EKSTRA
MENÜ

Hes Kodu Sorgulaması

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 haberi bulunmuştur.

Hes Kodu Sorgulaması Haberleri

Karantina kuralına uymadı, sahte HES koduyla gezerken yakalandı

Karantina kuralına uymadı, sahte HES koduyla gezerken yakalandı

AKSARAY’da temaslı olduğu için karantinada olması gerekirken sokakta gezen Emre K. (19), yakalandığı Covid-19 denetim ekiplerini yanıltmak için 2 kez sahte HES kodu verdi. Üçüncüsünde kendi HES kodunu vermesiyle temaslı olduğu anlaşılan Emre K., kalan 6 günlük karantina süresini geçirmek için yurda yerleştirildi. Emre K., gazetecilere ise ''Habercilere, haber çıksın diye çıktım'' dedi.

1.03.2021Gündem
En çok vaka görülen iller arasındaki Samsunda Gizli ekip görevde

En çok vaka görülen iller arasındaki Samsun'da 'Gizli ekip' görevde

Koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanması üzerine kurulan Vali Zülkif Dağlı'nın yakın korumaları ile fotoğrafçılardan oluşan sekiz kişilik 'gizli ekip' sahaya indi. Ekip, yoğunluk yaşanan bölgelerin fotoğraflarını çekip anında Vali Dağlı'ya ve emniyet görevlilerine bildiriyor. Vali Dağlı, ''Ana arterlerde ve merkezi yerlerde yoğunluğun devam ettiğini gördüklerini ve bu bölgelerde denetimleri daha da artırdıklarını söyleyerek, "Bundan sonra taviz vermeyeceğiz, kesinlikle bunu bilelim. Bir cenazeler ikincisi geniş aile buluşmaları konusunda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyorum.'' dedi.

25.02.2021Haber
Samsunda koronavirüs vaka sayısı arttı Gizli ekip görevde...

Samsun'da koronavirüs vaka sayısı arttı! Gizli ekip görevde...

Koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanması üzerine kurulan Vali Zülkif Dağlı'nın yakın korumaları ile fotoğrafçılardan oluşan sekiz kişilik 'gizli ekip' sahaya indi. Ekip, yoğunluk yaşanan bölgelerin fotoğraflarını çekip anında Vali Dağlı'ya ve emniyet görevlilerine bildiriyor. Vali Dağlı, ''Ana arterlerde ve merkezi yerlerde yoğunluğun devam ettiğini gördüklerini ve bu bölgelerde denetimleri daha da artırdıklarını söyleyerek, "Bundan sonra taviz vermeyeceğiz, kesinlikle bunu bilelim. Bir cenazeler ikincisi geniş aile buluşmaları konusunda vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyorum.'' dedi.

25.02.2021Gündem
Tokatta vaka sayıları yükselince polis ve jandarma denetimi arttı

Tokat'ta vaka sayıları yükselince polis ve jandarma denetimi arttı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre 15-21 Şubat'ta oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında ilk 6'da bulunan Tokat'ta, polis ve jandarma ekipleri denetimlerini artırdı.

23.02.2021Gündem

Düğün salonları ne zaman açılacak? Gözler yeni normalleşme takviminde

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mart ayından itibaren kademeli normalleşme sürecine geçileceğini belirterek, 'Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi, vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz' dedi. Bu gelişmenin ardından düğün salonlarının akıbeti merak konusu oldu. Peki, Düğün salonları ne zaman açılacak?

22.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarında yeni dönem Gözler Sağlık Bakanlığında

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarında yeni dönem! Gözler Sağlık Bakanlığı'nda!

Düğün salonlarının açılacağı tarih için gözler İçişleri Bakanlığı'ndan yapılacak açıklamaya çevrildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalar sürerken Kabine Toplantısı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Martta normalleşiyoruz' mesajını verdi. Hareketliliği önlemek adına faaliyeti durdurulan düğün salonlarının işletmecileri 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirmek için çalışma başlattı. Pandemi döneminde zor günler geçiren işletmeciler ve düğün hazırlığı yapanlar, resmi karar çerçevesinde hazırlıklarına yön verecek. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak? İşte, ayrıntılar.

20.02.2021Gündem
Kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak Tüm gözler mart ayına çevrildi

Kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak? Tüm gözler mart ayına çevrildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerdeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, 'İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından gözler kafe, restoran ve lokanta benzeri işletmelerin açılacağı tarihe çevrildi. Peki, kafe lokanta ve restoranlar ne zaman açılacak?

19.02.2021Gündem
Bakan Koca duyurmuştu Oransal olarak en fazla vaka görülen illerden Giresunda yeni tedbirler

Bakan Koca duyurmuştu! Oransal olarak en fazla vaka görülen illerden Giresun'da yeni tedbirler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu tabloya göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında dördüncü sırada olan Giresun'da yeni tedbirler alındı. Giresun'da hafta sonu kısıtlamalarında köy ve yaylalara çıkışlara yasak getirildi. Kentte ziyaret, gün ve sosyal faaliyetlere izin verilmeyecek.

19.02.2021Gündem
Puanı toplayan normale döner

Puanı toplayan normale döner

Cumhurbaşkanı’nın “Martta normalleşmeye geçiliyor” açıklamasının ardından takvim merak konusu oldu. Bilim Kurulu üyesi Kayıpmaz, belli kriterler üzerinden her ile puan verileceğini, belli bir puanın üzerinde olanların aşama aşama normalleşeceğini söyledi.

19.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından, vatandaşlar alınan kararların neler olduğunu ve bir süredir devam eden kısıtlamalara yönelik bir açıklama olup olmadığını merak ediyor. Bu husta en çok merak edilenlerden biri de düğün salonlarının akıbeti. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

18.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı Düğünlerde gizli davetliler dönemi için yeni hazırlık

Düğünler ne zaman başlayacak, düğün salonları açılacak mı? Düğünlerde 'gizli davetli'ler dönemi için yeni hazırlık

Düğünlerin başlayacağı tarih, normalleşme mesajlarının verilmesinin ardından düğün hazırlığında olan çiftlerin odaklandığı konulardan oldu. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile faaliyeti durdurulan düğün salonlarında hazırlıklar başladı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Gözler şimdi düğün salonları ile ilgili yapılacak açıklamalarda. Peki, düğünler ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

16.02.2021Gündem
Otobüse karantina Son durak hastane

Otobüse karantina! Son durak hastane

Artvin’den Antalya’ya giden Resul Özdemir yönetimindeki 08 DD 900 plakalı yolcu otobüsü, dün saat 04.30 sıralarında Samsun-Kırıkkale karayolunun Balışeyh mevkisinde durduruldu.

14.02.2021Gündem
Eskişehirde 115 kişi mutasyonlu koronavirüs karantinasında... Ekipler tek tek kontrol ediyor

Eskişehir'de 115 kişi mutasyonlu koronavirüs karantinasında... Ekipler tek tek kontrol ediyor

Eskişehir'de mutasyonlu vakalarla temaslı olduğu değerlendirilerek Gündoğdu ve Batıkent mahallelerindeki evlerinde karantinaya alınan 115 kişi, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile Salgın Denetim Merkezi ekiplerinin denetimi altında tutuluyor. Ekipler, gün içerisinde adreslere giderek, tek tek kimlik kontrolü yapıp, karantina şartlarını ihlal edip etmediklerini kontrol ediyor.

12.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son bilgiler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler

Koronavirüs sebebiyle yakın temasın olduğu yerlerden biri olan düğün salonları, bir süredir faaliyet yürütemiyor. Düğünlerini iptal eden ya da erteleyen pek çok çift için düğün salonlarının açılacağı tarih araştırılıyor. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

12.02.2021Gündem
Mutasyonlu koronavirüs görülen kentte korkutan kalabalık

Mutasyonlu koronavirüs görülen kentte korkutan kalabalık

SON bir haftada 24 kişide mustant virüs tespit edilen Eskişehir'de, hava sıcaklığının 17 dereceye kadar yükselmesiyle, semt pazarları ile araç trafiğine kapalı olan caddelerde oluşan yoğunluk tedirginlik yarattı. Günlük ortalama 50 kişinin pozitif vaka olarak tespit edildiği kentte, marttan bu yana 739 kişi hayatını kaybetti.  Kentte 371'i evde toplam 509 kişinin tedavisi sürüyor.

10.02.2021Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Düğün salonları ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Covid-19 salgınıyla mücadele çerçevesinde bir süredir kapalı olan düğün salonlarının ne zaman açılacağı merak ediliyor. Bu yaz düğün planı olan vatandaşlar ile geçtiğimiz aylardaki düğünlerini erteleyen vatandaşlar, salonların açılacağı tarihe odaklandı. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak?

8.02.2021Gündem
Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonlarını Gizli davetliler denetleyecek

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonlarını 'Gizli davetli'ler denetleyecek!

Düğün salonları koronavirüs pandemisi nedeniyle kapatılan işletmelerden oldu. Evlilik hazırlığında olanlar, bahar aylarının yaklaşması ve aşılama sürecinin devam etmesi ile düğünlerin başlayacağı tarihe odaklandı. Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması sonrası zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Başlayacak yeni uygulamayla artık düğünler gizli davetli ile gözlenecek. İşte, ayrıntılar.

3.02.2021Gündem
Yeni dönem başlıyor: Gizli davetli, düğün salonlarını denetleyecek

Yeni dönem başlıyor: 'Gizli davetli', düğün salonlarını denetleyecek

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Haber
Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Düğünlerde yeni dönem: Gizli davetli

Pandemi nedeniyle düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri, normalleşme sürecine hazırlık aşamasında ISO 9001:2015 belgesi alıp, 'Güvenli Düğün Projesi'ni hayata geçirecek. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası'nın halk sağlığını korumayı ve hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği projede, normalleşme döneminde yapılacak düğünlerde kurallara uyulmayan salonları, 'gizli davetli' denetleyecek.

3.02.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır İşte adım adım HES kodu eşleştirme aşamaları

İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır? İşte adım adım HES kodu eşleştirme aşamaları

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yayınlanan genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda HES kodu eşleştirilmemiş İstanbulkartlar geçersiz sayılacak. Koronavirüs riski taşıyan yolcular, kent içinde toplu taşımadan yararlanamayacak. Peki, İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır?

3.02.2021Gündem
Karantina ihlali, valilik girişinde HES kodundan tespit edildi

Karantina ihlali, valilik girişinde HES kodundan tespit edildi

ZONGULDAK'ta, valiliğe girişte HES kodu sorgulaması yapılan Tayfun K.'nin (37), Covid-19 hastasıyla temaslı olduğu ve karantinada olması gerektiği belirlendi. Tayfun K., ambulansla yurda götürüldü.

29.01.2021Gündem
HES kodunu sorgulayan yazılım geliştirildi

HES kodunu sorgulayan yazılım geliştirildi

Bursa'da faaliyet gösteren bir firma, işletmelere yönelik saniyeler içinde binlerce Hayat Eve Sığar (HES) kodunun sorgulanabildiği yazılım geliştirdi.

28.01.2021Tekno
Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Koronavirüs vaka sayısı ile yoğun bakım doluluk oranı azalan Eskişehir’de sağlıkçıların yüzü güldü

Eskişehir’de sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından günlük vaka sayısı 50’ye düşerken, hastanelerin Covid-19 servisleri ile yoğun bakımlarındaki doluluk oranı azaldı. Eskişehir Şehir Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Doktor Fatih Demircan, “Ciddi anlamda hasta sayısında azalma var. Özellikle ağır hasta sayısı da azalıyor, haliyle bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

27.01.2021Gündem
Bu köye koronavirüs giremedi... Muhtar sırrını açıkladı

Bu köye koronavirüs giremedi... Muhtar sırrını açıkladı

Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı 183 nüfuslu Karayayla köyünde salgın başladığından bu yana hiç koronavirüs vakası görülmedi. Nasıl mı? Muhtar Nevzat Öztürk anlatıyor...

27.01.2021Gündem
Edirnenin Karayayla köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi

Edirne'nin Karayayla köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı 183 nüfuslu Karayayla köyünde, pandemi döneminde koronavirüs vakası görülmedi. Muhtar Nevzat Öztürk, köye gelmek isteyenlere HES kodu sorgulaması yaptıklarını belirterek, "Anne, babasını köy dışından gelip görmek isteyen olursa, 'gelmeyin' diyoruz. Görüntülü arayıp, anne babalarını gösteriyoruz. Bu şekilde birçok önlem aldık. Hastalık bitene kadar, bu illet hastalığı köyümüze sokmamaya devam edeceğiz" dedi.

26.01.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır İstanbulda toplu ulaşımda HES kodu zorunlu oldu

İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır? İstanbul'da toplu ulaşımda HES kodu zorunlu oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından İstanbulkartlar ile HES kodlarının eşleştirilmesi uygulamasının başlatıldığını bildirdi. 15 Ocak'tan itibaren HES kodu eşleşmesi yapılmamış İstanbulkartlar toplu taşımada kullanılamamaya başladı. Peki, İstanbulkart HES kodu eşlemesi nasıl yapılır?

25.01.2021Gündem
İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır Online olarak yapılabiliyor

İstanbulkart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır? Online olarak yapılabiliyor

İstanbulkart HES kodu eşleştirme işlemi yoğun ilgi görüyor. İstanbul'da yolcuların toplu taşıma araçlarına, HES kodu eşleşen İstanbulkartla binişini zorunlu kılan uygulama 15 Ocak itibari ile başladı. İstanbulkart tanımlama işlemi ise internet üzerinden birkaç adımda kolayca yapılabiliyor. İşte İstanbulkart HES kodu eşleştirme ekranı

22.01.2021Gündem
Kentte büyük değişim... Eskişehir’de koronavirüs haritası maviye döndü

Kentte büyük değişim... Eskişehir’de koronavirüs haritası maviye döndü

Eskişehir’de koronavirüs tedbirleri sonuç verdi, günlük vaka sayısı 50'ye düştü. Kenttin HES uygulamasındaki rengi ‘düşük risk’ anlamına gelen maviye döndü. Kentte mart ayından bu yana koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 711 oldu. Eskişehir'de koronavirüsün ortaya çıktığı mart ayından bu yana 385 bin 265 kişiye Covid-19 testi yapılırken, 56 bin 217 kişi pozitif çıktı. Kentte 702 kişi halen tedavi görürken, 54 bin 804 kişi ise koronavirüsü atlatarak, iyileşti.

22.01.2021Gündem
Kayseride, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

Kayseri'de, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması ile bugüne kadar riskli olduğu belirlenen 1516 kişinin toplu ulaşım kullanmasına izin verilmediğini açıkladı.

14.01.2021Gündem
Pazarlarda HES kodu uygulaması

Pazarlarda HES kodu uygulaması

Kovid-19’la mücadelesini ilk günden beri sürdüren Bağcılar Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmesi için pazar yerlerindeki denetimlerini üst seviyede sürdürüyor. Bu amaçla hafta sonu sokağa çıkma yasağı nedeniyle hafta içi kurulan semt pazarlarında her gün HES (Hayat Eve Sığar) kodu uygulaması yapılıyor.

30.12.2020Gündem
HES kodundan karantinada olması gerekirken valiliğe geldiği ortaya çıktı

HES kodundan karantinada olması gerekirken valiliğe geldiği ortaya çıktı

AKSARAY Valiliği girişinde HES kodu sorgulaması yapılan Nuray B., karantinada olması gerektiği ortaya çıkınca ambulans ile yurda götürüldü. Nuray B.'nin yanında olan ve "Annem gitmesin" diyerek ağlayan çocuklarını ise polis memuru sakinleştirdi.

21.12.2020Gündem
Karantinayı ihlal eden avukat, adliye girişinde HES koduyla tespit edildi

Karantinayı ihlal eden avukat, adliye girişinde HES koduyla tespit edildi

ZONGULDAK'ta, adliye girişinde HES kodu sorgulaması yapılan avukat Atakan Ü. (24), Covid-19 hastasıyla temaslı olduğu ve karantinada kalması gerektiği anlaşıldı. Atakan Ü., sağlık ekiplerince yurda götürüldü.

18.12.2020Gündem
Kısıtlamalar sonrası Eskişehir’de koronavirüs vakalarında son durum

Kısıtlamalar sonrası Eskişehir’de koronavirüs vakalarında son durum

İçişleri Bakanlığı’nın akşamları ve hafta sonları uyguladığı sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Eskişehir’deki koronavirüs vakalarında düşüş yaşandı. Kısıtlama öncesi günlük ortalama 800 kişinin pozitif çıktığı kentte vakalar 300’e kadar geriledi. Vakalardaki düşüş Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasına da yansırken, kısıtlama öncesinde neredeyse tamamı kırmızı olan kent haritasında yeşil alanlar oluşmaya başladı.

16.12.2020Gündem
Son dakika... Koronavirüse karşı yeni uygulama başlatıldı HES kodu olmayan Samsuna giremiyor

Son dakika... Koronavirüse karşı yeni uygulama başlatıldı! HES kodu olmayan Samsun'a giremiyor

Samsun'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle kente girişlerde Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması başlatıldı. Şehrin 3 giriş noktasında polis ekipleri araçları ile gelen vatandaşları durdurarak, HES kodu sorgulaması yaptı.

15.12.2020Gündem
Diyarbakırda koronavirüs riskine karşı diş tedavileri özel kabinlerde yapılıyor

Diyarbakır'da koronavirüs riskine karşı diş tedavileri özel kabinlerde yapılıyor

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Diş Hekimliği Fakültesince koronavirüs (Kovid-19) riskini en aza indirmek, hastaların güvenli diş tedavileri yaptırabilmelerini sağlamak amacıyla 17 özel kabin ve 13 hepafiltreli izole alan oluşturuldu.

15.12.2020Gündem
Orduda 3 caddede HES kodu uygulaması

Ordu'da 3 caddede 'HES kodu' uygulaması

ORDU'da koronavirüs salgınında yaşanan yüzde 100'lük artışın ardından kentte yoğunluğun yaşandığı 3 caddeye, 'Hayat Eve Sığar' (HES) kodu ile giriş uygulaması başlatıldı. Vatandaşlar, HES kodu sorgulaması yapıldıktan sonra caddelere alınıyor.

10.12.2020Gündem
Trabzonda kalabalık cadde ve sokağa HES kodu ile giriş uygulaması başladı

Trabzon'da kalabalık cadde ve sokağa HES kodu ile giriş uygulaması başladı

Trabzon'un kalabalık cadde ve sokağı kapatılarak 'Hayat Eve Sığar' (HES) kodu ile giriş uygulaması başlatıldı. Cadde ve sokağa girmek isteyenler, HES kodu sorgulaması yapıldıktan sonra içeriye alınıyor.

10.12.2020Gündem
Kütahya’da pazar yerlerine girişte HES kodu şartı

Kütahya’da pazar yerlerine girişte 'HES kodu' şartı

KÜTAHYA’da koronavirüs tedbirleri kapsamında semt pazarları girişlerinde HES kodu sorulmaya başlandı. Pazara girmek isteyen vatandaşların kimisinin HES kodlarını bir kağıda yazdığı, kimisinin de kimliklerinin arkasına yapıştırdığı görüldü.

7.12.2020Gündem
Havalimanlarında yerli teknoloji dönemi

Havalimanlarında yerli teknoloji dönemi

Tüm dünyadaki havalimanlarında self servis yolcu otomasyonlarının giderek yaygınlaştığını söyleyen Emse Genel Müdür Yardımcısı Hasna Gasmi, “Ürün standartları ve yazılımların da dünyadaki tüm havayolları ve havalimanlarına uyumlu protokollerde olması zorunlu. Yıllardan beri yabancıların tekelindeki bu üstünlükleri yerli üretimde sağlamaktan onur duyuyoruz” dedi.

7.12.2020Ekonomi
Başkasının HES koduyla otobüs bileti almaya kalkıştılar

Başkasının HES koduyla otobüs bileti almaya kalkıştılar

Burdur'da başkasına ait HES koduyla bilet almaya kalkışan Somalili anne ve kızıyla onlara yardım eden bir kişi görevli tarafından fark edildi. 3 kişi polis tarafından emniyete götürüldü.

5.12.2020Gündem
Tokatta pazar yerlerinde HES kodu uygulaması

Tokat'ta pazar yerlerinde HES kodu uygulaması

TOKAT'ta hafta sonu açılması gereken pazar yerleri sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bugün açıldı. Pazar yerleri girişinde HES kodu uygulaması yapıldı.

4.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu şartı getirildi

Son dakika haberler: Adliyelere ve istinaf mahkemelerine girişte 'HES kodu' şartı getirildi

Adalet Bakanlığınca, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında adliyelere ve istinaf mahkemelerine HES koduyla giriş yapılması şartı getirildi, uygulama bugün itibarıyla başladı.

3.12.2020Gündem
Tuzla’da pazar esnafına HES kodu sorgulaması

Tuzla’da pazar esnafına HES kodu sorgulaması

Tuzla ilçe sınırları içerisinde bulunan 17 mahallede kurulan semt pazarlarında, pazarcı esnafına HES kodu sorgulaması yapılıyor. Karantinada olması gereken esnafın, semt pazarı açılmadan tespit edilerek vatandaş ile teması engelleniyor.

2.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Seyyarın derdi huzurlu ekmek

AÇIK söyleyeyim, geçen yıl ilk kez duydum... 14 Kasım Dünya Sokak Satıcıları Günü’ymüş, 2012’den beri kutlanırmış. Ve altı ay önce kurulmuş olan İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin, bu özel gün dolayısıyla bir açıklama yapmıştı. İzmir’deki seyyar satıcılara düşman gibi yaklaşılmaması gerektiğini vurgulamış, bazı istekler sıralamış:

16.02.2021