EKSTRA
MENÜ

Hırdavat Sektörü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 48 haberi bulunmuştur.

Hırdavat Sektörü Haberleri

Sanayinin önde gelen isimleri ham madde sorununu değerlendirdi

Sanayinin önde gelen isimleri "ham madde" sorununu değerlendirdi

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Hırdavatın tamamlayıcısı olan bakır, alüminyum, paslanmaz gibi metaller ve plastiğin ham maddesi gibi ürünlerin temininde çok zayıfız" dedi.

8.06.2021Ekonomi
250 milyar dolarlık hırdavat sektörü İstanbulda buluşacak

250 milyar dolarlık hırdavat sektörü İstanbul'da buluşacak

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Pandemiye rağmen ilk 9 ayda 4,5 milyar dolar ihracat yapan ve 2021 yıl sonu için 7 milyar dolar ihracat hedefleyen hırdavat sektörünün ihracatına fuar ciddi katkı sağlayacak" dedi.

23.10.2020Ekonomi
Hırdavat sektöründen eğitim atağı

Hırdavat sektöründen eğitim atağı

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği, hayata geçirdiği eğitim platformu ile hırdavat sektöründe çalışmak isteyen üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine önde gelen firmalarda staj ve iş imkanı sağlayacak.

22.08.2020Eğitim
Hırdavat sektöründen 213 ülkeye ihracat

Hırdavat sektöründen 213 ülkeye ihracat

Hırdavat sektörü bu yılın ilk beş ayında 213 ülkeye ihracat gerçekleştirdi. Almanya, Irak ve Azerbaycan ilk üç sırayı paylaştı. Sektör 2020 ihracat hedefini pandemi nedeniyle revize etti. Hedef 7 milyar dolar ihracat.

25.06.2020Ekonomi
Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım

'Sanal fuarların destek kapsamına alınması yerinde bir adım'

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, "Sanal fuarların destek kapsamına alınacak olması son derece yerinde bir adım. Sanal fuarlar salgın sürecinin başından bu yana üzerinde çalıştığımız bir konu. 365 gün sürecek, tüm sektörlerin ürün görsellerinin, adreslerinin ve bilgilerinin yer alacağı bir sistemi kuruyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Teknoloji
Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Sanal fuarlara devlet desteği ihracatçının yüzünü güldürdü

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın firmaların e-ticaret sitelerine üyeliklerinin, sanal ticaret heyetleri ve sanal fuarlara katılımının destek kapsamına alındığını açıklaması ihracatçının yüzünü güldürdü. STK’lar, kararın teşvik edici olduğu görüşünde birleşti.

28.05.2020Ekonomi
İhracatçılar ilave gümrük vergisinden memnun

İhracatçılar ilave gümrük vergisinden memnun

Çeşitli ithal ürünlere 30 Eylül'e kadar yüzde 30'a varan oranlarda ilave gümrük vergisi uygulanacak olması ihracatçılar tarafından olumlu karşılandı. Ortak görüş, bu kararın daha fazla yerli üretimin önünü açacağı yönünde birleşti.

12.05.2020Ekonomi
Üretimde çarkların yeniden dönmeye başlaması kararı sanayiciyi sevindirdi

Üretimde çarkların yeniden dönmeye başlaması kararı sanayiciyi sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk safhasını açıkladığı normalleşme süreci ve hemen ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın 11 Mayıs itibarıyla tüm otomotiv fabrikalarının açılacağını duyurması ihracatçılar tarafından sevinçle karşılandı.

6.05.2020Ekonomi
Hırdavat sektörü vergi ötelemesinden faydalanmak istiyor

Hırdavat sektörü "vergi ötelemesinden" faydalanmak istiyor

HISİAD Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Hırdavat sektörünün Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından muhtasar ve KDV vergilerinin ödemelerinin 6 ay ertelenmesine ilişkin çalışması kapsamında mükellef gruplar arasında yer alması gerekiyor" dedi.

25.03.2020Ekonomi
Hırdavat sektöründe hedef 9 milyar dolar ihracat

Hırdavat sektöründe hedef 9 milyar dolar ihracat

Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Çetin Tecdelioğlu "Geçen yıl 8,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek 1,1 milyar dolar dış ticaret fazlası verdik. Bu yıl sektör olarak dış ticaret fazlamızı daha da artırmayı ve 9 milyar dolarlık ihracata ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

9.01.2020Ekonomi
Hırdavat ve armatür sektörüne TİM’den destek

Hırdavat ve armatür sektörüne TİM’den destek

TİM Başkanı İsmail Gülle "TİM olarak, sektörlerimizin mevcut başarılarını daha yukarılara taşımaları adına, gerçekleştirilen tüm çalışmalara destek oluyoruz. Dolayısıyla, hırdavat sektörümüzün de çalışmalarına destek olacağız"

10.12.2019Ekonomi
Hırdavat sektöründe ihracat hedefi 8,5 milyar dolar

Hırdavat sektöründe ihracat hedefi 8,5 milyar dolar

Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "2018'de 7,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu yıl ise sektör olarak 8,5 milyar doları aşacağız. Cari açığa son derece önemli bir katkı sağlıyoruz" açıklamasında bulundu.

28.10.2019Ekonomi
Hırdavat sektörüne İSO’dan tam destek

Hırdavat sektörüne İSO’dan tam destek

Hırdavat sektörünü tek bir çatı altında buluşturmayı hedefleyen Hırdavat Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (HISİAD), sektör sorunlarına çözüm bulmak ve iş birliklerini geliştirmek için sanayi ve ticaret odalarına ziyaretlerde bulunmaya devam ediyor.

22.09.2019Ekonomi
Hırdavat sektöründen güç birliği

Hırdavat sektöründen güç birliği

Türkiye'de 14 bine yakın firma ile 8 milyar dolar büyüklüğe ulaşan hırdavat sektörü güç birliğine gitme kararı aldı. Sektör, Hırdavat Sanayici ve İşadamları Derneği olarak dernekleşti.

12.04.2019Ekonomi
Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Fuar, sektör açısından çok önemli bir buluşma noktası. Fuara katılan 54 Türk firması, önemli bağlantılarla geri döndü ve ürünlerini 91 ülkeden gelen ziyaretçilere gösterme fırsatı buldu" dedi.

6.04.2019Ekonomi
Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

Amerikalılara en fazla el aletleri sattık

ABD’ye geçen yıl 121 milyon dolarlık bağlantı elemanları, kilitler ve el aletleri ihraç ettik. Las Vegas’taki Fastener Expo fuarına katılan İDDMİB Başkan Yardımcısı Çetin Tecdelioğlu, Amerikalılara en fazla sattıkları ürünlerin el aletleri olduğunu söyledi.

30.10.2017Ekonomi
İçişleri Bakanlığından genelge... 7 soruda market yasakları

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge... 7 soruda market yasakları

7 Mayıs’tan itibaren marketlerde satışı yasaklanacak ürünlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri’ genelgesi gönderdi. Buna göre marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

5.05.2021Ekonomi
22 sektörün 19unda kartlı harcamalar arttı

22 sektörün 19'unda kartlı harcamalar arttı

İTO araştırmasına göre, mart ayının ilk 2 haftasında tüketicilerin banka kartı ve kredi kartıyla yaptığı yemek harcamaları önceki 2 haftaya göre yüzde 38 yükselirken, kartlı harcamalardaki artış otomobil kiralamada yüzde 34, hava yollarında ise yüzde 30'u buldu.

22.03.2021Ekonomi
İTO, pandemide en çok firma kurulan sektörleri açıkladı

 İTO, pandemide en çok firma kurulan sektörleri açıkladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Kovid-19 pandemisinin etkili olduğu 1 Nisan-12 Temmuz tarihleri arasında kurulan 11 bin 165 firmanın sektörel dağılımını açıkladı.

16.07.2020Ekonomi
Demirden 3,1 milyar dolarlık ihracat

Demirden 3,1 milyar dolarlık ihracat

Demir ve demir dışı metaller sektörü bu yılın ocak-mayıs döneminde Türkiye’nin toplam ihracatından yüzde 5 pay alarak 3,1 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

20.06.2020Ekonomi
Coronavirüs 1 trilyon dolara maliyet çıkarabilir

Coronavirüs 1 trilyon dolara maliyet çıkarabilir

Tüm dünyayı tehdit eden Coronavirüs nedeniyle 5 milyon şirket risk altına girdi. Virüsün ekonomik hasarının 1 trilyon doları aşacağı tahmin ediliyor.

29.02.2020Ekonomi
Türk ihracatçılar Afrikanın kapısını Fransadan aralayacak

Türk ihracatçılar Afrika'nın kapısını Fransa'dan aralayacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Başkanı Serdar Urfalılar "Paris Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı'na Afrika ülkelerinden çok önemli bir katılım var. Bizim fuarı önemseme sebeplerimizin başında bu ilgi yer alıyor. Fuar ile hedefimiz sadece Avrupa ya da Fransa değil, Afrika'daki Fransa etkisi altındaki Fransızca konuşan ülkeler" dedi.

6.11.2019Ekonomi
Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi

Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi

İhracatın önemli sektörlerinden Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği arasında iyi niyet protokolü imzalandı.

27.07.2019Ekonomi
İlk proje girişimcilik kampı oldu.

İlk proje girişimcilik kampı oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 6793 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her pazar, bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikayelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kocaeli’deyiz.

Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

İDDMİB BAKİEL Komitesi Başkanı Tecdelioğlu, "2018 yılında ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları neticesinde BAKİEL sektörü olarak, Çin pazarından ithalatımızı azaltmayı ve ihracatımızı da yüzde 15 artırmayı hedefliyoruz" dedi.

5.11.2018Ekonomi
Bakiel sektörü Meksika’dan umutlu döndü

Bakiel sektörü Meksika’dan umutlu döndü

Meksika’da düzenlenen Expo Nacional Ferretera fuarına bu yıl ilk kez katılan bağlantı elemanları, kilit ve el aletleri (BAKİEL) sektörü yeni bağlantı ve işbirlikleriyle döndü.

18.09.2017Ekonomi
2015te fuarları yaklaşık 17 milyon kişi ziyaret etti

2015'te fuarları yaklaşık 17 milyon kişi ziyaret etti

Türkiye'de geçen yıl toplam 419 fuar organizasyonu gerçekleştirilirken, bu fuarları 16 milyon 831 bin 764 kişi ziyaret etti.

16.03.2016Ekonomi
Antalyanın batısında tarım durma noktasına geldi

'Antalya'nın batısında tarım durma noktasına geldi'

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, son birkaç yıldır tarım ürünlerinin ihracatında yaşanan sıkıntılara, uçak krizinin de eklenmesiyle Antalya'nın batısındaki Kumluca, Finike, Demre ve Kaş'ta tarımın durma noktasına geldiğini söyledi.

13.03.2016Ekonomi
250 firma bu fuara geliyor

250 firma bu fuara geliyor

TÜRKİYE’nin en büyük fuar kompleksi Fuar İzmir, 3T; 14. Uluslararası Metal İşleme, Kalıp, Otomasyon ve Kaynak Teknolojileri Fuarı’na ev sahipliği yapacak. 10 Mart 2016 tarihinde kapılarını açacak olan fuarda 250 firma son teknoloji ürünlerini sergileyecek.

7.03.2016Ege
1 yılda 15.5 milyon kişi fuar gezdi

1 yılda 15.5 milyon kişi fuar gezdi

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2013 yılı fuar istatistiklerini açıkladı.

29.03.2014Ekonomi
Kobi

Kobi

23.12.2013Advertorial
411 fuar yapılacak yabancılar kapıda

411 fuar yapılacak yabancılar kapıda

2014 ylında Türkiye genelinde, 411 fuar ypılacak. 118’i uluslararası olan 411 fuarın, 241’i İstanbul’da, 28’i İzmir’de, 22’si Bursa’da. Sektöre yabancılar da ortaklık ve satın almalarla giriyor.

7.12.2013Ekonomi
King Fisher için üretecek

King Fisher için üretecek

İstanbul’un geleneksel ‘ticaret üniversiteleri’ arasında bulunan Karaköy Perşembe Pazarı’na 10 yaşında çırak giren Giresunlu Abdurrahman Sürücü’nün 1992’de kurduğu SRV Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret ltd. (SRC Yapı), 2011’de 50 milyonlira ciro yaptı.

10.09.2012Ekonomi
Bir tıkla 6 ayda 14 milyar harcadık

Bir 'tık'la 6 ayda 14 milyar harcadık

Türkiye'de internet kullanımının artmasına ve online alışveriş kültürünün yaygınlaşmasına paralel gelişen e-ticaret hacmi, bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 40 büyüyerek 14 milyar liraya ulaştı.

3.08.2012Ekonomi
Tüketici markette kartla 1.6 milyar YTL harcadı

Tüketici markette kartla 1.6 milyar YTL harcadı

Bankalararası Kart Merkezi'nin verilerine göre, tüketiciler market alışverişi için nisan ayında kredi ve banka kartlarıyla toplam 1 milyar 629.9 milyon YTL'lik harcama yaptı. Söz konusu dönemde benzin istasyonlarında kartlarla yapılan harcama tutarı 1 milyar 531.5 milyon YTL oldu.

22.05.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Hırdavat dükkânından ithalata…

Bu haftaki röportaj konuğum Hakan Güzel. Çok Yaşar, Öz Ateş, Güzel Narenciye ve Adawall’un sahiplerinden…

25.07.2016

Esnafın ve tüccarın başına tabela düştü

HALK arasında kullanılan ‘Vur deyince öldürüyor’ deyiminin canlı örneği, tabela vergilerinde yaşanıyor.

8.02.2005