EKSTRA
MENÜ

Hırdavat

Hırdavat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hırdavat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 381 Hırdavat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hırdavat Haberleri

Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

İDDMİB BAKİEL Komitesi Başkanı Tecdelioğlu, "2018 yılında ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları neticesinde BAKİEL sektörü olarak, Çin pazarından ithalatımızı azaltmayı ve ihracatımızı da yüzde 15 artırmayı hedefliyoruz" dedi.

5.11.2018Ekonomi
Şöyle bir hava almaya çıktım Turizm selinde boğuldum

Şöyle bir hava almaya çıktım Turizm selinde boğuldum

Kendimi Beyazıt’tan attım, Mısır Çarşısı’ndan tuttum. Fes takmadan, tuhaf çaylardan satın almadan ve padişahlara yakalanmadan bunu başarmış olmaktan dolayı kendimle biraz gurur duyuyor da olabilirim.

27.10.2018Hürriyet Pazar
Asırlık firmanın kapısına bir gecede kilit vuruldu

Asırlık firmanın kapısına bir gecede kilit vuruldu

Bir asrı aşkın bir süredir hırdavat, tarım aletleri ve yedek parça alanında faaliyet gösteren Fişek Group’un sahipleri bir gecede kapıya kilit vurdu. Grup şirketleri için “iflasımıza karar verilsin” davası açılırken, alacaklılar haciz için sıraya girdi. Aralarında bankaların da olduğu çok sayıda alacaklı, 120 milyon lira borcu olan şirket merkezinde tonlarca eşyayı haczetti. Fişek Group Avukatı Savaş Çulha ise “Şirket sahiplerinin bir yere kaçtığı yok. Tüm borçları ödeyecek mal varlığımız var” dedi.

12.09.2018Ekonomi
Göçmen patronlar

Göçmen patronlar

Afrika’da son 10 yılda gerçekleşen ekonomik büyüme ve Türkiye ile diplomatik ilişkilerin gelişmesiyle İstanbul’daki Afrikalı sayısında gözle görülür bir artış oldu. Peki kim bu Afrikalılar? Hangi ülkelerden geliyorlar, hangi sektörlere hâkimler? İstanbul’un ekonomiye katkı sağlayan Afrikalı göçmenlerini araştırdık. Kimi öğrenci olarak gelip dükkân açan, kimi seyyar saat satıcılığından büyük ölçekli inşaat işleri yapan patronlara dönüşen Afrikalı girişimcilerle konuştuk.

19.05.2018Ekonomi
Hırdavat dükkanında yangın: 1 ölü

Hırdavat dükkanında yangın: 1 ölü

İZMİR’in Çiğli ilçesinde bir hırdavat dükkanında çıkan yangında Güngör Kıran (44),ÿdumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

7.04.2018Gündem
Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

ABD’ye geçen yıl 121 milyon dolarlık bağlantı elemanları, kilitler ve el aletleri ihraç ettik. Las Vegas’taki Fastener Expo fuarına katılan İDDMİB Başkan Yardımcısı Çetin Tecdelioğlu, Amerikalılara en fazla sattıkları ürünlerin el aletleri olduğunu söyledi.

30.10.2017Ekonomi
Bakiel sektörü Meksika’dan umutlu döndü

Bakiel sektörü Meksika’dan umutlu döndü

Meksika’da düzenlenen Expo Nacional Ferretera fuarına bu yıl ilk kez katılan bağlantı elemanları, kilit ve el aletleri (BAKİEL) sektörü yeni bağlantı ve işbirlikleriyle döndü.

18.09.2017Ekonomi
Türkiye’den 50 ülkeye ‘standart’ ihracat

Türkiye’den 50 ülkeye ‘standart’ ihracat

1982 yılında Norm Grup bünyesinde kurulan ve bugün Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekaresi kapalı 10 bin metrekaresi de açık alan olmak üzere toplam 20 bin metrekare alanda üretim, depolama ve satış pazarlama faaliyetlerini sürdüren Standart Cıvata’nın, 35 yıldır sektörün içinde bulunduğunu söyleyen Standart Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, “Sürekli değişime açık ve sürekli iyileştirmeye dayalı üretim felsefesini benimseyerek üretimi sürdürüyoruz. Standart Cıvata, kurulduğu yıldan itibaren sektörde en üst sıralarda yerini almış, oluşturduğu yenilikler ile teknolojik değişikliklere öncülük etti ve sektörün belirleyicilerinden biri oldu. Bugün Çiğli’de yer alan 20 bin metrekarelik tesisimizin yanında, Dilovası’nda da toplam 5 bin metrekarelik alanda hizmet üretiyoruz. Standart Cıvata, Norm Grup Şirketleri’nin de desteği ile kurduğu son kalite kontrol sistemleriyle kurumsal markaların ve yan sanayilerin tercihi haline gelerek, bu firmaların lojistik ve kanban firması olma yolunda ilerliyor” dedi.

27.07.2017Ekonomi
Hedef Asya

Hedef Asya

4 fabrikada 500’e yakın çalışanları ile civata, somun, vida ve özel parçalar ürettiklerini dile getiren Çetin Civata Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Tecdelioğlu, bu ürünlerin mobilyadan inşaata, endüstriyel makinelerden otomobillere kadar birçok alanda kullanıldığını söyledi. Tecdelioğlu, üretimin yüzde 40’ının ihracata ayrıldığını, bu oranı arttırmayı amaçladıklarını belirtti.

27.07.2017Ekonomi
Türkiye’nin desteğini unutmayız

Türkiye’nin desteğini unutmayız

Katar Prensesi Şeyha El Mayassa Es Sani, Hürriyet’e yaptığı özel açıklamada, Suudi Arabistan’ın başını çektiği altı Körfez ülkesinin Katar’la ilişkilerini kestiği bir dönemde Türkiye’nin Katar’a desteğine atıfta bulunarak, “Türkiye’nin yaptıklarını asla unutmayacağız” dedi.

12.06.2017Dünya
Eşine sarkıntılık yapan arkadaşını öldürdü

Eşine sarkıntılık yapan arkadaşını öldürdü

Muğla'da yaşayan R.Ö., eşine sarkıntılık yaptığını öne sürdüğü arkadaşı Uğur Kızıltaş'ı pompalı tüfekle göğsünden vurarak öldürdü.

28.12.2016Gündem
Efsane satış

'Efsane' satış

‘Efsane Cuma’ adıyla markaların müşterilerine yılın en büyük indirimlerini sunduğu dev kampanya gününü sahiplenen e-ticaret platformu hepsiburada, rekor kırdı. 24 saatte yarım milyon ürün satışı gerçekleştiren hepsiburada’nın müşterileri en fazla bebek bezi aldı.

28.11.2016Ekonomi
Başkentte şüpheli çanta

Başkentte şüpheli çanta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi yakınındaki yol kenarına bırakılan şüpheli çanta, fünyeyle patlatıldı.

27.10.2016Gündem
Kaynak Holdinge bağlı 43 şirket TMSFye devredildi

Kaynak Holding'e bağlı 43 şirket TMSF'ye devredildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 43 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildi.

22.10.2016Ekonomi
Tozlu AŞ, TMSF bünyesine geçti

Tozlu AŞ, TMSF bünyesine geçti

Samsun'da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında Tozlu AŞ'nin de bulunduğu 3 şirkete Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri kayyum olarak atandı.

10.10.2016Ekonomi
İşinden sıkılıp hindi çobanı oldu

İşinden sıkılıp hindi çobanı oldu

Şehir ve iş hayatının stresinden bunalıp 5 yıl önce köyüne dönerek hindi yetiştiriciliğine başlayan Tekirdağlı Adem Darıcı, çok sevdiği işinde hem ekmek parası kazanıyor hem de kırlarda "hindi çobanlığı" yaparak huzur buluyor.

26.09.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Tutkun kadarsın!

Hey! Şahane bir bayram olsun hepinize!

14.06.2018

Zorluklardan yılmadı patron olmayı başardı

Meslek lisesi okudu. Hürriyet Gazetesi’ni okuyarak, iş buldu. Farklı alanlarda satış-pazarlama üzerine çalıştı. Arkadaşlarının da desteği ile ofis mobilyaları üzerine üretimine başladı. Açık ve dürüstlükle yaşadığı sıkıntıları aştı. Bugün Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin metrekare alanda faaliyet gösteren firma 128 kişiye istihdam sağlıyor. Bursa’nın sayılı firmalarının sahiplerinin hepsinin endüstri meslek lisesi mezunu olduğunu ifade eden Masachi Office Furniture Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan İşbaşaran, bu konuya önem verilmesi gerektiğini söylüyor.

13.05.2018

Hiç mi iyi şeyler olmaz orada yahu

HANİ her yaz gürültü, kalabalık, yüksek fiyatlarını konuştuğumuz Alaçatı’da zaman zaman, son Fatih Terim’in karıştığı gibi, olaylar da çıkınca olumsuz bir tablo görüyoruz.

24.07.2017

O gün satın almak istemişlerdi ama... Roller değişti

Aslında her şey baba Mustafa Kemal Öz’ün hırdavatçılıktan bağırsak ihracatına kadar birçok iş deneyiminin ardından Almanlara kuru üzüm satmasıyla başlar.

24.06.2017