EKSTRA
MENÜ

Heykeltıraş

Heykeltıraş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Heykeltıraş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.599 Heykeltıraş haberi bulunmuştur.

Heykeltıraş Haberleri

Diyarbakırda Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır'da Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır'da İspanyol ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso'ya ait olduğu iddia edilen ve üzerinde 'Çıplak ve katil' anlamına gelen 'The naked & killer' yazılı Irak Ulusal Müzesi mührü bulunan tablo ele geçirildi.

8.03.2019Haber
Diyarbakırda Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır'da Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır'da İspanyol ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso'ya ait olduğu iddia edilen ve üzerinde 'Çıplak ve katil' anlamına gelen 'The naked & killer' yazılı Irak Ulusal Müzesi mührü bulunan tablo ele geçirildi.

8.03.2019Gündem
Momo oyunu nedir Çirkin yüzün arkasında kim var

Momo oyunu nedir? Çirkin yüzün arkasında kim var?

Büyük sır aydınlanıyor! Momo’nun kendiliğinden ortaya çıkan bir sanal çılgınlıktan daha fazlası olduğu ortaya çıktı. Oyunun merkezinde grotesk, şişkin ve siyah gözlü bir kadının rahatsız edici görüntüsü var.

7.03.2019Teknoloji
Momo öldü, laneti kalktı

Momo öldü, laneti kalktı

İntihar oyunu Mavi Balina'ya benzer bir sanal şiddet oyunu olduğu öne sürülen 'Momo'nun simgesi heykelin yaratıcısı, eserini yok ettiğini açıkladı.

5.03.2019Teknoloji
Açık Diyalog İstanbul’da çocuk sanat atölyeleri devam ediyor

Açık Diyalog İstanbul’da çocuk sanat atölyeleri devam ediyor

Teşvikiye’de bulunan kültür sanat merkezi Açık Diyalog İstanbul, çocukların sanatla büyümeleri ve birbirinden farklı sanatı öğrenmeleri amacıyla Mart ayında da birçok çocuk atölyesine ev sahipliği yapıyor.

4.03.2019Etkinlikler
Türk Dünyası Kültür Başkenti Oş olacak

Türk Dünyası Kültür Başkenti 'Oş' olacak

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatınca (TÜRKSOY) 2019 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak ilan edilen Kırgızistan'ın Oş kentinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

8.02.2019Dünya
Abdi İpekçi vefatının 40. yılında anılıyor | Abdi İpekçi’nin hayatına ilişkin bilgiler

Abdi İpekçi vefatının 40. yılında anılıyor | Abdi İpekçi’nin hayatına ilişkin bilgiler

Milliyet gazetesinin kurucu Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi, 40’ıncı ölüm yıl dönümünde anılıyor. Abdi İpekçi , 1 Şubat 1979 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. İşte, Abdi İpekçi’nin hayatına ilişkin bilgiler

1.02.2019Gündem
Stefano Benazzo’dan ‘Bellek Görevi: Gemi Enkazları’ sergisi

Stefano Benazzo’dan ‘Bellek Görevi: Gemi Enkazları’ sergisi

Rahmi M. Koç Müzesi, Yapı Kredi ve Organik Group sponsorluğu ile 2019 yılını yeni sergiyle karşılıyor. İtalyan fotoğrafçı ve heykeltıraş Stefano Benazzo’nun fotoğraflarından oluşan ‘Bellek Görevi: Gemi Enkazları’ sergisi müze ziyaretçileriyle buluşuyor.

17.01.2019Kitap Sanat
‘Her eve bir heykel’ ideali uğruna

‘Her eve bir heykel’ ideali uğruna

30 yıllık birikimini yansıtan 100’den fazla eserinin yer aldığı ‘Evrenin Nabzı’ başlıklı sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk olan Maria Kılıçlıoğlu, üretim sürecini anlatırken ‘herkesin evinde bir heykel’ ideali uğruna durmaksızın çalıştığını söylüyor.

16.01.2019Kitap Sanat
‘Umut Kapısı’nı yok ettiler

‘Umut Kapısı’nı yok ettiler

HEYKELTIRAŞ Prof. Dr. Meriç Hızal (75) 26 yıl önce Üsküdar İskele Parkı’na yaptığı ‘Umut Kapısı’ adlı anıt-heykelin kendisinden izin alınmadan yıkılıp yok edildiği iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne 275 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Prof. Dr. Hızal, eserinin yine aynı şekilde yerine koyulmasını talep etti.

15.01.2019Kitap Sanat
Hastalık peşini bırakmıyor

Hastalık peşini bırakmıyor

İkiz bebeklerine beş aylık hamile olan Pelin Akil’i, hastalıklar peşini bırakmıyor.

7.01.2019Magazin
Buzzzkent

Buzzzkent

Çin’de yüzlerce heykeltıraşın hazırladığı buzdan kent görücüye çıktı. Binlerce turistin akın ettiği festival bir ay sürecek.

7.01.2019Dünya
Heykeltıraş, zorlu kış şartlarına ayak uydurursa...

Heykeltıraş, zorlu kış şartlarına ayak uydurursa...

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yaşayan ressam ve heykeltıraş Hacı Fendoğlu (41), ilçeyi etkisi altına alan karı sanata dönüştürerek kardan 12 kişilik folklor ekibi yaptı.

3.01.2019Life Style
Müsaadenizle Büyükler vizyonda

Müsaadenizle Büyükler vizyonda!

Çocukların sokak hayvanlarını kurtarışını ve yetişkinlerle olan ilişkisini mizahi bir dille anlatan Müsaadenizle Büyükler bu hafta vizyona girdi.

28.12.2018Magazin
İnsanlar neden yapmayı sevdikleri şeyi yapamaz

İnsanlar neden yapmayı sevdikleri şeyi yapamaz?

2019 yılı çok yakın ve her birimiz kendi kendimize gerçekleştirmeyeceğimiz sözler vereceğiz. Kimimiz sevdiğimiz bir işi yapmayı istiyoruz. Bu sene farklı bir yıl demeden önce neden neyi değiştirmemiz gerektiğine bakmıyoruz.

26.12.2018Kampüs
‘Bazen eski çağda  kalmışım gibi hissediyorum’

‘Bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum’

Heykeltıraş, ressam ve grafik sanatçısı Erol Kınalı, 50 yıla yaklaşan sanat yaşamının özeti niteliğindeki retrospektif sergiyle İş Sanat Kibele Galerisi’ne konuk oluyor. Eserlerinde çok boyutlu ve çoğul kimliğin çeşitliliğini ortaya koyan sanatçı, “Kendimi modern sanatın içerisinde görüyorum fakat (günümüzde) yapılan işlerin boyutunu görünce bazen eski çağda kalmışım gibi hissediyorum” diyor.

13.12.2018Kitap Sanat
Dünya değişti, Laetitia da...

Dünya değişti, Laetitia da...

Laetitia Casta, ‘Pirelli Takvimi 2019’da yer alan dört kadından biri. Takvimin teması ‘Hayaller’. Biz de Fransız oyuncu ve top modele sorduk: “Sizin hayaliniz ne?” Cevap: “Önce İstanbul tatili, sonra dünya barışı”...

2 Aralık hadi ipucu sorusu: Fotoğrafçılıkta 1/3 kuralı oranının diğer ismi nedir

2 Aralık hadi ipucu sorusu: Fotoğrafçılıkta 1/3 kuralı oranının diğer ismi nedir?

Işık, açı ve kompozisyon iyi fotoğraf çekebilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar. Fotoğrafçılıkta temel tekniklerinden biri de 1/3 kuralıdır. Peki, fotoğrafçılıkta temel tekniklerinden biri olan '1/3 kuralı' doğadaki ve sanattaki hangi oranın ismiyle bilinir?

2.12.2018Gündem
Kaleci kimseye sırtını dönmez

Kaleci kimseye sırtını dönmez

Lefter’in şutunu kurtardığında henüz 10 yaşında olan Sunay Akın, son kitabı ‘Kalede 1 Başına’da şimdiye kadar biriktirdiği kaleci hikâyelerini okuyucuyla paylaşıyor. Bu sadece bir futbol kitabı değil. Kitapta Vecihi Hürkuş’tan Yaşar Kemal’e, Che Guevara’dan Fatma Girik’e nice isim, hayatlarının bir döneminde illaki bir kaleciyle karşı karşıya kalıyor.

28.11.2018Kitap Sanat
Çikolata severlerin hayallerini gerçek edecek ev

Çikolata severlerin hayallerini gerçek edecek ev!

Hiç çikolatadan bir evde yaşamayı hayal etmiş miydiniz? Eğer cevabınız 'evet'se, hayallerinizin gerçekleşmesine çok yaklaştınız demektir. Çünkü Fransa’da tamamen çikolatadan oluşan bir ev inşa edildi.

Fetüsler döndü

Fetüsler döndü

Katar’da Damien Hirst tarafından yapılan ve içinde fetüs bulunan rahim heykelleri, tartışmaların ardından Doha’daki hastanenin bahçesine yeniden yerleştirildi.

21.11.2018Dünya
İzmir’in simgesine İngiltere’den iki ödül

İzmir’in simgesine İngiltere’den iki ödül

Bu yıl yenilenip 41,7 metre yüksekliğe ulaşan İzmir, Karşıyaka İskele Meydanı’ndaki Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı, İngiltere’de düzenlenen Uluslararası Property Awards’ta iki büyük ödüle layık görüldü. 1972 yılında anıtı yapan Prof. Tamer Başoğlu ödülü, yenileme çalışmasını birlikte yürüttükleri Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile birlikte aldı.

1.11.2018Kitap Sanat
Nazi komutanlarının savaş otomobilini 33 bin liraya yeniden topladı

Nazi komutanlarının savaş otomobilini 33 bin liraya yeniden topladı

Hitler’in 2’nci Dünya Savaşı’nda komutanları için özel tasarlattığı ve dünyada 66 tane kalan ‘Volkswagen Kommandeurwagen E87’ otomobillerinden biri de Antalya’da. Heykeltıraş Sedat Sıvış, hurda olarak aldığı otomobili 33 bin lira harcayarak 5 yılda yeniden çalıştırdı.

31.10.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Zamansız kadınlar vefa borcudur

Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı özellikle 1919-1938 arasında Türkiye’nin her yerinden dünyada birçok ilkleri başarmış kadınları tanıttığı Zamansız Kadınlar projesi, bu hafta kitap olarak da okuyucularıyla buluştu. 30 yıllık titiz bir çalışmanın sonucu olarak bir araya gelen isimlerin, zor koşullarda mücadele verdiklerine dikkat çeken Kalıpçı, bu Zamansız Kadınlar’ı tanıtmanın geçmişe vefa borcu, geleceğe görev olduğunun altını çizdi. Kalıpçı, Bursa’ya hizmet eden Zamansız Kadınlar’ı da anlattı.

9.03.2019

Bilbao’dan çıktım yola…

Nerede kalmıştık? Tek bir yazıda güzelliklerini anlata anlata bitiremediğim Bilbao ve Bask bölgesinde. Nefis mi nefis yemekler tatmış, sanatsal bir şehirde hatıralar edinmiştim. Artık Bilbao’dan ayrılma vakti… Sırasıyla belirlediğim köy ve kasabaları görme zamanı gelmişti. Bask bölgesi kendine özgü yapısıyla İspanya’nın diğer bölgelerinden ayrılır. Burada konuşulan dil Baskça’dır. Ancak Bask dilinin, henüz herhangi bir dille ya da halkla akrabalığı hiç bir şekilde kanıtlanmamıştır. Dilin orijinal adı ‘ Euskera’dır. Sadece gramatik açıdan, Kafkas dilleriyle benzerlik gösterdiği iddia edilir.

27.02.2019

Orta Avrupa’nın zarif şehri: Zagreb

Yakın tarihe kadar vizesiz gidilebildiğinden Türklerin başlıca seyahat duraklarından olan Hırvatistan, Shengen’e dahil olduktan sonra da Türklerin ilgisini kaybetmedi. Sava Nehri’nin kenarına kurulmuş bu küçük Balkan başkenti, tarihi binaları, hareketli caddeleri, samimi kafeleriyle eğlenceli birkaç gün geçirmek için oldukça ideal…

26.02.2019
İkili ilişkilerde ‘Michelangelo etkisi’

İkili ilişkilerde ‘Michelangelo etkisi’

Her çift mutlu olmak ister ve mutlu olmak için çift olur zaten. Ama kendindeki hataları öncelikle görmek, kabul etmek, düzeltmek, törpülemek yerine karşısındakinden beklentileri yüksektir. O düzelsin, şımartsın, ilgilensin, ısrarcı olsun, sürpriz yapsın, alttan alsın, ne demek istediğimi anlasın, koşulsuz sevsin vs. Ancak yaşam bu kadar şımarık değil.

18.02.2019

Bu akşamki konserin provasında dün ne oldu

FAZIL Say’ın, Cumhurbaşkanı’nı konserine davet ettiği haberini veren Muharrem Sarıkaya dün ikinci bombasını da patlattı.

18.01.2019

Popüler dergilerin içeriği

POPÜLER kültür dergilerinin işleviyle eksikliğine daha önceleri de değinmiştim. Birçok yazarı, şairi daha geniş bir okur kitlesine ulaştırdığı iddia edilebilir. Rakamlarla bunu ispatlayamasalar da diyelim ki bu doğru olsun.

15.01.2019

Dünyanın yeni yedi harikası

Koskoca yedi mimari eseri bu yazıya sığdırmak oldukça zor. Beynimdeki kapladığı bu sınırsız alanı buraya aktarmaya çalışacağım. Gezmekten keyif alan herkese…

5.11.2018

Kadın heykeller

Heykeltıraş İjlal Marmarisli’yi bu hafta köşeye taşıyarak, üç haftadan beri kadın sanatçılarımıza yer vermiş oluyoruz.

4.11.2018