EKSTRA
MENÜ

Heykeltıraş

Heykeltıraş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Heykeltıraş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.600 Heykeltıraş haberi bulunmuştur.

Heykeltıraş Haberleri

Kapadokyanın uzaydan görülen heykelleri ziyaretçilerini  bekliyor

Kapadokya'nın "uzaydan görülen heykelleri" ziyaretçilerini bekliyor

Kapadokya'da Avustralyalı heykeltıraş Andrew Rogers tarafından 2007 ve 2009 yılında yapılan heykeller, gökyüzünden bile görülebilen büyüleyici görünümüyle keşfedilmeyi bekliyor.

13.06.2017Ekonomi
Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir

Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncu kadrosu birçok izleyici tarafından oldukça merak konusu olmaya devam ediyor. Sinema filminde diziye uyarlanan Şevkat Yerimdar dizisi, neşeli ve eğlenceli oyuncu kadrosuyla dikkatleri çekmeyi başardı. Peki, Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte detaylar.

9.06.2017Televizyon
Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir

Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir?

Şevkat Yerimdar dizisi oyuncularının kimler olduğu birçok izleyici tarafından oldukça merak konusu oldu. Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon ve Murat Akkoyunlu gibi isimlerin yer aldığı Şevkat Yerimdar dizisinde oldukça renkli isimler bulunuyor. Peki, Şevkat Yerimdar dizisinin oyuncuları kimlerdir?

2.06.2017Televizyon
Soyut resimde bir zirve Selim Turan

Soyut resimde bir zirve Selim Turan

Dr. Necmi Sönmez’in küratörlüğünde Sabancı Müzesi’nde açılan ‘Selim Turan. Tez-Antitez-Sentez’, Batı sanat dünyasında kabul gören ilk Türk sanatçılardan Selim Turan’ın dünyasına girmenizi sağlayan, ‘gerçekçi’ dönemden soyuta ve hareketli heykellere sanattaki arayışını ortaya koyan, çok iyi hazırlanmış bir sergi.

1.06.2017Kitap Sanat
Bob Dylan olmak

Bob Dylan olmak

2004’te ABD’de ilk yayımlandığında büyük ses getiren Bob Dylan otobiyografisi ‘Kayıtlar - Cilt I’ bir efsanenin kendi kaleminden hayat hikâyesini anlatıyor. Duluth’lu Robert Allen Zimmerman’dan tüm dünyayı sallayan Bob Dylan’a geçişin sıradışı hikâyesi.

1.06.2017Kitap Sanat
Sabancı’da Paris ekolü

Sabancı’da Paris ekolü

SABANCI Müzesi, Türk sanat tarihine ışık tutan sergilerine devam ediyor. 30 Temmuz’a kadar devam edecek Feyhaman Duran sergisine paralel olarak şimdi de Batı sanat dünyasında kabul gören ilk Türk sanatçılardan, Paris Ekolü’nün önemli ismi ressam ve heykeltıraş Selim Turan’ın eserlerinin yer aldığı ‘Tez, Antitez, Sentez’ başlıklı kapsamlı bir sergiye kapılarını açtı.

29.05.2017Kitap Sanat
Şevkat Yerimdar oyuncuları kimler İşte, yeni bölüm fragmanı

Şevkat Yerimdar oyuncuları kimler? İşte, yeni bölüm fragmanı

Şevkat Yerimdar 2. bölüm fragmanı kısa sürede izleyicileriyle buluştu. Ekran macerasına dün akşam başlayan Şevkat Yerimdar'ın ilk bölümünde oyuncuları ve karakterleri tanıma fırsatı bulan izleyiciler, yeni bölümde yaşanacakları şimdiden merak ediyor. İşte, ilk bölümü kaçıranlar için Şevkat Yerimdar oyuncuları ve yeni bölümden ilk kareler!

27.05.2017Televizyon
Sanchonun Erotik Doğası

Sancho'nun 'Erotik Doğa'sı

Pera Müzesi, ‘Çiftdüşün Çiftgörü’ sergisine eşzamanlı olarak Kosta Rika sanatının önemli ismi heykeltıraş José Sancho’nun 'Erotik Doğa' başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

26.05.2017Kitap Sanat

Kolombiya’nın bir yüzü neşe, bir yüzü şiddet ama ben gelecekten umutluyum

O, Kolombiya’nın en ünlü sanatçısı... Dikkat çekici ölçüde hacimli, ‘dolgun’ figürleriyle hem genelgeçer güzellik anlayışını tersyüz ediyor hem de sanatı sınırlarından kurtarıyor. Ama ressam ve heykeltıraş Fernando Botero’nun meselesi sadece ‘şişman kadın’ resimleri değil; aynı üslubu şiddet, savaş, terör, işkence temalı işlerinde de ülkesi Kolombiya’nın fırtınalı toplumsal tarihini yansıttığı eserlerinde de kullanıyor; kendi adıyla anılan üslubunu, ‘Boterismo’yu ilmek ilmek örüyor. Karaköy’deki Anna Laudel Contemporary’de sanatçının Türkiye’ye ilk defa gelen çalışmalarının yer aldığı ‘Günlük Yaşamın Şiiri Hayattan Sahneler’ isimli sergiyi fırsat bildik, 85 yaşındaki Kolombiyalı ustayla konuştuk.

26.05.2017Keyif
Kaya adam: Don Alberto Gutierrez Giron

Kaya adam: Don Alberto Gutierrez Giron

Nikaragua'nın kuzeyinde, Tisey Doğal Koruma Parkı'nda zirveler arasında 40 yıldır aynı ses yankılanıyor. Hızla akıp giden zamanın her şeyi aynı hızla değiştirmesine inat, bu ses hiç değişmeden devam ediyor. Dağdaki heykeltıraş Alberto Guiterrez Giron'un kayaları yontmak için kullandığı keski ve kaya parçasının sesi. Zamanın neredeyse durduğu bu küçük kulübenin çevresinde değişen şey ise Giron'un farklı figürler oyduğu kayalar...

26.05.2017Seyahat
Maslakta Atatürk heykeli

Maslak'ta Atatürk heykeli

AĞAOĞLU Şirketler Grubu, 2 milyon metrekare inşaat alanı üzerinde hayata geçirdiği projesi Maslak 1453’ün içerisinde yer alan Atatürk heykelinin açılışını yaptı.

18.05.2017Ekonomi
205 milyon liralık ‘Uyuyan Esin Perisi’

205 milyon liralık ‘Uyuyan Esin Perisi’

Rumen asıllı Fransız sanatçı Brancusi’nin bronz kadın başı heykeli 57.4 milyon dolara (yaklaşık 205 milyon TL) satıldı. Christie’s’in düzenlediği müzayedede toplam 289.2 milyon dolarlık (10.2 milyar TL) satış yapıldı.

16.05.2017Kitap Sanat
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

12.05.2017Keyif
Kılıçdaroğluna hakaret eden heykeltıraşa 12 bin lira ceza

Kılıçdaroğlu'na hakaret eden heykeltıraşa 12 bin lira ceza

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçen yıl mayıs ayında Antalya Havalimanı'nda hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan heykeltıraş Ragıp Çiçen, 12 bin lira adli para cezasına mahkum edildi.

12.05.2017Gündem
Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Memorial Sağlık Grubu Medstar Antalya Hastanesi Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. İhsan Karadoğan

‘Genişçe’ bir sergi

‘Genişçe’ bir sergi

Botero’nun işlerini nerede görseniz tanırsınız: Geniş hacimli formlar, XXXL bedenler, ülkesi Kolombiya’nın günlük hayatından sıradan anlar... Latin Amerika’nın ‘maestro’su Fernando Botero, daha önce Türkiye’de sergilenmemiş çalışmalarından oluşan bir seçkiyle İstanbul’da. Karaköy Anna Laudel Contemporary’deki sergi, 25 Haziran’a kadar görülebilir.

28.04.2017Keyif
Şişman sergi

Şişman sergi

Çağdaş sanatın yaşayan önemli isimlerinden, cüsseli kadın, erkek, hayvan resim ve heykelleriyle tanınan Kolombiyalı ressam, heykeltıraş Botero, Türkiye’de ilk defa sergilenen işleriyle İstanbul’da.

27.04.2017Kitap Sanat
Yüksel Arslan hayatını kaybetti – Yüksel Arslan kimdir

Yüksel Arslan hayatını kaybetti – Yüksel Arslan kimdir?

Ünlü Türk ressam Yüksel Arslan hayatını kaybetti. Toprak, bal, yumurta akı, yağ, kemik iliği, sidik, kömür gibi malzemelerden yaptığı boyalarla çalışmasıyla bilinen Yüksel Arslan, İstanbul Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okuyup 1961 yılında Fransa’nın başkenti Paris’e yerleşmişti. Peki, Yüksel Arslan kimdir?

20.04.2017Keyif
Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Her resim kendimize tuttuğumuz bir ayna

Utku Dervent, Bozlu Sanat Yayınları’nın Aralık 2016’da yayımladığı ̈Her Resim Bir Otoportredir ̈ kitabıyla aynı temele oturan ̈Otoportre ̈ başlıklı 8. kişisel sergisiyle Bozlu Art Project Nişantaşı’nda sanatseverlerle buluşuyor.

13.04.2017Keyif
Bedri Rahmi Ankarada

Bedri Rahmi Ankara'da

Bugüne kadar düzenlenmiş en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu sergisi ‘Sevmek Güzel Meslek’ izmir’den sonra, şimdi de Ankaralılarla buluşuyor.

3.04.2017Kitap Sanat
New Yorklular ‘Korkusuz Kız’ı sevdi

New Yorklular ‘Korkusuz Kız’ı sevdi

ABD'de borsanın kalbi Wall Street'in sembolü bronz boğa heykelinin karşısına Dünya Kadınlar Günü'nde yerleştirilen ‘Korkusuz Kız’ heykeli bir yıl daha yerinde kalacak.

28.03.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

İstanbul'un bilinmeyen 10 hikâyesi

İstanbul 8,500 yıllık tarihe sahip bir şehir. Binlerce yıl içinde öyle çok hikâyeye şahitlik edip öyle çok insana ev sahipliği yapmış ki. Bu yazıda şehre imzasını atıp gitmiş insanlar, olaylar ve gelenekler var...

13.06.2017

Türk sanat tarihi Sabancı Müzesi’nde

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), 15’inci yılında Sabancı Holding’in katkıları ve İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle Türk ressamlarına ev sahipliği yapıyor.

30.05.2017

Adana’da sanatsal çalışmalar hızla devam ediyor

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Kent Estetiği ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Özlem Kulak… Konumuz hem 3. Uluslararası Adana Taş Heykel Sempozyumu hem de Adana’nın genel konuları…

29.05.2017

Sarıyer 'çıta'yı yükseltiyor

MASLAK’a giderken sağda Işık Üniversitesi vardır; onun da karşı sokağında Atlıspor Kulübü...

23.03.2017

Burnumda tüten o koku

 Son 10 gündür trilyar sayıda çok şey düşünecek vaktim oldu.

23.03.2017