EKSTRA
MENÜ

Heykel

Heykel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Heykel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.422 Heykel haberi bulunmuştur.

Heykel Haberleri

Notre Dame Kilisesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Notre Dame Kilisesi Tarihi, Hikayesi Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Notre Dame Kilisesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Notre Dame Kilisesi Tarihi, Hikayesi Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Heybetli görüntüsü ile oldukça muazzam bir görsel sunan Notre Dame Kilisesi, aynı zamanda bir katedral olarak da bilinmektedir. Her sene yoğun şekilde turist çeken bu kilise özellikle tarihi açıdan oldukça önemlidir. Peki, Notre Dame Kilisesi nerede ve nasıl gidilir? Notre Dame Kilisesi tarihi, hikayesi ve ziyaret saatleri (2020) hakkında tüm detaylar.

16.09.2020Seyahat
Sarosa batırılan tarihi eserlerin kopyaları, dalgıçların ilgisini çekiyor

Saros'a batırılan tarihi eserlerin kopyaları, dalgıçların ilgisini çekiyor

Edirne'nin Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Enez ilçesi sahilinde, hazırlanan proje kapsamında geçen yıl batırılan ve şehrin tarihi ile kültürel mirasını yansıtan tarihi eserlerin kopyaları, bölgeye gelen dalgıçların ilgisini çekiyor.

11.09.2020Seyahat
Kafka’nın ‘Dönüşüm’ünden ilhamla

Kafka’nın ‘Dönüşüm’ünden ilhamla

Gedik Sanat, Franz Kafka’nın Gregor Samsa karakterinden ilhamla edebiyat, felsefe, müzik ve heykel gibi farklı disiplinleri buluşturan ‘Dönüşüm’ projesini hayata getiriyor.

11.09.2020Kitap Sanat
Olympos Antik Kenti Nerede Olympos Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Olympos Antik Kenti Nerede? Olympos Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Olympos Antik Kenti, döneminin önemli liman kentlerindendir. Adını, Olympos (Tahtalı) Dağından almıştır. Bu dağın eteklerinde Yanartaş adıyla bilinen hiç sönmeyen ateş bulunuyor. Olympos, Likya medeniyetinin önemli şehirlerinden biridir. Olympos hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

11.09.2020Seyahat
Afrodisias Antik Kenti Nerede Afrodisias Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Afrodisias Antik Kenti Nerede? Afrodisias Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye'nin en önemli ve en dikkat çeken antik kentleri arasında Afrodisias gelmektedir. Özellikle iyi korunması ile beraber her sene yoğun şekilde yerli ve yabancı turist çeken bir yerdir. Peki, Afrodisias Antik Kenti nerede? Afrodisias Antik Kenti hakkında bilgi, tarihi, efsanesi, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020)

11.09.2020Seyahat
Denizli’nin şirincesi Attuta Antik Kenti (Hisar Köyü)

Denizli’nin şirincesi Attuta Antik Kenti (Hisar Köyü)

Attuta, günümüzde adı Hisar Köy olan, taş evlerden oluşan şirin bir köy. Denizli’nin Sarayköy ilçesi sınırları içerisinde ve ilçenin yaklaşık 17 km. güneybatısında yer alıyor.

10.09.2020Seyahat
Troya Müzesi Nerede Troya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Troya Müzesi Nerede? Troya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizdeki önemli tarihi eserlerin bulunduğu müzelerden birisi de Troya Müzesidir. Açıldığı günden beri pek çok ziyaretçi ağırlayan Troya Müzesi pek çok kişi tarafından da merak edilmektedir. Peki Troya Müzesi nerede? Troya Müzesi tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatlerini sizlere detaylıca açıkladık.

9.09.2020Seyahat
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Nerede Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Nerede? Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

29 bin metrekarelik bir alana kurulan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Türkiye'nin en büyük müzelerinden biridir. 1948 yılında açılması planlanan müze, 21 yıllık bir gecikmeyle 1969 yılında açılmıştır. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi nerede, içinde hangi eserler sahneleniyor? Sizin için derledik.

9.09.2020Seyahat
Orsay Müzesi Nerede Orsay Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Orsay Müzesi Nerede? Orsay Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yapımı 1900 yılında tamamlanan Orsay Gar binası, Orsay Müzesine dönüştürülmüştür. Fransızca adı Musee D'orsay olan sanat müzesi her yıl 3 milyondan fazla sanatsever tarafından ziyaret ediliyor. Orsay müzesi nerede, giriş ücreti ne kadar? Sizin için derledik.

9.09.2020Seyahat
Mersin Arkeoloji Müzesi Nerede Mersin Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mersin Arkeoloji Müzesi Nerede? Mersin Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Arkeoloji kazı bilimi olarak da bilinen; arkeolojik yöntemler kullanılarak sosyoloji, tarih, coğrafya, etnoloji gibi birçok bilimden de yararlanarak, bu bilim dalları ışığında olayları, durumları ve nesneleri inceleyen bilim dalına verilen isimdir. Arkeolojik kalıntılar oldukça önemli kalıntılardır. Arkeolojik kalıntılar kişilere tarih öncesi dönemi gösterme açısından çok büyük önem taşır. Arkeoloji müzeleri ülkemizde hemen hemen her ilde bulunur. Bu illerden bir tanesi de Mersin’dir. Mersin Arkeoloji Müzesi ile ilgili detayları derledik.

9.09.2020Seyahat
Yesemek Açık Hava Müzesi büyülüyor

Yesemek Açık Hava Müzesi büyülüyor

Yesemek, M.Ö.II'nci binin dördüncü çeyreği ile M.Ö.8'inci yüzyıl arasında, Yakın Doğu'nun en büyük taş ocağı ve heykel işleme atölyesiydi.

9.09.2020Seyahat
Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede Hatay Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Hatay Arkeoloji Müzesi Nerede? Hatay Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Hatay Arkeoloji Müzesi, Hatay’ın tarihine ışık tutması açısından önemli bir yere sahiptir. 1932-1939 yıllarında Princeton Üniversitesi’nin yaptığı araştırmalar sonucunda müzenin esas zenginliğini oluşturan mozaikler ortaya çıkarılmıştır. Hatay Arkeoloji Müzesi hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

9.09.2020Seyahat
Son dakika haberi: Herkül’ün müzesinde eserler kayıp Soruşturma başlatıldı

Son dakika haberi: Herkül’ün müzesinde eserler kayıp! Soruşturma başlatıldı

Dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen, Yorgun Herkül heykelini de bünyesinde barındıran Antalya Arkeoloji ve Tarih Müzesi’nde birkaç eserin kayıp olduğu ortaya çıktı. Durumun bildirildiği Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, jet hızıyla soruşturma başlattı.

9.09.2020Kitap Sanat
Guggenheim Müzesi Nerede Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Guggenheim Müzesi Nerede? Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dünyanın en güzel müzeleri arasında bulunan Guggenheim Müzesi dizaynı açısından bir zirvedir. Guggenheim Bilboa Müzesi'nin dış görünümü bir heykeli çağrıştırır. İspanya'da bulunan bu müzenin de göz alıcı bir ahengi vardır. Guggenheim Müzesine dair tüm bilgileri sizin için derledik.

8.09.2020Seyahat
Osmaniye’de tarihi eser operasyonu

Osmaniye’de tarihi eser operasyonu

Osmaniye'de ihbar üzerine durdurulan araçta yapılan aramada 1 adet mermer heykel ile 30 adet madeni sikke ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi yakalandı.

8.09.2020Gündem
Fethiye Müzesi Nerede Fethiye Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Fethiye Müzesi Nerede? Fethiye Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizde ziyaret edilmesi gereken pek çok farklı müzeler bulunmaktadır. Fethiye müzesi ise bu müzelerden birisidir. Günümüzde hala hizmet vermeye devam eden Fethiye müzesi hakkında merak edilen pek çok soru bulunmaktadır. Peki Fethiye Müzesi nerede? Fethiye Müzesi tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri nelerdir? Sizlere Fethiye müzesi hakkında merak edilenleri detaylıca inceledik.

8.09.2020Seyahat
Eti Arkeoloji Müzesi Nerede Eti Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Eti Arkeoloji Müzesi Nerede? Eti Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Arkeoloji müzeleri tarih öncesi çağlarda yaşayan medeniyetlerin kalıntılarını inceleyerek o medeniyetler hakkında bilgi edinebilmeyi sağlayan en önemli kurumlardır. Arkeoloji bilimi sayesinde yazıdan önceki dönemlerde herhangi bir yazılı bilgi bırakmayan medeniyetlerin bu kalıntılara bakarak medeniyet hakkında yorum yapma imkanı doğar. Arkeoloji müzeleri ülkemizde birçok şehirde bulunmaktadır. Bu şehirlerden bir tanesi de Eskişehir’dir. Eskişehir Eti Arkeoloji Müzesi olarak bulunur. Eti Arkeoloji Müzesi ile ilgili detayları yazımızda derledik.

8.09.2020Seyahat
Bursa Kent Müzesi Nerede Bursa Kent Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa Kent Müzesi Nerede? Bursa Kent Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa kenti oldukça köklü geçmişe sahip olan bir kenttir. Kentin tüm ekonomik, sosyal, kültürel, tarihini yansıtan Bursa Kent Müzesi Nerede? Bursa Kent Müzesi tarihçesi, eserleri ve giriş ücreti nedir? Bursa Kent Müzesinin ziyaret saatleri nedir? İşte detaylar.

8.09.2020Seyahat
Antalya Müzesi Nerede Antalya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya Müzesi Nerede? Antalya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya yalnızca turistlik yerleri ile değil tarihi mirası ile de gezilip görülmeye değerdir. Antalya Müzesinde Antik Çağa ait pek çok eser sergilenmektedir. Antalya Müzesi nerede, tarihi, eserleri, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi konularda bilgileri derledik.

8.09.2020Seyahat
Adana Arkeoloji Müzesi Nerede Adana Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Adana Arkeoloji Müzesi Nerede? Adana Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Adana Arkeoloji Müzesi oldukça eski zamanlardan beri ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Müzede sergilenen eserlerin ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Yazımızda Adana Arkeoloji müzesi nerede, tarihçesi, eserleri, müze giriş ve ziyaret saatleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

8.09.2020Seyahat
Tuz Mağarası Nerededir Tuz Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tuz Mağarası Nerededir? Tuz Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Farklı bir mağara deneyimi yaşamak isteyenler Tuz Mağarasını ziyaret edebilirler. Bu mağara ülkemizin önemli tuz rezervlerini de karşılamaktadır. Yazımızda Tuz Mağarası nerede, nasıl oluştu, özellikleri ve giriş ücretleri gibi konularla alakalı bilgiler derledik.

8.09.2020Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Böyle Daha Güzelsin sergisi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Böyle Daha Güzelsin" sergisi paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ziyaret ettiği 28 Şubat temalı "Böyle Daha Güzelsin" sergisine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

6.09.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Böyle Daha Güzelsin sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Böyle Daha Güzelsin' sergisini gezdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat temalı "Böyle Daha Güzelsin" sergisini gezdi. Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan çıkarak Gülhane'ye geldi.

6.09.2020Gündem
Bursa da Bahçende define var diyerek dolandırmaya çalıştılar

Bursa 'da 'Bahçende define var' diyerek dolandırmaya çalıştılar

BURSA’nın Orhangazi ilçesinde, bahçesine daha önceden altın rengi heykelcikler gömdükleri M.T.'yi (63), 'Bahçende define var' diyerek dolandırmaya çalışan 2 şüpheli, suçüstü yakalandı.

4.09.2020Gündem
Marcus Aurelius heykeli, yeniden Burdur Arkeoloji Müzesinde

Marcus Aurelius heykeli, yeniden Burdur Arkeoloji Müzesi'nde

Roma dönemi imparatorlarından Marcus Aurelius'a ait heykel, sergilenmek üzere gönderildiği İstanbul’dan tekrar Burdur Arkeoloji Müzesi'ne getirildi.

4.09.2020Seyahat
Dünyanın en geniş tarihi yapısı: Karnak Tapınağı

Dünyanın en geniş tarihi yapısı: Karnak Tapınağı

Dünyanın en eski ve gizemli uygarlığı Mısır’da, Luksor şehrinin 2,5 km kuzeyinde, El-Karnak ismine küçük bir köy yer alıyor. Bu köyün özelliği, dünyanın en geniş tarihi yapısı olan Karnak Tapınağına ev sahipliği yapması.

4.09.2020Seyahat
Turizmin başkenti Antalyanın alternatif turizm rotaları

'Turizmin başkenti' Antalya'nın alternatif turizm rotaları

Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya, sadece denizi, kumu, güneşi ve lüks otelleriyle değil, sınırları zorlayan macera, kültür-sanat ve eğlence imkanlarıyla da ziyaretçilerine keyifli tatil imkanı sunuyor.

3.09.2020Seyahat
Sarayburnundaki Türkiyenin ilk Atatürk Anıtı restore edildi

Sarayburnu'ndaki Türkiye'nin ilk Atatürk Anıtı restore edildi

SARAYBURNU'nda bulunan Türkiye'nin ilk Atatürk anıtı, restore edildi.

2.09.2020Gündem
Mitolojik varlık Satyros kabartması restore ediliyor

Mitolojik varlık 'Satyros' kabartması restore ediliyor

İzmir Smyrna Antik Kenti kazıları sırasında bulunduktan sonra koruma altına alınan "mitolojik bir varlık Satyros kabartması" için restorasyon çalışması başlatıldı.

1.09.2020Keyif
Mitolojik varlık Satyros kabartması restore ediliyor

Mitolojik varlık "Satyros" kabartması restore ediliyor

İzmir Smyrna Antik Kenti kazıları sırasında bulunduktan sonra koruma altına alınan "mitolojik bir varlık Satyros kabartması" için restorasyon çalışması başlatıldı.

1.09.2020Seyahat
Fütüristik ve sürrealist: Dünyaca ünlü şarkıcı Akonın projesi tanıtıldı; ayrıntılar dikkat çekici

Fütüristik ve sürrealist: Dünyaca ünlü şarkıcı Akon'ın projesi tanıtıldı; ayrıntılar dikkat çekici

Senegal asıllı dünyaca ünlü şarkıcı Akon'ın fütüristik şehir projesi "Akon City" Senegal'in başkenti Dakar'da tanıtıldı.

31.08.2020Dünya
Müze çeşitleri ve isimleri nelerdir Müze çeşitleri hakkında bilgiler

Müze çeşitleri ve isimleri nelerdir? Müze çeşitleri hakkında bilgiler

Sanat tarihi ve jeoloji başta olmak üzere farklı uzmanlık alanlarındaki birçok eserin toplandığı ve sergilendiği yerlere müze denir. Toplanan ve sergilenen eserlerin türlerine göre çeşitlere ayrılır. Müze çeşitleri ve isimleri nelerdir? Sizin için derledik.

26.08.2020Sözlük
British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı

British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı

İngiltere'nin başkentindeki ünlü müze, İrlanda doğumlu Sir Hans Sloane'nin büstünü bir dolaba koydu. 1753'te ölen Sloane, Jamaika'da kölelerin zorla çalıştırıldığı şeker plantasyonlarının varisi Elizabeth Langley Rose ile evli bir İrlandalı köle taciriydi. Sloane'nin, İngiliz İmparatorluğu'nun dört bir yanından topladığı 70 binden fazla eser ve parçadan oluşan koleksiyonla, British Museum, Britanya Kütüphanesi ve Doğal Tarih Müzesi'nin temellerinin atıldığına inanılıyor.

25.08.2020Dünya
Nemrutta devrilme tehlikesi olan heykel düzeltildi

Nemrut'ta devrilme tehlikesi olan heykel düzeltildi

ADIYAMAN'ın simgesi konumundaki Nemrut Dağı’nda kış mevsimindeki kar yağışında öne doğru eğilip, devrilme tehlikesi geçiren Herakles heykeli yapılan çalışmayla düzeltildi.

24.08.2020Gündem
Bakanlık seçti 10 eşsiz arkeolojik eser

Bakanlık seçti! 10 eşsiz arkeolojik eser

Tanıtım çalışmaları kapsamında ‘kültürportalı’ web sayfası oluşturan Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Türkiye’de Görülebilecek 10 Eşsiz Arkeolojik Eser’ listesi hazırladı. “Kendini antik çağlarda hissedeceğin benzersiz bir deneyime adım at” denilerek yayınlanan listede, eserler sırasıyla şöyle yer aldı:

24.08.2020Kitap Sanat
Türkiye’deki iyi sanatçıların çoğu kadın

Türkiye’deki iyi sanatçıların çoğu kadın

Ernst Franz Vogelmann Vakfı’nın heykel ödülünü bu yıl Ayşe Erkmen aldı. Kurumun ödüllendirdiği ilk kadın sanatçı olan Erkmen: “Kanımca buradaki iyi sanatçıların çoğu kadın ve bu yeni bir şey de değil. Türkiye çağdaş sanat tarihinin bir özelliği ve hâlâ devam ediyor.”

23.08.2020Hürriyet Pazar
Çinde sel suları dev Buda heykelinin ayaklarına ulaştı

Çin'de sel suları dev Buda heykelinin ayaklarına ulaştı

Çin'in Sichuan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel nedeniyle dünyanın en büyük Buda heykeli olan Leshan Budası’nın ayak parmakları sular altında kaldı.

19.08.2020Dünya
978 tarihi eser ile yakalandı

978 tarihi eser ile yakalandı

TEKİRDAĞ’ın Malkara ilçesinde, üzerinde 978 tarihi eser olan şüpheli, jandarma tarafından yakalandı.

18.08.2020Gündem
Manchester City, David Silvanın heykeli dikiliyor

Manchester City, David Silva'nın heykeli dikiliyor

İngiltere Premier Lig kulübü Manchester City, takımda 10 yıl forma giyen İspanyol futbolcu David Silva'nın heykelini dikecek.

17.08.2020Futbol
KRALsız 43 sene...

'KRAL'sız 43 sene...

Bugün dünya çapında Rock'n Roll'un Kralı ya da kısaca Kral olarak tanınan Elvis Presley'in ölüm yıldönümü... İşte aramızdan ayrılalı 43 yıl olan Elvis hakkında bilmeniz gerekenler...

16.08.2020Avrupa
Kum heykeller gün batımında sunduğu eşsiz manzarasıyla etkiliyor

Kum heykeller gün batımında sunduğu eşsiz manzarasıyla etkiliyor

Antalya'da "Deniz Efsaneleri" temasıyla bu yıl 15'incisi düzenlenen Uluslararası Kum Heykel Festivali kapsamında yapılan kum heykeller, gün batımında ortaya çıkan eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.

14.08.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Daha neler göreceğiz

Özellikle belli bir yaşın üstündekilerin sıklıkla kullandığı bir cümledir, ‘Daha neler göreceğiz bakalım.’

15.09.2020

Güneşin yurdu, tarihin beşiği

Antalya bana göre Türkiye’nin köşe bucak keşfedilmesi gereken ilk beş şehrinden biri. Tarihine ve doğasına, birbirinden güzel otellerini ve lezzet duraklarını ekleyince neden bir turizm yıldızı olduğu ortaya çıkıyor. Hem tatil yapayım hem tarihi havasını soluyayım hem güzel yemekler yiyeyim diyenler için bir öneri listesi hazırladım. Ama bilin ki yazamadıklarım yazdıklarımdan çok daha fazla!

6.09.2020

AB’den ilk coğrafi işaretini alıyor - Milas zeytinyağında atakta

Türkiye’nin coğrafi işaretli ürünlerinden birisi olan Milas zeytinyağına AB’den de coğrafi işaret alınması için Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı başvuru kabul edildi.

1.09.2020

Belediye başkanlarına çok renkli önemli davet

İZMİR Life... İzmir’in örnek dergisi...

25.08.2020

Bu özel patlıcanı rahat bırakalım

BUGÜN konumuz yine o farklı patlıcan... Deniz patlıcanı...

23.08.2020

Bir buçuk saatte 78 maske!

Dünyayı kasıp kavuran COVID–19 hastalığının yayılmasını önleyen en etkili ve en önemli tedbirlerimiz arasında ilk sırada yerini alan maske kullanım konusunda da sınıfta kaldı Bursa! Yerlere atılan binlerce çirkin maskeyi görmenin üzüntüsü ve endişesi içindeyim.

19.08.2020

Ağacın kollarında uyumak nasıl olurdu acaba?

Bu yaz hayallerimi süsleyen tek şey Hollandalı sanatçı Dre Wapenaar’ın tasarladığı gözyaşı çadırlarıydı.

16.08.2020

Atatürk’e dair yeni bilgiler, yeni fotoğraflar

Tarihi kişilikler hakkında bilgileri çeşitli kaynaklardan okumak, karşılaştırmalı okumalar yapmak onların gerçek kimliklerini daha iyi anlamamızı sağlar. Hiç kuşkusuz bunların başında Atatürk gelir.

15.08.2020