezasını onayan temyiz mahkemesinin kararının nihai olduğunu açıkladı.

27.12.2006Dünya

Irak ve İran’dan protesto

Irak yönetimi, ABD’nin İranlı yetkilileri tutuklamasını protesto ederken, İran yönetimi de olayı protesto edip, ABD’yi kınadı.

25.12.2006Dünya
Amerikan ordusundan İranlı diplomatlara gözaltı

Amerikan ordusundan İranlı diplomatlara gözaltı

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ülkesine davet ettiği iki İranlı diplomatın Amerikan ordusu tarafından gözaltına alınmasını protesto etti.

25.12.2006Gündem
Irakta Talabaninin davetlisi 2 İranlı tutuklandı

Irak'ta Talabani'nin davetlisi 2 İranlı tutuklandı

Amerikan ordusunun, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani tarafından Bağdat'a davet edilen 2 İranlıyı tutukladığı bildirildi.

25.12.2006Dünya
Talabani yarın Tahrana gidiyor

Talabani yarın Tahran'a gidiyor

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin yarın İran'ın başkenti Tahran'a gideceği açıklandı.

26.11.2006Dünya
Libya keşfedilmeyi bekleyen ülke

Libya keşfedilmeyi bekleyen ülke

Aynur Koç yıllarca Milliyet Gazetesi’nin reklam müdürlüğünü yaptıktan sonra yoğun iş hayatına ara verdi. Şimdi danışmanlık yapıyor. Son olarak uluslararası Superbrands Projesi’nin Türkiye koordinatörlüğünü yaptı. 25 senelik profesyonel Judo dönemi ve Milli Takımlar Antrenörlüğü var kesesinde. "9-6 çalışma düzenine son verdim çünkü seyahat edemiyordum ve hayat kaçıyordu" diyor. 1998’de başlamış gezmeye.

9.04.2006Seyahat
İzlenimcilikten sembolizme Gauguin

İzlenimcilikten sembolizme Gauguin

Dünya resim tarihinin kilometre taşlarından biri olan Paul Gauguin'in erken dönemini yansıtan yapıtları Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Ordrupgaard Müzesi'nde sergileniyor. Gauguin'in, resimlerinin yanısıra heykel ve seramik çalışmalarının da yeraldığı serginin en önemli özelliği, sanatçı hakkında bugüne kadar açılan en kapsamlı sergi olması. Ressamın sergilenen 78 yapıtı onun izlenimcilikten sembolizme uzanan yolculuğunu da gözler önüne seriyor. Sergi 20 Kasım'a kadar sürecek.

23.09.2005Gündem
İzlenimcilikten sembolizme Gauguin

İzlenimcilikten sembolizme Gauguin

Dünya resim tarihinin kilometre taşlarından biri olan Paul Gauguin'in erken dönemini yansıtan yapıtları Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Ordrupgaard Müzesi'nde sergileniyor. Gauguin'in, resimlerinin yanısıra heykel ve seramik çalışmalarının da yeraldığı serginin en önemli özelliği, sanatçı hakkında bugüne kadar açılan en kapsamlı sergi olması. Ressamın sergilenen 78 yapıtı onun izlenimcilikten sembolizme uzanan yolculuğunu da gözler önüne seriyor. Sergi 20 Kasım'a kadar sürecek.
  Frida Kahlo, Tate Modern'de

23.09.2005Gündem
Pasifik’i de kürekle geçti

Pasifik’i de kürekle geçti

Fransız kadın kürekçi Maud Fontenoy, Pasifik Okyanusu’nu kanoyla tek başına geçen ilk kadın oldu. Yaklaşık 8.000 km. yol kateden Fontenoy’un Peru’dan başlayan ve 73 gün süren yolculuğu, Fransız Polinezyası’ndaki Marquises Takımadaları’nda son buldu.

26.03.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Fransız kadınları neden kilo almaz

ŞİMDİ niyetim Mireille Guiliano’nun ‘French Women Don’t Get Fat’ adlı kitabını 30 kupon karşılığında vereceğini duyuran Vatan Gazetesi’nin malını murdar etmek değil elbette.

5.08.2005