EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Hipoglisemi

Hipoglisemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hipoglisemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 899 Hipoglisemi haberi bulunmuştur.

Hipoglisemi Haberleri

Oruç tutmak zayıflatmıyor

Oruç tutmak zayıflatmıyor

Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Uzmanı Doç. Dr. Selçuk Can, obezite (şişmanlık) sorunu bulunanların oruç ayı ramazanı perhiz fırsatı olarak değerlendirmelerinin yanlış olduğunu söylüyor. Oruç tutanların hareketsiz kalma eğilimi bulunduğunu söyleyen Doç. Dr. Can, bunun tam aksine kilo artışına yol açtığı görüşünde.

14.11.2001Kelebek
Ramazan da Yiyeceklere Dikkat

Ramazan da Yiyeceklere Dikkat!

Uzmanlar, oruç tutarken beslenmeye daha çok özen gösterilmesini, yağlı yiyecekler yerine sebzelerin ve ızgara yemeklerin tercih edilmesini öneriyor.

Yılbaşı sabahı nasıl ayılacağım

Yılbaşı sabahı nasıl ayılacağım?

Yeni yılın ilk günü alkolün etkisinden bir an önce sıyrılmak istiyorsanız, yemeği ve içkiyi abartmayın.

30.12.2001Kelebek
Yılbaşı sabahı nasıl ayılacağım

Yılbaşı sabahı nasıl ayılacağım?

Yeni yılın ilk günü alkolün etkisinden bir an önce sıyrılmak istiyorsanız, yemeği ve içkiyi abartmayın. Gecenin ertesi iyi dinlenin, az ve hafif yiyin ve hiç değilse o gün içkiden uzak durun.

30.12.2001Kelebek
Polise şeker hastaları için uyarı

Polise şeker hastaları için uyarı

Polis, şeker hastalarına karşı daha duyarlı olacak. Gözaltına alınan şeker hastasının ilaçları zamanında verilecek, şeker hastası olan sürücülerin şekerinin düşmesi veya yükselmesi durumlarında araç kullanmalarına izin verilmeyecek.

26.01.2002Gündem
Polislere şeker hastası uyarısı

Polislere şeker hastası uyarısı

Gözaltına alınan şeker hastasının ilaçları zamanında verilecek, şeker hastası olan sürücülerin şekerinin düşmesi durumunda araç kullanmalarına izin verilmeyecek.

27.01.2002Gündem
Evcilleştirme süreci, köpeği insanlaştırdı

Evcilleştirme süreci, köpeği insanlaştırdı

Köpek, insana şempanzeden daha çok benziyor. Bilim adamları köpeğin ilk olarak hangi tarihte ve nerede evcilleştirildiğini tartışadursun, son araştırmalar köpeğin iyice insanlaştığını gösterdi.

3.02.2003Spor
Her bayılmanın sonu ayılma mı

Her bayılmanın sonu ayılma mı?

Uzmanlar, bayılmanın birçok farklı hastalığın habercisi olabileceğine dikkati çekerek, tedavi ve gerekli testler uygulanmadığı zaman, bayılmaların her zaman ayılma ile sonuçlanmayacağını belirtiyorlar.

İnsanlar, en az savaş ve ekonomik kriz kadar ilişkilerini konuşuyor

İnsanlar, en az savaş ve ekonomik kriz kadar ilişkilerini konuşuyor

Geçen ay, İstanbul'un sosyal hayatında ne oluyor ne bitiyor hepsini anlatan Time Out dergisini almış hızla karıştırıyordum. Birden, frene aniden basmış gibi durdum. Okuduğum yazı, dergi ve gazetelerde görmeye alıştığımız cinsten değildi.

8.03.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Geceleri aşırı çarpıntım oluyor

67 yaşındayım. Çocukken geçirdiğim tifo dışında hiçbir sağlık sorunum olmadı. Ancak 4 yıldan beri yüksek tansiyonla tanıştım.

30.07.2001

Kalp hastası mıyım?

4 yıldan beri yüksek tansiyon hastasıyım. Sürekli ilaç kullanarak tansiyonumu 13-14/8 civarında tutuyorum. Bunun dışında şimdiye kadar başka bir sağlık sorunum olmadı.

10.01.2002

Diyet sırasında aritmi oluyor

94 yılında geçirdiğim kalp krizi nedeniyle kalbime balon yapıldı, bundan iki yıl sonra aritmi başladı. Bazen çok, bazen de hiç yok... 2000 yılı sonunda da by-pass oldum.

27.03.2002

Baharla gelen yorgunluğa dikkat

Genel bir bitkinlik, güçsüzlük ve enerjisizlik háli olan yorgunluk sorununu hepimiz bir şekilde yaşarız. İsteksizlik, yalnızlık, uykusuzluk, aşırı uyuma, sinirlilik, alınganlık, unutkanlık, uyuşma-yanma-karıncalanma yakınmaları yorgunluğun diğer belirtileri olabilir.

12.04.2003