EKSTRA
MENÜ

Hipoglisemi

Hipoglisemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hipoglisemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 899 Hipoglisemi haberi bulunmuştur.

Hipoglisemi Haberleri

İstanbul, Ankara, İzmir İftar ve Sahur vakitleri - İl il Ramazan 2016 İmsakiye

İstanbul, Ankara, İzmir İftar ve Sahur vakitleri - İl il Ramazan 2016 İmsakiye

İftar ve sahur saatleri dün ve bugünün en çok merak edilen konularından biri oldu. Sizde oruç tuttuğunuz ildeki iftar ve sahur saatini merak ediyorsanız alttaki linkten öğrenebilirsiniz. Haberimizde bulunan iftar ve sahur saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği saatlerdir. İşte il il, ilçe ilçe iftar ve sahur saatleri

7.06.2016Gündem
Bu testleri yaptırmadan oruç tutmayın

Bu testleri yaptırmadan oruç tutmayın!

Oruç tutmak isteyen hastalarının yaptıracağı testler neler?

3.06.2016Sağlık
Oruç tutmak sinir ve stres yapar mı

Oruç tutmak sinir ve stres yapar mı?

Gün içinde sürekli bu içeceği tüketenler oruçluyken daha agresif oluyor.

2.06.2016Sağlık
Kilo vermeye engel olan 10 durum

Kilo vermeye engel olan 10 durum!

Diyet ve egzersize rağmen yetersiz kilo veremiyor musunuz?

19.05.2016Sağlık
Herkes Detoks Yapabilir mi

Herkes Detoks Yapabilir mi?

Vitalis Life’ın Uzman Diyetisyeni Gizem Keservuran, detoks hakkında bilinmeyenlere açıklık getiriyor.

Epilepsi Nedir & Nasıl Tedavi Edilir

Epilepsi Nedir & Nasıl Tedavi Edilir?

Size, çocuğunuza veya çok sevdiğiniz bir yakınınıza epilepsi (sara hastalığı) teşhisi konduysa unutmayın yalnız ve çaresiz değilsiniz. Bu bulaşıcı bir hastalık veya bir akıl hastalığı değildir.

Detoks, vücudu yeniliyor ve temizliyor

Detoks, vücudu yeniliyor ve temizliyor

Peki, herkes detoks yapabilir mi? Detoks kimler için sakıncalı?

28.03.2016Sağlık
Gece Atıştırmalıklarına Karşı Koyamıyorsanız

Gece Atıştırmalıklarına Karşı Koyamıyorsanız!

Yemeyi herkes gibi çok seviyor olabilirsiniz ama özellikle gece saatlerinde iştahınız arttığında, kendinizi bir şeyler yememek için durduramıyorsanız Dyt. Gizem Şeber’in önerilerini bir kenara not edin!

Gece terlemesinin sebepleri

Gece terlemesinin sebepleri

Gece terlemesi genelde menopoz ve diğer hormon bozuklukları nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur Bunun dışında bazı ilaçlar, enfeksiyonlar, kan şekeri düşüklüğü, bazı nörolojik hastalılar ve kanser de geceleri terlemeye yol açabilir.

17.02.2016Sağlık
Diyabetli çocuklara TEOG düzenlemesi

Diyabetli çocuklara TEOG düzenlemesi

Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği’nin girişimi üzerine tip 1 diyabetli (şeker hastası) çocukların TEOG sınavlarında şeker ölçüm cihazını kullanabilmesi ve insülin yapabilmesinin önü açıldı.

19.01.2016Eğitim
25 belirti ve neden olduğu hastalıklar

25 belirti ve neden olduğu hastalıklar

Tatlı krizleri, tüylenme, kilo verememek birçok metabolizma hastalığının belirtisi olabilir. Doç. Dr. Fevzi Balkan hormonal hastalıkların kendilerini nasıl gösterdiğini anlattı ve erken teşhisin önemine dikkat çekti.

12.01.2016Sağlık
Bunları yiyen mutlu oluyor

Bunları yiyen mutlu oluyor!

Belli ki yazın müjdeleyicisi, dinç hissettiğimiz ve yaz aylarında içimizi kıpır kıpır eden o parlak güneşi artık daha az göreceğiz. İyi haber: biraz keyiflenmek için tek dostumuz çikolata değil! İşte yedikçe kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak hem sağlıklı, hem de faydalı besinler.

6.01.2016Sağlık
Sürücülerde aranacak sağlık koşulları yenilendi

Sürücülerde aranacak sağlık koşulları yenilendi

Sürücülerde aranacak sağlık şartlarına dair yönetmelik değişti. Alkol ve uyuşturucu bağımlıları sürücü belgesi alamayacak. Kalp damar hastalarına doktor kanaatine göre sürücü belgesi verilebilecek. Ayrıca yeni düzenlemeye göre zeka seviyesi 79 IQ'nun altında olanlar da sürücü ehliyeti alamayacak.

29.12.2015Gündem
Reaktif hipoglisemi

Reaktif hipoglisemi

Keyifli ve güzel bir şeyler yediğimizde sadece ruhumuz ve midemiz değil,tepeden tırnağa her hücremiz mutlu olur, mutluluğu en yoğun yaşayan organlarınbaşındaysa beynimiz gelir. Beyin hem enerji ihtiyacını giderip bellek, düşünme fonksiyonlarını sürdürmek,hem de mutlu ve huzurlu olmak için genelde bir yeme iştahı içindedir ve buiştahı kan şekerimiz düştüğünde tepe noktasına ulaşır. Ne var ki bazı beyinlerin ait oldukları bedendeki metabolik arızalar nedeniyleyemek sonrası mutlulukları pek uzun sürmez, süremez. Mesela metaboliksendromunuz varsa, insülin direnciniz söz konusuysa, ailenizde diyabet öyküsümevcutsa, hele bir de kilolu biriyseniz, göbeğiniz büyük, bel çevreniz genişsebeyninizin yemeklerden kısa bir süre sonra bazı sarsıntılarla karşı karşıyakalma riski fazladır. Yemek sonrası oluşan, yemeğin miktarı ve içeriğiyle doğrudan ilişkili olduğuanlaşılan sorunların tamamı ortak bir isimle tanımlanıyor: Yemek sonrası/toklukve tepki hipoglisemileri. Bu durum bazen yaşamı ciddi biçimde olumsuz yönde etkileyen, halsiz, yorgun,bitkin bırakabilen, iş verimini bozup bazen sosyal ilişkileri etkileyecekdüzeye varabilen bir dizi probleme de yol açar

29.12.2015Diğer Videolar
35 Yaş Üstü Hamileler Bunlara Dikkat Etmeli

35 Yaş Üstü Hamileler Bunlara Dikkat Etmeli

35 yaş üstü hamileliklerde risk olması aslında gerçeğin tam kendisini oluşturmuyor. Gelişen teknoloji ve sağlık koşullarının iyileşmesi 35 yaş üstü annelerinde sağlıklı bebekler dünyaya getirmesini sağlıyor. Fakat elbette bu yaş grubundaki anne adayları diğer hamile kadınlara göre daha fazla şeye dikkat etmelidir. Peki ileri yaş gebelik testleri nasıl yapılır? İleri yaşta hamilelik belirtileri ve dikkat edilmesi gerekenler nedir? Tüm bu soruların cevabı yazımızda…

D vitamini eksikliği kilo vermeyi zorlaştırıyor

D vitamini eksikliği kilo vermeyi zorlaştırıyor!

Gerekli durumlarda uzman tavsiyesi ile D vitamini takviyesi almak gerekir.

15.12.2015Sağlık
Çay ve kahvenin yanında bir şey tüketmeyin

Çay ve kahvenin yanında bir şey tüketmeyin!

Çay ve kahvenin yanında tüketilenler halsizlik, depresyon ve unutkanlık sebebidir.

11.12.2015Sağlık
Trafikte Kalmak Böbrek Yetmezliği Yapıyor

Trafikte Kalmak Böbrek Yetmezliği Yapıyor!

Ucu bucağı görülmeyen kuyruklar, trafik gürültüsü, egzoz gazı ve kirli hava… Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yaşanan yoğun trafik karmaşası bizi çileden çıkarmaya yetiyor…

Yazar Sonuçları

Oruç ve sağlık sorunlarımız

Ramazan sofraları iftarda da, sahurda da sadece coşku, neşe, huzur vermiyor, iyi planlandıklarında sağlığımıza güç ve kuvvet de ekliyor. Ama yine de bazı sağlık sorunları söz konusu olduğunda biraz daha dikkatli, uyanık olmakta fayda var.

6.06.2016

Oruç neden ve nasıl iyileştirir?

Oruç tutmak, aslında hem ruhu hem bedeni hafifletir, ikisine de keyif ve huzur verir. Aslında oruç, bir iç doktor, ruhu ve bedeni iyileştiren bir ilaç gibidir. Nasıl mı? Yanıtı bugün burada, yarından itibaren Kelebek’te...

5.06.2016

Hipoglisemi ve insülin direnci aynı şey mi?

İnsülin direnci tanısı koymak için de hipoglisemiyi teşhis için de aynı işlem yeterli. Önce kandaki insülin ve şeker seviyelerini belirlemek gerekiyor. Yani açlık ve tokluk insülin-şeker seviyelerini saptamak çok önemli.

3.06.2016

Hipoglisemi, bellek kaybını hızlandırabilir

Özellikle yaşlılarda uzun süren ve tekrarlayan hipoglisemi atakları belleği olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu durumun birçok nedeni var...

2.06.2016

Taş gibiyim doktor çünkü iyi uyuyorum

Gece iyi, huzurlu uyuyan, güne zımba gibi, neşeli başlar. Ama sabahları yorgun uyanıp güne ‘pili bitmiş’ başlayanlar çoğunlukta. Peki bunun nedenleri ne? Liste uzun ama özeti aşağıda. Buyurun…

29.05.2016

Şeker bağımlılık yapar mı?

Şeker tüketimimiz arttıkça bağımlılık benzeri davranışlarımız da artıyor. “Yedikçe daha çoğu, içtikçe daha fazlası” derken garip ve hastalıklı bir beden ve ruh durumu ortaya çıkıyor. Özetle durum pek iç açıcı değil.

24.05.2016

Ayıp kelimeler

Son zamanlarda kalabalık bir yerde birine “Tuvalet nerede?” diye sordunuz mu?

13.05.2016

En büyük huzur başka büyük yok

Sağlığımıza dikkat ederek “son nefesi verene kadar” dik durup ayakta kalmak mümkün. Bu konuda yazılmış yüzlerce kitap, binlerce araştırma, bir o kadar da “uzun hayat reçetesi” olsa da “İLK BEŞ” hiç değişmiyor: Doğru beslenmek, daha sık ve bol hareket etmek, güzel bir uyku, stresi daha az, keyfi ve HUZURU bol bir hayat!

8.05.2016

Haydi, pazar koşuyoruz!

Bu pazar, özel bir pazar. Hem Anneler Günü hem de tüm dünyanın aynı anda omurilik felçliler için koşacağı Wings for Life World Run günü...

2.05.2016

İnsülin direnci önemli

‘Tutku’ derecesinde ciddi bir tatlı düşkünlüğünüz varsa, sorun ‘insülin direncinden’ kaynaklanıyor olabilir. Bunun çözümü de insülin direncini yönetmek. Nasıl mı? Buyurun...

10.04.2016

O bir kırçiçeği

O, İzmir’den doğup Türkiye’ye yayılan, 1 Haziran’dan itibaren de ülkemizin adını ve geleneksel lezzetimiz pideyi Dallas’ta açacakları yeni şubeyle Amerikalılara da ulaştıracak Kırçiçeği’nin Genel Müdürü Meryem Dilşad İpbaş. Henüz 27 yaşında ve tam anlamıyla Egeli.

8.04.2016

Atıştırmak doğru mu, yanlış mı?

Atıştırmaların kimlere önerilip önerilmeyeceğine metabolizmanın durumuna bakarak karar vermek lazım. “Hipoglisemisi” olan birine “atıştırma yapma” demek ne kadar yanlışsa, “insülin direnci” olan birine “günde 6-8 kere ye” demek de bir o kadar yanlıştır.

7.04.2016

Dört soruda hipoglisemi

Hipoglisemi ileride oluşabilecek bir diyabetin (şeker hastalığı) ilk ve tek belirtisi olabildiği için mühim bir sorun. Bu nedenle olabildiğince erken dönemde tanımlanması gerekiyor.

1.03.2016

Ne yediğiniz mi, ne yaptığınız mı önemli?

Her şeyin başı sağlık! Tamam da, her şey gibi onun için de bizim bir şeyler yapmamız gerekiyor. Sağlığımızın ne durumda olduğuna ve olacağına karar veren faktörlerin sayısı oldukça fazla. Ama yine de son kararı iki mühim şey veriyor: Yiyip içtiklerimiz ve yaptıklarımız.

17.02.2016

Fasülye deyip geçmeyin

"Fasulyenin sağlık hikayesi uzun mu uzun. Çünkü pek çok marifeti var. Kanda şeker seviyelerinin ayarlanmasını sağlayabiliyorlar.

16.02.2016

Ekmek zararlı mı

Soru mühim! Ama önce “hangi ekmek?” sorusuna net ve açık bir yanıt vermemiz lazım. Bu yanıt çok önemli.

3.02.2016

En çok bu soruları soruyoruz

Ayağım kırık uçabilir miyim?

30.01.2016

Yanlış diyet kötü yaşlandırır

Problem yalnızca birkaç kilo yağdan acilen kurtulmaksa bu uçuk-kaçık önerilerden alınan ilk sonuçlar olumludur. Peki ya orta ve uzun vadeli sonuçlar? İşte orası biraz karışık. Hatta ciddi bir felaket: Bozulan psikolojiler, mahvolan metabolizmalar, altüst olan hormonal dengeler, uyku sorunları, saç dökülmeleri...

28.01.2016

Sağlığımızı ciddiye almıyoruz

Biz sağlığına düşkün bir millet değiliz. Bu çok mühim bir hatamız. Sağlık bilinci güçlü, sağlık eğitimi sağlam bir toplum olduğumuz da söylenemez. Bu olumsuzlukların birçok sebebi var ama esas neden “eğitimsizlik!”

7.01.2016

Öğle yemekleri için 10 mühim tavsiye

Özellikle büyük bir şehirde yaşıyorsanız öğle yemeklerini muhtemelen siz de evinizde değil, dışarıda yiyor olmalısınız. Yalnız işadamları, çalışanlar ve öğrenciler değil, çoğu ev kadını da öğle yemeklerini ev dışında yiyor. Hal böyle olunca da öğlen sofralarına biraz daha itina göstermeniz gerekiyor. Nelere mi dikkat edilecek? Buyurun...

26.11.2015

Şeker alarmı

Türkiye’de diyabet sıklığı son on yılda ikiye katlanmış, diyabetli hasta sayısı 12 yılda %90 artmış.

15.11.2015

Yanlış teşhisten nasıl korunursunuz?

Yanlış teşhisin pek çok sonucu var. Her yanlış teşhis bedensel, ruhsal, sosyal bir travmanın başlangıcı olabiliyor. Peki ne yapmalısınız? Buyurun...

9.11.2015